[#1] Turbo do A500 zapożyczone z A1K
Poskładałem właśnie turbo do A500 projektu kolegi Matze z A1K .. działa to bardzo fajnie daje prawie 3 krotne przyspieszenie w porównaniu do zwykłej A500 do tego 4MB Fast i IDE ..
fotka działającego turbo

Z racji ze zostało mi kilka płytek chętnie odsprzedam dla chętnych którzy chcą zbudować sobie wg. mnie najtańsze turbo do A500..

chętni pisać na pw
[#2] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Zapytanie na PW wysłałem, tu jeszcze pytanko - czy IDE jest bootowalne a RAM automount?
[#3] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@wali7, post #2

Niestety IDE nie jest botowalne potrzeba ide.device szczególy na http://www.a1k.org/forum/showthread.php?t=42494
[#4] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #3

O rany, to po niemiecku. Niby się tego języka uczyłem całe dwa lata, ale nawet nie umiem się przedstawić po niemiecku. Ja jestem antytalent językowy, angielski opanowałem w stopniu komunikacyjnym po "zaledwie" 15 latach nauki i półtorej roku pobytu w USA :)
A z kickiem 2.0 lub 3.x nie ruszy?
[#5] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@wali7, post #4

nie ruszy musi być dyskietka z ide.device .. jest też do tego programik o nazwie AddHD który automatycznie dodaje dysk do systemu .. w gruncie rzeczy wystarczy dyskietka z tymi plikami i dwie linijki w ss i mamy ram+dysk .. jak dla mnie idealne rozwiązanie do WHDLoad na 14Mhz mamy prawie 1.5mipsa i 1.4MB trasferu z hdd .. no i oczywiście cena nie powinna przekroczyć 100zl .. jak sie pamięć zamówi u chińczyków będzie jeszcze taniej..
[#6] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #5

zapytanie poszło na PW. Prezentuje się ciekawie
[#7] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

btw Matze zapiął też TK-060 do A500, tutaj jest wątek

[#8] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@Kilos, post #7

Tam wiem :) i właśnie chcę zamówić płytki do jego 030 i spróbować to odpalić
[#9] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #8

zamów więcej
[#10] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@wali7, post #4

jakbyś mówił o mnie :)
[#11] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #8

Chętnych paru będzie :)
[#12] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

PW poszło jakiś czas temu. Ile tych płytek masz?

Może byśmy później zrobili jakieś zbiorowe zamówienie na kości, żeby wyszło taniej na TME?
[#13] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@Kilos, post #7

No proszę :) trzeba będzie poeksperymentować.
Z innej beczki, właśnie dostałem płytkę do PicassoII++ v.3.3 (ta z dwoma Xilinksami, bez GALi), jak ją uruchomię, to v.3.3 wrzucam do GBA1000, a v3.2 (który tam obecnie jest) zostanie do eksperymentów - spróbuje podpiąć ją do A500. Pierwotnie planowałem eksperymentować z ACA500 i 1232, ale TK060 od GBA1000 jest dużo bardziej nęcąca. Do tego mniejsza i tańsza. Jestem ciekaw jak on zainicjował TK060 w A500 - dorobił jakoś flash z GBA1000? Kurcze, widzę, że ciekawe rzeczy dzieją się na niemieckojęzycznych forach, a ja tego języka ni w ząb... zostaje Google Translator :(
Jakby co mam jeszcze dwie puste płytki TK060 i jedną zdemolowaną z większością układów... może udałoby się ją jednak uruchomić?
[#14] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #8

Jestem zainteresowany jedną lub dwoma płytkami pod to 030.
[#15] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #8

też piszę się na 030OK
[#16] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@dez3, post #15

Jak cena będzie dobra to też bym jedną płytkę 030 przytulił :)
[#17] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@wali7, post #13



Mam w czesciach,

ACA500 i 1232, jak i TK060 od GBA1000

TK060 50MHz-100MHz


Matze030

PCB do RasPi-AMIGA-Floppy jeszcze mam 4Sztuki

Projekty-Matze

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 16:31:24 przez micromars
[#18] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@micromars, post #17

Witam

Mam pytanie odnośnie rejestracji na tym forum? Nie znam kompletnie niemieckiego a przy rejestracji trzeba odpowiedzieć na pytanie żeby się zarejestrować. Nie będąc zarejestrowanym nie mogę zobaczyć zdjęć z forum kiedy ktoś poda link do forum. Czy jest jakiś sposób na rejestracje, np. są to te same pytania powtarzające się losowo? lub można je gdzieś online przetłumaczyć np. na język polski lub angielski.

Pozdrawiam
[#19] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@janekdrukarz, post #18

Powtarzają się co jakiś czas, mi się udało. ;) Możesz spróbować przeglądać stronę przez translatora gugla
[#20] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Czy ktoś z forumowiczów/elektroników będzie sobie to montował i nie zechciał by odrazu zrobić jednej sztuki więcej? Płytke bym podesłał a szczegóły finansowe itp na PW. Jeśli ktoś by zechciał to proszę o wiadomość. Zaznaczam że nic pilnego.
[#21] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Tak z czystej ciekawości, ile wyniosły cię części? Bo zaczynam kompletować i wygląda na to, że nie licząc płytki, całość kosztuje coś koło 100PLN.
[#22] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@Red, post #21

Ja zamawiałem u chińczyków .. dokładnie nie pamiętam ale jakoś niecałe 100zl
[#23] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@zeter, post #20

będę montował, tylko czas..........
[#24] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #1

Krótki filmik pokazuje że można zbudować ładna kanapkę z kart. . Na dodatek działa to całkiem fajnie..
klik
[#25] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #24

Kanapeczka niczego sobie OK
[#26] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #24

Fajne to prawda. Tylko czy kiedyś te projekty kart będą dostępne ?
[#27] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@KrisbA, post #26

ta najniżej już dawno jest dostępna to karta z pierwszego postu .. 9T jest autorstwa sanjyuubi a adapter jest mój i wymaga bardziej konkretnych testów bo 9T jest jedyną kartą którą udało mi się na nim uruchomić Vampire 600 z Phoenix core nie działa ..
[#28] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #24

Co tam siedzi, po kolei?
[#29] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #27

Tę pierwsza mam ( kompletuje części do niej) Kolejne na dziś są niedostępne. Choć chętnie przygarnąłbym coś takiego do samodzielnego montażu.
[#30] Re: Turbo do A500 zapożyczone z A1K

@lukzer, post #24

A tak z ciekawości czy adaptacja karty turbo miedzy A500 i A600 to duży problem pod względem dopasowania elektroniki ? Czy dość łatwo można te karty adaptować miedzy wymienionymi komputerkami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem