[#1] NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)
Dajecie tutaj.
[#2] Re: A-EON AmigaOne A1222
Bzdury piszesz straszliwe, NG jest dużo wolniejsze niż UAE przy sofcie z Amigi:


Panowie jubi oraz swinkamor12 - mam wrażenie że obydwaj uogólniacie, ponieważ zakładacie że prędkość WSZYSTKICH programów jest większa lub mniejsza. To że LW jest szybszy to nie znaczy że inne programy też....
[#3] Re: A-EON AmigaOne A1222
Jak już pisałem zanim kupiłem mm w 2009, wierzyłem różnym wc ekspertom że po co Amiga NG skoro pod Winuae jest to samo.
Hint - grafika. Emulowana na Winuae i nie emulowana działająca z pełną prędkością na NG.
Co widać, i czuć np w PageStream.
[#4] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #3

Pokaz lepiej jakis wiarygodny benchmark bo na razie siejesz gołosłowiem. Powtarzanie tego samego w kółko bez podania źródła nie wystarczy.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 15:27:38 przez jubi
[#5] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #2

Na co mi LW sprzed dwudziestu lat.
Jakość tego co wydala LW sprzed dwudziestu lat jest tak słaba, że aż oczy bolą.
LW sprzed dwudziestu lat się może nadać do przygotowania wsadu do blendera.
Ewentualnie można coś myśleć o obróbce danych z LW w we własnym sofcie.
[#6] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #2

Cały czas dążymy aby nasze Amigi były szybsze, aby programy działały sprawniej.
To dlaczego pod szybszą emulacją na winuae miałoby być inaczej?
[#7] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #5

Ale używanie starego PageStream Ci nie przeszkadza.szeroki uśmiech
[#8] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #4

Przecież są na aminecie całkiem niezłe benchmarki do sprawdzania prędkości grafiki na Amidze.
Puść na mm i na winuae na i7 i pochwal się wynikiem.
[#9] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Norbert, post #7

Amiga w DTP tak się nie zestarzała jak w raytracingu.
Stary Pagestream daje radę.
[#10] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #9

Podaj liczby, skończ lać wodę. Jesli chodzi o szybkosc emulacji 68k + fpu antyczne PPC nie maja zadnych szans.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 16:00:00 przez jubi
[#11] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #10

Już miałeś napisane co masz zrobić.
Ściągnij z aminetu ogólnie w amigowej społeczności uznawane benchmarki do grafiki, uruchom na winuae na i7 i na ng i pochwal się wynikami.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 16:34:40 przez swinkamor12
[#12] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #5

Ogólnie w tej offtopowej dyskusji jestem po Twojej stronie. Jednak nie zgodzę się z tym co napisałeś na temat starego LW. Mianowicie jakość tego softu jest zajebiśćie dobra. Jest to chyba najlepszy jakośćiowo program jaki powstał na AmigaOS kiedykolwiek. Przypuszczam że miałeś na myśli jakość grafik 3D powstających w starym LW. Owszem trąci myszką, gdyż (tak z grubsza) stare LW nie posiada czegoś takiego jak Global Illumination - co znakomicie ułatwia osiągnięcie fotorealistycznego oświetlenia amatorom w nowoczesnych tego typu programach. Jednak wszystko zależy od "jakości grafika", w starych softach 3D możliwe jest fakeowanie oświetlenia i innych rzeczy, napisono o tym książki.

Ps. Przepraszam za offtop offtopa i pozdrawiam.
[#13] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #11

Wykonaj praktyczny test jakiejś procesorozernej operacji w Pagestream i podaj wynik, dowiesz sie co jest szybsze.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 16:48:22 przez jubi
[#14] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #13

Wykonaj praktyczny test jakiejś procesorozernej operacji w Pagestream i podaj wynik, dowiesz sie co jest szybsze.


można to odwrócić na:

Wykonaj praktyczny test jakiejś gpu-żernej operacji w programie-coś_tam i podaj wynik, dowiesz sie co jest szybsze.



Podsumowując - NG ma szybszą grafikę niż UAE potrafi zaemulować, zaś UAE szybciej emuluje cpu/fpu niż PPC.

To wszystko, czy jeszcze coś?
[#15] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #14

Panowie, weźcie się przenieście do Hyde Parku z tą rozmową.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 17:08:38 przez SuperBuster
[#16] Re: A-EON AmigaOne A1222

@ede, post #12

Dokładnie o to mi chodzi, stare LW to całkiem fajny program do edycji, ale jakość grafik jest słaba, tak jak piszesz "trąci myszką" bo brakuje paru rzeczy.
Moim zdaniem, różne obejścia dużo nie pomogą.
Dlatego właśnie widzę stare LW jako narzędzie tylko do robienia wsadu do czegoś nowszego.
[#17] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #14

Podsumowując - NG ma szybszą grafikę niż UAE potrafi zaemulować, zaś UAE szybciej emuluje fpu (i tylko fpu, bo cpu już nie) niż PPC.
[#18] Re: A-EON AmigaOne A1222

@morph123, post #14

Wykonaj praktyczny test jakiejś gpu-żernej operacji w programie-


Jakie to programy pod 68k sa gpu-zerne?

Podsumowując - NG ma szybszą grafikę niż UAE


Potrzebne źródło/dowód. Na razie tylko ja pokazałem konkretne liczby gdzie ng przegrywa o kilka dlugosci.
[#19] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #18

Już miałeś napisane co masz zrobić.
Ściągnij z aminetu ogólnie w amigowej społeczności uznawane benchmarki do grafiki, uruchom na winuae na i7 i na ng i pochwal się wynikami.
[#20] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #19

Sam ściągnij, to twoje twierdzenie ktorego nie poparles zadnymi dowodami, wciąż czekamy. Masz napisane wyżej co masz zrobic. Dopoki tego nie udowodnisz to marnujesz nasz czas czczym gadaniem. Ja swoje twierdzenie udowodnilem.
[#21] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #20

Już miałeś napisane co masz zrobić.
Ściągnij z aminetu ogólnie w amigowej społeczności uznawane benchmarki do grafiki, uruchom na winuae na i7 i na ng i pochwal się wynikami.

Czyżbyś nie miał NG? Jak se kupisz to do ciebie dojdzie dlaczego pisanie o czymś czego nigdy nie używałeś, ani nie widziałeś na oczy jest żałosne i głupie.

twój benchmark jest do niczego.
Jakość tego co to dwudziestoparoletnie LW wypuszcza jest tak słaba, że renderowanie za pomocą starego amigowego LW w ogóle nie ma sensu.
[#22] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #21

A co ma do tego jakość renderu?
Ważne jest w jakim czasie robiony jest taki sam projekt.

Czekamy na twoje testy wydajnosciowe na NG i winuae.
Ale pamiętaj, aby wykonać je na nowych programach testujacych, bo na starych "jakość tego .... będzie tak słaba, że. ... w ogóle nie ma sensu"


Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 06:55:08 przez Norbert
[#23] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Norbert, post #22

Ważne jest w jakim czasie robiony jest taki sam projekt.


Dokładnie, świnka morska twierdzi, że emulacja programów z Amigi jest pod NG szybsza niż na WinUAE, co jest wierutną bzdurą. Teraz wycofał się, że tylko grafika jest szybsza, na co nie dał żadnych dowodów. Ale nawet jeśli jest, to nie ma takiego scenariusza, w którym miałoby to jakiekolwiek realne znaczenie dla użytkownika.

Emulacja karty graficznej pod WinUAE jest tak szybka że nie ma szans tego zauważyć w praktyce. Bo jakie to skomplikowane operacje graficzne może wykonywać program z ery 68k? Rysowanie okienek, stawianie pikseli? To, co ma znaczenie, to czas wykonania operacji, user klika na button i czeka, czy to na wynik renderingu czy to na wynik innej skomplikowanej operacji w jakimś innym programie graficznym (filtry w ImageFX itp.), w przypadku NG czeka 5x dłużej niż na szybkim WinUAE, więc gdzie tu lepszość?

A świnkę morską proponuję ignorować dopóki nie przedstawi twardych dowodów benchmarków, najlepiej praktycznych, bo gołosłowia tu już i tak naprodukował za dużo. A jak nie jest w stanie takich przedstawić, to powinien odszczekać to co nakłamał.

https://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/28440/raytracing-i-amiga/32#m609895
[#24] Re: A-EON AmigaOne A1222

@jubi, post #23

Ja się nie znam, ale zarówno PPC (NG) jak i PC x86 emuluja Motorolę, więc logicznie rzecz biorac, skoro na PC można(?) wykorzytsać wiele rdzeni, szybsza pamieć, wyższe taktowanie, to musi być szybciej. No, ale ja się nie znam, tak więc to taki mój osąd, poprawcie mnie jeśli się mylę.
[#25] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #24

Dla tego mowie, wydac Amiga os 4 na komputery pc.

Powiedzcie sami tak szczerze... Ilu z was wydalo by 12000tys zl na komputer gdzie będziecie mogli poklikac okienka ( amiga ng). Jak wszyscy wiemy amiga ng bez nowego softu którego i tak nie ma jest kompletnie bez sensu

Gry amigowe 68k (emulowane)
Programy amigowe 68k (emulacja)
I system operacyjny z epoki windows xp

Dla mnie to jeden dupny emulator za 12k. Jak mozna nazwać cos amiga gdzoe wszystko z amigi trzeba emulowac... To chore
[#26] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #25

Też jestem zwolennikiem wydania NG na x86.
[#27] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #26

Przecież masz Amithlona i Arosa. Oba działają na x86 a ten drugi nawet na x64.
[#28] Re: A-EON AmigaOne A1222

@KM, post #26

Świetnie, to tak jak ja.

@jubi / @świnkamor

jak znajdziecie tego benchmarka, to odpalę u siebie na lapku z i7 4-generacji, co prawda mobilnym ale dość szybkim, podam liczby itd. Nie ma to jak konkret w stylu Pogoń 3:0 Lech P.

Niech wygra lepszy.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:18:29 przez mccnex
[#29] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Paul149, post #25


Dla mnie to jeden dupny emulator za 12k. Jak mozna nazwać cos amiga gdzoe wszystko z amigi trzeba emulowac


Może dla ciebie tak, no ale to tylko dlatego że się nie znasz.

Po pierwsze to wszystko co amigowe, każda systemowa biblioteka, komenda z C itd. Nie jest emulowane bo działa na PPC.

Po drugie jest wiele starego softu, który działa natywnie pod AmigaOS 4. np Aweb, Personal Paint, AmigaAmp, SongPlayer, Hollywood itd. itd.

Po trzecie soft w wersji 68k (nie licząc starych NDOSowych gier) uruchamia się w tak naturalny sposób że i tak postronny obserwator nie jest w stanie wyłapać czy to działa natywnie czy na emulacji.
[#30] Re: A-EON AmigaOne A1222

@MUFA-amigaone-pl, post #29

Sorry, Rafał ale zapomniałeś uzasadnić wydatek rzędu 12k. Poza tym wszystko się zgadza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem