kategoria:
[#31] Re: Shapeshifter i MMU

@prz, post #30

Ja u siebie za cholerę nie mogę odpalić SS próbowałem na 1500 sposobów bez startup też. Zawsze dostaje 04
[#32] Re: Shapeshifter i MMU

@RokiS, post #29

Ale tu chodzi raczej o przygotowanie pamieci Amigi do uruchomienia ShapeShiftera i wplyw na to mmulib oraz nowego kicka 3.2. A wedlug mnie to chyba jest identyczne dla obu emulatorow.
[#33] Re: Shapeshifter i MMU

@mwb113, post #31

to zaczynamy od nowa ;) jaka Amiga, procek, shapeshifter, kickstart macos?
[#34] Re: Shapeshifter i MMU

@RokiS, post #33

moim zdaniem powinien przetestować wszystkie wersje biblioteki MMU

bo nie raz wspominał, że przy wyłączonym MMU, wszystko działa !

czyli jak nie ma w ogóle bibliotek mmu, lub setpach (w s-s) jej nie włączy.
[#35] Re: Shapeshifter i MMU

@Cezarykl, post #34

---
Ale tu chodzi raczej o przygotowanie pamieci Amigi do uruchomienia ShapeShiftera i wplyw na to mmulib oraz nowego kicka 3.2. A wedlug mnie to chyba jest identyczne dla obu emulatorow
- no oba emulatory troszeczkę inaczej przygotowywują pamięć Amigi - przynajmniej u mnie po użyciu RsrvWarm z Fusiona - mogę uruchomić Shapeshifter-a i Fusion-a;
a po użyciu PrepareEmul uruchamia się tylko Shapeshifter...

---
bo nie raz wspominał, że przy wyłączonym MMU, wszystko działa !
czyli jak nie ma w ogóle bibliotek mmu, lub setpach (w s-s) jej nie włączy.
Hmm no nie wiem czy biblioteki czy "programiki" z pakietu MMULib, Setpatch był użyty przy uruchamianiu bez sekwencji startowej

---dokładnie nie pamiętam ale u mnie chyba był problem z
MuFastZero ON FastExec MoveSSP - przenosiło expansion.library do Fastu i się pierniczyło coś..
[#36] Re: Shapeshifter i MMU

@Don_Adan, post #32

Tutaj jest jakis ogolny FAQ z czym sie gryzie ShapeShifter. O ile dobrze zrozumialem to nie lubi chocby CyberPatchera i softkickowanych ROM-ow Amigowych.

link
[#37] Re: Shapeshifter i MMU

@RokiS, post #19

pomogło wykasowanie pliku konfiguracyjnego i nowe skonfigurowanie , teraz mam tak samo jak Ty wyszarzone bez ptaszka :)
[#38] Re: Shapeshifter i MMU

@Pawelek, post #37

OK
i jak rozumiem to sterownik MuEvd też ruszył...??
1
[#39] Re: Shapeshifter i MMU

@prz, post #30

Mogę spytać, czy ten SatTrack w tle na zrzucie ekranu jest tam z przypadku? Czy używałeś go? Używałeś też może amigowego odpowiednika tego programu?
[#40] Re: Shapeshifter i MMU

@sq7bti, post #39

Cześć.
Nie, nie był z przypadku . Bawiłem się dawno temu różnymi programami astronomicznymi w poszukiwaniu czegoś dobrego w tym temacie i to był jeden z tych, które sprawdzałem. A na Amigę sam coś tam sobie skrobałem. Nawet mam gdzieś taki niedokończony (z powodu opuszczenia Amigi) program, który robiłem na podstawie algorytmów J.Meeusa (może kojarzysz tę książkę?).

Natomiast jeśli chodzi o konkretnie tego Sattracka z maka to niewiele powiem . Był to jeden z wielu programów, jakie wtedy próbowałem i chyba jednak ostatecznie najbardziej zadowolony byłem z amigowego Digital Universe i Distant Suns. Z tego co pamiętam to również pozwalały na wprowadzanie elementów orbit (satelitów chyba też). No ale to było z ćwierć z wieku temu, a pamięć jest ulotna .

Nie wiedziałem, że ten Sattrack jest na Amigę. W wolnej chwili sobie zainstaluję z ciekawości .

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 23:56:53 przez prz
1
[#41] Re: Shapeshifter i MMU

@prz, post #40

Nie wiem, czy możemy sobie tak przejmować wątek na wymianę postów na zupełnie inny temat, więc zadanie specjalne dla adminów, żeby wyłączyć ten pod wątek do osobnego.

Książki Meeusa niestety nigdy nie miałem w rękach, a do implementacji obliczeń pozycji planet układu słonecznego i księżyca do trakera (kontroler teleskopu) korzystałem z opracowania Paula Schlytera.

Pisząc "odpowiednik SatTracka na Amigę" miałem na myśli AmiSAT, którego chyba można już tylko znaleźć online na którejś z dyskietek AARUG. I to chyba wersję starszą niż ta, która sam gdzieś wcześniej znalazłem (3.05), ale też już nie pamiętam gdzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem