[#1] Nasza Klasa idzie w dziwną stronę
Normalnie spadłem z krzesła kiedy wczoraj zalogowałem się na naszą klasę. Od razu poczytałem co nieco w sieci. Najciekawiej napisali tu:
http://di.com.pl/news/32274,0,Opinie_NaszaKlasapl_=%3E_nkpl_=_nasza_wlasnosc.html
Regulamin jaki chcą abym zaakceptował nie podoba mi się i obecnie pozostało mi 29 dni kiedy wykasują mnie z Naszej Klasy. Jakoś nie żałuję.
A co wy myślicie?
[#2] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

Ujmę to tak: wymiotuje

A po co Ci tam profil? Nie szkoda Ci czasu na oglądanie zdjęć i czytanie komentarzy?

[#3] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #2

Ja już od kilku lat traktuję NK tylko jako wyszukiwarkę starych znajomych. Sam umieściłem tam tylko kilka zdjęć. Część moich znajomych sama zlikwidowała tam swoje konta. Ja jednak pozostawiłem swoje aby kumple s czasów studiów czy ogólniaka mogli mnie namierzyć.
Teraz nie muszę likwidować konta, bo sami ni je zlikwidują.
Ciekawe dlaczego tak zniszczyli Naszą Klasę? Założenie było świetne, a potem weszła komercja.
[#4] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

To wszystko padnie, razem z gronem i społecznościówką gg i tym podobnymi wynalazkami, zostanie tylko Facebook.

[#5] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@grxmrx, post #4

Mylisz się. Z Facebooka także ludzie uciekają, ze względu na brak jakichkolwiek zabezpieczeń danych osobowych. Osobiście nawet nie wchodzę na stronę Facebooka, mimo nagminnych reklam, abym się zalogował by zobaczyć znajomych.



Ostatnia modyfikacja: 24.06.2010 21:00:54
[#6] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #3

Ja już od kilku lat traktuję NK tylko jako wyszukiwarkę starych znajomych. Sam umieściłem tam tylko kilka zdjęć.


No ba, a po co więcej? Mnie totalnie wkur**a jak ktoś robi sobie z NK album rodzinny albo coś w stylu fotka.pl.

Ciekawe dlaczego tak zniszczyli Naszą Klasę? Założenie było świetne, a potem weszła komercja.


GG też na początku (wersja 3.x) był fajnym komunikatorem...

[#7] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #5

Na tej zasadzie niedługo ludzie z internetu uciekną.

[#8] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@grxmrx, post #7

I będzie koniec świata :)

[#9] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

No i skasowałem swoje konto. Nosiłem się z tym zamiarem od jakiegoś czasu. W końcu znajomi wiedzą gdzie pracuję i mieszkam to mnie jakoś znajdą jak będą chcieli. Ten regulamin sprawi, że na tym portalu zostaną same małolaty.



Ostatnia modyfikacja: 24.06.2010 23:39:46
[#10] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Ender, post #9

Gratuluję trafnego wyboru OK. Czekamy na kolejnych

[#11] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

Pan J.Weiss w Radio Zet maglował przez ostatnie dwa dni nk. Po wakacjach ma powrócić do tematu.
Tak czy siak mnie tam już nie będzie:D.

[#12] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #2

Zachowujesz się jak ten cały "SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr" ze swoją agitacją. A weź mi powiedz: co Ci do tego kto gdzie ma konto, lub nie ma i co dla Ciebie z tego faktu wynika? Co z kolei nas obchodzi gdzie Ty masz konto (lub nie masz) jak również Twoje zdanie o takim czy innym portalu? Banałem pojadę, ale przecież trafnym - jak Ci się nie podoba NK, to po prostu tam nie wchodź i zapomnij. W czym Ci przeszkadza, że ten portal JEST? Zrobił Ci coś złego? Jest wiele innych portali na necie, na które nie wchodzisz i pewnie nawet nie wiesz o ich istnieniu. Zapewne społeczność g...ojadów i moczopijów też ma już stronę. I co - przeszkadza to komuś? Niech się bawią jak chcą, skoro lubią, cieszy ich to i nikomu nie szkodzą.

Żyjemy w chorych czasach totalnej paranoi i mamy do tego wyjątkową skłonność do wylewania dzieci z kąpielą. Obsesja "prywatności" utrudniła lub ucięła normalne kontakty międzyludzkie. Szarzy zjadacze chleba tajniaczą się jak poszukiwani przestępcy. Autorzy aukcyjnych zdjęć używanych gaci swojej starej chronią do nich prawa jakby to były dzieła sztuki. Wszystkim wszystko przeszkadza i każdy na wszystko mówi "nie".
Świętą własność bab z bloku stanowią już nie tylko śmietniki ale bywa też, że chodniki i można dostać zjebę za spacerowanie z dzieckiem po niewłaściwym chodniku. Przekonałem się też, że wysłanie kartki świątecznej może być poczytane jako nietakt a skorzystanie z biura numerów - jako forma nękania i przyczyna śmiertelnej obrazy. Jazda antypedofilska sprawiła, że człowiek zaczyna się zastanawiać, czy bezpiecznie jest pochwalić urodę obcego dziecka, albo podetrzeć dupę własnemu, kiedy się sfajda w miejscu publicznym.

Oto na czym stoimy. Tylko czy trzeba, kurna, bezkrytycznie temu ulegać?
A może jedziesz po NK tylko dlatego, że jest taki trend, tak jak to ma miejsce w przypadku Avatara (film)?
[#13] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #12

Skąd Ci się wzięły takie domysły? To było tylko pytanie. Nikogo nie namawiam by nie tracił czasu na nk.

[#14] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

Nie miałem, nie mam, nie będę miał tam konta.
Korzystam tylko "od czasu do czasu" wspólnie ze znajomym z jakiegoś tam fikcyjnego konta, bo niektórzy lubią wrzucać linki do zdjęć z naszej-klasy.



Ostatnia modyfikacja: 26.06.2010 16:18:44
[#15] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #12

Pięknie powiedziane.

OK

[#16] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

Ja to olewam. Od zawsze w internecie jestem jako ja, nie uzywam raczej nickow, mam "tylko" dwa numery gg, jeden normalny, natomiast drugi bardziej biznesowy, dla np. Allegro itp. (bo przeciez glupio byloby aby ktos powazny czytal jakies glupie smuty ktore mam w opisie lub info o jakims koncercie). :)
Oby mnie tylko GG nie dopadlo za dwa konta :P

Internet stal sie powszechnym miejscem multimedialnym. Jednym pomaga, innym nie.
Reklam/banerow itp. sie nie boje, po prostu nie czytam lub czytam gdy mam ochote.
[#17] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #12

"SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr"

Nie no, bez przesady. Ja czasami tez mam inne zdanie, bo nie jestem weganinem, ani raczej wegetarianinem, tylko jaroszem i jak najbardziej polecam jajka, produkty mleczne, a nawet ryby, choc juz mniej kurczaka, to jednak Skolman ma calkiem fajne i hipisowskie podejscie do swiata.



A jak juz jestesmy przy zywnosci, to zapodam racje na temat: "chleb i magnez"
Jedzac chleb, unikamy depresji (spowodowanej brakiem magnezu). Jaki wiec jesc chleb? Informacje znajdziemy w necie. Tutaj wklejam maly fragment z netu.

cytat:
"Na początek może wyjaśnię, skąd biorą się niedobory. To że ze złej diety to oczywiste, ale dlaczego? Już odpowiadam. Przede wszystkim białe pieczywo. Biała mąka jest kompletnie pozbawiona składników mineralnych, w tym również magnezu. Przyjrzyjmy się zawartości biopierwiastków w 100 gramach chleba oraz w 28 gramach otrąb (otręby to to co zostaje po wyprodukowaniu białej mąki a co zazwyczaj się wyrzuca), w procentach dziennego zapotrzebowania: Chleb, 100 gram:
- 6% magnezu
Otręby, znane jako śmieci, 28 gram:
- 43% magnezu
Dla porównania, "niedobry" chleb z pełnego przemiału, 100 gram:
- 25% magnezu

Faktem jest, że otręby lekko utrudniają wchłanianie magnezu, ale faktem jest też, że bez nich organizm zużywa wapń i magnez z zapasów organizmu w procesie trawienia."
koniec cytatu:



Ja osobiscie polecam chleb z okolic Rybnika (górny Śląsk). Jest to chleb pszenno-żytni. Lepszego i smaczniejszego nigdzie nie jadlem. :)

Co do samego braku magnezu, to tracimy jego zawartosc w ciagu kilku lat. A nie tak od razu.
Organizm sie broni, ale w koncu koncza sie rezerwy.
Glownie tracimy go przez klkuletnie picie kawy, herbaty, alkoholu i...
...picie energetykow (napoji kofeinopodobnych).
Energetyki pija juz nawet dzieci.

Tak wiec nie pisze o roslinkach zamiast miesa, tylko o magnezie ktory odpowiedzialny jest za uklad nerwowy oraz ochrone organizmu przed toksynami i mutacja.
Kawa i herbata owszem. Wyplukluja z organizmu toksyny i dzialaja podobnie jak antybiotyki, jednak trzeba calosc wspomoc magnezem. :)
[#18] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Andrzej Drozd, post #17

A ja osobiście wolę jednak gorzką czekoladę ( też namagnezowana) :)

Niedobór magnezu w organizmie "pomaga" nerwicom, bezsenności i wszelkim tikom nerwowym. Brak magnezu łatwo wyczuć kiedy np. drży nam powieka, mamy srebrne mroczki przed oczami, częste skurcze łydek, jesteśmy ospali i bez życia. Co ciekawe organizm magnez czerpie najpierw z mięśni a potem z mózgu.

Wracając do naszej klasy ... zostało mi 27 dni do zamknięcia konta. Nie będę akceptować debilnych "nowych" zasad w tej chwili tylko z czystej przekory. Żyć bez NK mogę, nie potrzebuję publiczki pod zdjęciem i slitaśnych komentarzy w stylu " ślicznie wyszłaś" "śliczna z was para" , chociaż mam kilka komentarzy dla których szkoda konto kasować, na przykład pod zdjęciem mojego cudownego "malucha" ( kto pamięta z pierwszych edycji AmiParty to wie, że istne cudo było)
komentarz :
>No nie pogada tylko pozazdroscic takiego skuleńca;))))

Do dziś nie wiem co znaczy "skuleniec"

No i moje ulubione zdjęcie wyświetleń ponad 200 a komentarz pt"ślicznie zdjęcie " nie przelazł nikomu przez klawiaturę.
Dam linka
http://nk.pl/#profile/4396507/gallery/album/3/39

Jedyne czego będzie mi brakowało to bazy danych. znalazłam wszelkie potrzebne i niepotrzebne informacje, poczytałam forum swojej szkoły (bogactwo językowe dzieci przeraża), znalazłam starych znajomych i w sumie do niczego NK mi się nie przydaje. A jak chcę z kimś pogadać to mam prawdziwego przyjaciela i nie potrzebujemy konta na NK żeby się komunikować.

[#19] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@flea, post #18

"Skuleniec" to duży fiat (Fiat 125p), który się skulił, przez co jest mały. :D

A tak w ogóle, to musiałem mateczkę prosić o login i hasło do nk, żeby obejrzeć te zdjęcia. Dziwne - pamiętam, że kiedyś nie trzeba było się logować, żeby obejrzeć umieszczone tam obrazki.

[#20] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #12

Rzetelnie (aczkolwiek dosadnie :D) ująłęś temat.
A Avatar (film) mi się podoba.
[#21] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #13

Nikogo nie namawiam by nie tracił czasu na nk.

Wyobraź sobie, że tam nie trzeba koniecznie tracić czasu. Mi ten portal posłużył zgodnie z przeznaczeniem, dzięki niemu odzyskałem kontakt z wieloma ważnymi dla mnie kiedyś osobami. Nie byłoby to możliwe w inny sposób, bo one rozjechały się "za granicę" w czasach przedkomórkowych i przedinternetowych, kiedy kontakt funkcjonował tylko przez telefon stacjonarny i zmiana adresu obu stron wystarczyła, aby się urwał.

I za to będę NK dozgonni wdzięczny.

Regulamin ukierunkowany na ograniczenie napływu zdjęć nawet mnie nie dziwi. Obecnie w każdej sekundzie płynie tam szeroka rzeka wszystkiego, co tylko można sfotografować lub znaleźć w necie. Teraz z pewnością odpadną pseudo-modelki i łże-ahtyści, którzy uprawiają tam drugi deviantart a których działalność pasuje do NK jak pięść do nosa. Domyślam się, że coraz bardziej dolegliwy musi stawać się problem magazynowania tych danych.
[#22] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #12

Bardzo dobrze powiedziane i całkowicie się zgadzam. Mamy skłonności do przechodzenia ze skrajności w skrajność i popadania w paranoje.

NK używałem przez chwile, ale zwątpiłem po tym, jak się okazało, że na tym portalu najlepszy jest ten kto ma najwięcej znajomych i nie ważne, że albo te osoby ledwo zna, albo w czasach szkolnych byli największymi wrogami, a teraz wielce przyjaciele. Takie to wszystko sztuczne i na pokaz. Tak, że dałem sobie spokój z tym portalem, ale to pewnie dlatego, że ogólnie nie kręcą mnie portale społecznościowe ;)

A jeśli chodzi o Avatara to mnie też się bardzo podoba. Świetna bajucha nastawiona w zasadzie tylko na to żeby było ładnie. Dlatego większość niepozytywnych opinii jest od ludzi, którzy oglądali ten film w jakiejś żenującej jakości, gdzie nic nie było widać. W takiej sytuacji nie dziwie się, że ten film się komuś nie podobał. Swoją drogą ostatnio bardzo podobała mi się też "Alicja w krainie czarów" z Deepem, zrobiona w podobny sposób jak Avatar, tylko polecam oglądać jednak w oryginale z napisami, bo polski dubbing nie jest zły, jednak jeżeli chodzi o film z aktorami to zawsze będzie widać, że ruchy warg nie pasują do tego co mówią aktorzy ;)


Pozdrawiam rotfl

[#23] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@flea, post #18

A ja osobiście wolę jednak gorzką czekoladę ( też namagnezowana)


Ja tez. Wcinam przed koncertami, bo musze grac calkowicie na trzezwo - jestem zmotoryzowany (wożę część kapeli oraz sprzet) i wyjscia nie mam. :)
Pomaga i uspokaja. :)
[#24] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@flea, post #18

Skoro tak od Sasa do Lasa offtopikujecie, to dorzucę swoje trzy grosze :)

> Nie będę akceptować debilnych "nowych" zasad w tej chwili tylko z czystej przekory.
To tak samo jak z YouTube. Odkąd zostali przechwyceni przez Google, zaczęli prowadzić dziwną i niefajną politykę. W pewnym momencie dostałem informację, że moja przeglądarka (FF2) niedługo "przestanie być wspierana" i mam się przerzucić na "lepszą" (zamieścili listę, oczywiście na liście był Chrome). Nie przerzuciłem się i teraz większość funkcji YT jest dla mnie niedostępna. Kara jakaś czy co?

[#25] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #21

Regulamin ukierunkowany na ograniczenie napływu zdjęć nawet mnie nie dziwi.

Ja to nawet nie mam pelnej rejestracji na NK, czyli uzywam za free.
Niby moge wyslac tylko 1 MB danych miesiecznie, ale kto mi kaze wysylac zdjecia o wielkosci 200-400 kB?
Wrzucam grafe do ADPro (pod WinUAE, poniewaz NK uzywam na pececie), zmniejszam rozdzialke do 1024x768 lub 800x600 i zalaczam odpowiednia kompresje JPG (przewaznie okolo 33), aby uzyskac plik nie wiekszy niz 50 kB :)
[#26] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Andrzej Drozd, post #25

Niżej się nie dało zejść? Tak do 10KB?

[#27] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #26

Niżej się nie dało zejść? Tak do 10KB?

Da sie, ale wtedy fota juz jest niezle pokiereszowana i wyglada jak film wideo nagrany z drugiej kopi VHS.
Ale przyklad podalem. :)
Majac 50 kB moge wrzucic 20 zdjec, a ja i tak tego nie wykorzystuje.
[#28] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Cosi, post #24

To tak samo jak z YouTube. Odkąd zostali przechwyceni przez Google, zaczęli prowadzić dziwną i niefajną politykę. W pewnym momencie dostałem informację, że moja przeglądarka (FF2) niedługo "przestanie być wspierana" i mam się przerzucić na "lepszą" (zamieścili listę, oczywiście na liście był Chrome). Nie przerzuciłem się i teraz większość funkcji YT jest dla mnie niedostępna. Kara jakaś czy co?

Podejrzewam, że YT ma ten sam problem, co NK, tylko w skali globalnej. W każdej milisekundzie wpływają tam gigabajty totalnego śmiecia - "paput rzyga", "najebana Magda" czy inne "ale urwał". Pewnie już tak połowa gówniażerii, wyposażonej w jakikolwiek kabel od pralki z opcją filmową, pcha tam ochoczo wszystko, co tym nakręci. Potem inni robią z tego remiksy i remiksy remiksów. Z sensowniejszych treści też trudno wskazać pozycję, której by tam już nie było (i to w wielu kopiach), do tego dochodzą parodie tego i remiksy.

Rodzi się pytanie: gdzie to wszystko trzymać, za jakie pieniądze i - tak na dobrą sprawę - po co? Niestety, nie ma dobrego wyjścia z tej patowej sytuacji - albo ścisła moderacja, albo reglamentacja taka czy inna, odstręczający regulamin, albo godzenie się na totalny śmietnik przy świadomości, że gdzieś go trzeba na bieżąco pomieścić a rzeka gówna nie ustanie.
[#29] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Ciapo, post #22

albo w czasach szkolnych byli największymi wrogami, a teraz wielce przyjaciele

Z drugiej strony nienawidzić do grobowej deski kogoś, kto wkurzał, gdy miało się 7 lat, to by jakieś chore było. Ludzie po prostu dojrzewają, zmieniają warunki życia a przez to spojrzenie na świat i na innych. Wczorajszy zagubiony kilku- albo nastolatek, chowany w dysfunkcyjnej rodzinie i reagujący agresją, dzisiaj jest dorosłym człowiekiem, być może wiodącym szczęśliwe życie i zupełnie inaczej patrzącym na rzeczywistość. Nie przyszło Ci to do głowy? ;)

Żeby nabić sobie znajomych, nie trzeba łasić się do dawnych wrogów - w gotowości czeka armia pokemonów, 1.000.000 Vaness Hudgens, 1.500.000 Zaców Efronów, Gumiś kolekcjoner kont i Kosz Ssawny.
[#30] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #29

Nasza Klasa na początku była fajna. Limit do 2 czy 3 zdjęć z określonym rozmiarem (tak było chyba przez pierwsze 2 tygodnie) natomiast później to się zaczął przepych. Zmieniłbym nazwę portalu na nasza-kasa badz nasz-majatek jak kto woli. Dla mnie to nie jest ZABAWA tylko pokaz mentalności naszego narodu. Jak ktoś coś ma to musi pokazać innym żeby Ci zazdrościli.

Mam to głęboko, bo konta na nk już dawno nie mam. Odkąd zaczęła się robić z tego portalu jaskinia Trolli. Hańbioza i tyle :)


a na pytanie Daclawa "co Ci do tego" odpowiadam:

To mi do tego że zamierzenia portalu były inne a co innego powstało i mnie to rozwala tak więc mam prawo to komentować. Bo to nie jest jakaś tam zabawa to co tam wyprawiają tylko po prostu rozpacz i posianie tępoty....



Ostatnia modyfikacja: 27.06.2010 15:27:00
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem