[#31] Re: Bas

@Kokos, post #29

... ew pogadać i pomacać gospodarza. :]

A probowales juz? Jak wrazenia?

[#32] Re: Bas

@Lokaty, post #31

Jak gospodarzem jest kobieta 9/10 (dziesiątki nie istnieją), to było by można pomaca xD, ale tylko łytki, bo powyżej kolan to gwałt chyba xD

[#33] Re: Masło vs. Margaryna

@Andrzej Drozd, post #13

Sa tam trzy kawalki, ktore wlasciwie sa juz aktualniezmienione oprocz "snu"


Co za dzien i co za pomylki ;)
Mialo byc oprocz "Slonca". To jedyny kawalek z tych trzech ktory zostal w niezmienionej formie.

"Sen" brzmi bardzo hardrockowo, wrecz metalowo, natomiast "Porozmawiajamy" jest aktualnie regowym rockiem :)


DODANE: Apropo kawalka "Slonce", to...jest to kawalek ktorego wynioslem z Sound Sabotage. Wtedy nazywal sie "Przyjaciel", a teraz chlopaki nazwali sobie go "Gdzie jestes". Mozecie sobie go sciagnac z http://www.soundsabotage.com/
Zostal nagrany w studio mojego bracika. A niech sobie go graja :)



Ostatnia modyfikacja: 22.08.07 00:36
[#34] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #21

Chodziło zapewne o masło klarowane.
Super sprawa!
[#35] Re: Masło vs. Margaryna

@Jaszczur, post #34

Ubiłem je ze śmietany(jak robiłem ciasto, było bardzo słodkie, zrobiłem se z nim kanapkę i odrazu wyrzuciłem takowe "masło"

[#36] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #1

Maczajcie chleb w oleju.

[#37] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #35

jakim cudem masło zrobione ze śmietany mogło być słodkie? przecież śmietana zawiera bardzo mało cukrów.... chyba że zrobiłeś masło ze śmietanki w szpreju
a masło zrobione ze śmietany rzeczywiście twardnieje w lodówce... nie twardnieją te z dodatkiem tłuszczów roślinnych.
a czy margaryna jest zdrowa, to już inna sprawa...
bo co prawda produkowana jest z użyciem metali ciężkich (o ile polega to na uwodornieniu nienasyconych kwasów tłuszczowych) jako katalizatorów, ale sama margaryna ich nie zawiera. jeśli jest wyprodukowana z olejów roślinnych, nie zawiera cholesterolu (oczywiście poziom cholesterolu jest uwarunkowany genetycznie, ale zależy też silnie od diety), nie rozkłada się w trakcie pieczenia/smażenia na szkodliwe substancje (można sklarować masło, ale nie każdy wie jak to zrobić), zachowuje dłużej trwałość.
a masło? jest smaczniejsze... (jak wiadomo, wszystko co dobre jest niezdrowe, niemoralne, albo powoduje tycie ;) )
[#38] Re: Masło vs. Margaryna

@wali7, post #37

Slodkie mial, bo jak sam napisal ubijal smietane - a tam dodaje sie cukier :)) a, ze smietana byla kiepska, to ubijal ja dluzej, tyle, ze nie ubila sie, tylko dala maslo :)

[#39] Re: Masło vs. Margaryna

@Kaczus, post #38

aaaa, to wszystko rozumiem...
w takim razie pozostaje dobrze odpłukać maślankę z masła i samo masło odcisnąć - cukier raczej kiepsko rozpuszcza się w cukrach i zostanie w maślance
albo - dodać do takiego masła kakao, żółtko, dobrze wymieszać, rozsmarować na wafel i ... smecznego :)
[#40] Re: Masło vs. Margaryna

@wali7, post #39

Musze tego sprobować xD

[#41] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #21

arti4-92 napisał(a):

> Prawdziwe, takie ubite z śmietany???? Zmajstrowałem takie i
> wsadziłem do lodówki było twarde jak skała ;)


Masło robisz ze śmietany ?? Poczytaj z czego się robi masło. A to co zrobiłeś se śmietany, to nie wiem co ci wyszło.
[#42] Re: Masło vs. Margaryna

@arti4-92, post #22

arti4-92 napisał(a):

> Ile stoi, podeślesz mi(zapłacę za przesyłkę i za bro :D) xD

Chyba masz za mało lat. A po drugie w czym ci miałbym przesłać to piwo? W słoiku? No i ludzie w restauracji Spiż patrzyliby na mnie jak na głupka.
[#43] Re: Masło vs. Margaryna

@kmilota, post #41

Wyszło mu masło... Poubijaj smietanę dłużej niż na bitą smietanę, a
sam zobaczysz... A z czego wg Ciebie robi się masło, jeśli nie ze
śmietany... Pamiętam babcia miała takie urządzenie, zbierała smietanę,
a później w nim wyrabiała masło - ale to było w stanie wojennym.

[#44] Re: Masło vs. Margaryna

@Kaczus, post #43

było trzeba tłuc?? Taki jakby tłok?? Mam coś takiego na chcie xD

[#45] Re: Masło vs. Margaryna

@Kaczus, post #43

było trzeba tłuc?? Taki jakby tłok?? Mam coś takiego na chcie xD

[#46] Re: Masło vs. Margaryna

@kmilota, post #42

No i ludzie w restauracji Spiż patrzyliby na mnie jak na głupka.

Tym mnie przekonałeś :D, zatrudnij kogoś xD(joke)

[#47] Uwaga! TVN - "Czy wiesz, co jesz? Mleko"

@arti4-92, post #1

ciekawy reportaż, na stronie jest też w mp4.

(video google) Reportaż programu "Uwaga!"

[#48] Re: Uwaga! TVN - "Czy wiesz, co jesz? Mleko"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #47

Nie żebym chciał tu wojować z badaniami medycznymi, ale poza próbą wywołania sensacji w programie, nie widzę w tym czym jest mleko - nic dziwnego.
To tak jak z tym słynnym pytaniem ludzi o monotlenek diwodoru, inaczej zwany jako kwas hydrohydrokslylowy... ;)
Jakież to to szkodliwe, i powoduje oparzenia, i jest głównym składnikiem kwaśnych deszczy i w ogóle należy to zbanować.

Czy naprawdę żaden z tych wielkich-i-genialnych-ludzi-próbujących-ratować-ludzkość-przed-szkodliwym-wpływem-nabiału, nie wpadł na to, że ludzie to piją, bo najnormalniej w świecie nasze ciało potrzebuje... płynu?
Raczej nie pamiętam żeby gdzieś mnie przekonywano że po tym magicznym napoju będę nieśmiertelny czy coś.
Piję go z własnego wyboru, z przyzwyczajenia, mimo że starka moja obrzydziła mi go w dzieciństwie, gdy byłem pod wpływem grypy, serwując z czosnkiem i jajkiem.
Tak intensywnego "zapachu" i glucianej konsystencji mój żołądek nie wytrzymał, i zwyczajnie zwymiotowałem.
Natomiast osobno, mleko z kakałem (fuj) i czosnek z cebulą na jajcach (ała) zażywam do dziś i dobrze mnie z tym.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem