[#121] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #119

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F162550198375
Kupiłem polecam, śmiga na 50mhz jak ta lala.
[#122] Re: Turbo 030 od Matze

@Unifilek, post #121

Zestaw kondensatorów do A1200 za 60 zł. No ok, ale co to ma do tematu?.
[#123] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #122

Sorki nie ten link skopiowalo.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F263804533921
[#124] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #119

Koledzy - pomocy...
Już któryś się dzień męczę z wyeksportowaniem gerberów dla jlcpcb (w Eagle 7.5 darmowy). Obie płytki dla kart RAM ok, PCB dla karty 68030 serwis jlcpcb przez cały czas twierdzi że nie rozpoznaje Board Outline. Według poradnika z ich strony nie ma co robić, bo oni opisują tylko wygenerowanie gerberów pod płytki dwuwarstwowe. Wybrałem więc dostarczony z Eagle 7.5 plik gerb274x-4layer.cam i z nim działałem... jak napisałem, wygenerowane gerbery dla obu płytek z ramem rozpoznaje prawidłowo, tej z cpu nie.
Wygenerowałem więc swój własny .cam, na podstawie pliku .cam dla 4 warstwowych płytek dla Elecrow (zmieniłem nazwy plików na te sugerowane przez jlcpcb i dodałem plik .gko generowany z warstwy Dimension). Co ciekawe, przeglądarki plików gerber on-line pokazują ten gerber prawidłowo (te zrobione wcześniej też). Przeglądarka w jlcpcb za każdym razem pisze, że nie rozpoznaje Outline a plik z wierceniami rozciąga na całość, gdzie reszta warstw zajmuje prawą, dolną ćwiartkę.
Potrafi ktoś pomóc? Bo mi się pomysły skończyły i poważnie zastanawiam się nad wysłaniem do płytkarni, gdzie rozpoznają tego gerbera.
P.S. Do supportu też pisałem - podesłali link do poradnika jak robić gerbery dla 2 warstw, wysłali tabelkę z prawidłowymi rozszerzeniami nazw plików i napisali, ze jakby co, to nie zrobią płytki na podstawie nieprawidłowego projektu.... Normalnie kocham pomoc Chińczyków.
[#125] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #124

A przypadkiem nie generuje Ci Outline razem z wymiarami ? Bo ktoś zamiast wymiary umieścić na warstwie Milling, to dał na Dimension OUTLINE oraz DIMENSION a to wprowadza w błąd CAMy.

Poza tym teraz tak patrze to są jeszcze błędy, ponieważ jest dodana drugi obrys bez potrzeby.



Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 20:06:53 przez Architect1200
[#126] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #124

Jak już będę w domu to wrzucę Ci pliki które ja wysyłałem. Przeszły bez problemów, wszystkie karty (turbo i 2 karty z pamięcią). Ale eksportowane z nowego eagle...
[#127] Re: Turbo 030 od Matze

@MariuszK, post #126

Super, czekam...
A wziąłeś te najnowsze pliki z gitlaba?
[#128] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #127

Czy najnowsze to nie wiem, jakoś na początku roku dawałem je do druku.
Ale tak, były z gl.
[#129] Re: Turbo 030 od Matze

@MariuszK, post #128

OKI, ja też mam jeszcze ze stycznia... Nowszych raczej nie ma.
[#130] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #129

link. Co prawda nie dokładnie te same - nie udało mi się znaleźć, ale pobrane dosłownie przed chwilą.
Przechodzą bez problemu przez stronę.
[#131] Re: Turbo 030 od Matze

@MariuszK, post #130

Dzięki.
Zamówiłem płytki i zapłaciłem. Powinny być za 1-2 tygodnie.
[#132] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #131

a nie dałbyś rady domówić jeszcze jednej?
[#133] Re: Turbo 030 od Matze

@apacz, post #132

ew. pomóc z zaprogramowaniem cpld?
[#134] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #131

Płytki powinny być jutro (21 lutego).
[#135] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #134

OK
[#136] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #135

Mam płytki. Wyglądają OK. Mogę zacząć wysyłkę jutro.
Co do ceny (urząd celny wystawił fakturę), to jak pisałem, 35 zł od każdej jednej płytki plus 12 zł za wysyłkę (jednorazowo, niezależnie od ilości płytek). Jak ktoś nie chce wysyłki, to na 99% będę na Amigowisku w Brzesku (koniec marca).
Piszcie do mnie na priv z adresem do wysyłki (może być paczkomat) oraz napiszcie które płytki chcecie (68030TK; SRAM; SDRAM). Ja w odpowiedzi napiszę numer konta do przelewu i podsumowanie kwoty.
Zdjęcie z płytkami wrzuciłem na grafitti, ale pewnie trochę trzeba poczekać aż się pojawią.
[#137] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #136

Oto one:


Szczegóły w poście powyżej.
[#138] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #137

Noo i wyszły całkiem przyzwoicie :)
[#139] Re: Turbo 030 od Matze

@MariuszK, post #138

Fajnie wyglądają, dzięki za pomoc.
[#140] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #137

Tak teraz patrzę, że można było polygon zrobić na tej płytce SRAM, ale pies to gryzł, najważniejsze żeby "ground" był.
[#141] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #137

Uwielbiam nowe PCB !! zawsze lubię na nie patrzeć ..
[#142] Re: Turbo 030 od Matze

@wali7, post #137

Wyszły ślicznie co wczoraj potwierdziłem organoleptyczynie. Wielkie dzięki, teraz to trzeba będzie polutować;/
[#143] Re: Turbo 030 od Matze

@apacz, post #142

Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego mu nie działa to śpieszę z radą żeby sobie od razu zaekranował to nieszczęsne złącze. Bez tego ten tandem w ogóle nie działa... przynajmniej u mnie. Z ekranowaniem i dodatkowym zasilaniem udało mi się osiągnąć stabilną pracę przy 33MHz. 50MHz jest poza zasięgiem, tzn. da się uruchomić, ale to nie jest zabawa jeśli zbliżenie kawałka aluminium do złącza wpływa na stabilność karty...
Zlepiłem też wersję SRAM-4MB, w końcu działa to na 50MHz. Osiągi są przyjemne, 11.5 MIPS, 11MB/s transferu z dysku, ale... ten zestaw tak naprawdę też nie jest do końca stabilny. Wychodzi to w trakcie pracy czy grania, nagle dostajemy jakiś zwis itp.
Zastanawiam się w jakich warunkach Matze testuje te karty... nieliczne osoby które zmontowały wersję SDRAM 64MB doświadczają tych samych problemów jasnym jest więc, że z tego tandemu tak naprawdę nie da się wykrzesać stabilnie działającego urządzenia. Zlepienie tego w jedną kartę zajęło by mu pewnie z pół h tymczasem z tego co widzę dalej dłubie przy tym rozwiązaniu. Nie wiem...

[#144] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #143

Spróbuj wlutowac kondesator 15pF od rezystora R10 do GND .. u mnie poprawilo to stabilnosc działa na 40mhz na 50 po ok godzinie pracy lapie zwieche
[#145] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #144

Może chłodzonko by pomogło przy 50mhz ?
[#146] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #143

Czyli trzeba przeprojektować PCB i zrobić to na jednej płytce (64MB) bez tego nieszczęsnego złącza?
[#147] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #144

Sprawdzę, do R10 od strony układu czy SJ2?
U siebie mam 570B, a Ty której wersji używasz?
[#148] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #147

SJ2 ja u siebie mam 570A ..
[#149] Re: Turbo 030 od Matze

@lukzer, post #148

No tak dałem, 20pF najbliższy jaki znalazłem, ale efekt jest odwrotny. Gorzej niż bez.
Z 40MHz u mnie gorzej niż z 50MHz, dziwne, ale tylko act dysku świeci i stoi.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 18:15:49 przez Kilos
[#150] Re: Turbo 030 od Matze

@Kilos, post #149

20pF to za dużo u mnie na 20 też jest gorzej ... 15pF to max co można dać .. ew 10pF ale to u mnie też było mniej stabilne niż 15
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem