[#451] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #450

To ja głupia c..a jestem, nie pomyślałem
BTW, dla A1200 JIT mi nie działa
natomiast emulacja A4000 zżera półtora rdzenia, bez względu czy z JIT czy bez,
wentylator chodzi non stop
.
[#452] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #450

Moze warto sprawdzić ostatnią wersję Sysinfo a nie tę sprzed 25lat :)
https://sysinfo.d0.se/

Poza tym tak jak mówilem, jit dla euae dla ppc jest wystarczający ale jest jednym z wolniejszych jitów ever :). Chyba max co daje to 4x no i nie ma jita dla FPU.
[#453] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #452

Moze warto sprawdzić ostatnią wersję Sysinfo a nie tę sprzed 25lat


U mnie bez różnicy, jeśli chodzi o mipsy i dhrystony
.
[#454] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #453

Troszkę niewyraźne te Wasze zrzuty i fotki z SysInfo.

Pora na coś z prawdziwego sprzętu.

Blizzard 1260/50MHz.

[#455] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #454

No ty powinien byc wynik ok 75-80mips bo jak psialem sysinfo tylko wykrywa jedna jednostke ALU z 060 a MC68060 ma takie 2. Moj blizzard z prockiem rev.6 krecony na 75MHz łapał ok 105Mips.
Zrobie testy i sprawdze jakie wyniki łapie moj i7 2600k krecony na 4,8GHz.
[#456] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@FeRu, post #455

No ty powinien byc wynik ok 75-80mips bo jak psialem sysinfo tylko wykrywa jedna jednostke ALU z 060 a MC68060 ma takie 2. Moj blizzard z prockiem rev.6 krecony na 75MHz łapał ok 105Mips.

OK. To nawet lepiej. Pokazuje to, że SysInfo też nie jest wystarczająco miarodajny w przypadku MC68060.

Takie syntetyczne testy prędkości nie bardzo mi odpowiadają. Warto sprawdzić na różnych praktycznych procedurach, bo MC68060 ma przecież te swoje 8KB/8KB Cache.

Wiem, że takie testy są trudniejsze do wykonania. Ale wyniki mogą być dużo ciekawsze. Dlatego, że bardzo dużo zależy od zaprogramowanych procedur, aniżeli od sprzętu.

To mnie właśnie zawsze kręciło w Amidze i demoscenie.

Kiedyś to nawet pisano pokaźne artykuły porównujące odpowiednie procesory.
[#457] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #456

Dla porównania wynik Apollo 1260@80mhz

[#458] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #456

quake timedemo1 jest dobrym testem
[#459] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #458

Mam oryginalnego Quake od Clickboomu, ale w tej chwili nie mogę zrobić tego testu, bo w tej Amidze nie mam CD-ROMu.

Być może AmiQuake byłby lepszy, ale i tak dochodzi transfer katalogu ID1 z płytki z Quakiem, a do tej Amigi mam transfer tylko po Serial albo poprzez dyskietki.

Jak przeniosę AmiQuake i katalog ID1 po Serialu to dam znać.

Bo Quake od Clickboomu na razie nie przetestuję, bo do działania wymaga włożenia oryginalnej płyty do nośnika.

P.S. Sorki, w tej chwili w tej Amidze mam 8MB FASTu, więc póki co nie wykonam tego testu.

Szkoda, że Gloom Deluxe albo Alien Breed 3D II nie mają opcji "timedemo". Te gry mam w wersjach oryginalnych na dyskietkach! szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 13:50:43 przez Hexmage960
[#460] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@michal_zukowski, post #458

Dokładnie, takie testy syntetyczne jeszcze na emulatorach to pitu pitu. Quake chyba najlepszy, bo jeszcze FPU testuje, Doom i programy do 3D, no i oczywiście wypasione demka np. Elude. Kiero wie jak korzystać z superskalarności 68060.
[#461] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@flops, post #460

Żebyś się nie zdziwił, świnka też tak kozakował, a w praktycznym teście Page Stream przewaga wyszła jeszcze większa niż w syntetycznych.
[#462] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@flops, post #460

Jak ktos chetny to mam przygotowany hdf oraz katalog z Amiquake do podpięcia pod emulator i mogę udostępnić.

Tylko testować.
[#463] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #462

Amiquake chyba mam, ale co tam trzeba zrobić, włączyć jakiś pomiar fps? jak?
Gracz ze mnie żaden.
.
[#464] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #463

Kolega Żukowski podał jak to zrobić. Wchodzisz do konsoli (klawisz ~) i wpisujesz timedemo demo1.
[#465] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #463

Przy włączonej grze odpal konsolę (tyldą), a potem wpisz:

timedemo demo1.dem


i spisać końcowy wynik FPS.
Możesz też uruchomić jakąś mapę deatchmatchową:

map dm4


po czym kazać Quakowi zrobić timerefresh (czyli obrót dookoła własnej osi)

timerefresh


i też podać wynik w FPS, ale timerefresh robiłbym tylko jeśli pierwszy test pójdzie tak wolno, że nie doczekasz końca :)
[#466] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #465

Tak się zastanawiam, co ten wątek ma udowodnić i komu.
[#467] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@KM, post #466

oczywiście wyższość bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem). Wszystkim tym, którzy twierdzą odwrotnie.
[#468] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #465

timedemo demo1.dem


napisało: 969 frames 3,5 seconds 278 FPS
to chyba nieźle?

map dm4
timerefresh

dale czarny ekran.

Odpalam QuakePlayer, nie wiem czy to to samo (wygląda identycznie) bo AMIGAQUAKE zawiesza się przy naciśnięciu klawisza, widocznie złe opcje w fs-uae.
.
[#469] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #468

Quake Player to służy tylko do uruchamiania dem (również timedemo), ale nie można grać.
[#470] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #468

Jaka rozdzielczość i głębia kolorów?
[#471] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #462

Na BlackBerry Z30 z MSM8960T 2x1.7GHz przy time demo demo1 uzyskuje 9.8 fps
[#472] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #470

a jak to sprawdzić? Bo chyba nie z workbencha?
[#473] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #472

No, chyba Quake podaje w jakiej rozdziałce startuje? Albo się to wybiera w opcjach/pull down menu (wersja od ClickBoom)...
[#474] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #472

Znalazłem, przestawiłem na 1280x512 AGA wtedy jest 31fps
a poprzedni wynik był z 320x200 AGA
nie wiem czy to znaczy że 256kolorów?
.
[#475] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #474

Podaj wyniki tego Amiquake.
Działa tylko na AGA.
Bootujaca plikopartycja do emulatora.


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:02:35 przez Norbert
[#476] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #467

Tylko głównego zadymiarza nie ma, bo ma bana, a tu siły są marnotrawione na rzeczy, które dla każdego poza nim są jasne. No ale jak to chce.
[#477] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #475

u mnie ta plikopartycja na winuae odpala na chwile taki obraz

i po chwili wywala
na komórce odrazu wywala

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:25:45 przez snifferman
[#478] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@snifferman, post #477

Wciśnij ESC.

Ta plikopartycja działa na uae4arm.
Ustawione od 020 i więcej + fpu.
Min. 32MB fast , chip 2MB , AGA.
[#479] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #478

Dzięki... miałem za malo fastu ustawione... odpaliło.wieczorkiem potestuje i dam wyniki
[#480] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@rePeter, post #449

Poprawne wyniki
i7 fs-uae JIT
A600 - 4805
B2000 - 3636
A1200 - 2088
A2500 - 1236
A3000 - 549
A4000 - 139
MIPS 2653
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem