[#1] Amiga 4000 vs AmigaOne
Czy warto kupować Amigę 4000 w obliczu nadchodzącej AmigaOne?
Czy na A4000 dopalonej o CyberStormPPC i CyberVision można będzie uruchomić OS4.0?

Dzięki za odpowiedź,
Robert Szacki

[#2] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Minniat, post #1

W obliczu nadchodzącego czego?
AmigaOne już była, i się już skończyła. Teraz Jeśli już, to nadejdzie Samantha.

[#3] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Minniat, post #1

Czy warto kupować Amigę 4000 w obliczu nadchodzącej AmigaOne?

Amiga 0ne nie jest już produkowana od jakiegoś czasu.

Jeśli masz możliwości to kup obie. Sam posiadam kilka Amig w tym A4000 wyposażoną "niestety" tylko w Cyberstorma MKII i CV64.

Gdyby mi się udało zdobyć Cyberstorma kupił bym bez zastanowienia, ale ta karta jest nie do zdobycia. Na Allegro widziałem tylko raz a na eBayu ceny są horrendalne.


Czy na A4000 dopalonej o CyberStormPPC i CyberVision można będzie uruchomić OS4.0?

Jeśli tylko wyjdzie OS4.0 dla Amigi klasycznej to nie tylko na A4000 ale także na każdej Amidze wyposażonej w kartę z procesorem PPC.

A może nawet na Sharku G4 PPC jeśli takowy się ukaże

Po więcej informacji na temat os4 odpalonego na klasyku polecam www.exec.pl
ponoć często mają świeżutkie updejty

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 12.03.07 21:13



Ostatnia modyfikacja: 12.03.07 21:26
[#4] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Minniat, post #1

Pytasz na nieodpowiednim portalu tutaj wiedzą wszystko najlepiej o AOS4, AOne etc. mimo, że nikt powyższych nie posiada, skąd to wiedzą? Ano pewnie sobie wróżą. A tak zupełnie poważnie to radzę na przyszłość o tematy AOS4 pytać na forum EXECa http://exec.pl/forum/forums/list.page OK
[#5] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #4

mimo, że nikt powyższych nie posiada,

error chyba posiada ....
[#6] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #4

No nie i znowu sie zaczyna...

Kilka betatesterów ma OS4 na Amigach klasycznych z PPC, ale dla zwyklego usera pojawi się pewnie za jakiś czas i za ko(s)miczne pieniądze.

[#7] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Malin, post #6

Kilka betatesterów ma OS4 na Amigach klasycznych z PPC, ale dla zwyklego usera pojawi się pewnie za jakiś czas i za ko(s)miczne pieniądze.


...i to niestety jest smutne ...

[#8] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Malin, post #6

ja kupię jak bedzie w cenie mosa dla klasyków

[#9] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Malin, post #6

Skąd ta wiadomość - "kosmiczne pieniądze" - dawno temu obiło mi sie o uszy 100 euro, potem także 400 euro.
Czekam na ten system dla mojej A1200 PPC (które nota bene kupiłem głównie po to aby móc popracować w AmigaOS4 i Morphosie) właśnie w tym przedziale - 100-400.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 01:03
[#10] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Skotos, post #9

400 euro za system Os4 to kosmiczne niestety pieniądze. Nawet 100 euro to cena systemu na inne platformy, a tam w cenie systemu masz jeszcze niezły pakiet oprogramowania (patrz np. MacOSX).

[#11] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #10

Mnie na przykład nie interesują inne platformy. Za MacOSX nie dałbym 10Euro. Windowsa Visty nie chciałbym za darmo. Za AmigaOS4 dam z chęcią 100Euro i jeszcze sprzedawcę uściskam ze szczęścia.
Mówimy o platformie niszowej, więc to chyba normalne, że ceny są wysokie?
Za Amigowe wersje Shogo, Quake2, Heretic2 i Earth 2140 też dałem dużo więcej niż kosztowały wersje na Windowsa i nie żałuję.

Wracając do pierwszego postu.
AOS4 ma być na klasyczne Amigi z PPC, ale nie wiadomo dokładnie kiedy.
Osobiścia mam zamiar najpierw zakupić ten system na moją A4000, a dopiero potem skupić się na jakiejś nowej Amidze.
[#12] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #4

A tak zupełnie poważnie to radzę na przyszłość o tematy AOS4 pytać
na forum eXeca


Rada ma ta jednak pewną wadę. Osoby komentujące na eXecu, z
redaktorami portalu na czele, udowodniły niejednokrotnie, że ich
obiektywizm w podejściu do AmigaOS 4 i AmigaOne jest równy zeru. Więc
kolega pytający na forum eXeca dowie się z pewnością dużo, ale
niekoniecznie prawdy.

[#13] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Jaszczur, post #11

Za to sciskanie, sprzedawca bedzie musial doliczyc + 100% ceny (hehehe)

[#14] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #3

Po więcej informacji na temat os4 odpalonego na klasyku polecam www.exec.pl

System ten jest nie do zdobycia dla zadnego Classica.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 09:33
[#15] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Andrzej Drozd, post #14

System ten jest nie do zdobycia dla zadnego Classica.

Masz racje Andrzeju, zle się wyraziłem. Powinno niestety być: po więcej info na temat os4 odpalonego tylko dla wybranych i dopiero reszta... :(



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 09:46
[#16] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #15

Hmm...co będzie z A1 i OS4 nie wiadomo....jeśli pojawi się dla klasyków to dobrze...cena powinna być około 400zł (konkur.dla W Vista i XP)
Ja niestety nigdy nie poznam OS4 chyba że wypuszczą nową amigę za normalne pieniądzę (około 2000zł) :)

[#17] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@pwe, post #16

nowa AMiga za normalne pieniądze, polecam
LINK , cena na razie 600 zł :)
[#18] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #17

Sądzę, że takie prowokacje już się wszystkim znudziły...
[#19] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Jaszczur, post #11

Jak widzę argumentacja niektórych jest powalająca. Tak się składa, że mnie też nie interesuje windows, co nie znaczy, że Aos4 ma kosztować 2x razy tyle. Przecież do czegoś trzeba się odnieść, a nie odniosę ceny do telewizora, tylko do konkurencyjnego produktu. Ja rozumiem, że to produkt niszowy, ale bez przesady, cena powinna być relatywnie konkurencyjna. Trzeba też czytać ze zrozumieniem, a nie wyciągać fragmenty, które pasują do jakiejś tam argumentacji. Mój poprzednik wspomniał o górnej granicy Os4 400 euro (ciekawe, czy netto, czy brutto), a tej ceny nie usprawiedliwia niszowość produktu. Czy cenę 2000 euro za ten system też będzie można usprawiedliwić niszowością (to jest porównanie, dla tych co nie rozumieją i będą pisać, że Os4 ma kosztować taką sumę). Nie oszukujmy się, ale Os4 jest jeszcze dość słaby w porównaniu do konkurencji, stąd moje porównanie ceny do np. MacOSX. I nie chcę nie nic ująć temu bardzo fajnemu systemowi, gdyż sam bardzo lubię amigowy os. Moim zdaniem uczciwa cena dla końcowego odbiorcy to ok. 200 zł brutto. Przy takim zaawansowaniu tego systemu i niszości rynku jest to dość uczciwa cena.
A gry, które opisałeś (Heretic II, Earth 2140), ja też kupiłem i w tym czasie cena była porównywalna do tych samych gier na Windowsa. Troszeczkę wyższą cenę (podkreślam troszeczkę) usprawiedliwia niszowy rynek.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 12:41
[#20] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #19

Skąd macie informacje, że OS4 ma kosztować 400 euro? 100 euro z małym haczkiem. 400 to chyba w przeliczeniu na polskie.
[#21] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #19

Porownanie zupełnie nie trafione.
To tak jakby porównywać amigowe gry 3D (np. Heretic2) i twierdzić, że powinny kosztować grosze bo przecież obecne gry 3D na peceta są dużo lepsze i oferują o wiele większy realizm a są w miarę tanie.
Nie ta wielkość rynku i nie te możliwości twórców, ale to taki mały szczegół, który pominąłeś pisząc o jakimś dziwnym porównywaniu możliwości/ceny MacOSa czy Visty do AOS4.
Zresztą jeszcze nie ma oficjalnej informacji o cenie, więc cała dyskusja jest bezpodstawna.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 14:23
[#22] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@amigafan, post #21

Fakt, cena nie jest znana. Moja odpowiedź była na stwierdzenie, że 400 euro to jak najbardziej dobra cena. Ja uważam, że za wysoka, nawet jak na niszowy rynek. 100 euro jest do przyjecia dla końcowego odbiorcy, choć cena ok. 200 zł byłaby sprawiedliwa.
Natomiast jakbyś przeczytał do końca, to zauważyłbyś moje porównanie tych samych gier na Amigę i windowsa. Kiedy je kupowałem, na windowsa były w cenie ok. 100 zł, na Amigę płaciłem ok. 120 zł (jak dobrze pamiętam). A więc cena była tylko trochę wyższa, co słusznie usprawiedliwia niszowy rynek. Natomiast cena 3x wyższa produktu mniej zaawansowanego jest lekką przesadą. Zresztą zbyt wysoka cena nie przyciągnie nikogo nowego na rynek Amigi, system kupi wtedy tylko garstka zapaleńców - odpowiednia cena to też reklama. Ale faktycznie poczekajmy na oficjalną cenę Aos4. Może będziemy mile zaskoczeni.

[#23] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #3

> Jeśli tylko wyjdzie OS4.0 dla Amigi klasycznej

A kiedy w ogole jakas wersja OS4.0 wyjdzie?

[#24] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@mailman, post #18

Nie było moim celem prowokować kogolwiek.
Link który podałem prowadzi do aukcji na Allegro komputera PegasosI,
nie do żadnego z komputerów z serii AmigaOne (jednak stwierdzenie
"nowe Amigi" uważam, że obejmuje nie tylko komputery serii AmigaOne).
Każdego chętnego i szukającego "czegoś więcej" od A1200 zachęcam do
zaglądnięcia na aukcję.
Pozdrawiam :)
[#25] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #22

Chyba nie rozumiesz o czym piszę, więc powtórzę:
W tej chwili Quake2 na Ami kosztuje ponad 40 euro czyli jest dużo droższy od najnowszych gier pecetowych a przecież jest od nich dużo mniej zaawansowany.
Taki rynek - sprzęt i soft na rynek niszowy zawsze kosztuje więcej niż masówka.



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 15:26
[#26] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@_arti, post #23

A kiedy w ogole jakas wersja OS4.0 wyjdzie?

Tego nie wiedza nawet najasniejsi jasnowidzowie. Rownie dobrze moze wyjsc jutro dla Classicow, za rok dla Samanthy, albo za 5 lub 10 lat.
Tak czy inaczej zostaje Classic lub Pegasos i Efika. Ale Efika to dopiero za "dwa tygodnie :)
[#27] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Grzegorz Kraszewski, post #12

A czy pytając na PPA osoby nie posiadające AOS4, nie mające z nim żadnego kontaktu dowie się rzetelnie i zgodnie z prawdą?
[#28] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #19

Ale stosujesz pokrętną logikę, raz piszesz, że wyższa cena jest zrozumiała, a raz, że cena powinna być nawet niższa od innych. A więc zapamiętaj prostą zależność: sprzęt, system niszowy to cena wyższa niż "innych wiodących i popularnych proszków". Sprzęt. system popularny czyli masówka to i cena niższa - proste. OK I to bez względu na zaawansowanie produktu, a cena może być dowolna jeśli to hobby.

[#29] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #17

Wiedziałem, wiedziałem, że tak się to skończy.
[#30] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@_arti, post #23

Dla użytkowników AOne i mAOne już wyszedł jeśli nie zauważyłeś razem z tymi komputerami, nie kupiłeś twoja strata, ale pewnie czekasz na wersję na mini-maka i to jeszcze taką do zassania przez jakieś p2p. O to się chyba nie doczekasz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem