[#1] Furia A600 nie widzi dvd
Jak w tytule, mam a600 tower . Poprzez przejściówkę 3,5 mam podłączony DVD ROM i dysk 3,5 system kick 3.1.4. po po zainstalowaniu karty furia system nie wykrywa DVD ROM karta działa, pamięć jest widoczna komputer też przyspieszył. Może ktoś z szanownych kolegów może mi przesłać adf z ide Fix . Mam tylko gotek i stacje dyskietek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 14:19:08 przez Grysia
[#2] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #1

Nie to, że złośliwe, ale nie możesz pisać tego wszystkiego w jednym temacie zamiast w 3?
1
[#3] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@ryshard, post #2

Czy ja wiem. Rzecz dotyczy różnych problemów a moderacja na forum ppa
jest drobiazgowa i surowa.
[#4] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@mmarcin2741, post #3

[#5] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@ryshard, post #4

Wybrałem find device zaznaczyłem "show all device types" następnie scan. pojawił się DVD ROM. Kiedy go zaznaczyłem i wybrałem "use" i tak nie działa . Może wiesz drogi kolego co z tym zrobić? A może dysk HDD którego używam jest za stary ma 6,4gb
[#6] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #5

Czytałem różne wątki, gdzie autorzy informowali, że po instalacji furii
dodatkowy sprzęt w postaci np. hdd znika.
Nie mam furii, także trudno powiedzieć. Ewentualnie inny napęd
sprawdzić, może zadziała.
[#7] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@mmarcin2741, post #6

Kiedy nabyłeś Furię ? U mnie nie widziała karty CF Kingstona z kwiatkiem, po zmianie firmwaru karta zaczęła działać. Może i tu trzeba zrobić upgrade firmware'u Furii.
[#8] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@ryshard, post #7

Kupiłem 16 maj br firmware _v 13.1 rk 60. Jak zmienić to firmware?
[#9] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #5

To nie tak.
Tym programem sprawdzasz jaki device jaki unit i taki wstawiasz do mountlisty.
Pokaż jak wygląda mountlista CD0 i sprawdź też tooltypes ikony CD0.
[#10] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #8

Używając furii można samemu wpaść w furię. Zresztą, sama nazwa
karty sugeruje, że producent inspirował się klasykiem z epoki vhs
"Ślepa furia" z Rutgerem Hauerem szeroki uśmiech
[#11] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Norbert, post #9

Tooltypes
ACTIVATE=1
DEVICE=scsi.device
UNIT=1
Gdzie jest mountlista cd0?
[#12] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #11

Mountlista to plik tekstowy
Na przykład taki:
Device = gvpscsi.device
         Unit = 0
         Flags = 0
         FileSystem = l:CDxFileSystem
         Interleave = 137729
         Surfaces = 0
         LowCyl = 24
         HighCyl = 0
         PreAlloc = 1
         Reserved = 20000
         BlocksPerTrack = 20
         Buffers = 10
         BufMemType = 1
         Stacksize = 6000
         Priority = 10
         GlobVec = -1
         MaxTransfer = 0x7FFFFFFF
         Mask = 0xFFFFFFFE
         DosType = 0x444F5304
         Mount = 1


Patrz plik CD0 (nie CD0.info)
[#13] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Norbert, post #12

No dobrze tylko gdzie on jest . Może pytanie jest dla kolegi banalne ale ja jestem laikiem jeżeli chodzi o obsługę furii. Bez furii DVD ROM działa.
[#14] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #13

Jeszcze tylko nadmienie że mam w a600 system 3.1.4. Jak w Shell u wpisze cd0 to mi wyskakuje "no disk present in cd0"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 17:34:13 przez Grysia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 17:34:42 przez Grysia
[#15] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #14

Skoro już zaszalałeś i masz OS 3.1.4 (o czym wspomniałeś tu już niezliczoną ilość razy) to zacznij go używać. Masz w nim funkcję Szukaj (Find) - wpisz tam cd0 i dowiesz się gdzie to jest. Obsługa OS'a nie ma nic wspólnego z Furią.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 18:22:14 przez AmiClassic
[#16] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #15

Nie ma takiej komendy w Shell u
[#17] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #16

A w menu górnym nieaktywne
[#18] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #17

Czy nie mógłbyś mi wysłać coś w pliku .adf bo tylko tak mogę wczytać jakiekolwiek dane przez gotek, może inny scsi.device?
[wyróżniony] [#19] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #1

Ale to jak?
Działa Ci wb3.1.4 na podstawowej A600 z 1mb chip a po zamontowaniu Furii, szybkiego procka, więcej pamięci, nie działa DVD?
Dziwne?

Napisz coś więcej jak to ci się udało
[#20] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #17

A w menu górnym nieaktywne

No to słabo. Ciekawe ile jeszcze elementów OS'a nie działa na A600?

Pozostaje Ci 'ręczne' szukanie - powinno to zająć jakieś 5 sekund.
[#21] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #20

A jak mam to szukać ręcznie? Przyślijcie mi w adf jakiś inny sterownik czy coś bo mi ręce opadają 670pln i takie rozczarowanie.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 21:32:08 przez Grysia
[#22] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Norbert, post #19

Podłączyłem furię i system się załadował a dvd już nie ruszyło po prostu ☹️
[#23] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #22

Setpatch itp. itd. załadowany?

Z innej beczki ale w temacie - Furie słyną z tego, że są bardzo wybredne jeśli chodzi o karty CF. Obstawiam, że w twoim przypadku może być podobnie - czyli przyspieszenie transferów na IDE powoduje problem z twoim CD. Możliwe, że pomogłaby jakaś buforowana przejściówka - ale tego na 100% nie wiem.
[#24] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #1

Tak czytam i nie mogę się doczytać w jaki sposób w ogóle zainstalowałeś to DVD i nikt się o to nie pyta.

Na dyskietce CacheCDFS jest instalator, może powinieneś go użyć. Instalacja napedu optycznego to nie jest hop siup, trzeba stworzyć mountlistę, mieć system plików i odpowiedni sterownik, ten instalator powinien pomóc.

KS3.1.4 ma obsługę ATAPI, że FindDevice wykrył DVD??
[#25] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@san_u, post #24

Podłączyłem furię i system się załadował a dvd już nie ruszyło po prostu ☹️
Ja tylko zmieniłem UNIT z 2 na 1 i dvd ruszyło, no i po instalacji furii przestało działać. Proszę serdecznie o tą dyskietkę w formacie .adf Jak zdjąłem furie to dvd znowu działało.
[#26] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #25

A w jakim pliku zmieniłeś ten UNIT?
[#27] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #25

Teraz rozumiem, nie domyśliłem się, że działał bez Furii. Problem w tym, że Furia jest trochę wybredna jeśli chodzi o urządzenia IDE i tu może być pies pogrzebany, ale nie koniecznie musi.

Czy FindDevice wykrywa to DVD na scsi.device na ks3.1.4? I jaki ma UNIT?
Na Ks3.1 i mniejszym to używało się idefixa (wtedy widział napędy przez scsi.device) lub sterownik atapi.device.

Może też jest jakiś związek z 3.1.4, były jakieś problemy na tym KS kiedyś z Furią (chyba w ogóle nie działała), musiałbyś sprawdzić, czy na 3.1 wszystko działa. KS3.1.4 i nowsze to już modernizacje innych ludzi niż C= i nie jest niczym szczególnym, że przy poprawce jednego przestaje działać co innego, bo stary KS też nie był idealny, a oprogramowanie mogło być pisane by wykorzystywać skutki uboczne na swoją korzyść (sterowniki CGX chyba nie działają przez to na 3.1.4?).

W CDTV samo założenie turbo powoduje już problemy w związku z słabo napisanym bootromem (płyta się nie odświeża, nie działa CD na 020 i niektórych bootromach, itd).

Jesli FindDevice wykrywa DVD, to teoretycznie powinien działać na Furii. Nie ma żadnych komunikatów?

Zrób sobie z tego ADF na winuae.

Możesz jeszcze spróbować wyłączyć cache procesora i zobaczyć, czy coś się zmieni.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 01:00:38 przez san_u
[#28] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@san_u, post #27

A czy os 3.1 zadziała mi na kick start 3.1.4
[#29] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #28

A czy os 3.1 zadziała mi na kick start 3.1.4
Chciałem wystartować z dyskietki adf i wyrzuciło że chce plik icon library
[#30] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #29

Icon.library i workbench.library zostały w ks3.1.4 usunięte z kickstartu i ładują się z dysku. Musisz zmapować ks3.1 za pomocą furiatune.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem