[#391] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@mccnex, post #373

Co do samego testu PageStream.
Oczywiście eksport do postscriptu na amidze ng a potem przerobienie na pdf ghostscriptem pod ppc nadal jest dwa razy szybsze niż eksport do ilbm na winuae.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat nie spotkałem się z problemem że Pagestream zepsuł postcript.
Czytałem na a.net że czasami jest problem przy niektórych ppd z określeniem rozmiatu strony w wygenerowanym ps.
Ale to załatwia jeden dodatkowy parametr przy wywoływaniu gs. Nie widzę sensu się męczyć z eksportem do bitmapy i potem przerabianiem.

Nawet jeśli w przyszłości emulacja 68k na winuae będzie szybsza niż na ng, to i tak będę miał to gdzieś. Wiecie na moim i7 PageStream wersja pod Windows eksport do bitmapy w tym teście to jest 2,8 sekundy - dwie i osiem dziesiątych sekundy.
Po co używać uae jak na wersji pod Windows jest ponad pięć razy szybciej.
[#392] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #390

Tak. gdzieś tuż przed rokiem 2000 ss i word na nim się skończył.
Ludzie używali Windows 98 na tym Microsoft Office 97 i nie chcieli przyjmować plików z Worda 6.0 i Worda 68k z klasycznego Mac Os.
Wielka szkoda. Worda 68k na mac os na ss na Amidze to było to.
[#393] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #391

Emulacja m68k na winuae jest już szybsza niz na NG.
Było już to pokazywane w tym wątku.
Popraw się.
[#394] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #393

eksport do postscriptu na amidze ng a potem przerobienie na pdf ghostscriptem pod ppc nadal jest dwa razy szybsze niż eksport do ilbm na winuae.
[#395] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #394

Napisz to o emulacji.
Ze juz wiesz ze jest szybciej.
Tu rozprawiamy o emulacji m68k na uae i NG.

Jeśli chcesz rozmawiać o prędkości PPC załóż nowy wątek.
Szkoda mieszać .
[#396] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #395

Tytuł brzmi "NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)" jakbyś nie zauważył.
[#397] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #396

Niby tak, ale czego oczekujesz? Natywne aplikacje PPC vs x86 to miazga PPC. Emulacja 68k na PPC vs x86 to miazga PPC. Jedyne gdzie często (ale nie zawsze) wygrywa PPC to emulacja 68k na x86 vs natywne PPC. Ale nie to jest przedmiotem dyskusji. Były wątpliwości co do prędkości emulacji 68k i zostały rozwiane.
[#398] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #396

Dodam jeszcze że Amiga 1200 jest i pozostanie komputerem na który wszyscy starali się zrobić w tamtych latach DOOMa i Comancha a nie gry 2D.
Taka była amiga z lat mojej młodości i amidze ng jest bliżej do tej amigi niż do jakiegoś retro.
chipset? gierki 2d? retro? to się skończyło wraz z amigą 500.
[#399] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #397

Dalej eksport na ng do ps i robienie pdf z ps trwa krócej na amidze ng.
[#400] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #396

Tytuł jest jaki jest, ale sam zacząłeś polemikę na temat prędkości emulacji m68k na NG i winuae i dlatego zostało to oddzielone z innego wątku.
Zostało juz Ci to pokazane ze nie miałeś racji i NG jest wolniejsze przy emulacji.
Szybszy komputer jest szybszy od wolnego.
Taka prawda przewinęło się w tym wątku i powinieneś o tym pamiętać.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 22:27:44 przez Norbert
[#401] Re: A-EON AmigaOne A1222

@swinkamor12, post #386


pecet to komputer z cpu x86 lub kompatybilnym. W amigach ng nie ma x86 więc to nie pecety.

Jako były użytkownik amigi od c= powiem że zawsze chciałem mieć w swojej Amidze 1200 lepszą grafikę, to był fajny komputer, ale grafikę miał niesamowicie wolną.
Od momentu kiedy kupiłem twardy dysk i zająłem się amiga bardziej na poważnie, zawsze chciałem mieć lepszą grafikę w amidze. Grafika w amidze 1200 to był wstyd przed ludźmi, takie to było wolne.
Wreszcie można mieć porządną grafikę w amidze bez wydawania absurdalnych pieniędzy na amigę 4000 i specjalne karty do niej, to zamiast się cieszyć że mamy amig ng, jak pisałem:

Paru gupich robi na siłę problemy tam gdzie problemów nie ma, bo gry nie chodzą i nie kosztuje to 100 PLN.


Nikt nie robi problemów, poza Tobą ;) Starasz się narzucić swoją wizję świata, a ona jest tylko jedną z wielu. Mi się bardzo podoba moja amiga - nie wiem, czy tak bardzo jak Tobie Twoja, ale będę się starał ;)

Rozumiem, że nie kręcą Cię gierki 2D sprzed 30 lat. Dla mnie to głównie sentyment i hobby. Po prostu od Amigi nie oczekuje, że będzie moim głównym komputerem do codziennych zastosowań, w tym gier. Jak chcę sobie pograć w nowe gry - to gram na PC lub PS4. Jak chcę uskutecznić retro-sentyment to pogram sobie w The Manager, Centuriona, Civilization, Settlersów na Amidze, albo Microprose Soccer na C64. Jak chcę posłuchać modułów, to odpalę Hippo Playera, Filemastera czy Protrackera. Nie potrzebuję do żadnego z tych zastosowań karty graficznej.

A jak kiedyś kupię sobie Tabora to też nie będę miał złudzeń, że to mój główny komputer. Ot hobby i tyle.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 23:16:52 przez Splavinho
[#402] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Splavinho, post #401

Nikt nie robi problemów, poza Tobą ;)


W sumie gdyby każdy post kawiadom zaczynał się słowami "Moim zdaniem" to może by nie było całego cyrku :) a tak to mamy bojownika słodkiej cytryny i tyle.
[#403] Re: A-EON AmigaOne A1222

@Splavinho, post #401

Lepiej tego nie mogłeś podsumować.
Jak mówia słowa pewnej znanej osoby: "Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych,są tylko ci pozamykani w zakładach i ci co nie zostali jeszcze przebadani"
ta 14 stronicowa wojna to jak dyskusja z osobą chorą na schizofrenie lub z urojeniami.
Niestety w naszym kraju jest mnóstwo takich ludzi,którzy maja swój własny świat i mimo wyłożenia im czarno na białym dziesiątków przykładów,że nie mają racji to i tak będą obstawiać przy swoim,bo gdzieś tam przy jakieś nieznaczącej pierdółce i sprzyjających warunkach atmosferycznych czy ułożeniu planet względem Słońca wskazówka nieśmiale wskazuje że jakiś niewielki procent racji mają.
Tylko właśnie ten niewielki procent nie jest wyznacznikiem całości czy nawet większości.

Dla tych co nie rozumieją mojej kulturalnej wypowiedzi powiem krócej i prosciej,że ziomek który chyba ze swoich maczków ułożył ołtarz na którym składa pokłony i wznosi modły chce zwrócić na siebie swoją uwagę. Świnka pisze swoje i się tylko pod nosem śmieje z tego,że u tylu osób poniósł ciśnienie mimo ze od początku nie interesowały go żadne argumenty...Chciał jedynie wszem i wobec ogłosić 99999999 razy że
według niego soft 68k działa szybciej na PPC niż na 68k czy WinUAE na setki razy szybszym cpu x86/x64 czy to nie tak było?
Powtarza to już tyle razy,że niektórym chyba ta teoria wypaliła się na oczach
Mimo że przejrzałem ten wątek pobieżnie, to widzę że wszystkie posty kolegi są tym samym tylko gdzieniegdzie używa synonimówpomysł Wcale się nie dziwie, że dorobił się tylu ignorów OK



Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 00:43:52 przez FeRu
[#404] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #393

Było już wykazywane w teście lha że NG jest szybsze.
[#405] Re: A-EON AmigaOne A1222

@FeRu, post #403

Tak se tłumacz. Jak dla mnie to testy

1. lw gdzie nigdy bym tego nie użył do raytracingu bo jakość jest na takim poziomie że wstyd przed ludźmi

2.test PS gdzie robi się eksport do bitmapy zamiast do ps a potem konwersji do pdf

To takie raczej na siłę udowadnianie że uae jest lepsze, w rzeczach które i tak nikt nigdy nie używa.
[#406] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #404

Gdzie, post 237 wskazuje na to, że i3 robi to w 29s, a post #285 wskazuje, że G5 robi to w 31s. Ciekawa ta nowa matematyka gdy 29>31 ...
Dla twojej informacji R5 1400 robi to zadanie w 21s bez turbo (3.2GHz) dla emulacji 030 JIT fastest possible. Nie sprawdzałem innych kombinacji, ale myślę, że nowsze i3 spokojnie ten wynik pobiją. Platformę na APU AMD można za 2k złożyć. Platformę, która taki rezultat osiągnie. Zatem jak najbardziej jest trafne to, że x86 bije NG w emulacji 68k.
[#407] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #406

Platformę na APU AMD można za 2k złożyć.


A kompa z PPC G5 można kupić za 200 zeta.
Czyli nawet jeśli G5 będzie 10x wolniejszy, to wyjdzie remis (żart)


Ja czekam aż ktoś cisnący teorię o tym jakie to NG jest "be", sprawdzi UAE pod AROSem lub jego odnogą.

Tak samo można zrobić testy z JIT jak i bez, żeby się nie okazało że to nie G5 takie słabe
a wersja JIT'a.
[#408] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #406

A ja mam pod ręką akurat tylko Phenoma II x4 3,0 GHz i na tych samych ustawieniach na najnowszym UAE czas pakowania lha wyszedł mi 2 minuty i 52 sekundy. No pech...
[#409] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@morph123, post #407

A kompa z PPC G5 można kupić za 200 zeta.

No fajny argument. To może inaczej... padła teza, że NG emuluje 68k lepiej niż PC. Została ona w rzeczowy sposób obalona. Teraz wyskakujesz kolego z takim czymś... ok. No na NG nie odpalisz H.265 w 4k. W zasadzie nie odpalisz i w FHD. I wielu, wielu innych rzeczy nie zrobisz. I jeszcze z drugiej strony. X5000 kosztuje 5x tyle co ten pecet nie oferując nic więcej. Wreszcie to jednak ten G5 za 200zł to jest używany macintosh, a nie nowa amiga NG.

Ja czekam aż ktoś cisnący teorię o tym jakie to NG jest "be", sprawdzi UAE pod AROSem lub jego odnogą.

Jak znajdziesz jakąś, która nie będzie kryptolinuksem i będzie działać na normalnej konfiguracji, a nie na ograniczonej do ... jakiś tam GPU, chipsetów, soundblasterów itp. to sprawdzę.

@recedent - nie wydaje mi się, by to był poprawny rezultat.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 13:49:41 przez abcdef

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 14:00:54 przez abcdef
[#410] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #409

Też mi się nie wydaje, dlatego powtórzyłem test. Z tym samym rezultatem.
Może coś jest nie tak z instalacją WB? Zobaczymy. Spróbuję na świeżym 3.1.
[#411] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #409

Ale kolego, to Ty wyskoczyłeś, a dokładnie z tym co zacytowałrm wyżej ;)

Teraz czekam na test bez jita i pod arosem.
[#412] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@morph123, post #411

To sobie może kolega poczekać. Do udowodnienia była wyższa wydajność PC i została udowodniona. Jak sobie chce kolega z chomątem coś testować to niech sobie założy inny temat. A co do ceny to proszę przeczytać edytowany kawałek...
[#413] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #410

Najszybszy wynik jaki udało się osiągnąć to około 2 minuty 30 sekund. Czyli mój G5 jest prawie dokładnie 3 razy szybszy.
[#414] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #413

Ogólnie ten wątek robi się jak serial brazylijski..... niech każdy Amiguje na czym chce i za ile chce.
[#415] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #404

Czy wtedy na NG było uruchomione lha m68k ?
Test miał dotyczyć prędkości emulacji
[#416] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #410

Możesz gdzieś udostępnić te ustawienia winuae?
Ostatni wersja emulatora czyli ....?
[#417] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@recedent, post #413

Najszybszy wynik jaki udało się osiągnąć to około 2 minuty 30 sekund. Czyli mój G5 jest prawie dokładnie 3 razy szybszy.


Hmm, u mnie wynik zupełnie inny. Stacjonarny Core i5-6500 (a więc sprzęt już nie najświeższy), wynik 0:24 na najnowszym Winuae.
[#418] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Splavinho, post #417

I to byłby wynik zgodny z oczekiwaniami choć i tak trochę słabo. Powinno być w okolicy 20s lub mniej, w końcu Ryzen to średnie IPC na poziomie Haswella, a Skylake to jednak parę % więcej. Ten i5 jest taktowany dość podobnie jak R5 1400, który posiadam więc nie może wypadać gorzej. Najlepszą wydajność uzyskałem - jak pisałem - na 030. W przypadku 040 było kilka sekund dłużej. Oczywiście użyłem Z3 fast (512MB) i 32bit CHIP (512MB).
Dokładne opcje w moim przypadku
030/JIT/More Compatible/Fastest possible
FPU 68881, More Compatible, Host (64bit)
Advanced JIT 16MB cache, constant jump, direct, no flags, fpu support.
[#419] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #418

OK, miałem wyłaczone "More compatible", FPU na 80 bit zamiast na 64 i JIT chyba na indirect.
Teraz przyspieszyło i robi ten plik w 1 minutę i 4 sekundy.
[#420] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@abcdef, post #412

To sobie może kolega poczekać.


Jeszcze nie umieram, poczekam :)

Do udowodnienia była wyższa wydajność PC i została udowodniona.


Mowa była o wydajności emulacji 68k na UAE vs NG, i póki nie zostaną zrobione testy na AROSie, to tak naprawdę do końca nie zostało udowodnione nic ponad to, że PPC G5 jest wolniejszy od i7, a to wiedzieli wszyscy kumaci od lat.

Więc - pomijając fakt że swinkamor miał co innego na myśli a co innego napisał, jeśli tak mocno się go trzymacie za słowa, to trzymajcie się cały czas a nie tylko wtedy gdy jest wam to wygodne, bo pokazuje jaki to pecet jest cool a NG be ;)

Jak sobie chce kolega z chomątem coś testować to niech sobie założy inny temat.

Będą testy, i to nie tylko i7, ale też np C2D i PPC G4 (bo takie sprzęty akurat mam).
Wybacz kolego, ale nie będziesz mi mówił co mi wolno a co nie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem