kategoria: AmigaOne X1000
[#61] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@c3h6, post #58

Na AmiBay'u ludzie też piszą, ze cena jest nieadekwatna. Po prostu za duża.
[#62] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@recedent, post #60

Sądzę że Mufa nie głosował w ankiecie, zatem 7.
[#63] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Tomski, post #61

Wielu ludzi zrobi tak : Zakupi gołą płytę, bo reszte przełoży ze swojego starego blaszaka. W tej limitowanej edycji ma być 1GB DDR 2 ?? Chyba dobrze doczytałem. Dla AOS to dużo. Dla samego postrzegania sprzętu to ilość śmieszna. Wielu ludzi którzy mają już system AOS4.x też odpuści kupowanie kolejnego.
Zapewne pokaże się multum konfigów typu :Nemo 2.1+80GB HDD+Radeon X600/256MB+jakiś stary DVD LG itp... No i jakaś stara puszka ATXowa....
Tak to widzę, a tych 6-ciu z Polski to zapewne tacy ludzie. Aż mnie ciekawi ilu ludzi kupi taki cały rasowy komplet...??;)
To przypomina do złudzenia sytuację z przeszłości, Commodore też duże Amigi ostro ceniła.
Więc potrzebna by była mała Amiga w adekwatnej cenie OK X500 nie spełnia tego wymogu.
Dla ludzi z kasą i klasą będzie to wyzwanie do osiągnięcia, czekam aż się pojawi pierwsza sygnaturka z X1000. Może Stachu100 ??:P Dla mnie to trochę za dużo, prawie połowa ceny Suzuki Hayabusa z 2000 roku którą mam w planach...

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 13:45:42 przez Wojox
[#64] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Wojox, post #63

czekam aż się pojawi pierwsza sygnaturka z X1000. Może Stachu100 ??

Domniemam że jest to napisane w kategorii "żart".
Raczej będziesz długo czekał, ale cierpliwość cnotą jest.
[#65] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@c3h6, post #55

Dlatego cieszę się, że po blisko dwóch latach wraca do mnie z misji moja A1XE. Do tego co jest na OS4, spokojnie wystarczy do "nowego" amigowania. Jest też Peg2 z MOSem do Mosowania. No i klasyki które wciąz dają mi najwięcej radochy jeśli idzie o Amigowanie.

Była kiedyś ankieta na PPA w sprawie zakupu X1000 i wydaje mi się, że zaznaczyłem opcję że dam za nią max. 4 tyś . A może zaznaczyłem nawet, ze w ogóle nie kupię? Jakoś tak to było...
[#66] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Tomski, post #61

Dopiero doczytałem, że cena nie uwzględnia systemu, licencji, wysyłki i podatku. To ile to się z tego zrobi? Zmieści się w 10 tys.?
[#67] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Wojox, post #63

wiesz, jak ktoś wyda owe 8 tyś. PLN na płytę, to nie będzie podłączał starego zasilacza, Radeona, DVD... i wrzucał wszystko w starą zakurzoną obudowę.
[#68] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@gx, post #67

No wiadomo że zasilacza nie. Sam bym też nie ryzykował. A reszta ? Co ? mogłoby się okazać że płyta nie pociągnie ? Patrząc na cenę samej płyty (z prockiem-wlutowanym na stałe) to naprawdę aż wychodzą na wierzch. Z rynku PCtowego kupilibyśmy ze 10 kompletów z górnej półki....
Może ta XENA tyle warta ? Zapewne wyjdzie do tego nowy Video Toaster na FullHD.
i będzie kosztował 3x tyle co Nemo 2.1
Ale jedna wiadomość jest dobra. X1000 jest, gotowa do sprzedaży, Amiga żyje Szkoda że tylko dla "wybrańców"..
[#69] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Wojox, post #68

AmigaOne, prawa do slowa Amiga ma inna firma.
[#70] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AmiChris, post #69

Jasne, Amiga One jak Power Macintosh
[#71] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AlbertS, post #70

Nie.
Apple może swoje komputery nazywać jak chce: Macintosh, Power Macintosh, Macintosh One, Macintosh Duo.... bo ma pełne i wyłączne prawo do nazwy komputera Macintosh.
AmigaOne może nazywać się tylko AmigaOne. O ile ma zawierać słowo "Amiga" oczywiście (bo jeśli nie, to może nazywać się, jak tylko twórcy sobie zamarzą... o ile nie naruszą przy tym istniejących znaków towarowych).
To wynika z ugody sądowej między Hyperionem a Amiga Inc, właścicielem znaku towarowego "Amiga".

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 00:32:23 przez wali7
[#72] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@wali7, post #71

Nieprawda bo z powodzeniem może i Amiga One.
[#73] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AlbertS, post #72

huraaaa, Amiga One i AmigaOne.... no i pewnie Amiga . . . . . . One. To rzeczywiście robi różnicę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 08:56:44 przez wali7
[#74] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@wali7, post #73

Tak po prawdzie to olbrzymią jakby ktoś pytał
[#75] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AlbertS, post #74

Tak, pięc spacji i trzy kropki to wielka różnica.
A tak naprawdę chodzi o niemożność odklejenia tego paskudnego "One", bo tak stanowi umowa ok, racja
[#76] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AlbertS, post #74

Widocznie nie dla A-EONu, bo uporczywie nazywają swój komputer "AmigaOne X1000" a nie inaczej. Więcej o oficjalnym nazewnictwie np. tutaj.
[#77] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@wali7, post #71

Apple może swoje komputery nazywać jak chce: Macintosh, Power Macintosh, Macintosh One, Macintosh Duo.... bo ma pełne i wyłączne prawo do nazwy komputera Macintosh.

Na takiej samej zasadzie, firma Amiga może nazywać swoje komputery tak jak chce, bo ma do tego pełne prawo: Amiga, AmigaOne, Xpedio. Z ugody sądowej jasno wynika, że firma Amiga utworzyła nową linię komputerów Amiga o nazwie "Amiga(dowolnailośćbiałychznaków)One" i udzieliła wyłącznej licencji Hyperionowi.

Twierdzisz, że firma Amiga nie może utworzyć nowej linii komputerów i udzielić licencji komu się żywnie podoba?
Oczywiście, stwarza to spore problemy marketingowe, ale nie zmienia to faktów, ze AmigaOne to marka komputerów Amiga, licencjonowana przez firmę Amiga....

Widocznie nie dla A-EONu, bo uporczywie nazywają swój komputer "AmigaOne X1000" a nie inaczej.

Zgodnie z dokumentem ugody, Hyperion może nazwać komputer tak:
"Amiga One"
a nawet:
"Amiga


One"

tyle, że nie wiadomo jak to współgra z umową A Inc - C USA. Jeśli komuś bardzo zależy na wyjaśnieniu tej tajemnicy, to najlepiej jeśli się zapyta zainteresowanych )


Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 10:45:09 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 10:47:47 przez Radov
[#78] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Radov, post #77

Ależ ja to doskonale wiem. Nie zmienia to jednak faktu, że firmy Hyperion, A-EON i ACube zgodnie używają nazewnictwa bez spacji i w związku z tym tego powinniśmy sie trzymać. I o to mi chodziło w mojej wypowiedzi.
[#79] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@recedent, post #78

Ok. Źle Cię zrozumiałem. Też staram się pisać właśnie w konwencji, którą stosuje A-Eon.... :)
[#80] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@recedent, post #78

Tak samo używają nazw bez spacji: AmigaOS, AmigaOne, PowerPC, BizzardPPC CyberStormPPC i jescze kilka innych... Nie uważam że jakoś szczególnie powinniśmy się tego trzymać.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 13:13:26 przez reactor
[#81] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Wojox, post #68

Tutaj ciekawy watek i ankieta u gory. Po ogloszeniu ceny x1000, chyba srodowisko os4 sie kruszy a morale idzie w dol.
Do tego ten kwiatek w stylu dzwiek i siec przez dodatkowe karty pci. Ciekawe czy to wina braku sterownikow czy po prostu jakies bledy konstrukcyjne ktore ominieto w ten sposob?
[#82] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@AmiChris, post #81

16 osób zadeklarowało chęć kupna Amigi x1000. Ciekawe czy uda sim się sprzedać to co wyprodukowali.


Benedykt Dziubałtowski
[#83] Re: Amiga ONE X1000 już jest!

@Benedykt Dziubałtowski, post #82

W ankiecie głosowałem, że nie kupię, ale w tej sytuacji, po zastanowieniu, nie wykluczam późniejszej opcji wyposażenia się w jedną sztukę na aukcji "AmigaONE x1000 - leżaki magazynowe - tanio!" OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem