[#31] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@bombermax, post #30

Bo to nie jest jakaś tam zabawa to co tam wyprawiają tylko po prostu rozpacz i posianie tępoty....

Ale to co się tam dzieje jest winą ludzi a nie portalu. Portal to tylko narzędzie.
[#32] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Cosi, post #24

To akurat słusznie, że stare przeglądarki takie jak Firefox 2 czy Internet Explorer 6 nie są już wspierane przez YouTube, nie są już nawet wspierane przez ich producentów.
Moim zdaniem trwanie przy tych starych przeglądarkach przy możliwości przejścia na nowsze, wspierane wersje jest tylko i wyłącznie ignorancją lub niewiedzą użytkownika (też o potencjalnych zagrożeniach), a ze strony web developera mogę dodać, że również trudniej jest rozwijać strony tak żeby pod starymi przeglądarkami (które nie obsługują nowych elementów dobrze lub wcale) również działały.

[#33] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #31

To wina twórców tego "portalu".

[#34] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #33

Lans ma długą tradycję w naszym narodzie ;)

http://pu.i.wp.pl/?k=MzgzNjEyNjQsNDUxMDMwNTA%3D&f=Kochaj_albo_rzuc1.jpg



Ostatnia modyfikacja: 27.06.2010 16:11:24
[#35] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@frywolny_marian, post #34

http://www.mmtrojmiasto.pl/rep/blog/5799/17382.4.jpg

[#36] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #28

> Rodzi się pytanie: gdzie to wszystko trzymać, za jakie pieniądze i - tak na dobrą sprawę - po co?
Czyli jaki z tego wniosek? Dobre strony powinny być niszowe - ominie je g...o, które wszakże płynie głównym nurtem :)

[#37] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@grxmrx, post #32

> Moim zdaniem trwanie przy tych starych przeglądarkach przy możliwości przejścia na nowsze, wspierane wersje jest tylko i wyłącznie ignorancją lub niewiedzą użytkownika (też o potencjalnych zagrożeniach)
Przykłady proszę :) Mam FF 2.0.18. Co mi grozi? ;)

> a ze strony web developera mogę dodać, że również trudniej jest rozwijać strony tak żeby pod starymi przeglądarkami (które nie obsługują nowych elementów dobrze lub wcale) również działały.
Ze strony web developera spytam: jakież to nowe elementy (nie mówię o ramkach w kształcie słonika albo plazmowym tle przycisków) wchodzące w skład standardów wyznaczanych przez W3C nie działają na moim FF?
Pytanie pomocnicze: jakie nowe elementy YT (z tych podstawowych, używanych przez przeciętnego internautę) wymagają nowszej przeglądarki? :)

[#38] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #33

To wina twórców tego "portalu".

A masz jakiś pomysł w jaki sposób można uniknąć śmietnika, wygłupu i pokemonu na portalu tego typu? Bo mi przychodzi do głowy tylko ścisłe moderowanie wszystkiego + weryfikacja danych osobowych rejestrujących się, taka jak na Allegro. Oczywiście kosztem wprowadzenia znacznie dolegliwszych opłat służących zatrudnieniu ludzi, którzy by się tym zajmowali.

Po wprowadzeniu czegoś podobnego internet by spłonął i spłynął krwią jak długi i szeroki a krytykanci NK wypluliby zęby i wysrali dusze na takie dictum.
[#39] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #29

Przyszło mi to do głowy oczywiście, że tak, tylko w takim układzie dlaczego dodają Cię do listy znajomych a potem kontakt się urywa? ;) Z około 40 osób, które bardzo chciały dodać mnie do swoich znajomych może z dwoma tak naprawdę utrzymywałem kontakt i prowadziłem jakieś dyskusje, chociaż zanim pojawiłem się na naszej klasie miałem z nimi kontakt przez gg czy maila, więc NK dla mnie nie miała najmniejszego sensu. Wszyscy bardzo chcą mieć Cie na liście znajomych, ale kiedy próbujesz nawiązać z nimi kontakt okazuje się, że olewają wszystkie Twoje wiadomości ;) Może to tylko ja mam takie szczęście do dawnych znajomych, ale powiedz mi z iloma ludźmi ze swojej listy znajomych utrzymujesz regularny kontakt?


Pozdrawiam rotfl

[#40] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #38

Im na tym nie zależy. Chodzi im o to żeby było jak najwięcej osób zarejestrowanych.

[#41] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #33

To wina twórców tego "portalu".

Co jest winą twórców portalu? Że mamy doszło do niekontrolowanego rozrostu pokemonizmu na ich stronie internetowej? A ludzie dostający orgazmistycznych wstrząsów na widok kilometrowych komentarzy swojego nowego zdjęcia znajdującego się w nielimitowanym śmietniku innych "dowartościowujących" obrazków wołających o pomstę do nieba to już nie są niczemu winni? Daj człowiekowi wolną rękę to Ci nawet na twoje "narobi".


Jest pewien blog, który już od dawna kolekcjonuje "kliniczne" przypadki na tym portalu: http://naszaklasa.blox.pl/html Miłego czytania. Tam z boku poczytajcie sobie "ostatnie wpisy" w tym taki dosłowny przykład użytkowników, którzy sobie lubią pożartować w stylu "patrz, ale ze mnie debil". http://naszaklasa.blox.pl/2010/06/Jak-dziala-dotyk-na-sztucznego-zwierzaka.html

[#42] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@rafgc, post #41

Hja, hja, to ostatnie zdjęcie sztucznego zwierzaka, ten różowy łoś (czy coś), to z Cieszyna jest, a moi znajomi mają pełno zdjęć z dosiadania go.

[#43] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Ciapo, post #39

W czasach, kiedy ja poznawałem pierwszych ważnych znajomych, nie było GG ani maila, tylko rozmowy kontrolowane, więc kontakt łatwo było stracić i trudno potem odszukać. Następnie nastała PRYWATNOŚĆ - i gleba. NK okazała się tu wybawieniem.

Aktualnie kontakt przez NK utrzymuję z kilkoma WAŻNYMI dla mnie znajomymi i wystarczy. Oczywiście nie ma sensu korespondować ze wszystkimi, bo w większości są to już - de facto - kompletnie inni ludzie, z którymi nie łączą już mnie, tak jak kiedyś, ani wspólne środowisko, ani wspólne zajęcia.
[#44] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #40

Im na tym nie zależy. Chodzi im o to żeby było jak najwięcej osób zarejestrowanych.

No mi też na tym nie zależy. Chadzam tam, gdzie jest coś dla mnie interesującego i w żaden sposób nie przeszkadza mi 7 milionów pokemonów leżących obok. W czym Tobie przeszkadzają? Przecież są narzędzia do wyszukiwania tego co trzeba.
[#45] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@rafgc, post #41

A to wszystko przez to, że dali wolną rękę. Dla nich się liczy sztuka.

[#46] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #44

Mi to w niczym nie przeszkadza. Nie mam tam konta.

[#47] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #33

To wina twórców tego "portalu".

Oni juz maja tyle kasiory, ze kont bankowych na swiecie brakuje. :P
A wiadomo ze na jednym nie trzyma sie calej kasy - gora 100-500 tyś, z czego po upadku banku i tak odzyskac mozna tylko 50 tyś (przynajmniej w polskich warunkach). ;)
[#48] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Andrzej Drozd, post #47

Oni juz maja tyle kasiory, ze kont bankowych na swiecie brakuje.

I na zdrowie. :) Nie ukradli, uczciwie zarobili.
[#49] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Daclaw, post #48

I na zdrowie. Nie ukradli, uczciwie zarobili.

No, dokladnie tak :)
Chodzilo mi tylko o to, ze to nie jest problem smietniska jako takiego. Stac ich na kolejne macierze twardych dyskow. Ale ten wiekszy smietnik trzeba jednak moderowac.
[#50] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@Andrzej Drozd, post #49

Nie mają kiedy.

[#51] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@parallax, post #45

Pomyśl sobie z ilu osób musiałaby się składać ekipa moderatorów aby w pełni kontrolować to co się tam dzieje, przecież przepływają tam codziennie tony tego śmiecia. Komercjalizacja portalu nie jest niczym zaskakującym, każdy chce zarobić i dlatego wymyślają takie rożne bajery. Kto jest pokemonem to z nich korzysta, a normalnemu użytkownikowi, któremu nie są potrzebne żadne panowie gąbki, gigabajty transferu na zdjęcia, oraz kilometrowa lista odwiedzających go osób wystarczą podstawowe funkcje oferowane przez ten portal, nikt Cię nie przymusza do korzystania z ich płatnych usług ani wnikania w środowisko normalnych inaczej naszoklasowiczów. Dacław ma rację, portal jako środek wspomagający możliwość odszukania starych znajomych sprawdza się znakomicie, a to jest całkowicie bezpłatne, dobre jest również to, że w przypadku nagłego urwania kontaktu z jakimś znajomym z daleka, możesz się zapytać jego znajomych czy wiedzą co się z nim dzieje i ja miałem okazję już z tego skorzystać.

Tak więc, nk.pl nie straciło na funkcjonalności ani trochę, po prostu ogrom podskakujących pokemonów przysłania prawdziwe przeznaczenie tego portalu, ale przecież nie musisz zwracać uwagi na takie odchylenia będąc tam zarejestrowanym, ale to już twój osobisty wybór.

[#52] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@rafgc, post #51

Dacław ma rację, portal jako środek wspomagający możliwość odszukania starych znajomych sprawdza się znakomicie, a to jest całkowicie bezpłatne, dobre jest również to, że w przypadku nagłego urwania kontaktu z jakimś znajomym z daleka, możesz się zapytać jego znajomych czy wiedzą co się z nim dzieje i ja miałem okazję już z tego skorzystać.


Wszystko ładnie i pięknie, ale chyba nie czytałeś ich nowego regulaminu. Wszystko w nim ci pasuje? Bo mi nie. I przez to wykasują mi konto.
[#53] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #52

Jeżeli nie pasują Ci jakieś punkty ich regulaminu, to masz całkowite prawo do rezygnacji z korzystania tego portalu. A z tym kasowanie, to jest tak samo jak wszędzie gdy zmieniają regulamin. Tak jak mojemu znajomemu co miał internet z orange, przysłali nowy regulamin i napisali, że jeśli się z nim nie zgadza, to może zrezygnować z korzystania z ich usług, ale wczytując się dalej w tekst dają do zrozumienia, że czynność ta będzie obarczona opłatami karnymi z tytułu zwrotu różnicy między ceną promocyjną a normalną w zależności od czasu w którym z usługi się skorzysta. Robią z ludzi debili, bo i tak nie masz wyboru, a właściwie masz taki sam jak miałeś wcześniej przed zmianą regulaminu, nie podoba się regulamin to płać, chcesz odejść to płać, masło maślane tylko w innej etykiecie, wszędzie jest tak samo. A co do nk.pl, to sami pod sobą dołki kopią i się kiedyś przejadą po prostu.

Możesz też wykasować wszystkie zdjęcia, to wtedy nie będą mieli za bardzo co wykorzystywać :)



Ostatnia modyfikacja: 06.07.2010 23:51:44
[#54] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #1

A czy w regulaminie nie jest zaznaczone, że tylko wizerunek ze zdjęcia GŁÓWNEGO może być wykorzystany przez NK do "dowolnych celów"?...
[#55] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@quantor, post #54

A niech sobie wykorzystują, na zdrowie. :) Artystą nie jestem, chleba w ten sposób nie stracę.
[#56] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@quantor, post #54

W regulaminie jest prawniczy bełkot. Właśnie NK wyświetla mi na stronie tekst: "Użytkowniku, możesz być spokojny. Żadne Twoje dane nie zostaną przekazane podmiotom zewnętrznym, szczególnie reklamodawcom! Nad poprawnością ich przetwarzania czuwa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych!". Dalej jest taki obrazek z gazetą, plakatem i jogurtem, a nad nim napis "Tu nie pojawi się Twoje zdjęcie! Nie zobaczysz się na opakowaniu jogurtu, na kubku czy plakacie!".
A dalej znowu każą mi zgodzić się na: "Zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204, z późniejszymi zmianami) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę „Nasza Klasa Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. gen. J. Bema 2 (dalej również: „Spółka”) moich danych związanych z aktywnością w portalu prowadzonym przez Spółkę pod adresem nk.pl (dalej również: „Serwis”) w celach reklamowych, badania rynku oraz badania zachowań i preferencji w ramach Serwisu z przeznaczeniem wyników tych badań na potrzeby polepszenia jakości usług świadczonych w ramach Serwisu przez Spółkę."
I to mi się nie podoba.
[#57] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #56

Dzisiaj otrzymałem taką oto wiadomość:

"Użytkowniku!

Dziękujemy Ci za przyjęcie nowego regulaminu, prosimy jednocześnie byś ponownie rozważył zaakceptowanie proponowanych zgód. Wyrażenie zgód jest niezbędne do tego, byśmy mogli zaoferować Ci nowe usługi. Do tej pory z gier na NK skorzystały już 3 miliony osób, a liczba i różnorodność gier ciągle rośnie, więc z pewnością będziesz mógł znaleźć wśród nich interesujące Cię propozycje. Oprócz gier będziemy niebawem wdrażać kolejne opcje (grupy zainteresowań, widżety, wersję serwisu na komórki), które mogą spotkać się z Twoim uznaniem i urozmaicić przebywanie w nk.pl.

Jeszcze raz pragniemy Cię zapewnić, że wbrew plotkom, jakie mogły do Ciebie dotrzeć z niektórych mediów, żadne Twoje zdjęcie i dane nie zostaną przekazane reklamodawcom. Nie zobaczysz swojej podobizny na kubku, smyczy, plakacie czy w jakimś czasopiśmie. Udzielone przez Ciebie dobrowolnie zgody nie zmieniają tego stanu. NK nigdy nie działała i nie będzie działać w ten sposób. Twoje zdjęcie główne, jeśli skorzystasz z opisanych gier, będzie mogło przedstawiać Cię innym graczom. Podobnie będzie się to działo w grupach czy innych funkcjonalnościach, jeśli zdecydujesz ich użyć.

Postanowiliśmy przesunąć termin wprowadzenia usługi grupy, aby wydłużyć Ci czas, w którym możesz podjąć decyzję, ponieważ zależy nam na Twoim uczestnictwie w portalu. Ponadto wiele osób, spośród tych, które nie zaakceptowały jeszcze zgód, prosiły o dodatkowy okres do namysłu, tak więc spełniamy tę prośbę. Zachęcamy do pozostania w serwisie i korzystania ze wszystkich jego możliwości."

Czyżby wymiękali?
[#58] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@kmilota, post #57

"zaakceptowanie proponowanych zgód", "które nie zaakceptowały jeszcze zgód", "dodatkowy okres do namysłu", "podobnie będzie się to działo w grupach czy innych funkcjonalnościach" - kto to pisał i po jakiemu?

[#59] Re: Nasza Klasa idzie w dziwną stronę

@frywolny_marian, post #58

Jak to kto? Nasza Klasa Sp. z o.o. Tak się nazywa nadawca tej wiadomości.
[#60] Nasza Klasa już dawno poszła w dziwną stronę

@kmilota, post #59

Tak.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem