[#1] Peg II tuning :)
Dokonałem zakupu Pega II, mam nadzieję, że niedługo do mnie przyjdzie. Ma to chodzić pod AOS 4.1. W związku z tym pytania:
1. Da się użyć dysku SATA + przejściówka na IDE?
2. Karta USB 2.0 jakaś działa (oczywiście w przyszłości :)?
3. Karta Wifi będzie działać jakaś?
4. Z tego co kojarzę chyba można podkręcić proca?
5. Myszki i klawiatury wireless działają?

[#2] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

4. Z tego co kojarzę chyba można podkręcić proca?

Można, sam robiłem użytkownikowi Pega2.
Tak to wygląda po przeróbce:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/ml6LrppTFYcdk6TTaCXU-Q?feat=directlink
Podkęcenie jest banalne: dodanie dwóch zworek SMD.
[#3] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

1. Da się .
2. Tak działaja ale nie wiadomo narazie jakie będą pod OS4.x
3. Powinna kwestia sterów z OS4
4. Ja nie polceam kręcić G4 . Oczywiście założenie dobrego chłodzenia jak najbardziej

[#4] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

Ad 3. Jedynie z chipsetem prism 2, bo do tego tylko są stery.

[#5] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

Ad. 1. Da się.
Ad. 5. Komputer nie wie o tym że klawiatura jest wireless, więc jak najbardziej.
[#6] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

3. Tutaj masz bardzo dobry artykuł dotyczący wifi. Polecam!
http://www.exec.pl/artykuly/amiga_i_siec_wi-fi.jsp

[#7] Re: Peg II tuning :)

@Drako^lM, post #3

OK, czyli mogę sobie zakupić nowego dyszczaka. A czemu nie polecasz podkręcenia procka? BTW: O ile go można podciągnać?

[#8] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #7

Polecam lekturę tej strony:
http://www.pegasoswiki.de/index.php/Pegasos:Prozessortuning_G4

Edit:
W miejsce dwukropka i "P" forum wstawia mi "mordkę".
Czyli zamiast mordki wstaw ": P"
Bardzo irytujące swoją drogą...



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2010 21:19:35
[#9] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #7

Arbuz podkręcił swego czasu swojego na 1133 o ile dobrze pamiętam. Był bardzo zadowolony póki nie zdechł procek (na ile ma to związek z podkręceniem ciężko stwierdzić, ale lepiej dmuchać na zimne). Serwis w bPlanie może kosztować prawie tyle, co nowa karta procesorowa (o ile uda Ci się taką kartę "luzem" zdobyć). Jeśli uznasz, że mimo wszystko warto, pamiętaj o dobrym chłodzeniu (według moich danych G4 nie ma automatycznego wyłącznika przy zbyt wysokiej temperaturze i może się usmażyć).

@stachu: Możesz wyłączyć emotki w swoim profilu.



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2010 21:28:27
[#10] Re: Peg II tuning :)

@recedent, post #9

A no G4 7447 nie ma zabezpieczenia i ładnie sie pali .
Spawdziłem ;)

[#11] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

Hej Radzik!

Nie proponuję tuningu G4 bo to nie ma sensu w przypadku korzystania z AOS4.1. Mam Pega II G4 1Ghz z 1 GB RAM-u z zainstalowanym AOS 4.1 upgrade 2. Wszystko smiga jak popierd... olone :)
W porównaniu z SAM 440ep, która stoi obok Pega na moim biurku, system po prostu lata na wysokości lamperii i śpiewa ..... G4 Rulez !!!

[#12] Re: Peg II tuning :)

@stachu100, post #8

Zmieniłem żeby :P nie zmieniało się na ikonke.

[#13] Re: Peg II tuning :)

@recedent, post #9

Podkręciłem do 1197MHz. Próbowałem też powyżej 1250 (nie pamiętam dokładnie) ale zmniejszyłem na wszelki wypadek. Procek zdechł mi przez moją głupotę bo podczas zmywania pasty z procka na nóżki procka upadł kawałek drucika i go nie zauważyłem, no i było piękne zwarcie. W każdym razie temperatura po podkręceniu o 200MHz wzrosła raptem o 3 stopnie.



Ostatnia modyfikacja: 12.11.2010 19:30:38
[#14] Re: Peg II tuning :)

@Arbuz, post #13

A pamiętasz ile wynosiła temperatura procka po podkręceniu?



Ostatnia modyfikacja: 13.11.2010 00:41:43
[#15] Re: Peg II tuning :)

@biax, post #11

biax ok system smiga ..
ale co z ogladaniem np filmu ? 1 ghz do HD to bieda panie

[#16] Re: Peg II tuning :)

@HOŁDYS, post #15

HD to chyba na żadnym G4 nie pójdzie?

[#17] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #1

Ma to chodzić pod AOS 4.1.

A nie lepiej było zaczekać na "legendarną" X1000? Wyzwolicielkę utopijnych umysłów świata arkady?

Gdzie są ci wszyscy? Gdzie są ci co pokładali swoje nadzieje w X1000?
Są przed monitorami pecetów. Taka jest prawda.

Klasyk Rulez! :)
[#18] Re: Peg II tuning :)

@TomK, post #14

47stopni - czujnik wciśnięty na radiator (po przetaktowaniu), 43-44st. przed. Tyle że to wg czujników co są montowane seryjnie w różnych obudowach więc idealne nie są. Zdaje się, że Fazior jedzie na taktowaniu powyżej 1.2 GHz może i on mierzył temperaturę też. Różnica w prędkości jest spora. Szczególnie odczuwalna na cięższym systemie czyli Fedorze gdzie naprawdę jest potrzeba mocy.
Tutaj są testy pega z szybszym prockiem: http://www.apc74.ppa.pl/PPA/Efika_vs_reszta_swiata.html

[#19] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #16

na Mac Mini 1.5 ida 720p :)

[#20] Re: Peg II tuning :)

@Drako^lM, post #19

Czyli HD ready, full HD hest dwa razy większe. Inna kwestia, że HD 720p też jest ok. :)

[#21] Re: Peg II tuning :)

@Arbuz, post #18

Wprawdzie nie podałeś jeszcze temperatury otoczenia która jest też ważna ale te temperatury masz podobne jak moje w AOne 933. W lecie też mam tak około 44 stopni mierzone zewnętrznym czujnikiem, ale już czujnik wewnętrzny pokazuje mi 8 do 10 stopni więcej czyli w lecie dochodzi do 54 i to mnie już trochę martwi bo przynajmniej według mojej wiedzy dla procka w mijej AOne jest to już trochę wysoko.
Chyba muszę pomysleć o poprawie chłodzenia.



Ostatnia modyfikacja: 14.11.2010 00:38:06
[#22] Re: Peg II tuning :)

@Arbuz, post #18

Mam 1,33 od ponad roku chyba - stabilny jak skala, temperatura sie nie podniosla za bardzo. Speed pod mosem minimalnie podskoczyl - generalnie nie warto. Obnizyl bym z checia na default ale nie chce mi sie:)

[#23] Re: Peg II tuning :)

@fazior, post #22

Bo pod mosem nie zobaczysz wielkiej różnicy w prędkości bo to lekki system. Ale na linuchu jest różnica i to duża

[#24] Re: Peg II tuning :)

@Arbuz, post #23

Linuks bad, mos gud:)

[#25] Re: Peg II tuning :)

@fazior, post #24

Tak, tak na linuchu nie ma ab3DII z paczem:)

[#26] Re: Peg II tuning :)

@Arbuz, post #25

Ściągnąłem wszystkie update do OS4.1, pytanie jak to się instaluje? Najpierw OS 4.1 z płytki i potem każdy po kolej czy może od razu update Upd1, bo to wygląda na bootowalną płytkę?

[#27] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #26

Wydaje mi się że nie ma potrzeby instalować poprzednich update i wystarczy ostatni

[#28] Re: Peg II tuning :)

@Drako^lM, post #27

Jak już to Upd1 a potem Upd2. Bo tylko Upd1 jest jako ISO.

[#29] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #28

A chyba że tak wydawało mi się ze upd2 też jest jako botowalne ISO :)

[#30] Re: Peg II tuning :)

@radzik, post #26

Update 1 jest płytą bootowalna i instalujesz na czysty dysk. Sam tak instalowałem u siebie na pegu 2.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem