[#61] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@AmiChris, post #57

dobrze że wtedy nie potrafiłes licytować na allegro bo bym nie miał pega 2 :D

[#62] Re: PROJECT

@Grzegorz Kraszewski, post #58

Z czym porównać...

Eeeee... Ja? :D Z niczym... Bo to jest, bo to jest... eee... nie wiem co to właściwie jest, ale pewnie "coś" i dla kogoś przecież to robią... W każdym bądź razie NIE DLA MNIE. Jak wspomniałem wcześniej - chętnie kupiłbym sensowną płytę (całą Amigę) z OS4, ale nie "coś" takiego... DLA MNIE to jest nieprzydatne nawet jeśli dodadzą do tego OS4 (który będzie wykorzystywany na "ćwierć gwizdka", bo na więcej nie pozwolą parametry tej maszyny...).

A co do jej wieku - jejka, macie racje różnica pomiędzy A4000 a Efiką zmniejszy się o jakieś 3 lata. I co z tego? Nadal porównywanie A4000 z tą płytą nie ma sensu... Chociaż... czemu właściwie nie? Przecież można porównać na upartego płytę C64 (lepiej C65 :) ) i A4000. A dlaczego nie? Sorry za sarkazm... :)


btw:

Rozumiem ludzi którzy mają Pegaza (dokładnie - jeden komp pozwala im na "amigowanie" oraz używanie alternatywnych systemów i nie "odstawanie" zbytnie od reszty świata, a jednocześnie NIE JEST TO PECET). MNIE JEDNAK ten sprzęt nie interesuje - mam inne, które wystarczają aż nadto do moich zainteresowań czy pracy. Natomiast OS4... To było by ciekawe (może być np. na Pegaza 3 jak zrobią...).

[#63] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@rzookol, post #61

hehe.przyjalem ze nikt nie podbije ceny i poszedlem na piwo.w sumie tak sie poznalismy :D.Tradycja amigowa zachowana:)

[#64] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #62

nawet jeśli dodadzą do tego OS4 (który będzie wykorzystywany na "ćwierć gwizdka", bo na więcej nie pozwolą parametry tej maszyny...).

ROTFL. Dobre.

[#65] Re: PROJECT

@MinisterQ, post #64

Może i dobre :), ale na Efice pod (dajmy na to OS4) da się chociaż obejrzeć DIVXa, czy DVD ? Bo na moim starym Macu G4 z ATI Rage128Pro da się... A przecież procesor Efiki ma starszy rdzeń niż G4. Zatem do czego będzie służył na niej OS4? Do sieci, "tekstu"... ale nie do spraw związanych z multimediami... Zatem "ćwierć gwizdka". Mylę się?


[#66] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #62

Niewiem co takiego super extra fajnego jest w OS4. W MorphOSie jest fajny Ambient, MUI4, nie wspominając o masie innego oprogramowania.



Ostatnia modyfikacja: 01.02.07 21:58
[#67] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #65

na macu g3 333 mhz pod ati rage pro 6mb, divx chodzą z lekkimi zacięciami (na macos9.22), na efice powinno byc lepiej,
G4 trudno porównywać bo ma altiveca a ffmpeg ma wsparcie dla AV

ps. nie dopisales maka do listy sprzętu :)

[#68] Re: PROJECT

@Korni, post #66

Jak to co - _nazwe_!

[#69] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #65

Efika i OS4? Panowie z EXECa zamordowaliby za taka herezje. Kto to widzial jakiegos Pegaza i Efike z OS4? Predzej juz jakies Sabriny i misie koala. To rozumiem :D
[#70] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #65

> Może i dobre, ale na Efice pod (dajmy na to OS4) da się chociaż obejrzeć DIVXa, czy DVD?

na OS4 nie, na MOS tak bo dziala.

na A1200 z BlizzardPPC tez sie da.

> Bo na moim starym Macu G4 z ATI Rage128Pro da się...

na myapple kiedys byl watek moze jeszcze jest ktos opisywal, ze ma problem nie moze ogladac normalnie filmow w DivX na iMac z G4 400 MHz, a na Pegasos1 z G3 600 MHz pod MorphOS mozesz jednoczesnie ogladac dwa filmy w XviD normalnie.

[#71] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #65

Może i dobre, ale na Efice pod (dajmy na to OS4) da się chociaż obejrzeć DIVXa, czy DVD?
Może to nie był OS4 tylko Linux ale chyba musiałem się przewidzieć jak oglądałem ostatnio DiviXy na mojej Efice ... tak, tak musiałem mieć zwidy ... wkońcu tam jest jakiś tam MPC5200B ze śmiesznym rdzeniem e300 i tylko 400 MHz !!! boże na moim rowerze wykręcam więcej MHz'ów jak jade do pracy !!! Tak i jeszcze ta moja Efika ma tylko wpiętego Radeona 9250 który ma tyle samo pamięci co sama Efika ... no ale w sumie mam zatem 256 MB ... i jak to możliwe że na tym czymś działa swobodnie Firefox i OpenOffice ... chyba mam jakieś zwidy ... poproszę małżonke i dzieci żeby to zweryfikowały

[#72] Re: PROJECT

@rzookol, post #67

Fakt. Mac'a, Acer'a Ferrari 4005 WLMI, ZxSpectrum 2, A500 i parę innych sprzetów... Nie dopisałem , bo i po co? Wymieniłem najciekawsze

#70

Ciekawe. U mnie nie ma problemu - PowerMac G4 450 Mhz 1GB Ram.

#71

BRAWO! Zatem Twoja nowa maszyna potrafi to co większość taniego (czyt.PC, ster POWER MACi) sprzętu pod linuxa od ładnych paru lat.

Do Linuxa mam parę Pecetów, Maca, jest też NEXTSTATION z NEXT STEP 3.3. Szukam sensownej płyty pod OS4.0, bo ten system mnie interesuje (niezłe parametry - biorąc pod uwagę rynek amigowski - miała A1, Efika DLA MNIE nią nie jest)

btw:

I jak szybko działa np. FireFox w porównaniu do dajmy na to sprzętu PC sprzed 3 lat (tyle liczy sobie projekt Efika?)? Nie widzę OSOBIŚCIE sensu korzystać z FireFox'a(pod linuxem) na czymś tak wolnym jak Efika, mając dookoła tyle sprzętu sporo szybszego (pomijam wsółczesne PeCety
, ale chociażby już ten mój stary MAC).



Ostatnia modyfikacja: 02.02.07 15:29
[#73] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #72

Szukam sensownej płyty pod OS4.0 ... Efika DLA MNIE nią nie jest

Skad w ogole taki pomysl? To bluznierstwo! Efika nigdy nie bedzie miala naklejki Amiga. Za takie cos, powinienes dostac czerwona kartka
[#74] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #72

Sensownej płyty po AOS4.0 szybko nie będzie

[#75] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #50

OK
[#76] Re: PROJECT

@Andrzej Drozd, post #69

Dostałeś żółtą kartkę i się odkuwasz? :D
[#77] Re: PROJECT "PANDA" To mi sie podoba niezky konfig,naprawde niezly :)

@AmiChris, post #57

"peg to nie amiga" - oczywiście, że nie - Peg to żona Ala Bundyego

[#78] Re: PROJECT

@Kiv_Master, post #77

coś w tym jest bo pierwszy komp Viscorpu miał się nazywać Al


edit. jednak mi sie pozajączkowało, komp miał się nazywać Ed :D



Ostatnia modyfikacja: 02.02.07 20:22
[#79] Re: PROJECT

@Deftronic/..., post #72

> nie ma problemu - PowerMac G4 450 Mhz

nie watpie tylko, ze 50MHz roznicy w G4 to jakies 100 mips

> 1GB Ram.

rotfl

> BRAWO!

w dodatku na tym dziala amigowy system natywnie,
a na drogich pecetkach i jabcokach nie ok, racja

> mam parę Pecetów

hehehe no tak skup zlomu prowadzisz LOL

[#80] Re: PROJECT

@rzookol, post #78

Czyli wszystko kręci się wokół rodzinki Bundych. Aktor, który grał Ala naprawdę nazywa się Ed O'Neill ;)
[#81] Re: PROJECT

@mailman, post #80

w sumie http://www.morphos.org/support.php3 I wszystko jasne :))

[#82] Re: PROJECT

@Kaczus, post #81

Jaca wyszedł bardzo twarzowo

[#83] Re: PROJECT

@Kiv_Master, post #76

No cos Ty. A myslisz ze dlaczego dostalem zolta kartke? Nie dalem sie sprowokowac i sam w pewnym sensie zdenerwowalem KB :P
Choc jak bylo widac, tak budowal zdania, ze w kazdym zdaniu mnie obrazal i traktowal jak dziecko. Na koncu sam zrezygnowalem majac wazniejsze sprawy i chlopak nie wytrzymal. Nie mial podstaw do czerwonej, to dal zolta ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem