kategorie: AmigaOS 4.0, AmigaOS 4.1
[#1] Amiga OS4 a WinUAE
Będzie to w ogóle działać?
[#2] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@Xantor, post #1

przeciez dziala :)

[#3] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@juen, post #2

No dzięki wielkie :D spróbuję jak na tym filmie :)
[#4] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@juen, post #2

No dobra. A jak to działa na dobrym CPU? Takim 10700K albo 5600X powiedzmy? Zbliża się do jakiegokolwiek NG chociaż?
[#5] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@infboras, post #4

Qemu ma dobrą emulacje CPU, ale słabą FPU. Więc na dobrych maszynach myślę że Sam440 jest osiągalny dla CPU.
[#6] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@infboras, post #4

A jak to sprawdzić ? Są jakieś wiarygodne benchmarki ? Emuluję na Ryzenie 5 3600, Amigę PowerPC w najmocniejszej dostępnej wersji i wszystko śmiga. Gry, filmy, a obciążenie procesora nie dobija nawet do 70%.
[#7] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@ingenic, post #6

Odpal Krakenbencha na przeglądarce internetowej - ciekawym okrutnie ile się będzie wykonywał
[#8] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@infboras, post #4

Ja mam "Intel Core i7-7700 3.60Ghz , NVIDIA GeForce GTX 1070, DDR4 SDRAM 16GB w jednej kości, Dyski C: SSD 240GB, D: HDD 2TB E: SSD 120 GB" tak więc myślę że powinno śmigać dobrze :)
Tylko żeby działało lepiej, dobrze by było ten HD0: postawić na SSD :)
[#9] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@recedent, post #7

Przecież to im wyżej 604e chyba nie skoczy.
[#10] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@KM_Ender, post #9

Ja to wiem, Ty to wiesz - tylko ingenic jeszcze tego nie wie.

Zapraszam go zatem do lektury poniższych wątków:


A jeszcze na tym Xantorowym i7 wypadałoby zrobić pod emulacją PPC benchmark o którym mowa tutaj. Czyli wyciągasz plik .aiff z demka, a następnie enkodujesz to najlepszą dostępną wersją LAME dla Twojego emulowanego komputera i zobaczymy kto komu skoczy.
[#11] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@recedent, post #10

Przepraszam, że odkopuję stary wątek, ale może to kogoś zainteresować zwłaszcza, że w ostatnich latach mamy pewien postęp w wydajności PC:
Core i5 12600K test lame z wątku https://www.ppa.pl/forum/amigaos-4.x/31677/benchmark-w-emulowanym-aos4-1-intel-core-i7-2670-qm/4#m563061
u mnie 5.04, co daje 304 sekundy, zatem PowerPC 603e 210MHz przynajmniej w tym teście pokonany :)
Do januszowego amigowania jeszcze jako tako, ale stabilność marna...
1
[#12] Re: Amiga OS4 a WinUAE

@infboras, post #11

To już lepiej na jakąś SAM uciułać lub Pegaza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem