[#1] Masło vs. Margaryna
Tak jak w temacie, co wolicie ;>, masło jest dobre do wszystkiego, można na nim smażyć(margaryna jest rakotwórcza) i wogule ktoś miał łeb żeby wymyślić takie cudo. Co ty o tym myślisz ;>

[#2] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #1

Maslo jest na pewno zdrowsze, bo naturalne.
Margaryna jednak to przerobka jakichs olejow.
Maslo jest smaczniejsze. Np. chleb z maslem, lekim dodatkiem soli i pieprzu. Mniam. Ale jak to w zyciu bywa, margaryna rzadzi :)
[#3] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #2

Margaryna rzadzi? - ojej to chyba trzeba byc kompletnie gluchym.....

[#4] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #2

Margaryna rządzi? Chyba nie. Obecnie każdy chyba wie, że margaryna składa się z utwardzonych olejów (tylko jeszcze jakich). A one wcale nie są dobre dla naszego organizmu. Ponadto aby margaryna była zjadliwa, dodają do niej kupę substancji aromatyzujących i smakowych.
Wyobrażacie sobie pączki, które byłyby smażone na oleju, czy margarynie? Tylko i wyłącznie smakują jak są smażone na smalcu.
Tak więc najzdrowszym smarowidłem na chleb, zaraz po maśle, jest smalec. I to najlepiej swojej roboty, ze skwarkami i cebulka. Do tego dobry chleb i ciemne mocne piwko. Tak jak to podaję we Wrocławiu w Spiżu.
[#5] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #2

Margaryna to przeróbka olejów. To prawda, ale jaka przeróbka?
Olej w temperaturze pokojowej jest płynny, trzeba sporo kombinować by stał się margaryną.

Do utwardzenia oleju nie stosuje się zdrowych składników. Nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o jakieś płukanie i metale ciężkie.
Po utwardzeniu margaryna wygląda kolorem jak brudna wazelina, i trzeba ją barwić.

Ludzie dają się nabrać na holesterol, którego poziom jest raczej dziedziczny.
Z margaryną jest jak z aspartamem (słodzik). Świństwo straszliwe, ale lekarze zalecają, bo dobre na zęby i nie powodue cukrzycy. Super, będę miał najzdrowsze zęby w całej kostnicy.
Aspartam podczas trawienia rozpada się na m.in. alkohol metylowy.
[#6] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #2

Margaryna to rządziła kilka (kilkanaście?) lat temu w TV. Co druga reklama była o margarynie...

[#7] Re: Masło vs. Margaryna

@Jaszczur, post #5

Do utwardzenia oleju nie stosuje się zdrowych składników. Nie
pamiętam dokładnie, ale chodziło o jakieś płukanie i metale ciężkie.


Zgadza się. Do utwardzenia tłuszczu pochodzenia roślinnego stosuje się
nikiel, jako katalizator.

[#8] Re: Masło vs. Margaryna

@kmilota, post #4

ciemne mocne piwko

Porter?
[#9] Re: Masło vs. Margaryna

@Jaszczur, post #5

Aspartam podczas trawienia rozpada się na m.in. alkohol metylowy.


Czyli mozna oslepnac?
Cenowo margaryna i tak wymiata. Ludzie nie patrza na zdrowe produkty, tylko na "zdrowa" cene.
[#10] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #9

masło jest chyba tańsze... nie wiem

Plusem margaryny jest to ze sie nie rozpuszcza i nie twardnieje w lodówce :D



Ostatnia modyfikacja: 21.08.07 12:29
[#11] Re: Masło vs. Margaryna

@Kaczus, post #3

trzeba byc kompletnie gluchym.....

Lata praktyki przebywania blisko pieca gitarowego, ale nie jest tak zle ;)
[#12] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #11

Grasz?? Ja się szykuje do kupna basu, może coś doradzisz??

[#13] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #12

Ano cos tam pykam na gitarze.
Jak chcesz to wejdz sobie na www.wyjscieawaryjne.pl
Sa tam trzy kawalki, ktore wlasciwie sa juz aktualniezmienione oprocz "snu" i nie oddaja tego co gramy na koncertach, ale to zawsze cos. Zapraszam na festiwal "Trendy Pogranicza". Pierwsza czesc odbedzie sie w ta sobote w Czechach (szczegoly co i gdzie, na stronie www), natomiast druga czesc odbedzie sie w Rybniku na kampusie (w nastepna sobote,1 wrzesnia).

Apropo koncertow, warto tez przejechac sie do Lysek (niedaleko Rybnika) na jednodniowy festiwal "Magia Rocka". Bedzie Hey, Moonlight, Odzial Zamkniety i inni. Czyli za dwa tygodnie szykuje sie dwudniowa imprezka - w piatek Magia Rocka, a w sobote czesc druga Trendow na rybnickim kampusie.


Nasz najblizszy koncert odbedzie sie w Czechach 25-tego sierpnia (wpomniane Trendy Pogranicza). Co pozniej, to narazie nie wiem :)


Co do basu. Na poczatek nic drogiego. Zobaczysz co i jak i sam uznasz co dalej.
[#14] Bas

@arti4-92, post #12

Mayones fajna zabawka. :) Szczególnie na start. :]

[#15] Re: Bas

@Kokos, post #14

Kolega ma majoneza elektryka, znaczy sie miał bo już zepsuł xD

[#16] Re: Bas

@arti4-92, post #15

Elektryki to inna para kaloszy. Szczególnie te starsze. Chociaż sam miałem Mayonesa KTM2B (teraz mam Epiphone Les Paul Custom Plus - czadzior) i do tej pory ładnie gada, stroi etc.. Była/jest OK.

A co do Basów Mayonesa to powiem Tobie, że ta marka uchodzi za jednego z lepszych producentów do basowania w europie.

[#17] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #13

Przyjedźcie na Rockowisko xD w Węgorzewie xD. Będę w następnym roku to może wam pomacham xD(jak nie będę leżał gdzieś zalany xD)

[#18] Re: Bas

@Kokos, post #16

, najpierw majonez, potem les paul, dokładnie jak mławik(jara sie tą gitarą) :D, ładna jest Les Paul GT czarna. Ale jakoś sie nie jarałem elektrykami, a bas jest "śmieszny" xD. Pobrzdąkać se z nudów :D, dla zabicia czasów fajny bajer :D

[#19] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #8

Andrzej Drozd napisał(a):

> ciemne mocne piwko
>
> Porter?

Nie. Nie ma nic smaczniejszego jak świeżutkie nie klarowane piwko z małego browaru wrocławskiego Spiż.
[#20] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #10

arti4-92 napisał(a):

> masło jest chyba tańsze... nie wiem

Masło jest droższe.

> Plusem margaryny jest to ze sie nie rozpuszcza i nie twardnieje
> w lodówce :D

Prawdziwe masło, też nie twardnieje w lodówce.
[#21] Re: Masło vs. Margaryna

@kmilota, post #20

Prawdziwe, takie ubite z śmietany???? Zmajstrowałem takie i wsadziłem do lodówki było twarde jak skała ;)

[#22] Re: Masło vs. Margaryna

@kmilota, post #19

Ile stoi, podeślesz mi(zapłacę za przesyłkę i za bro :D) xD

[#23] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #22

To by było przestępstwo!

[#24] Re: Masło vs. Margaryna

@Jaszczur, post #5

Witam, to nie taka prosta sprawa, sa razne margaryny, lepsza i gorsze, te lepsze nie maja w skladzie tluszczy utwardzonych-uwodorowionych (czyli szkodliwych tluszczy trans), oczywiscie przeklada sie to na ich cene. Maslo jest zwykle duzo smaczniejsze ale zawiera dosyc duzo cholesterolu (ale np: jajka maja podobno wiecej), podczas obrobki cieplnej (smazenia na masle) rozklada sie na jakies szkodliwe zwiazki, nie pamietam juz co dokladnie. Wydaje mi sie ze nie mozna powiedziec ze margaryna jest gorsza i juz, sposob jej produkcji zmienil sie, ludzie chca wiedziec co jedza i jaki to ma wplyw na ich zdrowie. Osobiscie lubie krome chleba z maslem trzeba jednak uwazac i patrzec na sklad, duzo produktow majacych w nazwie maslo zawiera go tylko jakas czesc (np: oselka jakas tam, sprzedawana jak maslo, zawinieta w "stylowy" papier - to juz nie smakuje jak maslo) na codzien uzywam jednak margaryny - niska zawartosc cholesterolu, sterole roślinne i witamina b12 ktora jest mi potrzebna ze wzgledu na diete wegetarianska.

[#25] Re: Bas

@Kokos, post #14

Na Mayonesach gra np. Greg Mackintosh z Paradise Lost i gitarman z Within Temptation, nazwiska nie pomnę teraz. :)

[#26] Re: Bas

@gacy, post #25

[#27] Re: Masło vs. Margaryna

@x3nU, post #23

(Żart )

[#28] Re: Bas

@Kokos, post #16

To zalezy o jakich modelach mowa bo jesli tylko o Custom Series no to wszystko bedzie ladnie gadac i bez znaczenia staje sie marka instrumentu. Cale szacowne grono znanych gitarzystow/kapel gra wlasnie na CS'ach wiec to czy ktos sie utozsamia z dana marka/firma jest li tylko 'marketingowyn chlytem'. Poniewaz CS'a zrobia mu takiego jakiego tylko bedzie chcial i bedzie sie to mialo nijak do standardowych produktow.

Pozostaje tylko kwestia doboru danej marki w kategoriach preferowanej muzy bo co tu duzo pisac nie ma uniwersalnych instrumentow do kazdej muzy. Taaaak.. te amatorskie kapelki grajace back metal na fenderach :) z Merlinem Hellfire'em przy gryfie :)

A co do Twojego Epiphone wlasnie jestem ciekaw ogolnie tej marki (slyszalem, iz klucze sa kijowate nawet w instrumentach wysokiej klasy) ostatnio mialem w lapkach Korine Explorer i rzekne, iz bylem pod niebagatelnym wrazeniem niby standardzik ale naprawde ciekawy i dobrze wykonany. I bylbym sklonny nabyc owa gitarke ale tu wkrada sie maly amigowy watek... albo gitara albo PegII (a moja kobita obu zbytkow naraz nie przezyje :P)

Mam nadzieje, iz OT zostanie poblazliwe potraktowany w temacie kulinarnym o watpliwej merytorycznosci :)

Pzdr RadziN

[#29] Re: Bas

@RadziN, post #28

Oczywiście że powinieneś wybrać Epi. :)

Klucze chodzą cicho, trzymają, nic się nie sypie - jest OK.

Ale i tak warto się po prostu przejść do sklepu, pomacać i pogadać z gospodarzem, ew pogadać i pomacać gospodarza. :]



Ostatnia modyfikacja: 21.08.07 18:02
[#30] Re: Masło vs. Margaryna

@dritt, post #24

Wracając do głównego wątku...
Najbardziej wnerwia mnie jak producent ukrywa że margaryna to margaryna. Przykładowo produkt o nazwie "Roślinne" co sugeruje że to masło roślinne bo raczej nie powiemy margaryna roślinne. Wściekły
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem