[#61] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Leander, post #59

CME M-key. kosztuje na tyle malo, ze jak sie zniechecisz to malo stracisz, a bedzie duzo lepsza od casio z marketu.
[#62] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Leander, post #60

doliczcie sobie 18% podatku + vat 23% + do tego prowizja allegro i wyjdzie Wam to co na allegro
więc pong nie ździera i sprzedaje normalnie w normalnych cenach
niewiele pewnie na tym zarabia
ehh biznesmenyszeroki uśmiech
jak macie marudzić to niech każdy założy sobie działalność i sam spróbuje sprzedać pomysł
[#63] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@infboras, post #61

Rzuciłem okiem, wydaje się bardzo fajna jako „starter”, gdy jeszcze nie wiemy, czy to jest to co nas kręci .
[#64] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@infboras, post #61

Sympatyczne. Znalazłem też coś tańszego i całkiem interesującego, ale ma tylko USB.
I tu, a propos USB, pytanie. Czy taka klawiatura z MIDI i USB przyda się na poletku amigowym? Do klasyka można ją właśnie przez Krashana dzieło podłączyć, ale czy np. MOS zobaczy klawisze wpięte do USB (i będzie z nich pożytek w programie jakimś, a nie tylko na liście urządzeń)?
[#65] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Leander, post #64

czy np. MOS zobaczy klawisze wpięte do USB (i będzie z nich pożytek w programie jakimś, a nie tylko na liście urządzeń)?
Osobiście klawiatur nie próbowałem, ale Antoine „Tcheko” Dubourg poświęcił wiele czasu i energii na zdebugowanie i przetestowanie MIDI po USB w MorphOS-ie. Między innymi napisał od zera MorphOS-ową wersję camd.library, która działa znacznie lepiej niż szybki port z AROS-a. Dla przykładu mój moduł brzmieniowy Rolanda działa po USB bez zarzutu, także klawiatury też powinny. Jako że planuję kupić sobie klawisze Novation Impulse, to mogę wyjąć miniacza i sprawdzić.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 20:55:26 przez Krashan
[#66] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Krashan, post #65

Przy okazji dodawania innych sprzętów do mojej strony internetowej, odświeżyłem stronę interfejsu KA12. Znalazło się tam coś w rodzaju instrukcji obsługi oraz schemat ideowy. Być może to kogoś zaskoczy. Ja to widzę tak, że KA12 to żaden wielki wynalazek i powstał na bazie projektów interfejsów MIDI opublikowanych w sieci. Pomysł na zastosowanie MAX232 zamiast zabytkowych układów 1488 i 1489 też nie jest mój. Skoro się więc z sieci wzięło, wypadałoby też do sieci dać. A poza tym... jeżeli ktoś chce mi zrobić konkurencję i robić lepsze/tańsze interfejsy MIDI na bazie tego schematu, to pozdrawiam go staropolskim „szczęść boże” .
[#67] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Krashan, post #66

Czy jest możliwość zamówienia 1 szt interfejsu ?
[#68] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@wolly, post #67

Od ręki nie mam. Nowa partia będzie dostępna przed świętami.
[#69] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Krashan, post #1

Cześć,
a ja mam takie pytanie. Czy da się jakoś miksować dźwięk z Pauli + MIDI? Bo z tego co rozumiem, to albo mam jedne głośniki i dźwięk z Pauli + drugie głośniki i dźwięk z MIDI, ewentualnie jakiś mediator i karta dźwiękowa?
Pozdrawiam
[#70] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Jield, post #69

Jak się ma mikser audio to da się. Paula jest jednym źródłem dźwięku, cokolwiek podłączysz do MIDI – drugim (i kolejnymi, bo można przecież podłączyć więcej niż jeden sytnezator, czy moduł brzmieniowy). W roli miksera może owszem wystąpić karta dźwiękowa.
[#71] Re: Zminiaturyzowany interfejs MIDI

@Krashan, post #70

Moduły sound canvas mają to fabrycznie.
Podpinasz czincze z tyłu i sygnał z pc/amigi miksuje się z midi na wyjściu
modułu midi.
Zrobione to było żeby komputer dawał odgłosy a moduł muzykę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem