kategorie: AmigaOS 4.1, Sam440ep
[#31] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #30

Pisze, że czegoś brakuje - ale konkretnie co? To mogłoby być bardzo pomocne.
Może chodzi o SLB?
Little Documentation on the AmigaOS 4.1
Installation on Sam440EP / Sam440Flex boards

Gdzie jest ta zworka na płycie i jak jej użyć nie psując komputera?
sam flex manual
Patrzyłem wczoraj po anglojęzycznych forach i ludzie mieli z tą płyta dziwne problemy (np, po przełożeniu karty graficznej do innego slotu). Chcę pomóc ale nie mam SAM, może jakiś posiadacz ujawni się ;)
[#32] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@adam_mierzwa, post #31

tekst pod linkiemProponuje spojrzec na strone 17 tej instrukcji.
[#33] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #30

Zajrzałem dokładnie do instrukcji instalacji OS4.1 i okazało sie, że pominąłem ważny szczegół. Partycja systemowa musi mieć zainstalowany plik slb, bez tego system nie działa. Dziś, albo jutro usune ten błąd i wtedy powinno być już po problemach.
[#34] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #33

Udała się operacja zainstalowania systemu?
[#35] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@(V)(I)mothe(P), post #34

Dziękuję wszystkim za pomoc, wielkie dzięki dla Mastera. To jest pierwszy post napisany z SAMANTY. System udało mi się wkońcu zainstalować okręźną drogą. DVD-ROM dalej w systemie nie jest widoczny(U-Boot widzi go zawsze przy starcie i po resecie z obudowy). Spróbuję śiagnąć updaty i potem się zobaczy co dalej. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
[#36] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #35

Zainstalowałem wszystkie updaty i dalej nic. To chyba wina napędu. Dysk twardy podłączony do J23 też nie jst widoczny.
[#37] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #36

Sytuacja opanowana:D. System już widzi płyty. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za okazaną pomoc i rady.
[#38] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #37

Napisz co zrobiles ze jest dobrze. Moze sie jeszcze komus przyda.
[#39] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@TomK, post #38

Problem polegał na tym, że jestem laikiem uczącym się na własnych błędach (to mój pierwszy kontakt z U-bootem).
Komuś kto ma lub miał Sam, rozwiązanie zajęłoby kilka minut. Nie zaznaczyłem jako drugiego napędu DVD. Zaznaczyłem tylko HDD. Chodzi o start komputera. Bez tego AOS4 nie widzi DVD itp.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 17:19:42 przez Olek
[#40] Re: Instalacja OS 4.1 na Sam440

@Olek, post #39

Dobrze, że się sprawa rozwiązała :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem