[#1] Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI
StaringLizard zaprojektował zewnętrzny scandoubler.

Filmiki z działania można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=rgNfMfjiVnY
https://www.youtube.com/watch?v=dP0HOtBqJbk
https://www.youtube.com/watch?v=nsnXf7O3oVg

Jak widać trochę rzeczy jest jeszcze do poprawienia, ale wygląda bardzo obiecująco OK.

Będą dwie wersje, jedna do zastosowań stricte retro (tylko tryby PAL, brak konieczności konfiguracji, podłączasz i grasz - antyteza Indivision AGA Mk2). Druga wersja, której projektowanie dopiero się rozpoczyna będzie bardziej zaawansowana, konfigurowalna z poziomu Amigi i obsługująca więcej trybów (w przypadku Amig ECS i AGA).

Pierwotny projekt nie przewidywał produkcji na większą skalę i wykorzystywał obudowę A520, produkcyjna płytka będzie wyglądała inaczej.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej firma Sakura będzie producentem tego urządzenia. Projekt jest open source. Cena jeszcze nie jest znana.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 19:34:14 przez strim_
[#2] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

Super
[#3] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

ja sie pisze na wersje zawansowana, tylko dobrze by bylo zeby to urzadzenie sie podlaczalo na jakims kablu jakby mialo byc wielkosci a520, bo jak bedzie male to mozna od razu od amigi.
no przynajmniej jako opcja, bo na wystajace a520 trzeba uwazac no i miejsca wiecej zajmuje.
[#4] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

Świetna wiadomość :)
[#5] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@Don_Adan, post #3

Będzie na (krótkim) kablu z prostej przyczyny. Tylko takie wtyki DB23 są osiągalne.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 20:38:42 przez strim_
[#6] Re: Zewnętrzny scadubler HDMI/DVI

@strim_, post #5

tu link jest kilka fajnych projektów jest jakiś Scandoubler


[#7] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

OK +1 Gościu odwala kawał dobrej roboty, piszę się na taki zewn. Scandoubler z radością.
[#8] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #5

Będzie na (krótkim) kablu

to było największą wadą SCANDEX

a potem tak kończyły
[#9] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@Dorian3d, post #8

Nie ma dostępnych takich złącz DB23, żeby wlutować w płytkę. Nic tu nie wymyślę musi być na kablu :p.
[#10] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #9

Te wtyki są zalane?

Kim jest pan staringlizard?
[#11] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #9

Mam takie ale używane
[#12] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@KRISS, post #11

Jeśli ma to siedzieć w budzie A520, to trza będzie i tak wybebeszyć z niej modulator, a skoro wybebeszać to można i gniazdo wyrwać. Chyba że chcecie budować z kompletnie nowych surków i obudowa też będzie nowa, ale zbliżona gabarytem?

A może by się udało podnieść trochę PCB i wetknąć w jego krawędź złącze tak, by górny rząd pinów dotykał jego warstwy górnej a dolny - dolnej?
[#13] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@sanjyuubi, post #10

czlowiek ktoremu sie chce.
www.staringlizard.com
[#14] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@sanjyuubi, post #10

@sanjyuubi
Te wtyki są zalane?


O które pytasz? Nowe wtyki DB23 na kabel nie są zalane (chcę kupić takie jak dla stacji Sakura tylko odwrotna płeć).


Kim jest pan staringlizard?


Starym szwedzkim Amigowcem.

@KRISS
Mam takie ale używane


Ale ja tu robie nowy produkt . Używane części nie wchodzą w grę. Poza tym ja prowadzę firmę, na wszystko musi być papier.

@teh_KaiN
Jeśli ma to siedzieć w budzie A520, to trza będzie i tak wybebeszyć z niej modulator, a skoro wybebeszać to można i gniazdo wyrwać. Chyba że chcecie budować z kompletnie nowych surków i obudowa też będzie nowa, ale zbliżona gabarytem?


Jak napisałem w poście #1, produkcyjna płytka będzie miała (nieco) inne wymiary. Urządzenie będzie sprzedawane z dedykowaną obudową.

A może by się udało podnieść trochę PCB i wetknąć w jego krawędź złącze tak, by górny rząd pinów dotykał jego warstwy górnej a dolny - dolnej?


Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem...
[#15] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #14

Dobra wiadomośc z tym SD. OK

a jakby zamiast kabla z wtyczką DB23 zrobić tam wejście typu vga? można by wtedy użyć istniejących kabli rgb do monitorów amigowych i moze by np Atari też na tym działało z ich kablami do monitorów z końcówkami vga?
taki tylko pomysl pomysł
[#16] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #14

Czemu niby niedobry pomysł, w ten sposób są montowane byteblastery sprzedawane w AVT. Co innego, że tam długość laminatu jest mniejsza, a zatem też ramię momentu. Jak się boisz o statykę to można zawsze to wszystko otulić warstwą kleju na gorąco, hyhy.

A tak na poważnie - jeśli dobrze dopasujesz grubość PCB by zminimalizować luzy między rzędami pinów a płytką (albo wręcz zrobisz to na wcisk), to masz bardzo korzystne mechanicznie połączenie, które powinno ładnie przenosić moment zginający od siły pionowej. Najprostszym sposobem zniszczenia najprawdopodobniej będzie przyłożenie siły od boku płytki, ale i tak w normalnych warunkach raczej nieosiągalne.

Z drugiej strony pomysł Zmiennika bardzo dobry - może zastosować inne złącze i po prostu wypuścić przelotki w różnej maści (proste, kątowe, z kablem), które raz na zawsze rozwiążą problem dostępności tych gniazd.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 22:32:02 przez teh_KaiN
[#17] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@zmiennik, post #15

Coś ci nie poszło .

1,5 metra kabla rgb plus 2 metry vga ?



Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 22:33:17 przez Dorian3d
[#18] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #14

O które pytasz? Nowe wtyki DB23 na kabel nie są zalane (chcę kupić takie jak dla stacji Sakura tylko odwrotna płeć).


No właśnie o te, bo takie tez można lutować do PCB, tylko wtedy płytka będzie po środku wtyki.
[#19] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #9

Rozumiem. Tak czy owak to rewelacyjna wiadomość. Brakowało zewnętrznego scandoublera do amigi, aż się czasami dziwiłem czemu firma Elbox, która ma tak duże doświadczenie w tej dziedzinie nie wypuści całkiem nowego zew scandoublera.


Scandoubler będzie miał wyjście vga oraz Hdmi czyli można będzie podłączyć naraz i do tv oraz monitora tak ?
[#20] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

work in progress:
[#21] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #20

[#22] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #21

Tylko czekać produktu finalnego..
[#23] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

Jaki jest planowany termin rozpoczęcia sprzedaży/preorderu?
[#24] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@vojo, post #23

Raczej nie wcześniej niż końcówka tego roku.
[#25] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #24

AMIV ma już swoją podstronę na stronie Sakura:
http://sakura-it.pl/amiv.php
[#26] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #25

Super- będą przewidziane takie efekty jak np scanlines?
[#27] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@BULI, post #26

Super- będą przewidziane takie efekty jak np scanlines?


Nie, chyba że chcemy odwlec premierę . A nie chcemy.

Natomiast, firmware będzie można aktualizować więc teoretycznie w przyszłości taka funkcjonalność mogłaby zostać dodana.
[#28] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #25

odwołałem zakup Indi AGA jak to zobaczyłem, znając renomę Sakury możemy być pewni produktu wysokiej jakości. Poza tym wspieramy nasz rodzimy przemysł :)

[#29] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@charliefrown, post #28

Zastanawia mnie... czysto teoretycznie i niezobowiązująco, jakie byłoby zainteresowanie wewnętrzną wersją dla CDTV (instalowaną w miejsce modulatora). Czy ten pomysł jest godny uwagi?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 21:50:36 przez strim_
[#30] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #29

Przy okazji: czy ktoś się orientuje jakie kondensatory są w scandoublerze Elboxu - mają oznaczenia 22 16a 21b. Prawdopodobnie w moim wyschły, ponieważ od jakiegoś czasu obraz delikatnie poziomo drży.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem