kategoria: AmigaOne X1000
[#31] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@1989, post #30

Kto wie, może ta relacja pokaże, iż stworzenie A1 Xk było trudniejsze niż piramidy błędnie nazywanej mianem Cheopsa :)

[#32] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@adam_mierzwa, post #15

z wyglądu tez taka sobie. mogli bardziej się postarać
http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=141-GT-E770-A1&family=Motherboard%20Family&series=All%20Motherboards&sw=5

[#33] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@tom256, post #32

Taaa. Postawisz sobie otwarta obudowe na biurku zamiast monitora.

[#34] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@tom256, post #32

widzisz.... to kwestia tego ze plyta nie potrzebowala roznych dziwacznych kolorowych radiatorkow na co drugim elemencie :). fakt wyglada to pusto ,ale to przez to ze plyty pecetowe przyzwyczaily nas do tego ze musi byc masa aluminium i innych jarmarcznych dodatków.
[#35] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@DRACOX, post #34

Jesli już to raczej kwestia prostoty budowy adekwatnej do niewielkiej funkcjonalności tej plytki.Aos i mos sa interesujące dla mnie jako ciekawostka przyrodnicza niestety.Musial bym miec naprawde mikroskopijne wymagania w stosunku do komputera/oprogramowania,zeby taki skrajny minimalizm mi wystarczył.
[#36] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Aniol, post #35

Jeżeli już przy płytach pecetowych jesteśmy to tam też bywa pusto: http://pclab.pl/art38765-5.html
[#37] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Andrzej Drozd, post #1

I dzien czwarty zostal caly poswiecony diodom :). Swieca OK i juz.

A tak serio. Plyta prezentuje sie elegancko i nie jest made in czajna :)

[#38] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Andrzej Drozd, post #1

Zastanawia mnie jak wygląda sprawa z procami- czy Apple je jednak produkuje czy to jakieś zapasy...

No i ta cała X1000 "pachnie" brytyjskością.... Ta cała Xena to chyba tylko po to, żeby jakaś brytyjska firemka mogła gdzieś opychać swoje "wynalazki". Powtórka z Inmosa :P

[#39] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@konrad_0x42, post #38

chinszczyzna juz nikomu nie "smierdzi" ;)

http://obligement.free.fr/articles/pa6t-1682m.php

nie produkuje, to sa pewnie ostatnie zapasy magazynowe w bardzo dobrej cenie ok. 500 usd za sztuke.

[#40] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@1989, post #39

nie produkuje, to sa pewnie ostatnie zapasy magazynowe w bardzo dobrej cenie ok. 500 usd za sztuke.
Nieoficjalne info mówi, że procki zamówił Varisys i zostały wyprodukowane w jednej z ostatnich partii przed wstrzymaniem produkcji przez Apple w (bodajże) 2010r.

Jeśli dobrze pamiętam Varisys współpracował z PA.Semi przed przejęciem przez Apple. Podobno zgodnie z umową Apple musiało przez pewien czas wznawiać produkcję dla takich firm (czy wojska...)

jakkolwiek cena się zgadza...
[#41] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Radov, post #40

Skoro masz juz dostep do nieoficjalnych wiesci, to moze nieoficjalnie wiadomo kiedy plyta X1000 bedzie dostepna dla lamerow ?

[#42] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@1989, post #41

Nie mam dostępu:)

Info o pochodzeniu błąkało się po sieci i wypłynęło w okolicy wyjawienia procka wykorzystywanego w X1000. Jestem pewien części związanej z umową Apple i że obejmuje ona Varisys. Wydaje mi się też, że to Trevor pisał, że czekają na sample z ostatniej partii produkcyjnej (czy też, że otrzymane sample trafiły do tych pierwszych 5ciu testowych płyt). Tyle, że to takie echa które rozlegają się po sieci - dlatego traktuję je jako "nieoficjalne"...
[#43] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@1989, post #41

Już jest dostępna - inaczej jej nie kupisz jak z przedpłatą ... Zaznaczam, że jest to moje osobiste zdanie.
[#44] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@MisOr, post #43

widze ze na płycie głownej są zastosowane te same aluminiowe kondesatory co w A4000 1200 600 te cieknące kondzie mogą narobic na tej płycie po paru latach niezłych szkód

[#45] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Blendor, post #44

[#46] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@mailman, post #45

First Contact : AmigaOne X1000 Limited Edition

AmiWest 2011, Sacramento, 21st October 2011

AmigaKit and A-EON Technology are pleased to announce that AmigaKit is now taking pre-orders for a First Contact Limited Edition version of the AmigaOne X1000 System.

The First Contact system comprises a fully equipped AmigaOne X1000 complete with the official Boing Ball case and AmigaOS4.1 Update 5 pre-installed. It is also supplied with a license for AmigaOS4.2 which can be downloaded when it is released by Hyperion Entertainment. Matthew Leaman of AmigaKit said “As part of our ongoing commitment to the Amiga community we are delighted to be able to offer the AmigaOne X1000 to our customers. Based on current manufacturing schedules we hope to have the first systems ready for Christmas & New Year delivery. A-EON Technology director Trevor Dickinson added “Its been a long and, at times, difficult journey but we are pleased that the Amiga community will finally have access to this exciting new hardware for the AmigaOS4.

The First Contact system includes the official AmigaOne X1000 Boing Ball case in either black or white and includes the Nemo rev 2.1 motherboard complete with 1GB of DDR2 RAM, a Radeon HD4650 graphics card, 500GB HDD,
DVR R/W optical drive, Audio & Ethernet cards.

Prices start from: £1699, USD $2682.56 (excluding AmigaOS4 license, shipping, handling and sales tax).

Optional extras include the Boing Ball keyboard & mouse, Ram, HDD & Optical drive upgrade options plus Debian Squeeze pre-installed in a dual booting configuration with AmigaOS4. Please refer to the special A1-X1000 system configurator on the AmigaKit website for pricing and upgrade options.

Komentarz: szaleni.
[#47] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

Please refer to the special A1-X1000 system configurator on the AmigaKit website for pricing and upgrade options.


No, tylko że tego "special A1-X1000 system configuratora" jeszcze nie ma na stronie AmigaKit. A chciałem sobie złożyć (wirtualnie) jakiś fajny zestaw.
[#48] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

szczęka opada!
[#49] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

Wcale nie szaleni. Po prostu umieją liczyć i chcą coś na tym zarobić.
Moim zdaniem zakładają minimalną sprzedaż na poziomie 1000szt na całym świecie licząc od pierwszego betatestera do ostatniej sztuki sprzedanej w 2017 roku (powiedzmy).
I jeżeli płyta z obudową kosztuje w detalu 1700£ to sama płyta kupiona przez Amigakit (swoją drogą bardzo porządna firma) od A-EON T kosztuje ok. 1200£. Amigakit też chce coś na tym zarobić, to chyba jasne. Koszt produkcji wliczając koszt wykonania i koszt komponentów to ok. 300£. Dużo bo jest to produkcja małoseryjna.
Czyli ok. 900£ zysku od sztuki (przed opodatkowaniem).
Co daje ok. 900k£ brutto. Nie za dużo mówiąc.szczerze. Koszty opracowania prototypu to ok 400k£ (płyta jest raczej prosta).
Zostaje 500k£. Czyli 100k£ na rok. Na jedną osobę to dużo, ale na powiedzmy 5 to już nie są kokosy.

To takie moje gdybanie. Znając życie nikt nie rozpoczyna biznesu zakładając stratę. No ale może to ja jestem jakiś dziwny...
[#50] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@stachu100, post #49

Eee koszt samego CPU do X1000 to coś około 450 euro z tego co pamiętam a jeszcze reszta ...
[#51] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

Hmm czyli do zestawu daja jeszcze karte dzwiękowa i sieciową na to wychodzi ...
[#52] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

tanio, myślalem że będzie kosztowało około $3454
[#53] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@stachu100, post #49

Na ten sprzęt patrzę od strony użytkownika końcowego czyli ze strony mojej kieszeni. Jak dla mnie to astronomiczna kwota za taki sprzęt.
[#54] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Drako^lM, post #50

Szczerze mówiąc wątpię że to realna cena za 1 sztukę procka przy zakupie 1kpcs.
Nawet tak unikalnego. Jest to przecież "leżak magazynowy" nikomu tak naprawdę niepotrzebny.
Chociaż w amigowym światku ma naprawdę przyzwoite parametry.

No ale zakładając że to prawda to mamy ok 600£ na części na jedną sztukę płyty Nemo. Co jeszcze bardziej zmniejsza zysk A-EON T.
[#55] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@pampers, post #46

8 i pół tysiaca??? Chyba kogoś pogięło. Zarobek AmigaKit akurat mało mnie interesuje. Większość z tych osób, która się napaliła na A1-X1000 chyba też zwątpi, tak mniemam.
W każdym razie cena jest astronomiczna.

Pas...
[#56] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@c3h6, post #55

A niby czemu nagle mieliby teraz zwątpić? Przecież od dawna było wiadomo, że "north of £1500". No i jest.
[#57] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@c3h6, post #55

Osoby które oczekiwały na X1000 liczyły się pewnie z taką kwotą, więc dla nich ma to mniejsze znaczenie.

Dla mnie też jest to astronomiczna kwota (i to zdecydowanie poza moim zasięgiem) ale wielu pewnie się ucieszy, że w końcu ten komputer doczeka się premiery więc cieszę się razem z nimi OK
[#58] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@recedent, post #56

1500 funtów to nie jest 8,5 tysiąca zdaje się. Patrząc na posty na zagranicznych forach zauważyłem, że łatwo się kupowało nową X1000 płacąc wirtualnymi pieniędzmi, teraz trzeba wysupłać naprawdę duuuużo realnych pieniążków.
Stąd też moja refleksja, że jednak część ludzi odpuści sobie ten zakup.
[#59] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@c3h6, post #58

Jest to typowe zachowanie się w dobie internetu i poczuciu złudnej anonimowości. Socjolodzy i psycholodzy mieliby więcej so powiedzenia w tym temacie.
Łatwo pisać głupoty na forach internetowych i prężyć wirtualne muskuły (z nudów, chęci zaimponowania innym, chęci samodowartościowania, ...), ale jak przychodzi działania w realu to wielu osobników podkula obesrany ogon i ze skamleniem chowa się po ciemnych kątach.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 12:10:34 przez stachu100
[#60] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@stachu100, post #59

A propos - pamiętając wyniki tej ankiety liczymy na to, że w Polsce znajdzie dom przynajmniej 6 takich komputerów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem