[#1] Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...
[#2] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

A gdzie jest zdjęcie AmigaOS 4.1 działającego na X1000?

[#3] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

Ale to dziwne jest. Niby jestem Amigowcem, ale zadnych emocji, calkowita obojetnosc, tak jakbym obserwowal firme Apple, Sony lub cokolwiek innego.

No trudno, dla odmiany zerkne co slychac na stronie Natami. :)
[#4] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Andrzej Drozd, post #3

Niby jestem Amigowcem, ale zadnych emocji

No bo może po prostu jesteś nibyamigowcem?

[#5] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

"Co to za facet Bill Gates?"
Komentarz żony po obejrzeniu zdjęcia Trevora. :)

[#6] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

Z lektury postów na AmigaWorld.net:

1. Wciąż nie powiedzieli jaki jest procesor.
2. Cena powyżej 1500 funtów angielskich.
3. W sklepach być może na święta Bożego Narodzenia.

[#7] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #6

To wszystko wygląda jak dalszy ciąg puzzli.

[#8] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #6

Nie bardzo rozumiem zagranie nr 3 - przecież już teraz są osoby chętne kupić ten komputer. Co niby miałoby się zmienić do grudnia?
[#9] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #8

Z tego co mogłem przeczytać na forach, sprzęt jest jeszcze w stadium mocno eksperymentalnym (dysk IDE, karta graficzna na PCI) i AmigaOS 4 nie ma jeszcze sterowników do większości rzeczy na płycie. To coś jak MorphOS na PowerBooku, działający system pokazano już dawno, ale do wersji dla użytkownika jeszcze co nieco brakuje. Inna sprawa, że jeszcze na żadnym zdjęciu nie widziałem jak AmigaOS działa na X1000, no ale wierzę na słowo obecnym.

Ogólnie mam wrażenie, że zabawa w puzzle była mocno przedwczesna. Czy Hyperion przestraszył się MorphOS-a na mini i przycisnął A-Eon? Nie mam pojęcia, ale robiono wrażenie, że w połowie roku X1000 będzie do kupienia. Wyszło jak zwykle.



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2010 16:34:12
[#10] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #8

Rozwaliły mnie te naklejki na klawiaturę http://www.sguidetti.net/photogallery/?album=4&gallery=16
Czy tak trudno zaprojektować i wyprodukować klawiaturę?

[#11] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #9

sieciowka tez jest na pci wsadzona, a na mobo brak xeny
[#12] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #8

Teraz moga kupic betatesterzy. Zwykle szaraczki beda czekac pol roku, jak nie dluzej. Tak samo jak bylo z AONE. Historia sie powtarza i bedzie to bardzo cichy powrot Amigi. Wydaje mi sie ze taki na miare AONE.
Zamiast bawic sie w robienie sprzetu, to lepiej kase inwestowac w AmigaOS4, zatrudnic kilku programistow i robic system na to co jest - tak jak robi to MOS Team.
No to sie zdenerwowalem, czyli jakies emocje sa, ale nie odnosnie prezentowanych tranzystorow w obudowie pc, tylko odnosnie AOS4. :)
[#13] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #6

Trzeba teraz zrobić premierę w kraju w którym lato wychodzi w zimę w Europie i można będzie mówić o dotrzymaniu terminu ;)

Cena lekko kosmiczna.

[#14] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Andrzej Drozd, post #12

to lepiej kase inwestowac w AmigaOS4, zatrudnic kilku programistow i robic system na to co jest - tak jak robi to MOS Team.

Lepiej, tylko różnica jest taka, że MorphOS Team, po podjęciu decyzji o portowaniu na strucle, ma masę niezłego i taniego sprzętu. Port na PowerMace, zapewne jeszcze w tym roku, i na PowerBooki, zapewne w roku przyszłym (a może jeszcze w tym, kto wie) ugruntuje tę pozycję. W przypadku AmigaOS 4 rozwijanie systemu "na tym co jest" oznacza powoli się kurczące skromne zasoby płyt AOne, oraz nową, ale nienajszybszą i nienajtańszą Samanthę 440/460.

[#15] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@DRACOX, post #11

sieciowka tez jest na pci wsadzona, a na mobo brak xeny

To potwierdza moje zdanie, że urządzenia na płycie są jeszcze praktycznie nieoprogramowane, bo przecież na płycie X1000 ma być gigabitowy Ethernet. Czemu nie ma XMOS-a, w sumie nie wiem, przecież układ kosztuje jakieś pojedyncze dolary. Może okazało się, że po przylutowaniu płyta nie startuje .

[#16] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #15

Z dużej chmury mały deszcz. Jak Krashan już zauważył robienie powrotu Amigi w jakimś namiocie jest wg mnie lekko niesmaczne.

Jeżeli tak ma wyglądać prezentacja najnowszej Amigi, która wygląda jak blaszak po burzy to optymizmu zaczyna jakoś brakować.

[#17] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Andrzej Drozd, post #12

Widzisz, im jest latwiej wyczesac forse od owiec w ten sposob. Sprzedajac os4 zarobia grosze ale plyte czy tam zestaw kosztujacy te 8000zl. Tu juz latwiej uszczknac. Dlatego tez nie bedzie portow na inne strucle bo to malo dochodowe.

[#18] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

To the others that attended - was it me or was the whole announcement thing badly organised? You could hardly hear the bloke from A-eon and couldn't see him either unless you were crammed at the front. At the very least he should have had a mic on, and/or had everyone stand in a horseshoe shape so more people could see him.

In terms of info, the price will be "north of £1,500" and they couldn't/wouldn't tell us the make of the CPU. They said it was likely the machine would be on sale before Xmas.

It was cool to see the X1000 running OS4.1 though and the SAM 460 running. I'm very much inclined to go down the SAM 460 route now though, cos >£1,500 is a little steep.

Źródło: komentarz 27

[#19] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #18

No cóż, na "oficjalnych" PowerDev Meetingach mieliśmy lepszą organizację. Prowadzący miał mikrofon i rzutnik do dyspozycji przynajmniej... Kolejne potwierdzenie podejrzeń, że za puzzlami i "pijarowskim zadęciem" nie stoi nic, ot paru starszych facetów przy kasie, którzy postanowili się zabawić, docelowo za pieniądze amigowców.

[#20] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #19

Nie wiem jak wy ale do świąt trochę czasu to ja już zaczynam odkładać kasę.



Na Powerbooka :)

[#21] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@pampers, post #20

Ja bylem szybszy, wlasnie pisze z PB, troche taniej wychodzi niz x no i mobilne jest:)

[#22] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #18

No i sprawdziły się moje najgorsze obawy. W zasadzie to szkoda tej imprezy komentować.
[#23] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

Płytka SAM460 wygląda nieźle. Co do ostatniego zdjęcia AOS 4.1 na SAM460, dlaczego obok monitora lezy pudełko SAM440 , czy to na pewno SAM460 jest w dzialaniu?

[#24] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@przemysław, post #22

Jeszcze tylko grilla brakuje z boku namiotu. Śmiech na sali! A właściwie w namiocie ;) Tam na trzecim zdjęciu za oknem widać jakby kawałek krowiego ogona i cholera wie, może i gdzie na łonce rozbili ten namiot i teraz tam koczują.

Z tą ceną to też trochę przesadzili :) Ale tak czy tak, pieniążki odkładam na X1000 :)

[#25] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #8

Aż żałuję, że wykasowałem wtedy post na PPA. Ty chyba zdążyłes go przeczytać (tak mi się wydaje; obawiałem się czy nie jest za ostry, no i komentarz SirLeo). Mufa miał podobne obawy, że skoro betatesty zaczną się teraz to sprzedaż nie ruszy na pewno w wakacje. Wiesz może lepiej na święta, bo dopracują to raz, no i w tym okresie sprzedaż sama się nakręci, a wakacje to chyba kiepski moment na rozkręcanie sprzedaży. Tak myślę i przypominam sobie niektóre "starty" konsol. Źle, że obiecali coś i nie dotrzymają słowa, to może być źle odebrane. Jak zwykle czas pokaże. Kiedy już kupisz to się pochwal.



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2010 19:15:12
[#26] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #1

Hmm, rozumiem, że procesor tam jest pod tym czarnym radiatorem? I ten radiatorek cienki wystarcza do chłodzenia?
To wyjaśni mi ktoś po co zasilacz 620W do tego? Ja bym się na pokazie chwalił jaki to niski pobór prądu ma i pokazywał jakiś 100W czy 200W, w końcu były wcześniej fotki, że 15W procka ledwo na maxa dało się wycisnąć (jakoś tak). Ciekawe jaki zasilacz będzie w końcowym produkcie.

Oraz olbrzymia i droga obudowa, co było wcześniej komentowane. Sama buda to 100 funtów albo więcej. A ten wiatraczek jak radośnie w tej budzie zasuwa...

No, ale jest działająca Amiga One Power X.

Aaa, no i jeszcze muszę dodać - nalepki wymiatają. Ciekawe po ile były.

[#27] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@SirLEO, post #26

Hmm, rozumiem, że procesor tam jest pod tym czarnym radiatorem?

Tak, dokładnie.

To wyjaśni mi ktoś po co zasilacz 620W do tego?

Zasilacz jest potrzebny do lansu. "Prawdziwe Amigi" to sprzęty lansiarskie i po prostu muszą być drogie, mieć dużo watów, gigaherców, gigabajtów i ładne kabelki w koszuklach. Oraz duże, kosztowne budy. Naczelny Amigowiec RP nie raz już wyjaśniał, że amigowiec, to człowiek którego stać na lansowanie się sprzętem. Tani sprzęt, nie daj Boże jeszcze używany, jest dla mosistowskich cieniasów .

Aaa, no i jeszcze muszę dodać - nalepki wymiatają.

Po raz kolejny okazuje się, że najważniejsza jest naklejka. Ciekawe czy już wyprodukowali te wypukłe boingballe na obudowę. Jeżeli nie, to przyczyna półrocznej obsuwki jest jasna .



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2010 19:57:52
[#28] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@parallax, post #24

Za bardzo nie rozumiem o co Wam chodzi z tym namiotem. Muzeum Komputeryzacji przeprowadza spotkania zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i w plenerze. Nie wiem z czego to wynika, ale widać ktoś wymyślił, że tak będzie dobrze. Dzisiejsze Vintage Computer Fair było nie tylko poświęcone X1000, lecz całej masie innych rzeczy. Wystarczy zerknąć na program weekendu.

[#29] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Ender, post #25

Nie zdążyłem przeczytać, ale pamiętam jak przekonywałem cię na execu, że do końca stycznia poznamy nazwę procesora. W najczarniejszych scenariuszach nie spodziewałem się takiej obsuwy wszystkiego (Timberwolf, X1000).

Z perspektywy czasu może inaczej to ocenię, dzisiejszy dzień nieco mnie rozczarował.
Szukając w tym wszystkim pozytywów - to na czym obecnie jadę wystarcza, pokazano dziś działającą nową SAM z nowym OS-em, ukazują się aktualizacje systemu - niby jest O.K.
Może później znaczy lepiej? Grudzień może i lepszy, ale...jeśli do grudnia zostanie zrobiona zaledwie pełna funkcjonalność (głównie sterowniki) to będzie to stracony czas. Przecież takie rzeczy można dawać w darmowych update, a sprzęt już funkcjonowałby na rynku.

Nie wiem kiedy kupię w tej sytuacji, na pewno kupię, bo pewnie to ostatnia Amiga z PPC (konstrukcje typu SAM zupełnie mnie nie interesują).
[#30] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #28

Za bardzo nie rozumiem o co Wam chodzi z tym namiotem.

Ok, Muzeum Komputeryzacji w porządku. Ale ktoś w A-Eon (?) podjął decyzję, żeby pierwszy pokaz nowej wspaniałej Amigi odbył się w muzeum, już samo to wygląda na niezły żarcik z amigowej społeczności. A potem do tego mamy namiot i brak jakiegokolwiek zorganizowanego pokazu, ot pan Dickinson wyjął X1000 z bagażnika, postawił na stoliku i uruchomił, nie miał nawet mikrofonu żeby coś powiedzieć. To po prostu stoi w kontraście do rzeczy jakie słyszeliśmy wcześniej, jak to nowa Amiga powróci triumfalnie na rynek, jak się posypią szczęki i jak to teraz przyszłość Amigi znalazła się w rękach profesjonalistów z forsą. Jako współorganizator podobnych imprez wiem, że zorganizowanie chociażby małego nagłośnienia i streamingu live video nie jest aż tak niewykonalne. Zwłaszcza z milionami dolarów, jakie ma pan Dickinson .

Nie to, żebym wierzył w te bajeczki, ale może po cichu liczyłem, że zostanę pozytywnie zaskoczony?...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem