[#781] Re: Savyna68K

@APair, post #780

tak zwana amigowa Dama
[#782] Re: Savyna68K

@Dorian3d, post #781

WOW! Co za merytoryczna wypowiedź! Długo nad tym myślałeś? Musisz być baaaardzo inteligentny Dawno "specjalną" skończyłeś?

Ponawiam pytanie:

Czy ktoś z posiadaczy CDTV i Savyny wie może czy 45cm ribbon wystarczy żeby wyprowadzić czytnik CF na tył w miejsce na kontroler SCSI?

Dzięki
[#783] Re: Savyna68K

@WueR, post #782

Ciekawy z ciebie człowiek - rządasz odpowiedzi, a gdy dostajesz alternatywny pomysł (którego nie musisz użyć), obrażasz pomagającego. Powodzenia .
[#784] Re: Savyna68K

@APair, post #783

Pofatygowałem się i wziąłem centymetr do ręki. Organoleptycznie 45 cm jest na styk, może zabraknąć parę cm (przy założeniu, że kabelek ma być ładnie pozginany etc.). Jak chcesz mieć pewność kup sobie np http://allegro.pl/tasma-ide-40pin-wewn-1-2m-70-50-hdd-dvd-cd-i5509315265.html, w zależności od potrzeb odetniesz 70 lub 50 cm:)

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 15:21:02 przez Hal
[#785] Re: Savyna68K

@Hal, post #784

Dzięki wielkie Hal! Nie mogłeś byś bardziej pomocny.
Super. Dzięki za pomiary. OK

Rozwiązanie z wyprowadzeniem przełączników, CF'ki i portów DB9 na tył a potem dorobienie jakiegoś panelu bardziej mi pasuje niż ingerencja w sprzęt. Skoda mi demontować slot kart pamięci a potem patrzeć na krzywą od ciągłego wyjmowania zaślepkę. Użyje też mini klipsów-haczyków do podpięcia sygnałów jak miało to miejsce w wielu Amigowych rozszerzeniach.
Już się cieszę na Savynkę :)
[#786] Re: Savyna68K

@WueR, post #785

Dokładnie tak samo chcę zrobić. Z tymże zrobię replikę tylnej zaślepki z czarnej plexi 3mm z wyciętym otworem na kartę CF - coby nie ingerować w oryginalną. Całe szczęście mam niedaleko firmę, która laserowo wycina takie rzeczy. Ale to już temat na inny wątek. Za ok 1,5 tyg coś wrzucę na forumszeroki uśmiech
[#787] Re: Savyna68K

@Hal, post #786

Wiem ze mialem Wam napisac co i jak w niedziele, ale nie ma mnie w domu a wracam w srode.
[#788] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #787


Wiem ze mialem Wam napisac co i jak w niedziele, ale nie ma mnie w domu a wracam w srode.

No tak, wziął kase i pojechał nad Balaton.

M.
[#789] Re: Savyna68K

@moneo, post #788

Mam nadzieję, że to był żart ale nawet jeśli tak to kiepski. Bez Architecta i jego pracy mielibyśmy figę a nie rozszerzenia do naszych Amisi.
[#790] Re: Savyna68K

@moneo, post #788

Na pewno nie. Ludzie pracują, mają rodziny, wakacje, swoje problemy. Hobby jest ważne i dane słowo też jak i jeśli ktoś się do czegoś zobowiąże. Sytuacje losowe powodują różne przesunięcia. Czekaliśmy tyle poczekamy dalej. Nie ma powodu do obaw pod tym względem.
[#791] Re: Savyna68K

@jimmy, post #789

Spokojnie, po prostu spedzam czas w szpitalu z siostra, ktora teraz wymaga wsparcia w tym trudnym dla niej momencie.
[#792] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #791


Spokojnie, po prostu spedzam czas w szpitalu z siostra, ktora teraz wymaga wsparcia w tym trudnym dla niej momencie.

Mam nadzieję wobec tego, ze wszystko pójdzie po Waszej myśli, czego życzę z całego serca.


jimmy:
Bez Architecta i jego pracy mielibyśmy figę a nie rozszerzenia do naszych Amisi.

W pełni popieram Twój pogląd. Miałem przyjemność uzyskać od Architecta rozszerzenia do moich Amig (A500 i A600) i cenię sobie jego wkład i zaangażowanie w produkcję takowych.

Natomiast co do pierwszej części wypowiedzi, to bardzo nie mogę się zgodzić i uważam, że Twoja uwaga była zupełnie nie na miejscu i jest dalece krzywdząca wobec mnie.


jimmy:
Mam nadzieję, że to był żart ale nawet jeśli tak to kiepski.


Z pierwszej części Twojego zdania wynika, że nie zrozumiałeś żartu i z tego faktu wysnułeś twierdzenie, że jest kiepski. Żart niezrozumiały nie jest jeszcze żartem kiepskim, jest jedynie żartem niezrozumiałym.
Nie podałeś żadnego uzasadnienia, na jakiej podstawie twierdzisz, że żart jest kiepski. Bez takowego, ciśnie się na klawiaturę jedynie cięta riposta godna Wujka Staszka, Mistrza Ciętej Riposty, bądź gimnazjalnego forum "chyba ty i twoja stara".

Zdaję sobie sprawę, że żart mój nie był na miarę żartów Władysława Sikory, ale i to forum nie jest miejscem, gdzie dyskutują uczestnicy Przeglądu Kabaretów "PAKA". Wobec tego rzucanie we mnie zgniłym pomidorem nie jest uzasadnione. No chyba, że jesteśmy akurat w Zielonej Górze, a rzuca Sikora, bądź Kołaczkowska. Ew. zrozumiałbym krytykę w postaci zgniłego pomidora otrzymaną od Stanisława Tyma.

Ja na przykład do dzisiaj nie rozumie do końca "Das Schloß" Franza Kafki, a powstrzymuję się od twierdzenia, że jest to książka kiepska. Dla 95% społeczeństwa polskiego (i pewnie dla 99,9% zamorskiego) równie trudnym w odbiorze będzie "Ferdydurke" Gombrowicza, to nie uprawnia nikogo do twierdzenia, że Gombrowicz kiepskim pisarzem był. Przypominam sobie pewnego Niemca, któremu usiłowałem wytłumaczyć humor żartu "Żaba nie kuma". Daleki był od twierdzenia, że żart jest kiepski, chociaż w ogóle go nie rozumiał (a po polsku całkiem dobrze się porozumiewał). Aby w pełni uznać, że żart był kiepski wpierw należy go prawidłowo odczytać.

Skoro już wyjaśniliśmy sobie, że po prostu nie zrozumiałeś żartu i popełniłeś takie "fuaje" (z fr. FOYER*), twierdząc, że żart jest kiepski, pozwolisz, że postaram się go Ci (a także innym) wytłumaczyć, żeby nie kontynuować tego wątku ponad konieczna miarę.

Wpis Architekta skojarzyłem z okresem wakacyjnym, czyli wyjazdem na wczasy. Połączyłem to także z filantropią, jaką uprawia Architekt ogarniając produkcję Savyna68K, a także ze wspomnieniami, jak to za dawnych czasów naszej młodości (niesłusznie zwanych komunistycznymi) jedyną metodą na godne wypoczywanie inteligenta było nakupienie w Polsce dżinsów, kremów Nivea, czy czego tam jeszcze trzeba było nakupić, a później sprzedawanie tego nad węgierskim Balatonem, aby mieć na godne życie wakacyjne.
Obraz stojącego nad brzegiem Balatonu handlującego Architekta tak mnie ubawił, że postanowiłem tym podzielić się na forum. Niestety błędnie założyłem, że żart jest zrozumiały i zostanie trafnie odczytany ciąg skojarzeń Amiga -> dawne dobre czasy gdy miało się wakacje -> wyjazd nad Balaton -> sprzedaż w celu zarobienia dodatkowych funduszy -> zagraniczny wypoczynek -> wracam w środę.

Dla kogoś, kto nie oglądał Gwiezdnych Wojen mało zabawny będzie cykl Codzienność Lorda Vadera, lecz to nadal nie uprawnia do twierdzenia, że to kiepskie. Niezrozumiałe tak, kiepskie nie.

Przepraszam, za ten nieco przydługi wywód, ale wolałem wytłumaczyć się z żartu nie zakończonego emotikonem, żeby nie wyjść na chama, gbura i ladaco. Czego i Wam nie życzę.

Moneo

* popełnić fuaje, to kolejny żart z cyklu nie używamy słów, których znaczenia nie rozumiemy, oczywiście chodzi o faux pas.
[#793] Re: Savyna68K

@moneo, post #792

Cieszę się, że to był jednak żart i tak jak i ja jesteś wdzięczny Architectowi za jego wkład w nasze środowisko. Faktycznie może zamiast "kiepski" powinienem użyć słów "nie na miejscu" ale poprzestańmy na Twoim wyjaśnieniu.
[#794] Re: Savyna68K

@moneo, post #788

I co za to kupi ? :)
[#795] Re: Savyna68K

@Dorian3d, post #794

Dorian3d, padłem na glebę...:)
[#796] Re: Savyna68K

@Potomac, post #762

1.barbaramazurk 1szt. CDTV plus kick
2. makarsky - 1 szt. A500 + riser + kick
3.oldwit 1 szt. CDTV
4.laki25 - 1szt. A500+riser+kick
5. JaraB -1szt. A500+riser
6. macRush - 1szt CDTV + kick
7. Vato A500 1szt. + wszystkie dodatki.
8. Grzonas - 2 szt. A500 (riser x2, kick x2)
9. Neckuno1 - 1 szt. CDTV
10. AndrECHO - 1 szt. A500 + riser + kick
11. harrik -1szt. A500+riser
12. moneo - 1 szt A500+riser
13. teo - 1szt. A500 + riser + kick
14. bombermax 1szt A500+ riser + kick
15. APair 1szt
16. AmigaFan 2 szt A500 + riser 2x + kick2 x
17. perinoid 1 szt. + reiser
18. jimiche 1szt. A500 + riser + kick
19. Chmielu96 1szt. A500 + riser
20. BenHur - 1 szt. CDTV + kick
21. Koval_stm 1 szt CDTV + kick
22. Leming 1 szt CDTV + kick
23. endrys 1szt A500 +riser+kick
24. JasnySpec 1 szt A500 + riser
25. Andrzej11 1 szt. A500 + riser + kick
26. alx13 - 1 szt CDTV + kick
27. Pabloz - 1 szt + kick
28. Dorian3d - 1 szt
29. Jadoka_ -1 szt
30. WueR - 1 szt CDTV + kick
31. Hal - 1 szt CDTV + kick
32. pong777 - 7 sztuk
33. potomac - 1szt A500 + riser - dopisane za zgoda Architect1200
34. Risc1 - 1 szt. - dopisany na farta
[#797] Re: Savyna68K

@Risc, post #796

A więc tak:

Brak wpłaty, chyba że coś przeoczyłem (nie podane nicki w tytule):
  • macRush
    bombermax
    AmigaFan


Jeśli kogoś przeoczyłem, proszę o PW.
Risc1 biorę Ciebie pod uwagę, gdyż zamówienie na DRAM już poszło a pcb czekają na montaż. Za resztę zakładam sam a jak karty będą gotowe dostanie ktoś inny. Bo inaczej to jeszcze nie ruszymy z tym przez tydzień a opóźnienie z mojej winy i tak jest już.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 11:24:38 przez Architect1200
[#798] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #797

.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 11:29:43 przez makarsky
[#799] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #797

Moje sztuki w całości idą na handel więc jak ktoś nie zdążył nie ma strachu proszę pisać na prv.
[#800] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #797

Czy coś się już ruszyło? Sorry...tak się tylko pytam...
[#801] Re: Savyna68K

@Jadoka_, post #800

Czekam tylko na RAM, ponieważ to w moim zakresie, firma tego nie ma na stanie.
[#802] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #801

Witaj
jeśli ktoś zrezygnował mogę wziaść jedna sztuke z rajserem i romem
prosze podac nr konta na PM i kwotę
Dzięki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 16:40:11 przez AmigaPL
[#803] Re: Savyna68K

@AmigaPL, post #802

W tym preorderze możecie wybrać kolor pcb, białe/zielone.
Najlepiej dla mnie jak mi to określicie tu: cloud lista log i pass to ppa, ppa.
Mniejszy bałagan się robi, po tym jak dodacie obok siebie kolor po prostu zamykacie dokument a on już zapisze się sam.
W przypadku nieokreślenia domyślnie zostanie złożone zielone.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 23:23:10 przez Architect1200
[#804] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #803

Nie mogę się zalogować. Ja bym preferował kolor biały.OK
[#805] Re: Savyna68K

@JaraB, post #804

Logowanie przebiega bezproblemowo, widzę już kilka wpisów, włącznie z Pablozem któremu humor dopisuje
[#806] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #805

Zalogowałem się ale dopiero z komputera. Mobilnie nie mogłem.
Dopisane.
Dzięki.
[#807] Re: Savyna68K

@JaraB, post #806

Obecnie dostęp do listy jest niemożliwy do czasu odświeżenia się adresów DNS.
[#808] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #807

No i z lista czekamy do środy, wracam wtedy do domu. Niestety nie mogę się dostać do routera z zewnątrz a coś namieszałem w forwardingu chyba.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 19:28:52 przez Architect1200
[#809] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #808

Jak ktoś zrezygnuje to jestem chetny na jedna sztuke z
riserem.
[#810] Re: Savyna68K

@Architect1200, post #797

Witam Nie bylo mnie /urlop zagranica bez dostepu do neta/ Potwierdzam te 2 szt/
Prosze o kontakt na PW posle zaraz przelew .
Przepraszam za zwloke w kontakcie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem