[#31] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@amigachelm, post #30

Nie wiem, w tym wątku omawiamy zupełnie nową konstrukcję, nie mającą żadnego związku z scandoublerem Elboxu. Myślę że miałbyś większe szanse się dowiedzieć tego gdybyś założył nowy wątek.
[#32] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #29

a wyjście RGB by nadal było w pełni funkcjonalne? Jak tak, to ja bym wziął jedną sztukę OK
[#33] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@zmiennik, post #32

a wyjście RGB by nadal było w pełni funkcjonalne?


Tak, slot video jest niezależny od wyjścia RGB.
[#34] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #29

Jest bardzo godny.
[#35] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #29

Nie godny, tylko genialny:)
[#36] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #1

Ciekaw jestem ceny tego urzadzenia.
konkurencja ma nieco po ponad 400 zł
link
[#37] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #36

haha, przecież to jest GBS w tym linku i kosztuje nieco ponad 80 złotych. Tylko bez obudowy.
[#38] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #36

"Konkurencja" ma urządzenie z wyjściem analogowym. Patrząc na zostaw portów mam podejrzenie, że w środku siedzi znany na forum konwerter Gonbes... którego jakość pozostawia nieco do życzenia. To jest inna liga niż AMIV...

AMIV (poza przyłączeniem do Amigi) ma tor transmisji i konwersji obrazu w pełni cyfrowy, poza tym został zaprojektowany do współpracy specjalnie z Amigą i obraz jest "żyleta".
[#39] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #38

A w jaki przedział cenowy celujecie?
[#40] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@lukzer, post #39

Na moje oko 400+
[#41] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #38

Witam
Pytanie czy rynek doceni to urzadzenie wielu ma juz konwertery
moze sie okazac za zainteresowani przy sporej cenie bedzie nieduze

problemem amigi jest to ze ktos kto kupuje komputerek Amiga 500 za nieco ponad 100 zl
moze miec opory przed wydaniem 400-500 zł na takie urządzenie
i krolowac beda zas tanie rzeczy takie jak :
GBS 8200
link
www.retro-commodore.eu/2014/03/11/cheap-rgb-to-vga-converter-amiga
prawd do kupienia za
link

lub takie wynalazki

za ok 49 dolarow
filmik
link

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 10:44:47 przez AmigaFAN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 10:46:09 przez AmigaFAN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 10:47:23 przez AmigaFAN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 10:47:56 przez AmigaFAN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 10:48:59 przez AmigaFAN
[#42] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #41

Jeśli chcemy zrobić coś porządnego i w dobrej jakości, to nie mamy szansy konkurować cenowo z chińskim badziewiem. Same komponenty których używamy kosztują 3x tyle co kompletny GBS. To o czymś świadczy.

Myślę, że znajdzie się jeszcze kilka osób, które będą skłonne zapłacić trochę więcej za urządzenie dedykowane do Amigi...

Swoją drogą na forum pojawił się właśnie kolejny wątek o "wspaniałości" GBSów:
http://www.ppa.pl/forum/amiga/32979/gbs-8220-hd-9800-v5-0#m479617


Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:46:04 przez strim_
[#43] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #41

Ja mam coś podobnego obraz jest nie ostry tak dziwnie jakby rozmyty . Nie da.się tego wyregulować . Spakowałem to i leży w kącie . No i w przypadku a 500 trzeba użyć modulatora .
[#44] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@Dorian3d, post #43

czy ten nowy scandoubler/flixerfixer bedzie mial jakiekolwiek wygladzanie obrazu bo ostry obraz oznacza pixeloze czasami nie do zniesienia.W winuae jest bilinearne wygladzanie i to daje calkiem przyzwoite efekty ale oczywiscie emulacja mnie nie zadowala.
[#45] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #42

Choć projekt jest ciekawy, to raczej nie kupię gdyż cena pewnie będzie za wysoka.

Inna sprawa, wiem, że kiedyś gdy zewnętrzne scandublery ELBOXu były na topie to część płyt głównych od Amigi 1200 miała z nimi problemy gdyż nie działały. Czyli jednym słowem płyta główna nie przekazywała jakiegoś sygnału (tylko jakiego). Jednak gdy taka płyta była podłączona normalnie przez EURO RGB to było wszystko w porządku z obrazem.


Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 18:47:32 przez gilban
[#46] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@HanSolo, post #44

Trzeba siedzieć w odpowiedniej odległości od telewizora, anie, że ludzie kupują coraz większe ekrany, a siedzą tak samo blisko :)

Jeśli AMIV będzie wypluwał natywne rozdzielczości, to ci TV sam to będzie skalował.

Osobiście wolałbym, żeby był tryb scanlines.
[#47] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #41

ten konwerter SCART-HDMI nie jest zły, na pewno bije na głowę wspomnianego GBSa. Przynajmniej nie wyświetla tych denerwujących białek kropek na ekranie.
[#48] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@gilban, post #45

Cena jest znana do 500 zł . Nowy 2 lata gwaracji .


Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 19:30:37 przez Dorian3d
[#49] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@sanjyuubi, post #46

@HanSolo

czy ten nowy scandoubler/flixerfixer bedzie mial jakiekolwiek wygladzanie obrazu bo ostry obraz oznacza pixeloze czasami nie do zniesienia.W winuae jest bilinearne wygladzanie i to daje calkiem przyzwoite efekty ale oczywiscie emulacja mnie nie zadowala.


Raczej mało prawdopodobne abyśmy coś takiego zaimplementowali. Nawet bez dodatkowych efektów AMIV wymaga bardzo szybkich komponentów (np. SRAM max 12ns). Coś takiego tylko podniosłoby cenę...

@sanjyuubi

Jeśli AMIV będzie wypluwał natywne rozdzielczości, to ci TV sam to będzie skalował.


AMIV musi wypluwać rozdzielczości HD (720p/1080i/1080p), bo najczęściej na cokolwiek innego zapodanego przez HDMI telewizory reagują wyświetlając "out of range". Dlatego jakakolwiek konwersja rozdzielczości lub skalowanie musi odbywać się na AMIVie.

Obecnie AMIV po prostu podwaja rozdzielczość PAL i to wypluwa. Póki co jako 720p, ale rozważamy alternatywny wsad 1080i (bo niektóre telewizory mają problemy z 720p w formie w jakiej wypluwa go AMIV) oraz drugi 800x600 (dla monitorów DVI o proporcjach 4:3, coś o czym wspomniał Krashan bodajże).

Osobiście wolałbym, żeby był tryb scanlines.


To jest akurat dość proste do zrobienia. Być może kiedyś, w przyszłym update do firmware.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 19:49:17 przez strim_
[#50] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@AmigaFAN, post #41

Gdzieś już chyba wrzucałem moje próby tego sprzęciora.
Nie jest zły ale ma i swoje wady.

film
link

Jakby ktoś chciał się tym pobawić to zabiorę na Amiparty.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 22:39:28 przez Mariodj
[#51] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #49

AMIV musi wypluwać rozdzielczości HD (720p/1080i/1080p), bo najczęściej na cokolwiek innego zapodanego przez HDMI telewizory reagują wyświetlając "out of range". Dlatego jakakolwiek konwersja rozdzielczości lub skalowanie musi odbywać się na AMIVie.


Nie o to mi chodzi, telewizor 1080p przeskaluje sam obraz 720p.


ale rozważamy alternatywny wsad 1080i


Nie polecam, ze względu na to, że amiga domyślnie daje obraz ala progresywny, który jest uzyskany poprzez wyświetlanie tylko pól A, jeżeli zapodasz standardowy obraz z przeplotem wysyłając pola A i B, to TV będzie sklejał i deintarlace'ował dwa różne obrazy, do tego ten drugi przesunięty o jedną linię w dół, dokładnie nie jestem w stanie przewidzieć. Chyba, że ma to być zrobione tak samo jak w Amidze, czyli tylko pola A, ale jak na to będą reagować telewizory i czy w ogóle taka sztuczka jest możliwa.

Co jest takiego niestandardowego w trybie 720p, że występuje problem?


Powinna być także opcja bez skalowania, w rozdzielczości 720p stracimy około 200 linii (biorąc pod uwagę rozdzielczość 256 linii), a w 1080p już tylko 56 linii (nie wiem czy jest sens skalować).
[#52] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@sanjyuubi, post #51

Co jest takiego niestandardowego w trybie 720p, że występuje problem?


W samym trybie nic, tylko w sposobie w jaki wypluwa go z siebie AMIV. Jest tu jeszcze kilka rzeczy do dopracowania.

Powinna być także opcja bez skalowania, w rozdzielczości 720p stracimy około 200 linii (biorąc pod uwagę rozdzielczość 256 linii), a w 1080p już tylko 56 linii (nie wiem czy jest sens skalować).


Bierzemy to pod uwagę też.

Na razie jest problem z dostępnością układu ADV7511W, kolejna partia będzie dostępna dopiero w październiku... StaringLizard miał jeszcze schowaną jedną sztukę, więc możemy zbudować przynajmniej jeden egzemplarz nowego prototypu, a na resztę trzeba czekać niestety.
[#53] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #52

Gentlemen. Prototyp AMIV 3.0 - Sakura edition:



[#54] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #53

OK
[#55] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@BULI, post #54








Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 22:44:37 przez strim_
[#56] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #55

Ladne, Polskie, kupie :)
[#57] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #55

Jest obiecująco.
Pytanie, jakim zadaniem są obarczone te czerwone potencjometry?
[#58] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@Sounder, post #57

Wbrew pozorom, nie są to potencjometry a przyciski ;).

Będą służyły do regulacji obrazu, z racji tego, że urządzenie nie ma żadnego OSD. Generalnie, w 95% przypadków regulacja nie powinna być potrzebna, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mamy tu urządzenie które konwertuje sygnał analogowy na cyfrowy, poza tym nie ma dwóch identycznych monitorów na tym świecie...
[#59] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #58

No to czekamy na pierwsze testy :)
[#60] Re: Zewnętrzny scandoubler HDMI/DVI

@strim_, post #58

Zmyliły mnie cztery punkty lutownicze na PCB.
Zatem więc....
Jakie perspektywy na wdrożenie do komercyjnej produkcji, zaskoczysz nas pozytywnie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem