[#61] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@stefkos, post #58

Pewnie i można..ale jak po pierwszym zamieszczonym zdjęciu czytamy ze do tego namiotu to tylko klaunów powpuszczać to sorry..
[#62] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #29

Ja napisałem, że odnoszę wrażenie, że akcja z betatesterami jest niedopracowana i dlatego nie zdażą z wakacyjnym terminem, no i nazwałem ruch A-EOn "łapanką", a Ty na execu stwierdziłeś, że dla Ciebie to raczej konsekwentne realizowanie planu a nie "łapanka", dlatego pomyślałem, że czytałeś. ;)

[#63] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Ender, post #62

To ja napisze tylko tyle...

łapska mi opadły...

[#64] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@HOŁDYS, post #52

przeceniasz mnie

[#65] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@bombermax, post #63

Możesz rozwinąć, dlaczego opadły? Wykasowałem post, bo stwierdziłem, że może być za ostry, ale zdania nie zmieniłem. Życzę użytkownikom AOS 4.x jak najlepiej, ale to nie oznacza, że bezkrytycznie będę podchodził do pewnych spraw. Akcja z puzlami też mnie nie przekonała, tak więc widzę chęci ze strony A-EON i pana Trevora, ale efekty mnie na razie rozczarowują, no i rodzą obawy o ewentualny sukces X1000. Nie zmieniło się jedno, ciągle uważam (wiem, że to nierealne a szkoda), że stworzenie jednego systemu na bazie tego co mamy w środowisku dałoby realna szansę na sukces.

[#66] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Mawashi, post #56

Nie o nadzieje chodzi w tym hobby (no chyba, że ktoś takie ma by mieć tylko nadzieje:). Sprzęt retro np. kolekcjonuje się i od czasu do czasu włącza, a sprzęt mniej retro, bardziej użytkowy jest w użyciu mniej lub bardziej na co dzień. Na pewno są ludzie, którzy przez kolejne lata na coś tam czekali, ale przez ten czas istniały i istnieją rozwiązania, sprzęt i systemy, które można było używać bez czekania na coś nowego. Moim zdaniem aktualnie nie ma za bardzo czym się ekscytować bo wiadomo niewiele więcej niż było wiadomo do tej pory. Pokazali sprzęt, system na nim i to jest dowód, że jakieś rozwiązanie fizycznie istnieje. Jednak produktu jako takiego jeszcze nie ma, nie można nigdzie kupić, więc wart jest on tyle samo co np. Dragon czy SharkPPC z Elboxu czy rozwiązania takie jak Amirage K2, Boxer czy też AmigaNG - czyli produkty w jakiejś formie istniejące (w formie zapowiedzi, reklam czy nawet prototypów), ale nigdy nie będące produktem finalnym dla końcowego użytkownika. Dlatego choć warto dalej z zaciekawieniem przyglądać się rozwojowi projektu to nie można wg mnie liczyć na to, że wszyscy będą oślepieni wizją nowej Amigi, zwłaszcza że system AmigaOS 4.1 nie będzie wraz z AmigaOne X1000 oferował praktycznie niczego więcej poza obsługą tego komputera. Dużo w systemie jest jeszcze do zrobienia i poprawienia by wpadać w entuzjazm, zwłaszcza że kolejne aktualizacje niewiele nowego wnoszą.

[#67] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@pampers, post #20

Nie wiem jak wy ale do świąt trochę czasu to ja już zaczynam odkładać kasę.

Lepiej obdarzyc rodzine prezentami i podreperowac samochod. Ten komputer nie jest zadna Amiga. Jego nawet nie ma. Pomysl o AmigaOS4, a nie o...iluzji? ;)
[#68] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@przemysław, post #22

No i sprawdziły się moje najgorsze obawy. W zasadzie to szkoda tej imprezy komentować.

Bez przesady! Prezantacja jest calkiem OK.


Tylko ze to jest prezentacja. A nie jak to polskie media gloszą - Powrot Amigi.
Żaden powrót Amigi. Zaden powrot 68k w tym wydaniu.
Nie bylo i nie bedzie innej Amigi, jak tylko Amiga 68k.
Sprawa jest bezdyskusyjna. :)
[#69] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #29

Adam, zachowaj trochę godności. Klasykowcy nie potrzebują wytłumaczeń.

Napisz że to na cholere wszystko, ale trzeba iść dalej.
[#70] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #32

Dla mnie coprawda naczelny amigowiec RP to Andrzej

Jakbym poprawił dykcję, hmmm (wiersze świetnie recytuję), to kto wie? :)
Tak czy inaczej, dzięki :)
[#71] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@adam_mierzwa, post #34

który może mi zastąpić PC

Możliwość jest tylko jedna - olać peceta z nazwa X1000 i zająć się na poważnie AmigaOS4.
W sumie olewam już to że linuksieje. Być może to dobra, tymczasowa droga.
Ale X1000, to kolejne 3 lata zastoju dla AmigaOS4. Zamiast isc do przodu, to robi sie kompletnie bezproduktywne sterowniki, dla jakiegos peceta X1000. Porażka.
[#72] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #46

Oczywiście, uważam, że są lepsze i tańsze rozwiązania, na przykład MorphOS.


I kazdy chocby troche zorientowany, w sytuacji, wie ze to MorphOS powinien sie nazywac AmigaOS.
Ale to nie ma znaczenia.
Wraz z ta prezentacja, AmigaOS4 polegl, to jest porażka.
[#73] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Ender, post #65

Zgadzam si z twoja opinia

[#74] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Mawashi, post #56

Większy sentyment dla tego komputera jest już np na wykop.pl

Słownik PWN:
Sentyment - uczucie sympatii i przywiązania do kogoś lub czegoś.

Sentyment do Amigi Classic mam duży, bo zdążyłem się do niej przywiązać.
Nie rozumiem jak miałbym się przywiązać do czegoś, czego nie mam :)

Pozdrawiam.

[#75] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@kjb, post #74

Powiedzmy też sobie szczerze, że taki sentyment najczęściej polega na odpaleniu WinUAE raz na pół roku. Czy sentymentaliści są potencjalnymi nabywcami X1000? Zwłaszcza po usłyszeniu ceny?

[#76] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #35

Wypowiedź Trevora odnośnie wystąpienia (komentarz 95):

Sorry to everyone all for the sound quality at the presentation. I only found out 10 mins before we were down to give one. It was all very last minute, although I found out later that it was in the actual Event programme. Unfortunately, no one told me!

[#77] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@mailman, post #76

To jakby tylko potwierdzało organizacyjny bałagan.

[#78] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Andrzej Drozd, post #68

Zgadzam się w 100% z p. Andrzejem Drozdem. Od początku mówiłem, że to całe X1000 to pic na wodę. Więcej dla Amigi zrobią koledzy robiący przy Natami, IMHO.

[#79] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@snajper, post #78

Jedno rozwiązanie nie wyklucza istnienie drugiego więc niepotrzebne jest chyba licytowanie potencjalnych zasług dla Amigi bo jeszcze żadnego z tych produktów nie ma, o jednym się mówi w wielu mediach, a o drugim pisze i emocjonuje się tylko część nostalgików.

[#80] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@kjb, post #74

Jak pisałem sentyment do A1200 przyprowadził mnie do tego portalu. Śmiało mogę przywiązać sie do X..z sentymentu do Amigi.
[#81] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@G. Kraszewski, post #75

Nawet jak będą to dwie osoby to już coś..Ale po komentach na tym portalu szanse spoadają do zera.
[#82] Re: Vintage Computer Fair - zdjęcia, newsy...

@Mawashi, post #81

Lepiej chyba znać prawdę, niż żałować wydanych 7000 zł?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem