[#61] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #58

Damy rade .. Oj będzie się działo :)

[#62] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #40

Ty chyba też zrezygnowałeś z pegaza, co prawda na rzecz pc ale jednak.

A to ci zazdrosna AOS4owca. Oj, nieladnie :P
[#63] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #49

Niestety nie mieszkam tak wysoko i jeśli by mi się nie spodobał to co wtedy z nim zrobię.

Pozycze ci moje glany. Pokopiesz sobie i po sprawie :P
[#64] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Andrzej Drozd, post #63

Co to za trollowanie :)

[#65] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Andrzej Drozd, post #63

ja dorzucę mojego starego Radeonka9200, pracował w Pegu i jest
skażony... a razem z nim będzie ładnie chrupał ;)
[#66] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #65

Ja dorzucę twoje Voodoo 2000 jesli nie masz nic przeciwko?

Tez jest skażone

[#67] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #66

nie - Voodoo jest recydywistą, najpierw pracował w moim Pegu, potem u
Ciebie... jego skażemy na karę specjalną, dla przykładu dla innych -
zginie w stężonym kwasie siarkowym (dla purystów - kwas siarkowy VI -
H2SO4)



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 23:48
[#68] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Sir_Lucas, post #66

O to ja swoją starą bude z pega co masz u siebie :P

Skażona x3 :D

[#69] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #67

Chcesz zeby wszystko wyleciało w powietrze!!!

To mozna tylko detonowac w prózni kosmicznej niedalego planety moc.Agima



Ostatnia modyfikacja: 13.03.07 23:54
[#70] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@AS, post #19

Z tymi grami to chyba coś Ci się pozajączkowało.

Ja kupowałem Earth2140 krótko po pojawieniu się na Ami za ponad 100zł. Za niższą cenę było Earth2150 na PC. E2140 na PC było chyba już w cenie kilkudziesięciu zł.
Heretic2 na Ami - ok 200zł, Pecetowego dorzucali do gazety za jakieś 20zł. Choć tutaj amigowa wersja była lepsza, bo miała muzykę (gazetowa była okrojona).
Podałem też Quake2, którego ominąłeś. Q2 kiedy wyszedł na Ami kosztował ok 200zł, na PC kosztował 20zł.
Amigowa wersja była 10x droższa, a ja nie żałuję.

Niszowość rynku nie polega na tym, że producent zdziera z klienta. To działa tak, że klientów jest dużo mniej i producent chcąc wyjść na swoje musi mieć większy zysk z jednej sztuki.
Oczywiście chciałbym, żeby nowa Ami kosztowała 2000zł, a AOS4 kosztował 100-200zł, ale zdaję sobie sprawę, że to niemożliwe.
[#71] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Jaszczur, post #70

Podałem te dwie gry, bo je kupiłem i mam porównanie. Ja obie kupiłem zaraz po ich wydaniu i pamiętam, że na PeCeta te dwa tytuły były niewiele tańsze (pomijam wersję gazetową, gdyż ta nie była pełna). Chciałem też zwrócić uwagę na jeden szczegół: były to takie same tytuły, na tym samym poziomie. Quake 2 nie kupiłem, ale zwróć uwagę, że wyszedł sporo później. Gdy wyszedł świeżo na PeCeta jego cena była taka sama jak na Amigę. Stąd też moje porównanie do systemów



Ostatnia modyfikacja: 14.03.07 10:00
[#72] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #59

Krashan nie ma MOSa 1.5 to raz
a dwa bylem tez ja z zona i ciachem :P

[#73] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kiv_Master, post #27

A czy pytając na PPA osoby nie posiadające AOS4, nie mające z nim żadnego kontaktu dowie się rzetelnie i zgodnie z prawdą?

Tak, dowie się, ponieważ nawet jeżeli te osoby nie mają AmigaOS 4, to umieją czytać. Zresztą, najlepiej jest skorzystać z obu źródeł, zalety systemu poznać na eXecu, a skrzętnie skrywane i przemilczane tam wady, na PPA.

[#74] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Kaczus, post #72

coś tam obsługującego AV ma, jakiś wczesny 1.5... może sam nam opowie :)
Żonę, ciacho i Ciebie pamiętamy :) , będziecie mogli przyjechać na tegoroczną Amimajówkę? ... najlepiej znowu z ciachem :)
[#75] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Minniat, post #1

Czy warto kupować Amigę 4000 w obliczu nadchodzącej AmigaOne?

Z pewnością A4000 jest łatwiej dostępna. AmigaONE nie nadejdzie. Ona jakiś czas temu nadeszła, a potem wyszła. Nie jest od dawna produkowana i conajwyżej raz na ruski rok pojawia się na rynku wtórnym.

A czy warto A4000? Jak zwykle zależy do czego. Jest to cholerycznie klimatyczna maszyna, przy dobrej rozbudowie oferująca ogromne możliwości. Niestety, jako komputer domowy używany na współczesną modłę jest wysoce kłopotliwa.

Czy na A4000 dopalonej o CyberStormPPC i CyberVision można będzie uruchomić OS4.0?

Podobno tak, jeśli Hyperion będzie miał dobry humor i wyda stosowną wersję. Obecnie natomiast można uruchomić MorphOSa, który jest dostępny za darmo i całkiem sympatycznie na takim konfigu działa.
[#76] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #74

Przepraszam za offtopic, ale spis imprez na stronie głównej jest dość krótkowzroczny. Kiedy dokładnie planujecie Amimajówkę?

[#77] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@Fei, post #76

w maju ;) ... muszę się skontaktować z Rafałem i Marianem w kwestii dokładnego terminu... na pewno będzie to sobota i tradycyjnie impreza będzie jednodniowa. Jak tylko ustalimy termin (myslę że już niedługo) to damy znać na PPA.
[#78] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #45

1.Nie
2.Na classiku...ta z procem 040 i 16mb ram...chyba że jest wersja na taki sprzęt

[#79] Re: Amiga 4000 vs AmigaOne

@wali7, post #74

Tego nie wiem.... Gdyby w zeszlym miesiacu byl termin - mozna by bylo
to zaplanowac, teraz nalezy liczyc li tylko i wyłącznie na fart.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem