[#31] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Fei, post #26

Witaj tak co chciałbys wiedziec?

[#32] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Gumix, post #31

jestem zwroszony ze moglem byc w firmie COMMODORE za jej czasow a dokladnie mowiac chyba z nielicznych tutaj na forum i nie tylko

Prosiłbym to jeszcze raz, ale tym razem po polsku.

[#33] Re: PROJECT

@ems, post #30

Witam

A jaki chciałbys? a Moze A1 Micro1-C? moge sprowadzic ;)

[#34] Re: PROJECT

@Gumix, post #33

Zapamiętałem :)
[#35] Re: PROJECT

@Gumix, post #33

A w jakiej cenie i nowa czy używana?

[#36] Re: PROJECT

@ems, post #30

Chodzi mi nie o komentarz, tylko o grono "fanów", którzy są mistrzami w krzykach, a jak widać teraz - tylko w krzykach.

[#37] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Fei, post #32

Nie wiem czemu tak napisalem????to slowo...???A co to wizyty to jest calkowicie prawda.P.S!chodzi o slowo "Wzruszylem sie..."

[#38] Re: PROJECT

@Malin, post #36

Co do ceny AONE to dawno temu wypowiadałem się dokładnie tak samo jak dzisiaj.

Tak samo jak dawno temu wypowiadałem się bodajże na execu, że akceptuję cenę na poziomie Pegasosa.

Każdy z nas kalkuluje jaką cene jest w stanie zaakceptować. To nie ma nic wspólnego z "krzykami".

Przecież płacimy naszymi ciężko zarobionymi pieniążkami... :)
[#39] Re: PROJECT

@amigafan, post #35

Nowka

Amiga One A1 Micro-C 600 euro
Amiga One G3SE 600Mhz 575$

[#40] Re: PROJECT

@ems, post #38

Swiete slowa dac Ci NOWEJ AMIGUSI ;)

[#41] Re: PROJECT

@Gumix, post #39

W takim razie od ręki biorę mA1
Dyskusję przeniosłem na priv.

[#42] Re: PROJECT

@Gumix, post #33

Gumix napisał(a):
A jaki chciałbys? a Moze A1 Micro1-C? moge sprowadzic ;)


mi wystarczy jak sprowadzisz C65 na ktorym odpale OS5.

" ;) "

[#43] Re: PROJECT

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

Szybciej takie coś znajdziesz niż Pegasosa3 z MorphOSem 1.5

[#44] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@AmiChris, post #14

E tam, lepszy będzie super nowoczesny Radeon 7500 ten to dopiero rulezuje, ale koniecznie na AGP
[#45] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Kiv_Master, post #44

Przynajmniej mam czym,Ty to mozesz co najwyzej smierdzacymi skarpetkami porulezowac ;)

Juz bez zlosliwosci,oczywiscie ze rulezuje bo moj radek na agp wgniata wszystkie zaszlosci w stylu b/c vision i reszte :)

[#46] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@AmiChris, post #45

A mój Radeon 9800 Pro wbija Twojego 7500 w ziemię i co z tego? A tak na poważnie - zawsze znajdzie się ktoś z lepszym sprzętem kto może innego przebić, dlatego bez sensu jest takie wyśmiewanie ponieważ zawsze ktoś może wyśmiać Ciebie.
PS. A poza tym zastanów się, wyśmiewasz historię Amigi - jej starszy hardware, chociaż skoro wybrałeś pegaza pewnie Ci ona wisi
[#47] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Kiv_Master, post #46

PS. A poza tym zastanów się, wyśmiewasz historię Amigi - jej starszy hardware, chociaż skoro wybrałeś pegaza pewnie Ci ona wisi

Ja się nie włączam często do takich dyskusji, ale taki tekst to po prostu aż zmusza. Co Ty chłopie bredzisz? Gdyby mu wisiała, to przesiadłby się na peceta i fantazyjnie w celach rozrywkowych wpadał tutaj, aby porobić "wsi" i powspominać jak było fajnie mieć A500 na dyskietki lub względnie gołą A1200 z HD. To, że "kilku" ludzi kupiło Pegasosa zamiast peceta, bo znudziło im się czekanie i bajki opowiadane przez tych co wszyscy znamy, sprawiło, że są oni nadal w środowisku. Nie odeśli od niego. Są i tworzą. Tak wiem, że nie wszyscy uczestnicy tego środowiska się kochają, ale najważniejsze, że są i choćbyś pękł próbując wmawiać, że Pegasos jest małoamigowy nie udowodnisz, że są dalej od Amigi niż ludzie z pecetem rulezujący jakie to czy tamto jest słabe, bo mój najnowszy GForce na tym nie ruszy.

P.S. A zdradź nam, jaki to Ty masz konfig? Bo jakoś wydaje mi się, że chyba jednak peceta, z którego dzielnie nam tutaj komentujesz.
[#48] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@mailman, post #47

Wmawiać co jest słabe to właśnie zaczął Amichris wyśmiewając stare amigowe rozwiązania jeśli chodzi o karty grafczne, ja tylko ironizowałem na ten temat żeby pokazać bezsens takich wypowiedzi. Co jest winny stary AmiHardware za błędy i nieudolność kolejnych właścicieli Amiga Inc. A co do konfigu to mam i rozbudowanego klasyka, i pc który z Amithlonem lub UAE jest podobnie amigowy jak i pegaz - mało tego mogę na nim uruchomić oryginalny AmigaOS (Amithlon, UAE). A co do moich komentów z pc, no cóż netowanie np. na FireFoxie jest "nieco" przyjemniejsze niż na "AmiBrowserach", co więcej tak chyba robi większość na PPA więc co w tym złego. OK

[#49] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Gumix, post #25

Ech... śmieszy mnie naiwność osób "Amiga Rulez"... ale też kiedyś taki byłem, na szczęście zmądrzałem.

Śmieszy mnie też polityka Amiga Inc. (czy jak to się teraz zwie)... rozumiem że Przykrosoft pozwala sobie na numery "wydamy nasz system na nasze komputery", bo to było-niebyło monopolista... natomiast słabo prosperująca firma z takimi numerami daleko nie pociągnie, tymbardziej że "naiwniacy" się kończą.

Ja mam tylko osobiście nadzieję, że ktoś zrobi "cracka" by AmigaOS4 zainstalować na Pegu, bo to najrozsądniejsze rozwiązanie... a projekty w stylu Samantha czy Panda to tylko towar dla maniaków i samobójców, bo skoro pomysły z Pega II już są przeżytkiem (mimo że ma AGP), to co dopiero takie "cuda"...

[#50] Re: PROJECT

@Gumix, post #39

Ceny nie najwyższe zważywszy na fakt, że dwa dni temu na amerykańskim
EBAYu:

- za Cyberstorma 060 z modułem SCSI plus dyskietki zapłacono 825$

- za Picasso IV - sama karta - 550$.

Gdyby nie to, że w ciągu ostatnich dni kupiłem PICASSO IV, CONCIERTO, ARIADNE II i Fastline'a - kupiłbym sam Amiga One czy mA1 (sorry - Pegaz DLA MNIE nie jest w żaden sposób następcą Amigi, czy jej kontynuacją, raczej jest to boczna gałąź...), bo to jest dla mnie następca Amigi (z prostej przyczyny jest na te płyty AMIGA OS4, a bądź co bądź OD ZAWSZE do Amig dołączany był system, który nazywał się Amiga OS, a nie Morph czy jakoś inaczej)... Mam też nadzieję, że pod OS4 wyjdzie coś lepszego niż ta Efika, która przeceiż docelowo nie była/jest przeznaczona pod OS4 (w końcu OD ZAWSZE Amiga kojarzyła się z multimediami, a... jakie multimedia mogą być na czymś tak słabym?).

[#51] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #50

OD ZAWSZE Amiga kojarzyła się z multimediami, a... jakie multimedia mogą być na czymś tak słabym?

Skoro mogą być na czymś tak słabym jak Twoja A4000...

[#52] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Solo Kazuki, post #49

Co TY bredzisz :D WY "motylki" nie lubicie Tygryskow i odwrotnie...a jesli chodzi i nowe projekty SAMANTHE CZY TEZ PANDE to nie dla sabobojcow ale dla powaznych ludzi...si ja :D

[#53] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Gumix, post #52

Nie ma to jak wzajamnie osuxxanie się, suxx to, suxx tamto. Lepiej porulezować na konkretne tematy. Będzie inaczej, ciekawiej

[#54] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Korni, post #53

No chyba, ze chodzi o amigg, tylko trzeba uwazac, bo w d**ie malegoq
juz ciasno :P

[#55] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Gumix, post #52

Weź lepiej zamilcz TYGRYSKU jak masz takie głupoty pisać!Czytając twoje wypowiedzi odnosze wrażenie że jesteś osobą (delikatnie mówiąc) niezbyt rozgarniętą.

Ps.Sory za OT.

[#56] Re: PROJECT

@Grzegorz Kraszewski, post #51

Taaa.. Człowieku! Tylko, że ten sprzęt ma paręnaście lat i każdy to kuma - nawet Ci co maja PC z GF8800 itp. Poza tym A4000 i jej multimdeia są właśnie adekwatne do okresu w którym powstała. Bez jaj - porównywać A4000 z początku kat 90tych z płytą zaprojektowaną ponad 10lat później...
DOBRE, naprawdę dobre...

Efika powstała "teraz", a co potrafi? Bez komentarza...



Tak, wiem... Ten sprzęt nie był dedykowany/projektowany pod OS4.0 czy też w ogóle do tego typu zadań... Więc nie "wciskajcie"/proponujcie ludziom tego czegoś, bo co z tego, że nawet jeśli odpali na tym OS4.0, MOSa, nie wiele na tym zdziała na polu multimediów...



[#57] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Kiv_Master, post #48

Mailman po czesci widze odpowiedzial,bardzo dobrze moim zdaniem.dodajmy do tego ze w pewnym okresie mojego amigowego zycia zdecydowalem sie na upgrade bo moj aktualny klasyk przestal mi wystarczac (mialem wtedy a1200 + buzzery,pcmcie i bppc + aga),myslalem nad mediatorem bardzo powaznie ale kilka osob z kanalu #Melkor-CVS i #ppa odradzilo mi zakup i wspomnialo o pegazosie(wtedy nic o tym nie wiedzialem bo bylem beznetowy do 2004),zobaczylem parametry,poczytalem,poogladalem i zdecydowalem ze kupie i teraz...dziekuje tym wszystkim ktorzy mnie na to namowili,jestem na 99% pewien ze po kilku miesiacach konfig z mediatorem przestal by mi wystarczac,w koncu a1200 to nedzna juz konstrukcja i kupilbym pieca raczej bo nic innego nie bylo,a ladowac po 3k zl to mnie nie bawi(raz juz tyle w sumei na klasyka wydalem).Konczac,pegaz i mos to swietny duet dla tych ktorzy chca sie bawic w amigowanie a i robic inne rzeczy (gry,programowanie,filmy rtc.).
W temacie mojego radka,pokaz mi ktoras amige z tej jakosci karta,moze nowe stickerowe amigi moja szybsze...


Reasumujac,peg pozwolil mi amigowac znowu.Teksty w stylu "peg to nie amiga" strasznie mnie bawia ale nie zloszcza bo slepota to choroba

[#58] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #56

Bez jaj - porównywać A4000 z początku kat 90tych z płytą zaprojektowaną ponad 10lat później...

A Ty Efikę z czym chcesz porównać?

[#59] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #56

> Efika powstała "teraz", a co potrafi?

teraz nie.

ten film efika_divx.avi ma jakies trzy lata.

http://video.google.pl/videosearch?q=efika

[#60] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@Kaczus, post #54

Nie martw się, dla Ciebie, z Twoimi automatycznymi odzywkami zawsze znajdzie się tam miejsce. OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem