[#61] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Norbert, post #59

Dysk ide 6,4 GB i dvd ide na jednej taśmie.
[#62] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@dolek, post #60

Adapter SLIM dysku IDE ATA na SATA 3,5 tak wpisz na a....o . Tak jest podłączony dvd sata. A jeżeli chodzi o adapter to chyba najtańszy na a....o cf 40 pin.
[#63] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #62

Przypadkiem ten adapter nie wymusza ze podpiete dvd jest tylko i wylacznie jako master ?
[#64] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@mikecios, post #63

Nie w adapterze jest zworka master/slave
[#65] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #61

Czyli tamto DVD już na Furii po prostu nie chce działać, tak jak niektóre karty CF.
[#66] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@san_u, post #65

Nie sprawdzałem chyba sęk w tym że podłączyłem zamiast starego dysku kartę SanDisk cf no i pewnie ten adapter z sata na ide zrobił swoje.
[#67] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #62

Ja mam takie adaptery u siebie ale żadnego nie udało mi się zmusić do współpracy z innym urządzeniem na tym samym kablu. Samodzielnie pracują bez problemu. Adaptery IDE CF też mam. Dlatego pytałem o konkretne modele, bo może ja mam jakieś trfne wersje.
[#68] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@dolek, post #67

Może potrzebujesz buforowane porty ide? Ja chciałam sobie takie kupić ale już nie mam takiego problemu jak ty. Wejdź sobie na Amigakit zobacz ale i tak nie będzie pewności że to zadziała. Spróbuj tak jak ja adapter cf 40 pin a DVD ROM sata z przejściówką na ide
[#69] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #68

Mógłbyś cyknąć zdjęcie jak to masz teraz podłączone?
[#70] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #69

Nie mogę za bardzo bo mam a600 tower. Mam zwykłą taśmę 3,5 na pierwszym gnieździe jest przejściówką cf 40 pin na następnym dvd sata z przejściówką na ide. Mam os 3.1.4
[#71] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Grysia, post #70

Trochę mnie dziwi, że, jako osoba początkująca w Amidze, zaczynasz od budowania
A600 tower. Jakbym chciał mieć Amigę w skrzynce, to moim pierwszym wyborem
byłaby CDTV, potem A3000 tower, potem A2000 a A600 tower na święty nigdy.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 23:29:29 przez mmarcin2741
[#72] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@dolek, post #67

Ogólnie zestaw karta CF i napęd optyczny to często trudny kawałek chleba. Czasme może pomóc przeróbka kabla tak, by napęd znajdował się jak master, ale na drugim kanale (pseudokanał, tzw. 4xIDE).
[#73] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@san_u, post #30

Icon.library i workbench.library


dobrze jest TO mieć w KAŻDYM zmodyfikowanym kicku

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 20:38:39 przez Cezarykl
[#74] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Cezarykl, post #73

Jak pojawia się nowa wersja którejś z bibliotek 'zapakowanych' do kicka to co robisz? Wyciąganko, kasowanko, wypalanko, wkładanko?
Nie widzę w tym 'praktyczność'.

Moim zdaniem lepiej trzymać te biblioteki na dysku i jeśli zachodzi potrzeba update'u to 5 sekund i po sprawie. Ja dla przykładu mam na dysku dwie wersje workbench.library 'przełączane' skryptem w zależności od potrzeby.
[#75] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #74

podobna sytuacja jest ze SCSI.device ...
i co wtedy robisz ???
Wyciąganko, kasowanko, wypalanko, wkładanko?

??
czy LOADMODULE ??

a jak NIE MASZ twardziela TO na każdej dyskietce CZY płytce TO musisz mieć !
albo
ci się ta dyskietka/płytka NIE uruchomi.
(starsze, botowalne płytki od cdtv lub cd32 się nie uruchomią do workbencha)

i wtedy jest ogromna złość i klnięcie na nowe kicki.


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 12:56:51 przez Cezarykl
[#76] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Cezarykl, post #75

O ile posiadanie w kicku aktualnego scsi.device (głównie chodzi o możliwość czytania dużych partycji "od kopa"), to ładowanie tam bibliotek które używane są wyłącznie z poziomu WB (czyli np. icon.library) jest bez sensu. Bo któż dzisiaj używa WB bez twardziela? Skoro Amiga jest bootowana z HDD to biblioteka ładowana z libs: jest "równie dobra" jak ta w kicku, a jej wymiana na nową wersję to tylko zmiana jednego pliku, szybko i prosto, a nie składanie obrazu ROMu od nowa i wypalanie/podmiana obrazu. Oczywiście w przypadku korzystania z LOADMODULE to także wymiana jednego pliku, ale w większości przypadków nie widzę korzyści w stosunku do "tradycyjnej" metody z .library w libs: . Jednym z nielicznych wyjątków jest scsi.device, jak wspomniałem wcześniej.
A jeżeli ktoś używa WB z dyskietki? Hmmmmm..... skoro potrzebuje nowej icon.library (a więc zapewne ma w Amidze więcej RAM i szybszy CPU), to zapewne stać go na HDD. A jeśli nie stać, to proszę o kontakt: w dzisiejszych czasach można relatywnie niedrogo wyposażyć praktycznie każdą Ami w HDD, aby móc wygodnie korzystać z WB. :)
[#77] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@wali7, post #76

jak na razie nie mam nawet rozszerzenia pamięci w swojej cdtv i nie jestem jedyny :)
więc po zmianie kicka musi to być w nim,
bo żadnej z płyt CDPD nie odpale :)

w starszych kickach Icon.library i workbench.library były w standardzie,
więc nie wiem w czym widzicie jakiś problem
:)


ps
:) czekam na CDTVram :)
to może podłączę jakąś CFkę :)



Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 14:04:01 przez Cezarykl
[#78] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@Cezarykl, post #75

Temat dotyczył workbench.library i icon.library, a Ty wyjeżdżasz teraz ze scsi.device, ale dobrze...
Ze scsi.device rzecz ma się dokładnie tak jak z w.w. bibliotekami. Tak, używałem loadmodule i device czy to Don Adana czy Doobrey'a podmieniałem sobie skryptem. Potem nastał czas FastATA i już nie używam.
...a jak NIE MASZ twardziela...
i
...starsze, botowalne płytki od cdtv lub cd32 się nie uruchomią do workbencha...
To używam oryginalnego kicka i nie narzekam na nowe co Ty właśnie robisz w pokrętny spoób

Do czego potrzebny jest nowy kick w nierozbudowanej CDTV?
[#79] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #78

W nierozbudowanej CDTV potrzebny jest tylko nowszy boot rom.
1
[#80] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@michal_zukowski, post #79

My nie dyskutujemy o bootromie.
Mam jakieś nieodparte wrażenie, że Cezarykl lubuje się w wypalaniu kicków
Założę się, że w stockowej CDTV ma 3.1.4 lub 3.2 po modyfikacjach, stąd moje pytanie dotyczące kick'a - co on takiego daje w takiej maszynie?
[#81] Re: Furia A600 nie widzi dvd

@AmiClassic, post #80

tylko modyfikowany 31
BO za dużo nerwów już mi inne kicki zjadły
:D

ps.
czekam na CDTV-ram-ide od Waliego
:)


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 19:59:27 przez Cezarykl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem