kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?
Witam
Dawno mnie tu nie było a odrestaurowana Amiga leży już ze 2 lata w pudle (oryginalnym żeby nie było). I mam teraz pytanko, jakie są alternatywy dla starych dyskietek na chwile obecną? WHDLoad odpada bo mam za mało pamięci. Najlepiej interesowałoby mnie coś w stylu rozpakowuje podpinam pod płytę główna i gotowe. Fajnie jak byście też podali mniej więcej ceny rozwiązań i gdzie je można dostać (osobiście preferuje polskie źródła). Gotek z tego co pamiętam miał jakiś problem z zapisem gier i save'ów na obrazach. Wszelkich chetnych sprzedać mi coś uprzedzam że na razie zbieram informacje i nie mam póki co zamiaru nic kupować.
[#2] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #1

No wiesz, teraz wszystko w chmurach.
[#3] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Ralpheeck, post #2

Eee, co?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 18:44:36 przez Szynsz
[#4] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #3

koledze chodzi o bujanie w oblokach
[#5] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #1

[#6] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@SimonGK, post #5

Dzięki :) Czyli rozumiem, że najwygodniej kupić goteka z FF, pytanie tylko o co chodzi z tym wyświetlaczem OLED? Na jakiej zasadzie to działa? I miałem kiedyś goteka w swojej amidze, wmontowałem go w obudowę zamiast stacji i teraz pytanie jak wyprowadzić go na zewnątrz, bo w obudowie ciężko było się dostać do przycisków?
[#7] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #6

GOTEKA z opcją OSD sobie kup. Bedziesz widział wszystko na ekranie monitora, obsługa z klawiatury Amigi.
[#8] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #6

Witam.
Wyjmij Goteka z obudowy i kup ramkę wydrukowaną w drukarce 3D.
Są różne wersje w zależności od Amigi 500/600/1200.
Przyciski będą wtedy wystawały tak że nie trzeba będzie ciąć obudowy.
Co do wyświetlacza to są różne wersje LCD, Oled, czy segmentowy ale
można też Goteka podlutować do sygnału w gnieździe Video.
Szukaj Gotek OSD.

https://www.ppa.pl/forum/amiga/40649/gotek-osd

https://github.com/keirf/FF_OSD/wiki

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 20:14:41 przez ted
[#9] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Stoopi, post #7

Dzięki :)
Znalazłem coś takiego link rozumiem że to jest bez OSD ale jest pokrętło do zmiany slotu, co w sumie mi wystarcza, tylko czy podłączenie tej stacji jako zewnętrza stacje (czyli jak rozumiem do gniazda w obudowie a nie w płycie głównej) nie stwarza problemów z obsługa obrazów gier? Bo gdzieś dzisiaj mi mignęło że jednak stwarza. No i wspomniane było że są rożne obudowy zewnętrze do rożnych amig. Jak rozpoznać ta do A1200

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 20:24:20 przez Szynsz
[#10] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #9

Stacja wpięta pod DF1 w A1200 nie nadaje się do bootowania gier NDOS. To wina gier a nie stacji że gry mają na stałe przypisany odczyt danych ze stacji DF0.
[#11] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #9

To rozumiem masz A1200?
Do A1200 możesz podłączyć adapter SD-IDE i sobie poinstalować gry.
Wiele działa bez użycia WHD i będzie wygodniej niż z dyskietek czy goteka
[#12] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@snifferman, post #11

Jeśli chodzi, ci o zainstalowanie sd jako dysku twardego to mam to zrobione, ale ponoć nie wszystkie gry da się na takim zainstalować.

@pong777 czyli muszę podpiąć goteka pod df0 dobrze mi się wydawało. To jak to wyprowadzić na zewnątrz? Najlepiej by dało się wypinać


Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 21:10:47 przez Szynsz

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 21:10:59 przez Szynsz
[#13] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@Szynsz, post #12

Jeśli chodzi, ci o zainstalowanie sd jako dysku twardego to mam to zrobione, ale ponoć nie wszystkie gry da się na takim zainstalować.


Wszystkich nie, ale te które się da, lepiej zainstalować, niż przekładać dyskietki/obrazy.

Najprościej ale nie najwygodniej/najestetyczniej goteka wyprowadzić na zewnątrz jest przez długą taśmę i kabel zasilania.
[#14] Re: Jakie są na obecna chwile alternatywy dla dyskietek?

@pong777, post #10

W takim razie zostaje tylko podłączenie pod DF0? W takim razie możesz mi podać przykład goteka przystosowanego do wsadzenia w obudowę amigi? Najlepiej by jakoś było tam wrzucone pokrętło do zmiany obrazów. Ktoś wspomniał o ramce wydrukowanej w 3d, ale nie wiem czego dokładnie szukać (jak to wygląda) podrzucisz kilka przykładów?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem