[#1] Pc Task Win3.11 Plipbox
Przymierzam się do postawienia w celach rozrywkowych Windowsa 3.11 - poprzednia próba nie powiodła się częściowo :>
W każdym razie w końcu postawiłem dosa 5 i zastanawiam się czy ktoś z Was mają doświadczenia z pctaskiem i Windozą 3.11 w kwestii skonfigurowania sieci z plipboxa ?
Jest to w ogóle możliwe ?
[#2] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #1

Miałem kiedyś na płytach z giełdy gotową plikopartycję z Windowsem 3.11 do Amigi ale teraz nie pamiętam już niestety, czy i jak to działało. Został mi tylko Dos i Norton Commander. :)
[#3] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Rafał A-3000, post #2

;) Dosa nortonem już ogarnąłem ;)
[#4] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Rafał A-3000, post #2

A ja w jakimś kącie posiadam bootującą dyskietkę ratunkową do PC która miała program do partycjonowania i Volkow Commander (lżejszy niż NC), i nie pamiętam co jeszcze na niej było. Mimo że od 12 lat nie posiadam stacji dysków do PC.

W czasach XP parę razy pozwoliła mi usunąć jakiś plik który się dokleił do sekwencji startowej i nie pozwalał się usunąć pod Windą. :)
[#5] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@ZbyniuR, post #4

Widzisz, zassałem obrazy Dosa 5 w formacie 720k, a dyskietkę bootującą mam z obrazu Dosa 3 :>
W każdym razie Dos 5 pięknie się zainstalował :>
[#6] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #5

Jeśli chcesz to mogę spróbować odnaleźć płytkę z tym plikiem. Nie wyrzucałem Amigowych płyt CD, więc mógłbym spróbować jej odszukać. Chyba, że wolisz instalować sobie od podstaw.
[#7] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Rafał A-3000, post #6

Mam już dobrą instalkę 3.11 na plikopartycji D i dzisiaj wieczorem będę maltretował temat.
Ostatnią instalkę miałem ciut uszkodzoną i się wysypała pod koniec.
W razie niepowodzenia odezwę się z prośbą o poszukiwanie zaginionej płyty ;)
Tym niemniej dalej zastanawiam się czy z plipboxem da się pod pctaskiem skonfigurować sieć pod 3.11.
Po odpaleniu pctaska wybiera się porty które mają być dostępne pod pctaskiem , szeregowy, równoległy..... i tu mam zagwozdkę.
Plippox jest podpięty pod port równoległy i w chwili odpalenia Miami i połaczenia sie z siecią, zaptaszkowanie portu równoległego w pctasku wywala błąd portu bo faktycznie jest zajęty przez plipbox.
Robiąc odwrotnie czyli odpalając pctaska z zaptaszkowanym portem równoleglym a potem próba uruchomienia Miami kończy się fiaskiem połączenia z netem bo port jest zajety przez pctaska.
No i właśnie jak to ugryźć.......
[#8] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #7

Wykonać obsługę plipboxu pod win3.1.
Czy jest do tego sterownik pod Windows ? nie wiem.
[#9] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Norbert, post #8

Na pewno nie ma stosu tcp/ip. Kiedyś się jakiegoś Trumpet Winsock'a instalowało czy cuś...
[#10] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #7

FreeDOS udostępnia stos tcp/ip i usługę PLIP.
Czy to pójdzie pod pctaskiem, nie wiem?
Warto spróbować jeśli posiada się plipboxa.
[#11] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Norbert, post #10

Sprawdze ;) 3.11 kończy się instalować:>
[#12] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Norbert, post #10

Tylko plipbox ma mało wspólnego z PLIP, bo prawdziwy PLIP wysyła dane w jednym kierunku na 4 bitach, na pozostałych 4 go odbiera, więc tzw. full duplex. Tu masz half duplex, bo raz Amiga nadaje w 8 bitach, raz odbiera. No i jeśli dobrze pamiętam to oryginalny PLIP potwierdza nadanie danych linią ACK, a "nasz" potwierdza nią otrzymanie, zaś nadanie linią STROBE czy jakąś taką.

Trzeba by inny driver napisać. Lepszym wyjściem byłoby napisanie drivera, który by przekazywał ruch do amigowego stosu tcp/ip a ten dalej by wiedział co robić. O ile coś takiego z PC Taskiem można zorganizować.
1
[#13] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@teh_KaiN, post #12

PcTask i Win 3.11 pozostanie jednak u mnie jedynie jako ciekawostka.
Instalacja przebiegła bez problemu ale na 030/50 z fpu to hmmmmm :>>>> tak jak mówię ciekawostka i tyle.
Pozostanę z Dosem i sprawdzę z ciekawości FreeDosa.
[#14] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #13

Jak masz czas to nagraj telefonem jak to działa na 030, chętnie zobaczę.
[#15] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Leon, post #14

Jak zmuszę się żeby znów to odpalić to może i nagram ale........ to bedzie predkosc tragiczna.
[#16] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #15

Szybciej chodzi emulator pc SoftWindows na emulowanym macu
[#17] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Leon, post #14

żeby mikecios nie musiał sobie ciąć żył 'tempym'.. nożem.
[#18] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@softiron, post #17

Heh, to prawie jak Windows XP na BOCHSie (MorphOS) na G5 2,7 GHz:



Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 17:22:51 przez recedent
[#19] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@recedent, post #18

albo Winda98 na Wampirze...

[#20] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #15

3.1PL na A1200/ACA 1233/40MHz
[#21] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #15

takie poświęcenie dla... Windows? bueeeee
[#22] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mikecios, post #1

Jaką kartę do Amigi 1200 potrzebuję aby w dobrej prędkości emulować windowsa 3.11 i nortona commandera i gry typu Prehistorik 2?
[#23] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@amikoksu, post #22

Biorąc pod uwagę to jak PC-Task chodził na 040/40/AGA to ciężko polecić taki zestaw.

I zamiast NC polecam Volkov Commander - zgrabniej działa.
[#24] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@hrw, post #23

A ja z innej beczki. Może ktoś mi podesłać plikopartycje z msdos Norton mile widziany, na adres irak80@op.pl
Z góry dziękuję.
Zobaczę jak to się zachowuje.
[#25] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@mwb113, post #24

Ja pamiętam że Amigowy PC TASK strasznie mulił. Ale uruchamiałem emulator MACINTOSHA i na nim jakiś emulator PC niestety nie pamiętam jaki. Na nim użyłem plikopartycje z Amigowego PCTaska i działało to o niebo szybciej.
[#26] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Maxsoft, post #25

SoftWindows w wersji bodajże 3.0, nowsza wersja 95 wymagała PowerPC w emulowanym Macu.
[#27] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@amikoksu, post #22

NC to nawet odpalisz na 286 zależy jaka wersja.

Win 3.11 słabo to działa nawet na V4



jest jeszcze DosBOX


[#28] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Dorian3d, post #27

80286 @ 7.2 MHz




Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 14:23:28 przez Dorian3d
[#29] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Dorian3d, post #28

Dosbox pod 68k to porażka, może pod powerke było by lepiej.
[#30] Re: Pc Task Win3.11 Plipbox

@Dorian3d, post #27

Windows 3.1 and DOS games on Amiga 1200
Amiga 1200
ACA 1233/40MHz
MC 68030 mmu
128 MB FAST RAM
***
PC Task 4.4 emulator

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem