[#31] Re: Tabor srabor

@selur, post #30

Jak Cie to nie interesuje to czemu Cie to meczy/frustruje?
[#32] Re: Tabor srabor

@stefkos, post #31

bo jak wiekszosc tutaj, wyrazam swoja opinie w aktualnych "Ostatnie wątki na forum".
[#33] Re: Tabor srabor

@selur, post #32

To co napisales nie jest opinia na temat Tabora badz jego byc albo nie byc:

"jeszcze bardziej meczace i frustrujace sa te wieczne ZAPOWIEDZI i FUTURYSTCZNE WIZJE dinozaurow "

Nie wiem dalej natomiast czemu to Cie meczy jak Ciebie to nie dotyczy.
[#34] Re: Tabor srabor

@stefkos, post #33

Może męczy go dlatego, że informacje o jakimś tam "taborecie" pojawiają się na portalu o Amigach? PPA to Polski Portal Amigowy, a "taboret" to tylko "taboret". Z Amigą nie ma niczego wspólnego. Co prawda redakcji po cichu udało się dopisać do sekcji "O stronie", że portal zajmuje się także systemami NG (nie sprzętem tylko OS'em) co nie zmienia faktu, że AmigaOS 4 jeszcze "taboreta" w pełni chyba nie obsługuje. Więc nawet tego warunku nie spełnia. Kończąc, wznoszę hasło: "Taboret na stos, ze starych płyt PC"
[#35] Re: Tabor srabor

@*y, post #34

Jak i z tą wypowiedzią, tak i z resztą malkontentów się nie zgadzam. Bawcie się swoimi zabawkami (klasykami, ja też się nimi bawię) i nie psujcie na siłę zabawy innym, bo to bardzo dziecinne...
Fajnie, że może będzie Tabor i fajnie że coś się jeszcze w ogóle dzieje, bo oni na tym nie zarabiają. Ale ludziom ciężko to zrozumieć.
[#36] Re: Tabor srabor

@*y, post #34

jadą płytki trevorowe taborami

https://youtu.be/tvCZT1woyNU

[#37] Re: Tabor srabor

@David, post #1

[#38] Re: Tabor srabor

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #37

Dziękuję.
[#39] Re: Tabor srabor

@MUFA-amigaone-pl, post #27

Żałosne to jest to że admin forum, zamiast dbać o merytorykę dyskusji, celowo podaje nieaktualne dane, co w konsekwencji rozpoczyna kolejny brednioserial


A ja myślę, że kiedy administrator jednego z najbardziej znanych polskich portali o AmigaOS 4.x próbuje się na siłę doszukiwać "ukrytej agendy recedenta" to zahacza to o początki paranoi. Wyszukałem w googlach "Tabor Tower57 benchmarks", wszedłem na oficjalny blog Hyperionu pod tytułem "Tower57 is a blast on A1222 with AmigaOS alpha" i zgadnij co znalazłem?

Bardzo się cieszę, że Tower57 osiąga nawet 80 FPS na Taborze. Sprawia to, że dla kolegi WojtekX zakup jest sensowny. Cytuję:

Czyli powinno być 60-67 fps.
Wtedy zakup byłby sensowny.


No to mamy kolejnego zainteresowanego Taborem.
[#40] Re: Tabor srabor

@recedent, post #39

wszedłem na oficjalny blog Hyperionu pod tytułem "Tower57 is a blast on A1222 with AmigaOS alpha" i zgadnij co znalazłem?


Znalazłeś dokładnie to o czym pisałem, a więc wpis:

Posted by Costel Mincea on February 13, 2017

a dalej m.in.

"Note: of course the final Amiga Tower57 port will be faster than all that in general. Right now I stopped optimizing because the original coders are not done with the game yet, so chances for SVN conflicts are simply too high. And real deep optimizations can better be done once the game logic is really complete and release-candidate-bug-free."

Co powinno być jasnym przesłaniem by nie posługiwać się tymi wynikami w momencie gdy wyjdzie wersja finalna, a wyniki dla wersji finalnej podałem Ci na talerzu, na tym forum, więc dalej podtrzymuje swoją tezę o braku rzetelności z Twojej strony.
[#41] Re: Tabor srabor

@MUFA-amigaone-pl, post #40

Wybacz, ale nie zapamiętuję sobie równie dobrze jak Ty ile FPS w Tower57 podałeś kiedyś gdzieś w wątku na forum PPA (pewnie pamiętasz ile FPS ja raportowałem pod Radeonem X1950?). Dlatego szukałem u źródła (czyli u Daniela).
[#42] Re: Tabor srabor

@recedent, post #39

Zgadza się, to by znaczyło iż w stosunku do SAM 460 postęp jest znaczny.
Podejżewam że do mojej G5 jeszcze daleko, ale można już cieszyć oko czymś nowym.
Jak Tabor wyjdzie to kupię i złożę jakiś konfig z dyskiem SSD no i będę się bawił tym softem który będzie.
A i linuxem nie wybrzydzę....
[#43] Re: Tabor srabor

@WojtekX, post #42

Tylko ja bym sìę nie sugerował wyłącznie wynikami dla gry Tower57, w rzeczywistości w zależności od uruchaminego softu rozstrzał w przypadku Tabora jest dosyć duży. Znaczy że różnica prędkości Tabor vs. SAM460, może być dużo większa ale i znacznie mniejsza.
[#44] Re: Tabor srabor

@MUFA-amigaone-pl, post #43

Sam 460 nie ma FPU w ogóle jeśli mnie pamięć nie myli...
Tabor jakąś tam namiastkę ma więc powinno być lepiej.
Ciekawe ile Quake 1 wykrzesa z tego w sensownej rozdzialce
[#45] Re: Tabor srabor

@WojtekX, post #44

Sam460 ma FPU
[#46] Re: Tabor srabor

@WojtekX, post #44

Sam460 ma FPU tylko nie ma AltiVec'a.
[#47] Re: Tabor srabor

@pong777, post #46

zalezy ktora rewizja

460S can be configured with different amounts of L1 and L2 cache as well as with or without SMP and FPU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem