[#91] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@miau, post #90

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12. miau (pisze się na wszystko)
13. Benedykt
[#92] Re: Amiga 2000 EATX - części

@ted, post #80

Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma. Zdjęcie z github:
Nie wiem co to za wieża ale wygląda OK, ale przyznam rację że zasilacz u góry wydaje się praktyczniejszym rozwiązaniem.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 15:04:03 przez SimonGK
[#93] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@wali7, post #91

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
[#94] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@Cezarykl, post #81

Tu link jest projekt adaptera PS2 do A500, będzie działał z A2000 no może oprócz resetu z klawiatury, od 2 lat zbieram się to sprawdzić ale zawsze brakuje czasu.
[#95] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@SimonGK, post #93

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
15. Jack_Świdnik x2
[#96] Re: Amiga 2000 EATX - części

@SimonGK, post #92

Witam.
Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.


Z tej jednej fotki nie da się stwierdzić czy włożenie napędu/napędów 5,25" nie będzie kolidowało z PCB.
Jeden napęd powinien się zmieścić nad PCB.
Format tej PCB jest EATX czyli szerszy (patrząc z boku) od klasycznej ATX.
W obudowie z zasilaczem u góry dwa napędy 5,25" w większości przypadków się mieszczą.
Jak ktoś nie będzie montował klasycznego CD/DVD to problemu nie będzie.
Naskładałem się sporo zarówno Amig jak i pecetów, to wiem o czym piszę.
Ostatnio poszukiwałem zamiennika obudowy dla Amigi 4000T i pasują jedynie stare obudowy big tower AT.
Każdy zamontuje do takiej obudowy jaką sobie wyszuka.
Ja sygnalizuję tylko na co zwrócić uwagę.
Pozdrawiam.
1
[#97] Re: Amiga 2000 EATX - części

@ted, post #96

Chętny! ak jest możliwość dopisze się na wszystko co się da aby złożyć pełnoprawną Amigę!:) (Napisałem pri ->Wali7)
[#98] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@JacK_Swidnik, post #95

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
15. Jack_Świdnik x2
16. Robo_G
[#99] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@Robo_G, post #98

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
15. Jack_Świdnik x2
16. Robo_G
17. Krzysiek2
[#100] Re: Amiga 2000 EATX - kondensatory

@Krzysiek2, post #99

1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
15. Jack_Świdnik x2
16. Robo_G
17. Krzysiek2
18. Grzegorz_P
[wyróżniony] [#101] Amiga 2000 EATX - newsy

@wali7, post #1

Hej, mała garść newsów dot. zamówienia pcb A2000EATX.
Płytki są już wyprodukowane i wysłane, wg. UPS powinny dotrzeć do mnie w najbliższą środę. Będzie b. dużo pakowania, jeśli ktoś chce ułatwić mi życie to zachęcam do (w miarę możliwości):
- odbioru osobistego u mnie (Kraków)
- umówienia się z kimś innym z listy celem wspólnej wysyłki w jednej paczce
- jak się nie da inaczej, trudno, będę oczywiście wysyłał także indywidualnie, w miarę możliwości proszę o wysyłki do paczkomatów inPost (płytki osób ugadanych z Mariuszem wyślę bezpośrednio do niego)
- koledzy z zagranicy - jeśli wybieracie się do Polski na Święta, to rozważcie możliwość wysyłki do rodziny w PL... powinno bezproblemowo dotrzeć przed Świętami. Jak nie, to będzie paczka za granicę, oczywiście ekstra płatna
Jak już rozliczę się z Urzędem Celnym to będę wiedział, czy będzie jakaś dopłata za wysyłkę. Napiszę.

Kondensatorki też już zamówiłem, wpłaciło circa połowa osób - resztę proszę o wpłaty po 58 zł za komplet (konto jak poprzednio).

Uzupełniłem otrzymany przez Amigo-A1200-040 koszyk, wszystko co znalazłem w Mouserze tam jest.
Wywaliłem stamtąd złącze mysz/joy https://www.mouser.pl/ProductDetail/636-178-009-613R571 bo kosztuje 41,70 zł netto, a podobno w PL można kupić za 12 zł, a w Chinach jeszcze taniej (ale osobiście tego nie widziałem). Jeśli ktoś chce złącze z Mousera, to może je oczywiście zamówić.
Tak więc każdy kto chce koszyk, niech poda na priv maila na który mam dać udostępnianie koszyka (od Mirka i Szymona już mam). Koszyk udostępnię chętnym jutro. Oczywiście nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne błędy w koszyku, proszę każdego w miarę możliwości o weryfikację i w razie znalezienia błędu info do mnie celem poprawy.
Koszyk zawiera praktycznie całą elektronikę (poza chipsetem), nie zawiera prawie złącz/pinów (niektóre są, np. złącze ATX), przed chwilą go zamówiłem dla siebie i wyszło niecałe 1000 zł brutto.
1
[#102] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #1

Koszyki udostępniłem.
Mouser powiedział mi, że e-maile kolegów: Mir3k, SimonGK, cezarykl, Robo_G są "invalid".
Być może to oznacza, że nie macie konta na Mouser. Jeżeli tak jest w istocie, to załóżcie (jest for free) i dajcie mi znać jeszcze raz.
Koszyk nie zawiera kondensatorków zamówionych osobno, ale widzę, że wszyscy zainteresowani koszykiem są również na liście "kondensatorowej".
[#103] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #102

każdy kto chce koszyk, niech poda na priv maila na który mam dać udostępnianie koszyka

dziwne, mam konto, wlasnie sie zalogowalem
moze spr ponownie.
[#104] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@Cezarykl, post #103

Je teraz spróbowałem jeszcze raz udostępnić i tym razem poszło. Dziwne.
A więc wszyscy zainteresowani powinni mieć dostęp.
Gdybyście znaleźli błędy - piszcie.
Robo_G - nie zamawiałeś kondensatorów, nie ma ich w koszyku. Tu link do nich https://www.mouser.pl/ProductDetail/581-W3F11A1018AT1F.
[#105] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@wali7, post #101

W jakim kolorze zostały zamówione płyty? Tradycyjny zielony? Pytam bo jak by były niebieskie lub czarne i by jakaś została to ja jestem zainteresowany 1-2 sztukami.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 19:25:15 przez igor
[#106] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@igor, post #105

Jak pisałem w pierwszym poście: z uwagi na znudzenie wszystkimi "dziwnymi" kolorami w rodzaju czarnego, czerwonego, niebieskiego, czy fioletu, tym razem płyty zostały zamówione w jedynym słusznym kolorze: zielonym.
Możesz zamówić, jeśli chcesz.
[#107] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@igor, post #105

Ja mam 1szt pcb kolor fiolet rev 2.1 jak chcesz to pisz pw nowa
[#108] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@wali7, post #106

To jedną bym wziął. Ile z dostawą (inpost)?
[#109] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@igor, post #108

W komplecie z płyteczkami generatora sygnału Tick i z zamiennika układu Buster za 150 zł. Co do dostawy, to zobaczymy ile sobie zażyczy Urząd Celny, jeśli zmieszczę się w tej kwocie, to wysyłka będzie w tych 150 zł, jeśli się nie uda, będzie niewielka dopłata. Powinienem wiedzieć do środy, bo wtedy paczka ma być w Polsce.
Jakby co pisz na priv.
[#110] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@wali7, post #109

Nawiązując do priv, możesz dopisać mnie do listy - pieniądze poszły na pcb. Resztę ogarnie Amigo-A1200-040. Dziękuję!
[#111] Re: Amiga 2000 EATX - newsy

@Cep6, post #110

No to żebyś się cieszył, że jesteś na liście ;) (u mnie na liście w LibreOffice jesteś juz od dawna):
1. wali7
2. lukzer x2
3. BenHur
4. MariuszK (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
5. Mir3k
6. CezaryKL x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
7. Sventevith x2 (pisze się na jak największą ilość potrzebnych części)
8. ted
9. ryshard
10.rzookol
11.MF
12.SimonGK
13. miau (pisze się na wszystko)
14. Benedykt
15. Jack_Świdnik x2
16. Robo_G
17. Krzysiek2
18. Grzegorz_P
19. Cep6
[#112] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #1

Płytki przyszły, kawał płyty jest :)


Możecie już wpisywać na priv dane do wysyłki (najlepiej paczkomat inpost). Jeżeli możecie - umówcie się z kimś, kilka płyt razem w paczce trudniej uszkodzić :) . Tak czy inaczej paczki solidnie zabezpieczę, aby nawet jedna płyta dotarła bezpiecznie.
Trochę wyżej wyszły należności dla Urzędu Celnego (doliczyli jakąś "usługę Agencji Celnej" i jakieś pierdoły), tak więc prosiłbym o dopłatę 7 zł od płyty (konto jak poprzednio).

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 12:54:56 przez wali7
[#113] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #112

Panowie - kondensatorki też mam, więc postaram się już jutro wysłać pierwsze paczki. Oczywiście do tych, którzy wysłali mi namiary na paczkomat i uregulowali sprawy z kasą (czyli także te +7 zł o których pisałem dziś).
Koledzy, którzy chcą dostać przesyłkę za granicę - jak będę znał masę paczki (a poznam, gdy w Castoramie przytną mi usztywnienia paczek ze sklejki) to do każdego napiszę osobną wiadomość.
[#114] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #113

Witam.
Ma ktoś namiary na "piętrowe" gniazda DB9 i DB25 po rozsądnej cenie?
Jest dostępny szablon maskownicy gniazd?
Pozdrawiam.
[#115] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #113

Hey
Jak tam sytuacja na froncie?
[#116] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@BenHur, post #115

Kupiłem płyty HDF (do zabezpieczenia przesyłek), kupiłem folię bąbelkową (100 mb :) ) i powoli będę to wszystko pakował i wysyłał. Ale to naprawdę ciężka sprawa popakować to wszystko i wysłać (25 paczek), więc nie wiem na kiedy ogarnę wszystko. Jeżeli kto wie, że na 100% nie potrzebuje tego na Święta (bo nie ma czasu, części, itp.) to niech da znać... zostanie przesunięty na koniec kolejki. Ja wiem, że to głupia prośba w stylu "strzel sobie w stopę", ale to naprawdę bardzo pomoże. A na pewno ktoś taką sytuację ma.
Alternatywnie można napisać, w stylu: "siedzę sam w domu przez całe Święta i będę się nudził więc lutowanie uratuje moją psychikę", albo "żona powiedziała, że absolutnie nikomu nie będzie przeszkadzało, że całe Święta spędzę w piwnicy z lutownicą w dłoni" to jest szansa że przesunę go na początek kolejki... no chyba że 90% ludzi tak napisze.
[#117] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@ted, post #114

Kupowałem już jakiś czaś tego do innego projektu, są ok, ale nie wiem czy będą pasowały:
link
[#118] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #1

Czy będą jeszcze takie listy organizowane w przyszłości?
[#119] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@Wankowicz, post #118

Nie wiem.
Jakby co, jest jeszcze jedna płyta na zbyciu (może dwie... zobaczymy, czy się zainteresowany zgłosi).
[#120] Re: Amiga 2000 EATX - lista

@wali7, post #116

Doceniam twoje zaangażowanie i dziękuję ci za to więc Ja mogę poczekać, po świętach ew po nowym roku. Nie pali mi się

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 18:35:18 przez BenHur
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem