Wątek zamknięty
[#91] Co u atarowcow?

@Kokos, post #88

Hehe.. Dobra stronka ta Google Fight...
Ciekawe, ze tak malo rezultatow w porownaniu do Atari ma Amiga(zwazajac, ze to w koncu normalne hiszpanskie slowo-czesto uzywane na stronkach pewnie....)

A jak juz jestesmy przy okoloatarowych tematach to moze ktos zorientowany powie jaki najlepszy sprzet wyszedl spod marki Atari? Do nas zawitaly procki 68060, pozniej PPC, teraz Amisie NowejGeneracji(w tym Peg)....
Atari(desktopowe) sie chyba zatrzymalo na Falconie(68030) a pozniej jeszcze Jaguar, czy tez inne konsole wyszly... Ale nie jestem zorientowany, wiec - co slychac u Atarowcow? Moze nawet oni maja juz Firefoksa?

PS. Prosze ludzi niekulturalnych, ktorzy nie potrafia powstrzymac swoich emocji i tylko umieja wyzywac na siebie bez najmniejszego sensu uzywajac mnostwa przeklenstw o niepisanie w tym watku, a przynajmniej nie odpowiadanie na mojego posta...



Ostatnia modyfikacja: 02.08.05 18:01
[#92] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #91

Hmmm, atari produkuje teraz gry, na PS2 wiem, że coś wyszło, bo kumpel ma, na pycy też robią.
http://www.atari.com/
Ale to chyba nie ta sama firma, z tego co wyczytałem, to dawniej było infogrames, więc raczej tylko infogrames wykupił (wykupiła/wykupiło ;) ) prawa do nazwy.
[#93] Re: Co u atarowcow?

@shg, post #92

Kiedys nawet widzialem jakas druzyne(pilkarska/koszykowa/siatkowa - nie pamietam), ktorej zawodnicy na koszulkach mieli ATARI z charakterystycznym logiem /| - czyli byl ich sponsorem...

Ciekawy jestem glownie na jakim poziomie sprzetowym zatrzymali sie Atarowcy i czy jeszcze sa jacys uzywajacy Atari jako przynajmniej prawie glownego kompa, jak jeszcze wielu amigowcow...

To co robi firma w sumie srednio mnie innteresuje - hej, zgadnij jaka znana onegdaj firma produkuje teraz biedne gry na komorki/windy/linuxy itp. i srodowisko do nich?? Podpowiem Ci - nazywa sie toto(srodowisko):
Am_ _ _ Anywhere ;)



Ostatnia modyfikacja: 02.08.05 18:20



Ostatnia modyfikacja: 02.08.05 18:21
[#94] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #91

fabrycznie to chyba rzeczywiście Falcon miał najlepszy procesor, miał też DSP, którego Amiga niestety nigdy się nie dorobiła. było też rozszerzenie wyposażone w 68060, nazwy nie pamietam, ale bez problemu można znaleźć teksty o tym na Atarowskich stronkach... wogóle porównując światek (dzisiejszy) Atari i Amigi, odnoszę wrażenie że ten pierwszy został zdominowany przez elektroników, a ten drugi przez programistów - do Atari (małego i dużego) można znaleźć na sieci sporo opisów własnoręcznych przeróbek, a jak jest z Amigą - wiemy - w końcu Pegaza trudno uznać za selfmade, za to MOS chyba podchodzi pod selfmade ;)
[#95] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #91

Już kiedyś było to na forum, nie chce mi się szukać. ALe wiem że najszybsza karta turbo to 060/100Mhz na DIMMach jest też jakiś projekt karty PPC ale chyba nie wyszedł poza fazę prototypu (przynajmniej tak było rok temu).
Dodatkowo co chyba nie jest tajemnicą dla każdego chociaż trochę interesującego się atarynką, od paru lat funkcjonują klony Atari, odpowiednio Milan (040) i Hades (060).
Samą marką dysponuje teraz rzeczywiście Infogrames, ale to już zupełnie inna historia.

[#96] Re: Co u atarowcow?

@wali7, post #94

No wlasnie.. A jakies sensowne aplikacje (mp3/gfx/net) sa pod Atari wykorzystujace ta 60tke? Pewnie tak... Atarowcy, jesli czytacie - rozwincie temat...
[#97] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #93

No tutaj przesadziłeś, AmigaInc wypuściła OS3.9, zainicjalizowała i parę razy uratowła (jak można dowiedzieć się z wywiadu z Redhousem) OS4.0. Dała odpowiednie licencje co by starzy amigowcy mogli dalej cieszyć się rozwojem sprzętu i systemu.

Tymczasem dzisiejsze Atari kompletnie odcieło się od atarowców i nie robi dla nich zupełnie nic (niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę).

[#98] Re: Co u atarowcow?

@Mufa, post #97

Fucktycznie troche przesadzilem (firma Amiga jeszcze troszke sie Amiga interesuje - choc wszystko daje podwykonawcom) - to mialo byc tylko pewne porownanie(moim zdaniem nawet na swoj sposob zabawne)...



Ostatnia modyfikacja: 02.08.05 18:48
[#99] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #91

Witam,

U atarowców jakoś leci.
Jeśli chodzi o sprzęt to głónie falcon się rozwija (hehe, jeśli można mówić w takich małych kontekstach o jakimkolwiek rozwoju szeroki uśmiech ). Szczytem narazie jest dopałka ct60 (www.czuba-tech.com) która daje rade na 100Mhz + sdram. Niestety całą fraje psuje powolna architektura reszty kompa. Jest plan mostka pci wpinanego w tą karte (coś ala toto wpinane w blizzarda) i tu już powinno być sporo lepiej.

Co do klonów. To sprzedały się wszystkie, firmy splajtowały, a z drugiej ręki nie ma możliwości dostania czegoś takiego. Sprzęty całkiem były fajne, ale np. taki Milan (posiadam) z atari ma tylko wspólny procesor (040) i OS (shakowany). Reszta to ordynarne części z chipsetu pentium/PLX ...

Soft ... Tego jest jeszcze troche. Słynny Aniplayer daje rade z multimediami.
Do developingu raczej tylko gcc... Istnieje jeszcze sporo softu, nawet część jest rozwijana, ale jakoś nigdy nie potrzebowałem niczego do składu itp... no może poza Papyrusem, który na Atari działa wysmienicie od lat.

OS-y są różne. Atari dorobiło się kulku klonów OS-ów + kilku generacji patch na nie. Ciągle rozwijany jest MiNT (hmmm, idea coś ala OSX - stary [plus/minus] feeling, unixowy flaki). Mint jest darmowy i nawet działa, choć ma jedną jakże dobrze wszystkim znaną zalete systemów niszowych i zapomnianych - ochrona pamięci jest, ale dla kompatybilności ze starym softem można ją kompletnie wyłączyć - czyż to nie piękne ?? ;)

A klimat na atari jest taki, że nikt już nikomu nie mydli oczu, że jest jakaś przyszłość, że te maszyny są jeszcze zdolne być produkcyjnymi desktopami.
DLa nas to hobby. Rulezowcy do gazu ;)
[#100] Re: Co u atarowcow?

@sqward, post #99

Przynajmniej ktos pomyslal u was z DIMMami... Bo u nas nawet do PPC dali SIMMy(poroniony pomysl)...

No i nawet ochrone pamieci macie... Ladnie, ladnie.. A do netu cos jest - jakas przegladarka na poziomie amigowym, czy moze macie cos co lyka CSSa?

I jak stoi sprawa z kartami gfx/msx/net - nie ma PCI, wiec pewnie ciezko...
[#101] Re: Co u atarowcow?

@Masta Krishna, post #100

a ile wiem to duzo atarowców dziala na aranym (taki atarowski amithlon)
http://aranym.sourceforge.net/screenshots.html
[#102] węgiel

@sqward, post #87

No dobrze. Już po sprawie. Tylko żeby 'pedałowanie' już się nie powtórzyło. AMIGA RULEZ!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem