kategorie: Komputery, Płyty główne
[#31] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@drake84, post #29

Widziałem, kiedyś na Olx serwis retro sprzętu w Świdnicy, sam się tam chyba wybiorę.


Zapraszam we wrześniu, zarypany jestem :)
Albo do _alta uderzaj.
[#32] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Tomarkus, post #14

Monitorkami to ja się lubię bawić. Kinole to moja specjalność :) Oczywiście tylko brak transformatora WN może uniemożliwić naprawę, chociaż i robiło się przeróbki w TV i dawało inne jak nie było innego wyjścia.
[#33] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@softiron, post #1

oo właśnie takiego tematu szukałem, bo chyba mam dwie pacjentki do obrobienia ; / znaczy recapu.

W jednej z Amig (1200) pojawił się problem z wyjściem composite : czerwony kolor – totalny brak nasycenia, znaczy to co ma być krwiście czerwone jest takie ciemno brunatne, a zwykła czerwień w zieleń idzie. (RGB ok)
W drugiej lekki problem gnizada zasilania – czasem nie styka trzeba ruszyć kabel oraz audio – czasem separacja kanałow nie działa lub kanał gra ciszej.

To chyba oznaka problemu z kondensatorami w obu i najwyższy czas na zrobienie recapa ?

Który magik z wymienionych miałby czas? czy pisac na priva do wszystkich?
(w okolicach BB pewnie nikogo tak doświadczonego nie znajdę, więc będę musiał wysłać amigi paczką)

Chyba nawet wolałbym wysłać osobno jedną, a potem drugą (aby coś mieć jednak w domu przez ten czas ; )
[#34] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #33

Lepiej wysłać płytę niż cała amiga. Mniej trzęsie.
[#35] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@yarosf, post #34

ale płyta byłaby też chroniona dodatkowo przez obudowę ?
Jaki jest trend przy recapie jak ludzie wysyłają?
[#36] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #35

Ja same płytyszeroki uśmiech
[#37] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #35

Wysłać najlepiej samą płytę w opakowaniu antystatycznym - opakowanie
od płyty pc np. Potem owinąć płytę w kilka warstw folii bąbelkowej i do kartoniku
(byle nie do dużej koperty!).

Osoba, która zajmie się naprawą płyty ma z głowy rozkręcanie całego komputera
a i przesyłka wyjdzie taniej.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 23:09:50 przez mmarcin2741
[#38] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@mmarcin2741, post #37

Ja zawsze wysyłałem z dolną częścią obudowy. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem,a przesyłka teżbędzie kosztować mniej niż pakowanie całej Amigi.
Magicy którym wysyłałem swoje przyjaciółki doradzali mi z resztą, żeby w ten sposób wysłać im sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 23:34:11 przez FeRu
[#39] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@FeRu, post #38

o , to chyba dobry kompromis.
dzięki.
Oczywiscie uzgodnie jeszcze z kimkolwiek kto się zgodzi na operowanie.
Więc będę pisał na priva do wspomnianych tutaj mistrzów lutownicy.
[#40] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #39

a może jeździsz np w kierunku Katowic? w Piekarach jest Krzysiek2 który robi dobrze naszym Przyjaciółkom ;)
niby 80km od Ciebie ale ... wiesz co kurier będzie z tym robił po drodze? może to TYLKO 80 km i lepiej się przejechać.
[#41] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@softiron, post #40

Tak, napisałem również do niego.
Bo rzeczywiscie nie tak daleko (to moze drugą bym mu podwiózł), zobaczę.

Na razie pierwsza amiga najpewniej poleci do Superbonio.
Juz mi elegancko odpisał i opisał co i jak i widzę, że ma te tematy super opykane :)
[#42] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #41

Tylko chciałem dac znać w temacie że Superbonio mi zrobił pełny serwis pierwszej płyty oraz zasilacza w bardzo rozsądnej cenie. W pakiecie jego fixy na płycie oraz wylutowanie modulatora.
I był to ostatni dzwonek!
Bo nie było widać ale kondziory zaczęły już robić pod siebie ; /
Także polecam ! (i druga płyta tez wkrótce poleci do niego)
[#43] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Ankuz MkOne, post #42

Witam.

Czy ktoś z kujawsko-pomorskiego ( najlepiej Bydgoszcz ) zająłby się wymianą kondensatorów w Amidze 600? Jest wyjęta z piwnicy po długim leżakowaniu. Amiga działa, ale chciałbym wymienić kondki zapobiegawczo. Na razie żaden nie wylany ( przynajmniej nic nie wskazuje na to ).
[#44] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@AmmigaCDTV, post #43

Hej
Mogę się zając, możesz płytę podesłać pocztą.
Masz do mnie +- 100km
[#45] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@_Skiba, post #44

No właśnie chciałem uniknąć wysyłania pocztą :D, dlatego pytałem o kogoś bliżej mnie.
[#46] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@AmmigaCDTV, post #45

Jest może ktoś z Warszawy kto pomógłby mi z Amigą 600. W pierwszej kolejności trzeba by ożywić stacje dyskietek w przyszłości wymiana kondensatorów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 17:51:06 przez Czapa
[#47] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Czapa, post #46

Co do stacji, przemyśl zakup nowej/lerzaka od pc przerobionej do amigi. Taki przerobiony Alps kosztuje około 60zł. Można próbować czyścić/smarować/kalibrować, ale może się nie udać i nie wiem czy na długo pomoże.

Za około 70zł możesz tesz zamówić goteka z chin i wgrać FlashFloppy.
[#48] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@snifferman, post #47

Celuje w oryginale części, takie zboczenie że lubię trzymać sprzęty w stanie jak najbardziej oryginalnym. Jednak dzięki za radę. Gotek zewnętrzny ewentualnie lub dysk ale na pewno chciałbym mieć sprawna stację bo to dyskietki robią klimat.
[#49] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@snifferman, post #47

Racja.
Nie ma co kombinować i reanimować starej stacji,tym bardziej,że zlecasz to komuś.Wysyka Amigi czy samej stacji w dwie strony to koszt ok.40 zł.
Stacji Alps nie polecam,mimo że są w dobrej cenie i można zakupić wraz z guzikiem.
Powód?Na All...kupiłem dwie sztuki od sympatycznego pana.Towar doszedł szybko.Pierwsza stacja trafiła do A500.Start systemu,intro i d...Krzaczki na ekranie.Podczas gry to samo.Zamontowałem drugiego Alpsa i efekt podobny.Krzaki na ekranie.Pomyslalem,że to wina dyskietki,ale dla pewności włożyłem oryginalna stacje.Gra wyczytała się prawidłowo.Test nr 2.Amiga 1200 CD ROM i nagranie dyskietki z ADF na stację Alps.Dyskietka nie uruchomiła się.Efekt ten sam na drugim Alpsie.Na amigowej stacji Panasonic i przeróbce Sony i Mitsubishi gry z ADF nagrały się bezproblemowo.
Osobiście nie polecam Alps,able to moje skromne zdanie.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 21:38:02 przez ak47

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 21:40:22 przez ak47
[#50] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #49

Bo w stacjach Alpsa nie ma prawidłowego sygnału RDY. Za to najfajniej się je przerabia na stacje gęste i wtedy już mają prawdziwy sygnał RDY . Co do jakości to jak ze wszystkimi innymi, na kilkadziesiąt stacji które ostatnio miałem w rękach to poziom jakości odczytu/zapisu podobny pomiędzy Sony, Alps, NEC i ostatnimi Teac. Jedynie te stare Teac, Chinon no i Panasonic wyraźnie lepiej zapisują i czytają. Samsung...hm najbardziej ich nie lubię. Mitsumi jeszcze są super co do jakości odczytu i zapisu tyle, że te co ostatnio miałem nie dawały się przerobić na stacje HD za to jako DD rewelacja.
[#51] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #49

Było na forum, że jeżeli ktoś przerabia wg schematu z niemieckiej (?) strony to jest problem z poprawnym zapisem... Przewinęło mi się przez lutownicę z 5-6 Alpsów i wszystkie pracują jak należy.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:05:08 przez tbone
[#52] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@tbone, post #51

Masz może linka do poprawnego, sprawdzonego schematu? Żeby było wiadomo o czym mówimy. ;)
[#53] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@tbone, post #51

Nie zapisują poprawnie tylko te stacje w których po przeróbce silnik pracuje nie równo (drży) dzieje się tak dla tego, że silniki "BLDC" stacjach PC-towych są projektowane na 300 RPM a nie 150 ma na to za równo układ elektroniczny i zastosowane w nim elementy RC jak również sam silnik. O ile przy odczycie po prostu jak jest błąd to następuje ponowna próba i nic więcej się nie dzieje, to przy zapisie gdy w momencie zapisu sektora silnik wpadnie w drgania to następuje destrukcja zapisów na nośniku. Po takim incydencie zapis jest już na nośniku trwale uszkodzony do momentu ponownego formatowania. Nie znam "schematu z niemieckiej strony" ja używałem nieco przerobionego sposobu według opisu Bobo (chyba Słowak z byłego czeskiego portalu amigowego) w Alpsach ogólnie to działa, ale problem jest z tym, że jak zatrzyma się silnik (po zakończeniu czytania pliku) to układ sterujący zostaje jak by w stanie cyklu pracy, czyli na silnik zamiast impulsów sterujących podawane jest stałe napięcie na 2 z 3ch faz co powoduje silne nagrzewanie się układu scalonego sterującego tym silnikiem no i też uzwojeń w samym silniku, na dłuższą metę może to spowodować uszkodzenie silnika i układu sterującego nim.
[#54] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@markus0321, post #53

P.S. Ale moje wypowiedzi są dla przeróbki stacji PC na stację Amigową gęstą HD 1,76MB.
[#55] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@teh_KaiN, post #52

Temat poruszył Olin tutaj, a foto przeróbki jest w poście #19.
[#56] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@tbone, post #55

Ten wątek też czytałem. Co nie zmienia faktu że w Alps nie ma prawidłowego sygnału RDY.
Przeróbka na wersję HD ten sygnał jak by "odbudowuje" bo jest w niej dodatkowa elektronika która się tym zajmuje i stacja chodzi całkowicie poprawnie jako DD i jako HD.
[#57] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@ak47, post #23

Witam.

Czy na forum jest amigowy magik z Białegostoku lub okolic?

bo krashan, niestety już się tym nie zajmuje.
[#58] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Cezarykl, post #57

Czy znajdę takiego magika z okolic Torunia lub w kujawsko-pomorskim?
Mam do wymiany kondensatory w dwóch, w porywach trzech Amigach (1xA600 i 2xA1200)
[#59] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@Adinfo, post #30

Cześć.

Czy znajdę chętnego magika z Krakowa lub okolic do zajęcia się klawiaturą A600 i lekkim zasilaczem 4,5 A?
[#60] Re: Serwisanci Amig i Magicy Lutownicy

@waldika, post #59

Szukam osoby do naprawy płyty głównej Amiga 1200, okolice Rudy Śląskiej (Katowice), niestety nie posiadam własnego transportu więc najlepiej jakby serwisant przyjechał po płytę oczywiście za transport zapłacę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem