Wątek zamknięty
[#61] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #58

Instalowanie aplikacji od neostrady jest co najmniej niepoważne. A sprzęt typu Celeron 300 produkowany był w czasach Win98 i dlatego z nim chodzi dobrze lub może na odwrót, system był pisany pod dostępny wtedy sprzęt. Przenosząc to na nasze podwórko - AOS4 (wczesne wersje beta) też uruchomisz na m68k ale frajda jakby mniejsza.

[#62] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #60

Intel Pentium II, 233Mhz (3.5 x 66) (Klamath, A80522) z 512KB cache, slot2, na chipsecie Intel Natorna 82440LX/Ex z grafiką Matrox MGA-G100 AGP.

[#63] Re: Zemsta Gatesa

@Sylwester, post #61

No więc o co chodzi?? Skoro W98 był pisany pod procki rzędu 200-500 to trzeba nas takim sprzecie używać takiego sysu. Używanie Xp na tym sprzęcie to tak jakby do Malucha wpakowac 6 słoni :P

[#64] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #63

Bredzisz, i to strasznie.

[#65] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #60

XP to nie wiem, bo go nie używam, ale win2000 chodził bardzo ładnie na Cyrix M2 (pamięta ktoś taki procesor? ;) ) 166 MHz (słownie sto sześcdziesiąt sześć MHz) - tyle że ramu było 256 MB.
W Windowsach 2000 i XP krytyczny nie jest procesor (o ile nie nie wykorzystujesz go w 100% do np. oglądania DIVX), a ilość RAM. 256 MB jest bezpieczną wartością na której Win2000 chodzi na pewno b. dobrze, a WinXP zapewne też (to ostatnie wiem z relacji...). To "mulenie" w przypadku Win (którychkolwiek) wynika z inensywnego wykorzystania pamięci witrualnej na HDD przy zbyt małej ilości RAM (porównaj sobie czas dostępu do danych w RAM i HDD...)
[#66] Re: Zemsta Gatesa

@wali7, post #65

dopowiem jeszcze, że ktoś kto korzystał z Win2000 do pracy (o starych dosowych grach nie mówię), do Win98 nie wróci na pewno (większa stabilność pracy, system NTFS, rozbudowane usługi sieciowe, dużo lepsza niż w Win98 obsługa procesów.... to z tych co dla mnie najważniejsze)
to zupełnie podobnie jak w przypadku mojego Amigowego podwórka migracja AOS3.1->MOS (znowu nie mówimy o grach, i o OS4 też - tego też nie znam)...
[#67] Re: Zemsta Gatesa

@wali7, post #65

Ja miałem Cyrixa 686 z windą 3.11 :D

[#68] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #64

Kup mi 060 to sie zamknę

[#69] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #58

Ja bardzo przeprasza ale:
1) dyskusja dotyczy w2k a nie XP
2) nooo... p166 - sorry, ale czemu nie 386? Nie cofajmy sie o 10 lat jak jakas badziewiasta cele 500 Mhz mozan kupic za 40 zl.
3) na p166 da sie pracowac na w2k



Ostatnia modyfikacja: 26.07.05 12:13
[#70] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #67

Jesli Ci XP muli po 3 dniach to tylko i wylacznie dlatego, ze nie umiesz go po prostu dobrze uzywac.. Poinstaluj Ad-Aware'a i Firewalla, lookaj co jakis czas do taskow i rejestru.. Czysc dysk ze smieci, defragmentuj go(takze plik pamieci wirtualnej-specjalnym programem) i wtedy wszystko chodzi cacy(tylko MINIMUM 192 ramu)
[#71] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #54

Czytaj waść uważnie - win2000 jest systemem na którym stawiamy serwera. Pobaw się proszę nim tak jak Xp czyli - full programów, gier, mieszanie w rejestrze, parę trojanków wirósków etc. instalowanie programów odinstalowywanie ich, updatey i wiele innych rzeczy a zobaczysz dlaczego ludzie najczęściej mają problemy z tym systemem jeśli go używają niezgodnie z przeznaczeniem :)

PS. Mnie właśnie o to chodziło że w2k powinien stać sobie spokojnie i robić za serwerka :D
[#72] Re: Zemsta Gatesa

@TJindy, post #71

Win 2000 jest tez systemem na ktorym mozesz pograc w gierki, poserfowac, napisac list etc. Sa przeciez wersje workstation i serwer (rozne odmiany).
[#73] Re: Zemsta Gatesa

@Masta Krishna, post #70

Wtedy gdy miałem Xp posiadałem - C433, 320 Mb Ramu i NOWY dysk 20 gb.

[#74] Re: Zemsta Gatesa

@Poke, post #69

Na P166 popracujesz na w2000 ale pod Xp już raczej nie. Dobra kończe wywalanie wad Xp-ka (można by napisac o tym 6 tomową powieść) bo i tak mnie przekrzyczycie

[#75] Re: Zemsta Gatesa

@TJindy, post #71

Ile się nim mam w ten sposób bawić? cztery lata wystarczą, czy mało?

Mnie cały czas chodzi o edycję professional, nie serwer.
Na obu kompach mam tą edycję, z tym że jedna jest skonfigurowana tak, by działała jako serwer, a druga robi mi za normalny system którego używam na codzień. Na obu jest SP4 + najnowsze aktualizacje (na serwerze darowałem sobie DX, najnowszego IE, OE, itp), więc nie wiem o jakich konkretnie problemach z aktualizacjami mówisz?

Trojany? Wirusy? Bosz... Kompa trzeba z głową używać...

[#76] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #74

Na P166 popracujesz na w2000 ale pod Xp już raczej nie.

Nie siej bzdurnych mitów. XP jest szybszy od w2k, jest szybszy nawet od w98, ma tylko większe zapotrzebowanie na pamięć.

[#77] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #76

Oj tu bym sie nie zgodzil - oczywiscie od 98 jest szybszy - to oczywste ale od w2k nie.

http://techreport.com/reviews/2001q4/os/index.x?pg=1 - test trzech systemow na dosc leciwym sprzecie.
[#78] Re: Zemsta Gatesa

@Poke, post #77

Jest szybszy. To się odczuwa od razu, jest różnica w dynamice działania okien chociażby. Gry również działają pod xp szybciej. Piszę to opierając się na własnym doświadczeniu z w2k (niemałym, kilkuletnim), i z xp, którego kilka razy miałem okazję u siebie testować na tym samym sprzęcie z tymi samymi aplikacjami, i którego na codzień używam w pracy...

[#79] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #78

No niezbyt sie zgadzam - mam wk2 praktycznie od premiery i uwazam ze XP jest porownywalny, a czasami wolniejszy (np. przerabianie filmow). A co do okien to nie rozumiem - pod w2k dzialaja blyskawicznie jak mozna to jeszcze przyspieszyc?
[#80] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #76

Bez komnetarza - jestem cicho...Ale za cisze należy sie 060 + 64 Fast jak wspomniałem pare postów wcześniej

[#81] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #75

Trojany? Wirusy? Bosz... Kompa trzeba z głową używać...

I to jest calkowite podsumowanie calej dyskusji...
99% problemow z kompem jest miedzy klawiatura a oparciem krzesla... Wystarczy troche myslec, a system chodzi dobrze...
[#82] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #75


Trojany? Wirusy? Bosz... Kompa trzeba z głową używać...

Well, nie znam człowieka który by coś nie zassał z netu.. no ale może jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułe.
[#83] Re: Zemsta Gatesa

@TJindy, post #82

To ja tez naleze do wyjatkow. ;) Zamiast IE - Opera, zamiast Outlooka - The Bat. Do tego Outpost Firewall i VirusScan. I NIC sie nie przecisnie. Jaki pan taki kram.
[#84] Re: Zemsta Gatesa

@sqward, post #48

TOS to Trash Operating System ty bryndalszmatarowcu!
[#85] Re: Zemsta Gatesa

@sqward, post #48

Fakaj się ataryniarski psie! AMIGA RULEZ! aTARI syfff! Kręć se pedałami napędzającymi generator prądu do twojego szmatari jak ci węgla zabraknie, ty ataryniarzu jeden! A z tymi pedałami to się odwal odemnie! WIĘCEJ WĘGLA !!!
[#86] Re: Zemsta Gatesa

@TurricaN, post #85

spojrz na kalendarz idioto.
[#87] Re: Zemsta Gatesa

@TurricaN, post #85

Buahahaha,
nie mam tak daleko do ustronia, może pójdziemy na piwo ?
[#88] Re: Zemsta Gatesa

@TurricaN, post #85

Przestańcie Panowie. Przecie i tak wszyscy zginiemy w zupie. :P Tak czy siak Google zawsze prawdę(?) Wam powie. ;)

[#89] Re: Zemsta Gatesa

@malin666, post #68

to może zamiast 68060 wolisz PentiumI 133 MHz? mam jeden na zbyciu: rozwiązania techniczne podobne (superscalar, ten sam wymiar technologiczny....) niestety łyka tylko instukcje x86, za to zegar ma dwa razy szybszy, ale z punktu muzealnego nie powinno to mieć aż tak wielkiego znaczenia...
[#90] Re: Zemsta Gatesa

@MinisterQ, post #78

Potwierdzam zdanie MisterQ.
XP jest szybszy od Win2k na wićkszości komputerów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem