kategoria: Macintosh
[#1] Pomoc przy ustawieniach
Witam

Panowie pomożecie!! Bo juz nie wiem czy mnie się jakiś hardłer gryzie z szejpszifterem czy ja taka noga jestem (a raczej to drugie). Mój konfig to a1240/40 MHz 32mb korzystam z AmigaSYS 4 Aga.
Uruchamiam PrepareEmul po resecie preferencje. Pamięć ustawiona min 2mb max 30mb.
Rom z maca mam w katalogu. Mam system 7 coś tam jako file disk1. Po pierwsze wczytuje się to wszystko parę minut. Czasem wyskoczy brak pamięci a raz zwiecha. Ma ktos jakis uniwersalny konfig?
[#2] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #1

Jak znajdę mój obraz Findera to odpalę i Ci podeślę- a jak nie znajdę, to zanim ściągnę..
[#3] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #1

Dodaj np. 3000 buforow do partycji na jakiej jest filedysk.
Za zwieche odpowiedzialna moze byc niewlasciwa "zwieszka " pod macos.
Moge je wylaczyc przez odpalenie macos z wcisnietym shift
[#4] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #1

Powolne ładowanie to wina filedisku. Pomoże dodanie buforów, bardzo dobrym rozwiązaniem jest danie Maćkowi jednej partycji na wyłączność (tak miałem niegdyś na 68030 i śmigało - w porównaniu do filedysku to było chyba z kilkadziesiąt razy szybciej).
[#5] Re: Pomoc przy ustawieniach

@wali7, post #4

Dzieki panowie za rzeczowe podpowiedzi, jutro walki ciąg dalszy.
[#6] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #1

Jeżeli filedysk z systemem masz na partycji FastFileSystem, to musi mieć ona conajmniej 500 buforów (normalnie, podczas instalacji ustawiona jest standardowo na 30). Ustaw to w HDtoolbox/HDInstTools na stałe, albo wpisz z Shella/Wykonaj Polecenie:

addbuffers partycja: 500

Gdy wpiszesz adbuffers partycja: -500, to wrócisz do poprzedniej wielkości.
[#7] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Andrzej Drozd, post #6

Oj no tą odpowiedzią to już mnie rozleniwiłeś na maxa :)
Dzięki serdeczne. Aha panowie a ustawienia grafiki? Bo mnie na aga chodzi ładnie tylko w 2 kolorach :)
Jak uzyskać 256? Używam hi-res laced na ami przez indi mkII.
[#8] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #7

Jak uzyskać 256? Używam hi-res laced na ami przez indi mkII.

Poczytaj tutaj: http://www.ppa.pl/forum/emulacja-na-amidze/11842/030-shape-i-odswiezanie-mmu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 07:43:20 przez zyga64
[#9] Re: Pomoc przy ustawieniach

@zyga64, post #8

Masz kartę Apollo 1240 - zainteresuj się też pakietem RemApollo. Tam też jest przełącznik przygotowujący amigę do emulacji maca (nie trzeba używać PrepareEmul).
[#10] Re: Pomoc przy ustawieniach

@zyga64, post #9

Dzięki Zyga, poza konkursem JW5704 w Wędrzynie to jeszcze istnieje?
Spędziłem tam kilka pięknych chwil :)
[#11] Re: Pomoc przy ustawieniach

@Sosabowski, post #10

JW5704 w Wędrzynie to jeszcze istnieje

Z tego co wiem to samodzielnie już niestety nie. Obecnie jako część JW5700 w Międzyrzeczu.
http://www.wedrzyn.com.pl/wojsko_15_wbkpanc_.html

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 08:35:05 przez zyga64
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem