[#31] Re: Denise ITX

@AmiClassic, post #30

Mylisz pojęcia. Kolega KrisbA pisał pewnie w skrócie o A500+. Tych jest niestety bardzo dużo w stanie nie do odratowania, ale chipset jest często sprawny. Nikt z nas nie użył by na części sprawnej A500+.
[#32] Re: Denise ITX

@SimonGK, post #31

Niektóre rzeczy można zrobić, gdyż występują ich reimplementacje. Konkretnie Deniser, czy VideoHybrid. Inne części mogą też pochodzić z puli części serwisowych, spora zaś część pochodzi z uszkodzonych płyt głównych.
Nawet gdybyśmy wyciągali chipy z Amigi, to nie ucierpi ona specjalnie, gdyż są one oryginalnie w podstawkach. Znudzi Ci się Amiga ITX, czy A2000EATX? To możesz chipy przełożyć z powrotem do oryginału i będzie chulać.
[#33] Re: Denise ITX

@wali7, post #32

Mi nie musisz tłumaczyć
[#34] Re: Denise ITX

@KrisbA, post #27

Nie oszukujmy się zdarzają się płyty A500, A500+ nie do uratowania na fabrycznym laminacie. Ja mam takich 6 sztuk, gdzie laminat jest w stanie agonalnym i nikt, absolutnie nikt tego nie naprawi. Co nie znaczy że nie da się sprawnych elementów (chipów) przenieść na nowy laminat. Jedną mam przeniesioną na Ramixx500 a teraz następną przenoszę na Denise ITX.
2
[#35] Re: Denise ITX

@SimonGK, post #8

gdzie można dostać plik 3D maskownicy tylnich gniazd ?
[#36] Re: Denise ITX

@zeno65, post #35

Jak kupisz PCB to dostajesz linka do plików.
[#37] Re: Denise ITX

@KrisbA, post #34

Np takaszeroki uśmiech
[#38] Re: Denise ITX

@JacK_Swidnik, post #37

Na wigilij się nią łamałeś zabrakło opłatka ?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 12:04:53 przez Dorian3d
[#39] Re: Denise ITX

@JacK_Swidnik, post #37

Jacek - wystaw na Allegro. W opisie piszesz "Znalazłem na strychu, nie znam się, nie mam zasilacza aby sprawdzić" szeroki uśmiech
[#40] Re: Denise ITX

@JacK_Swidnik, post #37

Do odratowana
1
[#41] Re: Denise ITX

@QUAD, post #40

Uratowanie tej Ami to byłby Master Level Hard.
Czy tylko Chuck Norris by się tego podjął, czy ktoś jeszcze? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 14:39:53 przez wali7
[#42] Re: Denise ITX

@wali7, post #39

Ale wy się nie znacie, przecież to A500 mini
[#43] Re: Denise ITX

@AD99, post #42

To już poskładana Denis ITX 2.0 podobno koszty zrobienia niewielkie z A500
[#44] Re: Denise ITX

@snifferman, post #19

W końcu odpiszę ma temat poruszony w innym wątku. Denise po polutowaniu ruszyła od razu i pracuje stabilnie na ile mogę przetestować, ale zauważyłem kilka problemów których ja nie jestem w stanie zdiagnozować (możliwe że winą jest moje lutowanie).
Pierwszą dziwną rzeczą był problem z klawiaturą PS2. Zintegrowany kontroler obsługuje klawiatury Amigi 4000 i PS2, wymagane jest pełne odłączenie od zasilania i rozładowanie kondensatorów po podłączeniu/zmianie klawiatury. Klawiatury PS2 (testowałem kilka) działały, ale kontroler zawieszał się po naciśnięciu CapsLock lub NumLock, Amiga dalej działała. Problem sam ustąpił po podłączeniu starej klawiatury AT ze złączem DIN5, w trakcie testu tej klawiatury też kontroler się zawiesił, ale od ponownego wyłączenia i włączenia Denise jest wszystko OK. Identyczny problem miał Anglik, po podłączeniu starej klawiatury problem ustąpił. Teraz Denise bez problemu działa z innymi klawiaturami PS2.
Kolejne problem który zauważyłem to czasami nie bootowała od razu z goteka, musiałem wyjąć pendrive i włożyć ponownie. Testowałem dwa goteki (STM32F105RBT6) , jeden zamówiony dawno temu na Ali, drugi polutowany przeze mnie OpenFlops. W końcu okazało się że problem występuje kiedy korzystam z jednego pendrive'a, z innym nie było tego problemu. Z ciekawości próbowałem sprawdzić czy tak samo będzie się działo na A500. A500 zawsze startowała z "wadliwego" pendrive'a.
Mam też wątpliwości czy port równoległy działa 100% poprawnie. Testy w ATK i Diagrom są OK. Działa nawet Zip100 poprzez odpowiedni adapter. Najbardziej zależało mi na SDbox, ten niestety nie działa (nie działa też z A500 i kick 3.2). Testowałem MasPlayer, który też nie działa z Denise, z A500 jest OK. Mam jeszcze stary sampler stereo Elsatu, zadziałał raz w A500 (podłączony pierwszy raz po ponad 25 latach) ale chyba wysiadkę zrobił bo ponownie podłączony nie działa. Pytałem kilka osób, ale nikt w sumie nie testował z realnymi urządzeniami.
Nie testowałem slotów Zorro.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 15:32:44 przez SimonGK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem