[#541] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #533

Zamieszczona w tym oto wątku.


Chciałbym tylko nadmienić że te wyniki nie mogą być uznane za całkowicie wiarygodne gdyż nie były przeprowadzone na tej samej wersji Lame. Konkretnie w przypadku AmigaOS 4 były przeprowadzone na wersji 3.98.2 sprzed lat 10, tymczasem dla Morphosa były przeprowadzone na wersji 3.99.5. nadmieniam że dla AmigaOS 4 istnieje nowsza wersja, a konkretnie 3.100 sprzed roku, tyle tylko że nie jest skompilowana dla Altiveca. Zatem dokładnych pomiarów przeprowadzonych na dokładnie tej samej wersji Lame ze wsparciem Altiveca przeprowadzić się nie da.

Dodam że np. w przypadku programu UnRar, to wersja 3.9.7 sprzed 10 lat, względem tegorocznej wesji potrafi rozpakowywać przyjkładowe archiwum 150MB w którym jest spakowane 15 plików o ponad 30% wolniej. Zatem nie wykluczone że w przypadku róznych wersji Lame mogą (choć oczywuiście nie muszą) też istnieć wyraźne różnice czasów kodowania.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 23:57:03 przez MUFA-amigaone-pl

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 23:57:22 przez MUFA-amigaone-pl
[#542] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #538

Niemniej jesli ktoś chcę naprawdę poznać moc tego komputera

Mylisz pojęcia czy mi się wydaje?
Nie jestem w temacie NG więc nie wiem jaką ma moc, ale czytając to forum widziałem wątki o problemach z przeglądaniem www. Youtube w 4K działa płynnie?
Jaką moc masz na myśli?
Wrzucił ktoś już wynik quakea z plikopartycji od norberta z jakiejś maszyny NG?
[#543] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #542

Youtube w HD działa płynnie tylko pod Morphosem i Arosem. W 4k raczej na niczym nie działa płynnie, ale to akurat efekt braku wsparcia dekodowania przez kartę gfx. Myslę że i peceta by lekko zamuliło jakby mu karta gfx nie pomagała w dekodowaniu.
[#544] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #542

Co prawda nie z "plikopartycji Norberta", ale Quake robi na moim konfigu (w rozdzielczości 1920x1200 i 32-bitowym kolorze) coś koło 106 FPS. Służę filmem jakby co.
[#545] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #544

Quake robi na moim konfigu (w rozdzielczości 1920x1200 i 32-bitowym kolorze) coś koło 106 FPS

Czyli natywnie na Macu czy na jakim sprzęcie?To i tak nieźle jak na retro.
A jak wygląda tryb emulacji 68K z plikopartycji(żeby zachować minimalny standard do testów)? Podzielisz się wynikiem?

Po świętach uruchomię A1200 060@80mhz to wrzucę wynik z plikopartycji o ile ktoś mnie nie uprzedzi :D
[#546] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #537

No cóż, jednemu settlersy PC też się podobają, innemu wersja amigowa jednak lepiej odpowiada, w subwar nie grałem więc się nie wypowiem... A co do reszty wypowiedzi to właśnie napisałeś to co już na którejś stronie wstecz również zauważyłem, że w rzeczywistości jedyne o co rozbija się NG to OS, bo poza tym żadnych innych zalet nie ma, ani energooszczędności (i komfortu użytkowania silent pc), ani wydajności, ani bogatej bazy softu, ani ceny. Bo tak, poleasingowego lapka z i5 też można za kilka stówek kupić, nie tylko makówkę z g5. Więc te wojenki dot. wydajności (m.in. mitycznej przewagi w emulacji 68k która jest obalona) są po prostu śmieszne. Wszystko oscyluje wokół systemu, cały sens użytkowania. I to jest hobby. Ale na litość boską niech nikt nie wciska kitu jakie to PPC nie jest wydajne!
[#547] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #542

Na plikopartycji jest Amiquake(najnowszy z aminetu) działający tylko na AGA, wiec na NG pójdzie tylko na emulacji.



Limitations:
1) No network support
2) No hardware 3D support
3) No RTG support


Miało to służyć do testowania spedkosci emulacji całej Amigi, a nie tylko procesora.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 07:25:11 przez Norbert
[#548] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #545

Niestety, na E-UAE mam efekt taki sam jak Ty w poście 477 - gra się uruchamia, ale wywala do WB przy próbie odtworzenia pierwszego dema/otwarcia planszy.

A w ERROR.TXT mam tekścik:

D_SCAlloc: bad cache size 0


EDIT: Odpaliłem oryginalnego AmigaQuake od ClickBoom - uzyskałem 14,09 FPS.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 08:59:04 przez recedent
[#549] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #548

Dzieje się tak samo przy ustawieniu na 68020 i 030 ?
Możliwe ze
Spróbuj dać 64MB pamięci. A i AGA wymagana
[#550] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #542

Mylisz pojęcia czy mi się wydaje


Ja nie mylę pojęć, ja po prosu mówię całkiem serio że nie ma to jak przyjechać i zobaczyć sprzęt na żywo. Ja jeszcze nidy nie postkałem się z reakcją w stylu "o shit, jakie to wolne", wręcz wprost przeciwnie raczje ludzie są pozytywnie zaskoczeni responsywnością systemu względem ich Windowsa.

Wrzucił ktoś już wynik quakea z plikopartycji od norberta z jakiejś maszyny NG?


Żadnych testów jubiego nie robiłem i robił nie będę, co już potwierdzałem po storkoć, zresztą go ignoruję, skoro Norbert czy ktoś tam jeszcze ma na to czas i chęć to jego sprawa. Jubi to jest człowiek oderwany od pięćsetki i to 20 lat temu, który Amigą One widział jedynie na obrazkach, ma o niej błędne podsycone chorobliwą nienawiścią wyobnrażenia i tak już zostanie. Ja w przeciwieństwie do niego od sierpnia 2011r, a wiec od czasu gdy X1000 nie było jeszcze na rynku, użytkuje ten komputer na co dzień i spędziłem pracując na nim tysiące godzin.

Jak ja bym miał dyskutować z jubim na temat X1000, to tak jak by profesor Miodek miał dyskutować z analfabetą z południowego Czadu o zawiłościach języka polskiego. Oczywiście nie twierdzę że trzeba mieć A1 by być partnerem w dyskusji, jest sporo osob, które takiego sprzętu nie mają, lecz dysponują odpowiednia wiedzą i używają poważnych argumentów np. M. Schulz, ale sorry jubi się do nich nie zalicza, raczej określiłbym go mianem fanatycznego krzyżowca. Jak chcesz na serio poznać możliwości tego komputera, to przedstawiam je regularnie na blogu amigaone.pl i forum.amigaone.pl. Udzielają się tam ludzie, którzy się znają, więc nie znajdziesz tam idiotycznych pomysłow typu odpalmy Quake na plikopartycji E-UAE, tylko rozmowy o rzeczach naprawdę użytecznych.

Youtube w 4K działa płynnie?

Natomiast w sprawie filmów, mogę Ci napisać tyle. Jako osoba obeznana z szybkimi Amigami, a więc będąca użytkownikiem:

- prawie najszybszej Amigi w latach 90-tych (pisze prawie bo miałem tylko Amigę 1200 z Blizzardem PPC 266MHz i BV, a nigdy nei miałem A4000 z PPC).

- najszybszej Amigi lat dwutysięcznych, czyli Amigi One G4 XE 933Mhz.

- najszybszej Amigi, pierwszej połowy tej dekady czyli Amigi One X1000

- wreszcie najszybszej Amigi obecnie, czyli X5000 i to w wersji, której jeszcze nie ma na rynku.

Powiem jednoznacznie, że aukrat w kwestii odwarzania filmów według stanu na dzień dzisiejszy, najszybszą Amigą świata jest AmigaOne X1000. Nie oznacza to jednak możliwości odtwarzania filmów 4K, trwają pracę nad steronikiem UVD dla Radeonów, gdy zostaną ukończone, będzie to możliwe. Na dziś można odtwarzać jedynie filmy FullHD i to też nie wszystkie.

Zatem jeśli chciałeś tylko zapytać by mieć satysfakcję, to już możesz odtańczyć przed ogniskiem razem z jubim zbójnickiego, na wieść o tym że X1000 nie odtwarza 4k, a być może jakaś tam komórka takie filmy odtwarza. A jesli chcesz na serio poznać możliwości tego komputera, to mimo wszystko zapraszam do pomacania na żywo, ewentualnie do odwiedzenia wyspecjalizowanego forum.
[#551] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #550

Zbaczamy z głównego tematu wątku o prędkości emulacja m68k na NG i emulacji Amigi na PC.

O możliwościach sprzętu do OS4 i jego możliwościach warto założyć nowy wątek.
No chyba ze nie będzie o czym pisać bo NDA

Tutaj piszemy o "wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)"
[#552] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #550

Ja nie mylę pojęć, ja po prosu mówię całkiem serio że nie ma to jak przyjechać i zobaczyć sprzęt na żywo. Ja jeszcze nidy nie postkałem się z reakcją w stylu "o shit, jakie to wolne", wręcz wprost przeciwnie raczje ludzie są pozytywnie zaskoczeni responsywnością systemu względem ich Windowsa.


Pracuje na systemach specjalizowanych do konkretnych zadań i tam "system obsługi" jest prawie instant (liczony w ms). Nie ma to wiele wspólnego z mocą obliczeniową. Chyba że piszesz o innej tajemniczej/tajemnej mocy, której nie pojmuje.

to już możesz odtańczyć przed ogniskiem razem z jubim zbójnickiego

Nie lubię tańczyć.

Żadnych testów jubiego nie robiłem i robił nie będę, co już potwierdzałem po storkoć, zresztą go ignoruję, skoro Norbert czy ktoś tam jeszcze ma na to czas i chęć to jego sprawa


Czyli coś zakładasz i w coś wierzysz, ale nie masz czasu przetestować i ignorujesz inne teorie, bo tylko twoja jest nieudowodniono-prawdziwa. Nie najlepsze podjeście inżynieryjne. Bardziej opartę o wiarę i nadzieję niż zdrowy rozsądek.

Piszesz o najszybszej amidze świata w odniesieniu do dzisiejszych komputerów, czy w kategori retro?

O czym jest ten wątek?
Porównanie mocy obliczeniowych przy emulacji 68K?
Przepychanki na temat "NG to nie retro"?
Wojna PPC natywnie vs PPC emu

EDIT: Odpaliłem oryginalnego AmigaQuake od ClickBoom - uzyskałem 14,09 FPS.

Dzięki za test recedent.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:28:11 przez snifferman
[#553] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #546

Wiesz,, stanę w obronie PPC. Bo ogólnie te procki są rozwijane.
To że w amigowym NG zastosowali najsłabsze nie znaczy że nie ma szybkich. Bo są o czym świadczy pokazana niedawno płyta główna z czymś przyzwoitym...
Obecnie IBM pokazał CPU w 5 nm litografi. Więc coś tam ciągle się dzieje...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:36:48 przez WojtekX
[#554] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@WojtekX, post #553

PowerPC... nie bardzo. POWER jak najbardziej. To nie są synonimy, choć używają tego samego ISA.
[#555] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #552

Dzięki za test recedent


Potem udało mi się ten wynik poprawić do 15,77 FPS. Niestety, AmiQuake z Aminetu odmówił współpracy (jakiś błąd software renderingu zdaje się) - wywala się zaraz po ekranie startowym, chyba że uda się w porę naciskąć Esc - wtedy wywala się dopiero po wybraniu nowej gry. A tylda jak na złość nie działa.
[#556] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #555

Miałem podobne problemy na WinUAE, co zmusiło mnie do instalacj najnowszej wersji.
Wynik przybliżony do i3 380m. kulą u nogi jest tutaj powolna emulacja FPU. Nie wiem czy jest to wina słabej optymalizacji, czy może złożoność w emulowaniu FPU.
Istnieje wersja Quake`a bez FPU?
[#557] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #554

ISA jest ważne. CPU Intela też się różnią między sobą. A zgodność jest.
Podejrzewam że tam jest podobnie....
[#558] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #552

Ja cię o CV nie pytałem, pracuj sobie gdzie chcesz nie moja sprawa.

Wiem o czym jest wątek i wiem że jako inżynier Ty też wiesz co to znaczy deklaracja nie brania udziału w testach Jubiego, zwłaszcza tych bezsensownych.

Odpowiedziałem na Twoje pytanie bo chciałem być grzeczny, poza tym mimo iż nie trzymało się wątku to było to pytanie mądre. Na podstawie doświadczenia uznałem że 99% użytkowników komputerów w ogóle, nie tylko Amgi One ma potrzebę od czasu do czasu obejrzeć jakiś materiał wideo, więc odpowiedź może kogoś zaintetesować.

Tak ja można przyjąć że 99% userów A1 używa na nich m.in. odtwarzaczy wideo, tak trzeba przyjąć że 0 procent użyje ich do gry w Quake pod emulatorem 68k, zwłaszcza że jest X natywnych portów PPC. Zatem uważam że przeprowadzanie takich testów jest głupie.

Wiesz piła łańcuchowa jest narzędziem o ostrych ostrzach, przy czym 99,99% używa jej do cięcia drzewa. Teraz wyobraź sobie że ktoś wchodzi na forum użytkowników pilarek z pytaniem "Jaki model Stihla polecacie do depilacji łydek?". Dla mnie prośba o taki test Quake, jest mniej więcej tak samo sensowna.

Wracając ze świata abstrakcji do świata rzeczy istotnych. To to co ja piszę nie jest jak to określiłeś kwestią wiary, tylko kwestią faktów. Jeśli mówię że X1000 nie jest najlepszym amigowym rozwiązaniem dla E-UAE, to znaczy że wiem to w oparciu o swoje doświadczenia. Jeśli mówię że jest najszybszą Amigą (przynajmniej na dziś) w zakresie odtwarzania filmów to znaczy że osobiście po wielokroć to sprawdzałem, porównując z innymi Amigami, nie tylko tymi wymienionymi w moim poprzednim poście.

No ale jeśli uważasz że ja żyję wiarą i teoriami i to jubi, który nie widział żadnej A1 na oczy, wie lepiej, to już Twoja sprawa.

Z mojej strony EOT. Pojawią się w przyszłości jakieś sensowne tematy, zawsze służę swoją wiedzą i doświadczeniem.
[#559] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #556

Istnieje wersja Quake`a bez FPU?

Gdzieś walała się wersja non-FPU skompilowana dla Vampire V2 gdy wsad do tej karty nie miał jeszcze FPU.
[#560] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #558

Po to są testy, aby je wykonać i móc zrobić porównanie.
A to ze padło na quaka, taki jego los.
Może masz jakąś inną propozycje.
Zrób ten test na swojej najszybszej Amidze i emulatorze i podaj wynik.
Jak masz problemy z konfiguracja euae , pomożemy.
To tylko chwila.
[#561] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #550

spędziłem pracując na nim tysiące godzin


Mało kogo ta liczba godzin interesuje, nic to nie zmienia w wynikach benchmarków. To co mnie teraz interesuje, to rzetelne podsumowanie ostatniego 5-cio, 10-cio czy 15-lecia w NG, oparte o dostępne wszystkim i mierzalne fakty. Nie kolejna krótkookresowa wyliczanka że programista X napisał pchełkę Y, albo w jakich kapciach w kratkę wystąpił Trevor w tym roku, a analiza na wyższym poziomie abstrakcji. Na razie takiej nie spotkałem, więc podzięlę się swoimi przemyśleniami.

Jeśli spojrzeć na ostatnie lata w NG, to widać, że jest jeden pewnik który się nie zmienia - sterowniki zjadają 90% skromnych zasobów. Co się pojawiło w ciągu ostatnich 5 lat? Ano głównie sterowniki - sterowniki do X5000, sterowniki do jakichś skanerów, sterownik do wbudowanej karty sieciowej, sterowniki do jakiegoś Radeona itp. To jest główny hamulec NG, być może także pretekst, że nie da się zrobić więcej, bo wszyscy są zajęci pisaniem sterowników i ciągle są z tą pracą do tyłu. Nawet jeśli wypuszcza się jakiś sprzęt, to rzadko od razu ze wszystkimi sterownikami.

Trend ten widać od samego początku, tylko jakoś nikt nie potrafi z niego wyciągnąć wniosków. Samo przeniesie systemu na PPC trwało wiele lat, późniejsze dostosowywanie go do coraz innych sprzętów zjadło kolejną dekadę. Sam Tabor zjadł kilka lat, a jeszcze się nie ukazał. W tym czasie prawdziwy rozwój systemu stoi. Dziś core OS4 to ten sam system co w latach 80tych, tylko uruchomiony na innym sprzęcie. A nowe sterowniki to proteza, którą się podpiera. Nie został zaadresowany żaden z prawdziwych problemów, które tkwią korzeniami w 1985 roku - 31-bitowe ograniczenie przestrzeni adresowej, brak ochrony pamięci, brak obsługi wielu rdzeni itd. Jeśli miałbym użyć porównania dla lepszego zobrazowania sytuacji, to wyobraźmy sobie dwóch biegaczy. Jeden biegnie wydajnie i skupia się na dalekosiężnym celu. Drugi musi co chwila stawać, aby uszyć sobie buty (napisać sterowniki) i jest tym szyciem tak zmęczony, że nie ma siły na nic więcej i traci cel z oczu.

Jakie prognozy na przyszłość można wyciągnąć z powyższego? Ja zakładam dwa warianty:

  • optymistyczny - nic sie nie zmienia, kolejne 5-cio czy 10-letnie cylke są marnowane na pisanie sterowników do kolejnych sprzętów, które nic nie wnoszą

  • pesymistyczny - Hyperion przegrywa sprawę w sądzie i bankrutuje, pozostaje po nim kamień nagrobny z napisem "OS4 R.I.P. 2004-2019"


Załóżmy, że taki scenariusz się spełnił, Hyperion zmarł. Jak byście ocenili lata 2004-2019, gdybyście mieli napisać podsumowanie jego życia stojąc nad jego grobem? Czy byłyby to pochwały, czy może pretensje o roztrwoniony czas? Jakie dziedzictwo pozostawił po sobie Hyperion? Czy będzie się go wspominać jak Commodore, że zaprzepaścił szansę na rozwój OS4 tak jak Commodore zmarnowało ponoć szansę na rozwój Amigi? Tak jak kości ECS czy AGA, pomimo pewnych zmian, u samej podstawy działania pozostały takie same, tak samo OS4 to system z 1985, tylko przypudrowany po wierzchu?

Może Radzik z A2 mogliby zrobić wydanie specjalne podcastu gdzie podsumują ostatnie 15 lat Hyperionu. To już jest wystarczająco długi okres aby można było spróbować wyciągnąć wnioski.
[#562] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #558

Ja cię o CV nie pytałem, pracuj sobie gdzie chcesz nie moja sprawa.

To nie jest miejsce na Personalne przepychanki.


wiem że jako inżynier Ty

Nie posiadam tego tytułu


Tak ja można przyjąć że 99% userów....tak trzeba przyjąć że 0 procent...

Wszystko można przyjąć/założyć/hipotyzować. Nie ma surowych danych więc to tylko hipoteza.


Tak ja można przyjąć że 99% userów A1 używa na nich m.in. odtwarzaczy wideo, tak trzeba przyjąć że 0 procent użyje ich do gry w Quake pod emulatorem 68k, zwłaszcza że jest X natywnych portów PPC. Zatem uważam że przeprowadzanie takich testów jest głupie.

Nie chodzi o samego Quake`a, ale emulacje FPU 68k. To już i tak nieistotne, bo recedent podał wyniki ze swojej maszyny.
Piszę to jako zainteresowany platformą PPC z którą nie miałem styczności. Czasami widuję Power Maci G5 "na ulicy", bo firmy się ich pozbywają. Będzie okazja to sobie przygarnę.
To że nie posiadam PPC ani PPC"Amiga" nie znaczy, że jestem wrogiem i należy mi "depilować łydki piłą łańcuchową"


Odpowiedziałem na Twoje pytanie bo chciałem być grzeczny, poza tym mimo iż nie trzymało się wątku to było to pytanie mądre

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.


Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 22:48:16 przez snifferman
[#563] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@jubi, post #561

sterowniki zjadają 90% skromnych zasobów

Nie będę się wypowiadał w temacie OS4, ale 5 lat w przypadku MorphOS-a to naprawdę dużo więcej zmian niż "sterowniki" . Proponuję się pobawić MorphOS-em z 2013 i z 2018 :) różnice są dosyć duże :)

Pokazujesz nam wyniki emulacji 68k na WinUAE, wszystko ładnie i pięknie, ale dalej jesteś uwiązany do starego WB 3.x . I na nic pierdylion mipsów, dalej jest WB 3.x, który w porównaniu do MorphOS 3.11 lub AmigaOS 4.x jest prymitywny. I nic tego nie zmieni :)
[#564] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@trOLLO, post #563

Przeciez jubi to pecetowiec, który włącza winuae tylko po to żeby zrobić testy. Kto by w ogóle się przejmował jego czczą gadaniną. Jakby przez miesiąc miał korzystać tylko z amigowych rozwiązań to od razu by załapał co warto uruchamiać, a co nie.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 23:46:23 przez michal_zukowski
[#565] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@MUFA-amigaone-pl, post #550


- prawie najszybszej Amigi w latach 90-tych (pisze prawie bo miałem tylko Amigę 1200 z Blizzardem PPC 266MHz i BV, a nigdy nei miałem A4000 z PPC).

- najszybszej Amigi lat dwutysięcznych, czyli Amigi One G4 XE 933Mhz.

- najszybszej Amigi, pierwszej połowy tej dekady czyli Amigi One X1000

- wreszcie najszybszej Amigi obecnie, czyli X5000 i to w wersji, której jeszcze nie ma na rynku.

Normalnie Polska mistrzem Polski
[#566] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #551

NG trzeba bronic niezaleznie od obozu, więc na temat jest (moim zdaniem).
[#567] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Private_Public, post #565

Normalnie Polska mistrzem Polski


Możesz rozwinąć?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem