kategoria: AmigaOne 500
[#31] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@RadziN, post #25

musiałbyś szukać albo Polarisa one-slot jeżeli coś takiego istnieje


WX2100 to jest jednoslotowy Polaris. Tylko trzeba sprawdzić który śledź jest w pakiecie bo karta jest low profile i występuje z dwoma wersjami śledzia. A jakby co to Aliexpress i masz pasujący :D
[#32] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Dorian3d, post #29

Przez Catweasel na PCI, chyba...
[#33] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@hrw, post #31

To jest raczej nieobsługiwana karta ale podobna do obsługiwanego Yestona RX 550, też na Ali....
[#34] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Dorian3d, post #29

To działa z Amiberry:

link

Format nie jest Amigowy 880kb. Więc trochę taka proteza ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 23:14:04 przez Commodore128D
[#35] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Commodore128D, post #34

No i pytanie, po co komu stacja dyskietek w AmidzeNG?
To znaczy w sensie, czy ma odczytywać pecetowe dyskietki, czy amigowe?

Kiedyś też chciałem mieć w NG taką możliwość, ale odpuściłem.

Amiga 500 + Gotek, i można sobie kopiować w dwie strony ;)
1
[#36] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Dorian3d, post #29

A powiedz mi jedną rzecz czy do Pegasos II PPC można podłączyć napęd dyskietek 3.5 ?


Nie mam pojęcia czy ta maszyna ma jeszcze wbudowany kontroler stacji dyskietek, gdyż nigdy Pegasosa nie użytkowałem. W ramach ciekawostki mogę tylko powiedzieć że kiedyś w ramach testu podłączyłem stację do A1 XE, która taki kontroler posiada i do którego to są sterowniki w AmigaOS 4. No ale jak już powiedzieli przedmówcy to była sztuka dla sztuki. Zwłaszcza że był obsługiwany wyłączenie format PC i o ile pamiętam też nie do końca dobrze, chyba zdaje się że mogłem nagrywać tylko na dyski gęste, ale po zaklejeniu dziury, tudzież włożenia do stacji oryginalnego rzadkiego nośnika, miałem błędy zapisu. No ale to było prawie 20 lat temu, więc może mi się coś już mylić.
[#37] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@MUFA-amigaone-pl, post #36

jest trackdisk.device dla pegasosa ale to bezsens używać,
https://sourceforge.net/projects/unmorphos/files/Pegasos%20trackdisk.device/trackdisk.device%2041.1/

wygodniej podłączyć stacje na usb
[#38] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@MUFA-amigaone-pl, post #36

Hej dziękuje za odpowiedz , doczytałem w net że ma port stacji 3,5 cala .
Dla mnie to super wiadomość bo amiga każda musi mieć stacje dyskietek :)
Jak zobaczyłem (lata 90) cd32 to mówię co to za amige bez stacji dyskietek ja jej nie che .
Mam cd32 ale z sx32 :)
amiga i stacja to podstawa :)
1
[#39] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Dorian3d, post #38



Cześć wszystkim. Aktualnie walczę z dźwiękiem 😄
Właściwie z jego zupełnym brakiem. Czy ktoś jest zorientowany, cóż to za część karty dźwiękowej? Google lens, nie ma pojęcia. Czy jest to część potrzebna do działania karty? Dodam, że wszyskie te wyjścia karta dźwiękowa posiada.

2
[#40] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Commodore128D, post #39

Karta jest standardu 7.1, powinieneś mieć to podłączone.
6 portów kablowych, 2 optyczne.



1
[#41] Re: Płyta główna AmigaOne 500

@Skotos, post #40

Rozumiem. Dzięki za rzeczową odpowiedź.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem