[#1] Ściśle tajne
Firma ACube Systems w najnowszym numerze Amiga Future zaprezentowała enigmatyczną reklamę będącą zapowiedzią czegoś, co zostanie ujawnione 19 września 2011.

[#2] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

Wspomniana zapowiedź (tylko w kolorze) znajduje się również na ich stronie internetowej

[#3] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

Wg mnie to Sam w obudowie X500.

[#4] Re: Ściśle tajne

@pampers, post #3

Tez bym tak obstawiał - ewentualnie minimig core dla FPGA i jakis sposob dual boota SAM/Minimig

Akcja fajna - dobrze, ze jest konkretna data release'a podana :)

[#5] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

E tam. To jest cena ... AOX1000? Ciekawe co jest przed 500 może nic, a może 1...9?
Na nazwę Amiga 500 bym nie liczył, bo AINC za free tego nie da.
Może promocja na SAM460 500$. To by było coś dla fanów.
Wiem, to scenariusz 500 odcinków puzzloserialu, który zacznie się 19 września w porze dobranocki.
[#6] Re: Ściśle tajne

@Ender, post #5

na pewno nie jest to cos zwiazanego z AOX1K, za to odpowiada inna firma. calkiem mozliwe ze acube zapowie nowa plytke pod os4,ew skumali sie z jakimis chinczykami i do chinskich tabletow zamiast plytki z armem wloza jakas plytke z soc ppc :)..ostatnio bylo kilka niusow o driverach dla ekranow dotykowych pod os4
[#7] Re: Ściśle tajne

@Ender, post #5

Patrząc na kawałek obrazka stawiał bym na coś powiązanego z A500. Sam460 w obudowie X500 wydaje się super pomysłem.

[#8] Re: Ściśle tajne

@DRACOX, post #6

Ja tam obstawiam cenę SAM460 (to tak na serio), na nazwę nie liczę. Gdyby nowa SAM460 kosztowała 500$ hmm byloby ciekawie.
[#9] Re: Ściśle tajne

@Ender, post #8

ja obstawiam, że ogłoszą zakończenie działalności

[#10] Re: Ściśle tajne

@rzookol, post #9

a moze ty bys w koncu zakonczyl dzialalnosc?
[#11] Re: Ściśle tajne

@DRACOX, post #6

calkiem mozliwe ze acube zapowie nowa plytke pod os4


Wątpię. Byłoby to marketingowym strzałem w stopę. Chyba, że sprzedali już tyle SAM460, że mogą zrezygnować z tego modelu.

skumali sie z jakimis chinczykami i do chinskich tabletow zamiast plytki z armem wloza jakas plytke z soc ppc


Do tego przydałoby się WiFi i obsługa Flasha (że nie wspomnę o przerobieniu GUI systemu do filozofii tabletu).

[#12] Re: Ściśle tajne

@recedent, post #11

Jakby nie patrzeć, to co znajduje się na rysunku, to jest coś... jakby plik (w nieinformatycznym sensie tego słowa). Więc może chodzi o oprogramowanie? "Top Secret Files" ?

Ten boingball może wskazywać na powiązania z klasykiem... Minimig core dla FPGA jest mało prawdopodobny, bo to FPGA jest dość małe (tylko 5000 LUTów). Minimig core instalowany na złącze I/O FPGA (złącze to występuje zarówno w Sam440ep jak i Sam460ex)? Bardziej prawdopodobne, zwłaszcza, że nie tak dawno ACube opublikowało sterownik fpga.resource...

Po ACube spodziewałem się nieco bardziej profesjonalnego podejścia do kwestii marketingu, niż robienie nam tu kolejnych zagadek rodem z X1000.

[#13] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

stawiam na miniMIGa w wersji AGA

[#14] Re: Ściśle tajne

@bombermax, post #13

To będzie premiera NatAmi, pod szyldem ACube, ktoś musiał się zająć produkcją na masową skalę... Będzie to Natami w obudowie X500 OK

[#15] Re: Ściśle tajne

@Wojox, post #14

Pożyjemy, zobaczymy. Lepiej żeby to było warte takich podchodów, bo inaczej usłyszą kilka cierpkich słów, kto wie, czy nie gorszych niż AEON za puzzlomanię.
[#16] Re: Ściśle tajne

@Wojox, post #14

Fajna perspektywa ale wątpię.

[#17] Re: Ściśle tajne

@pampers, post #16

Ja już wiem co to będzie ale nie mogę powiedzieć ;)-

[#18] Re: Ściśle tajne

@atarens, post #17

Może nowe Atari?

[#19] Re: Ściśle tajne

@Deftronic/..., post #18

Commodore 65
[#20] Re: Ściśle tajne

@Ender, post #19

Taki komputer juz byl http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_65

[#21] Re: Ściśle tajne

@DRACOX, post #10

ahhh, jakoś widać nie możesz znieść, że się nie podniecam kawałkiem strony, straszne

[#22] Re: Ściśle tajne

@rzookol, post #21

ahhh, jakoś widać nie możesz znieść, że Dracox nie podnieca się kawałkiem Twojego komentarza, straszne
[#23] Re: Ściśle tajne

@Radov, post #22

eee nie, raczej unikam sytuacji, żeby się faceci podniecali tym co robię :)

[#24] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

Ciekawe :) Wątpię aby był to nowy sprzęt ale już włożenie sam460 w jakąś ładną obudowę i sprzedawanie jako AmigaOne X500 jest bardzo realną możliwością OK
(być może chodzi też o implementację A500 w fpga dla Sama ale jednak bardziej bym się ucieszył na opcję nr 1 )

ACube udowodniła, że jest bardzo rzetelną firmą więc wątpię aby robiła taką kampanię z powodu jakiejś drobnostki :)

[#25] Re: Ściśle tajne

@Elder_ppa, post #24

wątpię aby robiła taką kampanię z powodu jakiejś drobnostki


No, wykupienie reklamy na jedną stronę w gazecie i umieszczenie obrazka na stronie to jeszcze nie jest "taaaka kampania" ;)

[#26] Re: Ściśle tajne

@recedent, post #25

No, wykupienie reklamy na jedną stronę w gazecie i umieszczenie obrazka na stronie to jeszcze nie jest "taaaka kampania"

Ja patrzę przez pryzmat amigowego rynku
No i chodzi też o samą formę reklamy - do tej pory ACube nie bawiło się z żadnymi zagadkami.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 14:56:05
[#27] Re: Ściśle tajne

@Elder_ppa, post #24

strzelam, ze chodzi o produkcje X1000

[#28] Re: Ściśle tajne

@reactor, post #20

Wiem, ale może wskrzesili staruszka, teraz jest moda na retro. ;)



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 16:54:14
[#29] Re: Ściśle tajne

@Elder_ppa, post #26

ale przeciez acube nie bawi sie w zagadki czy inne puzle. taka forma reklamy w duzym swiecie jest na porzadku dziennym.

ot ostatni przyklad. Nintendo oglosilo ze 13 dnia wrzesnia bedzie konferencja na ktorej... cos zapowiedza, niewiadomo co ale bedzie to duza zapowiedz. i wszystkie media konsolowo growe na zachodzie pisza o tym od kilku dni :)
sega ,sony, ms robia podobnie. czesto to jakas reklama w postaci plaktu ,loga i tekstu w stylu : "tego i tego dnia oglosimy cos super uber "
nie wiem o co niektorzy tocza piane z ust. akurat to co zrobilo acube jest nawet sprzedane w milej dla oka formie.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 19:35:08
[#30] Re: Ściśle tajne

@mailman, post #1

androidowy tablet z uae. :) moj telefon z boingball demo tez wyglada fajnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem