[#1] AmigaOne X5000 040
Podczas gdy trolle dalej toczą bezproduktywne wojenki pod newsem o schodzącej z rynku, prawdopodobnie nieprodukowanej już X5000 020. Amigowców ceniących coś więcej niż tylko stagnację na poziomie czasów C= być może zainteresuje fakt iż niektórzy dealerzy już od kilku miesięcy oferują nastepcę w postaci czterordzeniowej Amigi One X5000 040. Według najnowszych wieści takie maszyny będzie też można kupić od ręki na zbliżającej się imprezie Amiga 37 Germany, gdzie na stoisku francuskiego dystrybutora Amedia Computer, będzie dostępnych kilka gotowych zestawów.
2
[#2] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Czy oznacza to koniec NDA i wreszcie poznamy benchmarki Twojego, mocarnego sprzętu? Chciałbym sobie porównać, szczególnie z klasykiem.
[#3] Re: AmigaOne X5000 040

@recedent, post #2

Mnie nikt z NDA nie zwolnił. Natomiast jak sobie jakiś zwykły klient detaliczny taki sprzęt kupi i zechce opublikować jakieś benchmarki, to przecież nikt mu nie zabroni.
[#4] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #3

na pewno ktoś z Polski kupi jedną z tych 2, 3 maszyn na Amiga 37...
ale ogólnie gratuluje, to łabędzie śpiew sprzętów pod AmigaOS4. Już nic lepszego nie będzie.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 22:05:58 przez michal_zukowski
2
[#5] Re: AmigaOne X5000 040

@michal_zukowski, post #4

Myślisz? A coś na bazie Power9 i Talosa by nie stykło? Tylko kto ogranie
1
[#6] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Amigowców ceniących coś więcej niż tylko stagnację na poziomie czasów C= być może zainteresuje fakt iż niektórzy dealerzy już od kilku miesięcy oferują nastepcę w postaci czterordzeniowej Amigi One X5000 040.


komputera AmigaOne X5000 040
7
[#7] Re: AmigaOne X5000 040

@TomK, post #5

W sumie na dobre nikt nie ogarnął narazie AOs4 i MOS na multicore... No i druga sprawa ... no dobra... słowa "przeglądarka" (dla Os4) nie będę wymieniał bo to już do znudzenia jest ujeżdżane.
[#8] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Mnie nikt z NDA nie zwolnił. Natomiast jak sobie jakiś zwykły klient detaliczny taki sprzęt kupi i zechce opublikować jakieś benchmarki, to przecież nikt mu nie zabroni.

To dlatego że sklepowa X5000 ma jakieś zmiany konstrukcyjne czy po prostu nie bo nie?

A tak swoją drogą to mógłbyś sprzedać ten komputer bez negatywnych skutków? W sensie że pozwu sądowego to raczej nie dostaniesz ani herbatki wg. przepisu wujka P. ale czy mógłbyś i kiedy sprzedać swoją beta wersję X5000 aby nie stracić możliwości kupna wcześniej i taniej beta AmigaOne X6000?
[#9] Re: AmigaOne X5000 040

@XoR, post #8

Grupa betatesterow jest dosyć szeroka, jak sobie przed chwilą zerknąłem na liczbę aktywnych kluczy PGP, to będzie tego koło 170 osób (oczywiście część od lat aktywna tylko na papierze, lecz w tym wypadku to nie ważne). Zatem od czasu do czasu pojawiają się na betaliście ogłoszenia, że ktoś chce coś sprzedać i to są transakcje wewnętrzne między ludźmi z podpisanym NDA. Tez było kilka pojedynczych przypadków, że ktoś chciał coś sprzedać komuś spoza betalisty, no i napisał do kogo trzeba z poleceniem, że potencjalny nabywca to doświadczony amigowiec godny zaufania i tak dalej, po czym nabywca został wciągany na listę i niejako przejmował jego betatesty.

Ja nie znam każdego punktu umów NDA, które podpisywałem na pamięć, bo każda z nich, o ile mnie pamięć nie myli liczy koło 10, jeśli nie kilkunastu stron, lecz wydaje mi się, że tak na legalu sprzedać sprzętu od A-EONu to chyba nie można. Jednak na ten sprzęt betatesterski były dawane zniżki względem ceny detalicznej, więc jak by można było dowolnie sprzedawać niewątpliwie znalazła by się grupa sprytnych handlarzy widzących w tym okazję zarobku. Rzecz jasna X1000, X5000 020 i X5000 040 (Tabora nie liczę, bo nie ma go na rynku, ciężko byłoby go sprzedać, chyba że w tajemnicy) zeszło w betatestach koło 200 sztuk. No i oczywiście obok grupy aktywnych kluczy, jest też całkiem spora lista kluczy dezaktywowanych, wśród których znaleźli się tacy co to kupili sprzęt do testowania, ale potem nie zgłosili ani jednego błędu, czy nie napisali choćby jednego maila na betalistę, lub też po prostu sami poprosili o skreślenie z listy.

Znowu, nie będę szukał po szufladach umowy NDA, by to zweryfikować, ale na logikę, jeśli ktoś przestaje być betatesterem to NDA przestaje go obowiązywać i wydaje się, że jeśli wyciągnie twardy dysk, zainstaluje nowy z publiczną wersją systemu, to wszystko jest OK. Oczywiście trudno być tak naiwnym, by wierzyć, że żaden z aktywnych betatesterów też nie skorzystał z tej ostatniej metody, wszak sprzęt mógł się "zepsuć i ulec utylizacji", ciężko to zweryfikować z zewnątrz.... No ale mniejsza o to, jak już pisałem niejednokrotnie nie zmierzam się pozbywać ani X5000, ani X1000, więc żadnych legalnych czy półlegalnych dróg zbytu nie szukam.
[#10] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #9

170 osób betatesterów czyli AOne5000/40 czy Tabor (bo te maszynki wymagają bycia betatesterem) musiały być puszczone naprawdę w krótkich seriach. pewnie po 50 maszyn albo mniej.
[#11] Re: AmigaOne X5000 040

@TomK, post #5

Myślisz? A coś na bazie Power9 i Talosa by nie stykło? Tylko kto ogranie


Ja bym patrzył tylko w kierunku tego laptopa. ACube pewnie nie po to pcha się w ten projekt by poprzestać na Linuksie i do końca świata sprzedawać SAMy. Procesor T2080 na papierze nienajgorszy. Cztery rdzenie 1.8GHz, nowsza wersja core czyli e6500 (zamiast E5500 jak w X5000), no i nowsza wersja Power ISA oraz aktywny Altivec. No ale papier to jedno a rzeczywistość to drugie. Moim zdaniem w większości zastosowań od X5000 to szybsze nie będzie, na co przynajmniej zapowiada poniższy film. Zwłaszcza responsywność Gimpa budzi zgrozę, jak się ją nawet porówna z Gimpem na AmigaOS 4 z Cygnixem uruchomionym na jednym rdzeniu 1.8GHz w X1000. No ale może to tylko wynik jakiejś nędznej prototypowej karty developerskiej i słabych sterowników dla karty graficznej. Tak czy owak z pewnością będzie szybciej niż w SAM, no i nareszcie będzie laptop. Mi nic więcej na dziś do szczęścia nie potrzeba.

[#12] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #11

To wiem że Acube to laptop. Myślisz że A-Eon już nas niczym nie zaskoczy?
[#13] Re: AmigaOne X5000 040

@recedent, post #2

To było złośliwe.
[#14] Re: AmigaOne X5000 040

@Jacques, post #6

Xbox One to już nie Xbox ?
[#15] Re: AmigaOne X5000 040

@buldogkekon, post #14

Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "Xbox One" tego samego producenta co Xbox, a AmigaOne (pisanym łącznie) zupełnie innego niż Amigi z epoki, to nie widź dalej
1
[#16] Re: AmigaOne X5000 040

@Jacques, post #15

A jakie to ma znaczenie? SFM nie produkuje już Junaka, jednak wciąż są sprzedawane motocykle pod tą właśnie nazwą. Może zabronisz Almotowi korzystać z marki, którą nabył?

Że "to nie ten sam motocykl"? Oczywiście, że nie. Nawet jedna śrubka nie jest ta sama co w modelu z lat 50-60. Ale marka pozostaje marką.
[#17] Re: AmigaOne X5000 040

@recedent, post #16

Prawa do marki nie mają znaczenia? AmigaOne != Amiga.
Nazywanie tego komputera Amigą jest nieco uzurpatorskie i nieprawdziwe.
Amiga z uruchomionym Linuxem nadal jest Amigą.
Inny komputer z uruchomionym AmigaOS nadal jest innym komputerem

Przykład z Junakiem jest zupełnie nieanalogiczny przez tę samą markę co dawniej, za to zupełnie inne bebechy.
AmigaOne to zarówno inna marka jak i inne bebechy


Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 10:28:44 przez Jacques
[#18] Re: AmigaOne X5000 040

@Jacques, post #17

To kto ma prawo do jakiej marki ustala obecnie sąd, więc nie będę odwalał za nich roboty.

Swego czasu firma Commodore USA sprzedawała komputery Amiga Mini. Z prawilnym logo Commodore i Amiga. No i co teraz? Bebechy co prawda inne, ale marka ta sama. Rozumiem, że pasuje? Masz taki komputer?

[#19] Re: AmigaOne X5000 040

@Jacques, post #15

Pffff :) U Ciebie z logiką widać kiepściutko :)
[#20] Re: AmigaOne X5000 040

@recedent, post #18

Nie mam, mam Amigi i PowerBooka z zarejestrowanym MorphOS-em
[#21] Re: AmigaOne X5000 040

@TomK, post #12

To wiem że Acube to laptop. Myślisz że A-Eon już nas niczym nie zaskoczy?


Obstawiam że nie i to z kilku powodów, których nei chce mie się rozwijać. No ale zawsze mogę się mylić, niedługa Amiwest, może zaskoczą jakąś zapowiedzią;)
[#22] Re: AmigaOne X5000 040

@recedent, post #16

SFM nie produkuje już Junaka, jednak wciąż są sprzedawane motocykle pod tą właśnie nazwą.

Nowy Junak pochodzi jednak z Korei a nie za Szczecina.
[#23] Re: AmigaOne X5000 040

@Jacques, post #17

Nazywanie tego komputera Amigą jest nieco uzurpatorskie i nieprawdziwe.


Szczerze powiedziawszy po ostatniej akcji XORa od razu chcialem go odstrzelić, lecz mówię sobie trzeba dać gościowi drugą szansę. Tak bym pewnie zrobił, jednak drugi atak zafiksowanego gościa w ciągu kilkudziesięciu godzin zwyczajnie mnie osłabił. Naprawdę nie mam już sily przedzierać się przez takie p******y. Tak więc solidarny ignor dla Ciebie i dla XORa, sorry że zaśmiecam swój własny wątek tłumaczneiami co jak i dlaczego. Jednakże doszły mnie słuchy że niektóre forumowe trolle opowiadają jakieś bajki że np. zignorowałem ich bo zapytali czy na X5000 chodzą filmy 4K itd.

Nigdy niekogo nie ignorowałem za pytania merytoryczne, zawsze robiłem to chcąc ukrócić wszczynanie brednioseriali. Ja nikomu nie bronię głoszenia teorii fixum dyrdum. Może dla kogoś to nie jest Amiga NG, może uważa że to Atari NG, stworzony przez Atarowców, dla Atarowców, w zgodzie z kontynuajcą idei Atari i używany wyłącznie przez użytkowników klasycznego Atari... a może nie może to ZX Spectrum NG, albo Amstrad NG, hmmm... Nie wątpię że w niejednej głowie zrodzą się i inne pomysły, którymi radośnie będą chcieli podzielić się ze światem. Niech się dzielą z kim chcą, byle nie ze mną. Gdybym chciał wysłuchiwać takich teorii to bym się zatrudnił w szpitalu psychiatrycznym.

Wiem że zasady ignorowania na PPA są dosyć restrykcyjne i sam byłem ich gorącym przeciwnikiem, nie raz apelując o zmiany u GRXa, skoro jednak nic nie wskórałem, to cóż będąc memberem PPA, nie pozostaje mi nic innego jak się do tych zasad dostosować i bezwzględnie je stosować. Zatem deklaruję że nie życzę sobie w moich wątkach oraz w odpowiedzi na moje posty, żadnych zaczepek typu "Co jest Amigą a co nią nie jest", bo i tak nikt nikogo do swoich racji nie przekona, a na 100% taki wątek jest już rozwalony i robi się bredniowojenka. Jak ktoś do tego się nie dostosuje to prawo do komentowania pod moimi postami straci.

To tyle. Post napisany z mojej Amigi One.
5
[#24] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #23

Myśli pan, że AmigaOne zajmie miejsce Amigi klasycznej?
[#25] Re: AmigaOne X5000 040

@mmarcin2741, post #24

Myślę że mam już dosyć walki z "jubilizmami". Mam ju dośyć tłumaczenia że nie jestem wielbłądem, prawdzwym amigowcem, że nie używam prawdziwej Amigi itp. Od 30 lat cieszę się Amigą bez choćby jednego roku przerwy i chcę się po prostu dalej cieszyć Amigą a nie użerać z jakimiś kolesiami, co to po 25 latach przerwy powrócili tu na parenaście miesięcy i chcą mnie ustawiać do pionu i uczyć mnie czym jest prawdziwa Amiga. Po prostu nie chce mi się z nimi gadać, chyba mam do tego prawo.
6
[#26] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #25

Twoja obecność w wielu tego typu wątkach przeczy temu, że ci się nie chce.
5
[#27] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #23

od razu chcialem go odstrzelić, lecz mówię sobie trzeba dać gościowi drugą szansę.

Wielkoduszny, a mógł zabić!


[#28] Re: AmigaOne X5000 040

@MUFA-amigaone-pl, post #1

być może zainteresuje fakt iż niektórzy dealerzy już od kilku miesięcy oferują nastepcę w postaci czterordzeniowej Amigi One X5000 040


Dzięki za informację. OK Bez tego posta pewnie nawet bym nie wiedział, że są dostępne. A udało się dostać nawet dwie sztuki.
[#29] Re: AmigaOne X5000 040

@widelec, post #28

I jak, jesteś zadowolny z zakupu? Sprzęt spełnił Twoje oczekiwania?
[#30] Re: AmigaOne X5000 040

@widelec, post #28

Jesli to nie żart, to dobrze że będzie chociaż jeden user (obok Olsena, który zapewne to ma), więc może będzie jakieś ciśneinie by naprawili tego krytycznego buga związanego z USB i obsługą klawiatur pod 040. Może dzięki temu jeśli będę miał jeszcze kiedyś powód by uruchomić MorphOSa będzie to przeżycie mniej stresujące.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem