kategoria: Stacje dyskietek
[#31] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@Dorian3d, post #30

One nie są nowe....
[#32] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@amikoksu, post #28

Np tutaj, kwestia ceny... Z tego co się orientuję oni mają podpisaną umowę z producentem dyskietek, więc jakby zabrakło i trzeba byłoby wyprodukować duże ilości sztuk to linia produkcyjna chyba nadal jest...
1
[#33] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@Rafał A-3000, post #12

A jeśli masz oryginalny dysk i akurat producent nadrukował na obudowę dyskietki, tytuł gry i swoje firmowe logo ?
[#34] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@HOŁDYS, post #6

Tu nie chodzi o ekonomię, od oryginalnej A1200 czy A3000 A4000 wolę emulator WinUae, albo MiSTer (od biedy). Zresztą najlepsza i najszybsza Amiga to WinUAE. Zainwestuj te pieniądze jakie masz wydać na Amigę z dopalaczem w IBM PC + WinUAE, ale Amiga 500 z 1Mb pamięci i jedną stacją dysków to co innego. Nic mi więcej nie potrzeba, no może - puszkę pepsi i kompilator A68k.
[#35] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #34

Zainwestuj te pieniądze jakie masz wydać na Amigę z dopalaczem w IBM PC


IBM nie produkuje już pecetów
[#36] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #34

To co jest "najlepszą Amigą" - to kwestia dyskusyjna. Wkładanie własnych pieniędzy w sprzęt też. Oczywiście na obecnie produkowanym komputerze kwantowym IBMa, może i da się uruchomić "najszybszą Amigę", ale jak na razie on jest dość mało związany z "personal computer".

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 20:14:48 przez pgru2
[#37] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #33

To wymieniasz magnetyczny nośnik z nowej dyskietki. Tylko trzeba otwierać od góry, bo od strony otworu ciężko potem blaszkę wpasować. Często pozostaje ,rozwarta'.
Kopiować zalecam przed operacją bo można przypadkiem dotknąć, a wtedy mogą powstać błędy


Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 20:39:22 przez Rafał A-3000
[#38] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #34

A inni wolą te żółte amigi, co za debile nie? Przecież wiadomo że uae jest lepsze 🤪
[#39] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@QUAD, post #38

Na allegro znalazłem coś takiego - link - w sumie to jest jedna z propozycji, szanowne forum na pewno zna lepsze (szybsze - odczyt to będzie i tak w miarę szybki, ale zapis ???)kostki.
1
[#40] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #39

Patrzyłem na EBAY i tam jest większy wybór kostek, interesowały by mnie najtańsze i z najszybszym zapisem, bo odczyt to one mają i tak szybki
[#41] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #40

Zyje ten temat? Bedzie cos z tego?
Chetnie bym sie pisal na sztuk 1.
[#42] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@Dorian3d, post #30

O ja pierdykam, ale ceny ... super, mam w szufladzie majątek, hehehe
[#43] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@amikoksu, post #28

Gdzie można kupić nowe dyskietki DD lub HD?

Za normalne pieniądze, to chyba już nigdzie, skoro od wielu
lat towar nieprodukowany.
[#44] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@mmarcin2741, post #43

Ostatnia masowa produkcja dyskietek DD to co najmniej zeszła dekada, przynajmniej tak twierdzą ludzie którzy mają kontrakt na sprawną linię produkcyjną dyskietek, więc to kwestia dyskusyjna, że "od wielu lat nieprodukowany". Zresztą poza tym bodajże na chińskich portalach są też ogłoszenia o sprzedaży/produkcji dyskietek, ale nie wiem jak z ich jakością.

Oczywiście cena to dyskusyjna sprawa - dla jednych będzie drogo, dla innych tanio. Ale np. dyski SSD są kilka razy droższe za 1 TB pojemności niż tradycyjne talerzowce(co ma znaczenie jak macie kilkadziesiąt tysięcy zdjęć i filmików), a mimo to ludzie kupują...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 09:09:39 przez pgru2
[#45] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@pgru2, post #44

No nie no, ceny dysków SSD znacznie spadły przez ostatnie kilka lat. Za cenę 250GB dysku teraz kupiłbym model 500GB a za stówkę więcej to miałbym i dysk 1TB innej (choć jednak gorszej) firmy ;) A ludzie kupują no bo do nowego komputera dysk na system operacyjny to tylko SSD ;)
[#46] Re: Dyskietki 3.5 cala - Od nowa.

@SQra, post #1

Chciałbym aby w środku takiej dyskietki znajdował się na przykład taki układ :
https://allegro.pl/oferta/10szt-at45db021bsu-2-mbit-flash-memory-2-7-volt-11379254168
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem