Wątek zamknięty
[#1411] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1410

Nokaut to masz wtedy, gdy za dużo popijesz samogonu chochelką.OK

Tak czy inaczej, piernicz, piernicz Sasza, ja poczytam.OK
[#1412] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1391

[#1413] Re: Głupota w Polsce

@Diabeł, post #1412

https://www.youtube.com/watch?v=-vwO71SvaUk - tu masz piosenkę o Żołnierzach Wyklętych. Ojciec Klenczona z Czerwonych Gitar był jednym z nich.
Cenzura PRLu na szczęście nie dopatrzyła się ukrytego przekazu.
[#1414] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1413

Bzdury opowiadasz o tej cenzurze, bo akurat cenzura PRL miała to gdzieś ok, racja, tylko nikt wtedy nie myślał o robieniu bohaterów z pospolitych bandytów, bo tacy w większości byli wyklęci.
[#1415] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1413

[#1416] Re: Głupota w Polsce

@Diabeł, post #1415

Żeby w razie czego mogli przekazać na FON, czyli FunduszObronyNierobów.
[#1417] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1416

Co Wy macie z tymi nierobami tutaj w Polsce ?. W każdym nowoczesnym cywilizowanym kraju dąży się do tego żeby pracować jak najmniej, a Polacy chcą pracować jak najwięcej
[#1418] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1417

To chyba nie tak. Co lubisz dawać kasę komuś, kto jest zdrowy i nie chce mu się robić, ciągle wybrzydza? Ja nie widzę powodu, żeby utrzymywać takich ludzi na zasiłkach, które pójdą z moich podatków, a mogły by pójść (podatki) na tyle innych potrzebnych rzeczy.
[#1419] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1414

Dla Drożdziny to margines, pojedyncze przypadki . Takie UPAdlińskie szczęść boże , ostatnie co słyszeli mordowani na Wołyniu; kobiety, dzieci i mężczyźni. Za ten okrzyk w Polsce powinni oklepani regulaminowo

https://www.youtube.com/watch?v=-JnJfaD51p8
[#1420] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1418

Za bardzo upraszczasz, wręcz prostacko, włącz nieco analitycznego myślenia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 08:52:22 przez sigma2pi
[#1421] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1420

Wiesz co jest źródłem takiego prostackiego myślenia i z skąd czerpie swoje przemyślenia ?. Z dziedziny o nazwie psychologia behawioralna. W najbardziej prostackim prymitywnym wydaniu - obowiązującym w polityce prawactwa, psychologia behawioralna zrównuje człowiek z najprostszym zwierzęciem działającym jedynie na zasadzie odruchu, całkowicie ignoruje coś takiego jak indywidualne cechy ludzkiej psychiki, z stąd właśnie w tym prądzie politycznym prostacko prawackim biorą się takie przekonania o roli społeczeństwa, człowieka w społeczeństwie, pojawia się tutaj wróg zastępczy w formie tzw. marginesu, wykluczonych itp. jako tych winnych wszystkiego, którym odebranie czegoś zagwarantuje wszystkim pomyślność i dobrobyt - a "nieroby" pójdą do pracy, a wszystkim będzie żyło się lepiej , bo państwo powinno otwierać drzwi tylko dla elity (czyli to; "moje podatki powinny iść na coś innego") , także w końcowym rezultacie wychodzi z tego nic innego, jak zwykłe prostacko prawackie myślenie w kategoriach interesu wąskiej grupy społecznej mającej być beneficjentami takiej polityki społecznej.

Ten temat jest bardzo rozległy, kwestia strukturalnego bezrobocia, strukturalnej biedy, bo przecież padają takie dziwaczne określenia jak "nie masz wykształcenia, nie masz dyplomu itp., dlatego jesteś biedny", tak, ale przecież nawet gdyby wszyscy otrzymali dyplom i wykształcenie to problem nie zniknie, typowe proste oczekiwanie samorozwiązania problemu w strukturze społeczno-politycznej generującej ten problem niejako z samego założenia, koncepcji systemu (bezrobotni są po to żeby dyscyplinować pracujących, biedni po to żeby tym którym coś się powiodło mieli większą motywację do nieutracenia osiągniętego statusu - chociaż ten status jest wypadkową ich własnych starań oraz panującego status quo wiszącego na bardzo cienkiej nitce zawirowań politycznych i ekonomicznych - o czym przekonali się do niedawna zamożni Amerykanie z średniej klasy tracąc swoje domy i stając się klientami bonów żywnościowych, chociaż przecież tak samo ciężko pracowali jak wcześniej itd. itd., kto był temu winny, biedni na zasiłkach ? )

Jak napisałem, temat jest bardziej złożony, a niektórzy zachowują się jak takie robaczki żuczkowe widzące jedynie swoją gównianą kulkę, czyli niewielki wycinek rzeczywistości, nie mogąc nawet domyślić, że z góry świat wygląda całkiem inaczej, dopiero jak się ich podrzuci na moment doznają chwilowego olśnienia, ale najczęściej spadają i dalej toczą swoją gównianą kulkę, bo skrzydła same nie wyrastają
[#1422] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1421

Nawet w socjalizmie rozumieli, że ludzie musieli pracować dla wspólnego dobra, więc nie pleć głupot. Mądrzejsi od nas powiedzieli kiedyś, że człowiekowi nie należy dawać pieniędzy za nic. Niech wykona jakąkolwiek pracę, by uszanował to co dostaje w przeciwnym razie jego roszczenia będą rosły, a szacunek dla tego co dostaje i który daje będzie malał. Pomyśl zanim czasem coś napiszesz, bo nieraz mam wrażenie, że stawiasz kontrę w dyskusji tylko w nadziei na wywołanie jakiegoś sporu. Ja dzisiaj pracuję, jestem w miarę zdrowy i chcę płacić podatki,które pójdą na wojsko, policję, służbę zdrowia i edukację. Nie chcę sytuacji, w której zachoruję i okaże się, że płaciłem składki, ale nie ma mnie kto leczyć, bronić, bo rozdano moje podatki i w kraju jest burdel. Patriotyzm polega na płaceniu podatków i mądrym gospodarowaniu nimi. Jeżeli będzie grupa, która może, ale nie pracuje, to ta druga grupa, która pracuje może się zbuntować lub kiedyś się zestarzeje, zachoruje i co wtedy? Ci, którzy nie pracowali będą wołać o solidarności z nimi, a ja się pytam ja ciągnąłem wózek długo, a wy tylko na nim jechaliście, teraz powinniście być zostawieni sami sobie zgodnie z waszym podejściem do życia (egoiści). Nie mamy złóż ropy i innych skarbów żeby dokładać do budżetu, to nie Norwegia.
[#1423] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1422

Patriotyzm polega na płaceniu podatków i mądrym gospodarowaniu nimi.
Niech zacytuję Warzechę:
Patriotyzm nie sprowadza się do płacenia podatków ani nie na tym polega, nie każde podatki są zasadne, sprawiedliwe, a obywatele nie mają obowiązku zachowywać się jak barany, idące na rzeź i potulnie zasilać fiskusa w każdej sytuacji.

Dać się golić złej władzy i nie dbać o to, jak korzysta ona potem z naszych pieniędzy - to nie patriotyzm. To głupota.



Spłaszczanie patriotyzmu do podatków to całkowite pomylenie pojęć, IMHO.




Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 13:36:03 przez Dopuser
[#1424] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1422

A ja sobie myślę, że nadal toczysz kuleczkę jak ten żuczek , bo nic, a nic nie zrozumiałeś. Patriotyzm i podatki, tego chyba nawet 3 letnie dziecko nie wymyśli, większego nonsensu nt. patriotyzmu chyba w życiu nie czytałem . W socjalizmie chodzi też o pracę społecznie pożyteczną, czyli taką, która niekoniecznie generuje wartość dodatnią w PKB, ale co ja będę pisał i tak nie zrozumiesz .
[#1425] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1413

https://www.youtube.com/watch?v=MPfAuerBrt4
[#1426] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1424

Zanim Dopuser nie napisał, poległeś w odpowiedzi do KM. Cały czas uczysz się na "żywo". Czyli wreszcie przystąpisz do matury, Sasza.OK
[#1427] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1424

Dodam jeszcze, że KM przejrzał twoja psychikę, a wynagrodzeniem tego był twój tekst, czyli " ale co ja będę pisał i tak nie zrozumiesz".OK
[#1428] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1426

Co Ty za brednie piszesz Mykoła, zajmij się lepiej swoimi idolami z bataliona Tornada dawniej Szahtiorsk... , weź widły i capnij się w ten pusty bezrozumny łeb, bólu nie poczujesz, więcej napisałem niż KM, i też w skrócie odparowałem argument KM z cyklu; "socjalizm vs polityka pełnego zatrudnienia", najzwyczajniej nie ma pojęcia o tym i tyle ok, racja . Wpisu o patriotyzmie nie komentuje, bo KM chyba jest na tyle władny umysłowo, w odróżnieniu od Ciebie proukropski nieuku, żeby samemu wziąć poprawkę
[#1429] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1425

Infantylne mity o "przeklętych, wyklętych, niezłomnych", bo przecież nie o prawdę historyczną tu chodzi, tylko o kreowanie wielkich mitów
[#1430] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1428

Żyłka ci pęknie ukropski nieuku, kremlowski agenciku. Sasza vel Mykoła (który ma fioła).
Zajmij się lepiej swoimi fetyszami o ukropskich batalionach. Weź sobie widły i kacapnij się w paznokieć piątego palca lewej nogi i zamiast popijać samogonu, zrób sobie porządną lewatywę tak jak to już opisywałeś kiedyś.OK

Następnie udaj się do psychologa i psychiatry.OK
[#1431] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1429

Amerykańscy opozycjoniści, tacy sami jak amerykańscy junciarze z ATO na UPAinie

https://www.youtube.com/watch?v=WSmaBpPeEeY

Zamordowali 12 letniego chłopca palestyńskiego wyciągniętego z karetki, przed kamerą rytualnie odcinając mu głowę, a rzecznik Departamentu Stanu USA (Mark C. Toner) ich usprawiedliwiał, że cacy cacy dobrzy..., użyli amerykańskich gazów bojowych (tych samych których kiedyś rzekomo miała użyć armia syryjska) na cywilach kilka dni temu w Aleppo, a rzecznik Departamentu Stanu USA nie uważa tego za terroryzm, tylko pomyłkę ..., a wtedy za to USA chciało dokonać z całym bandyckim NATO inwazji na Syrię tzn. armię Asada, tak jak na Libię i Irak, gdzie amerykańscy gieroje z sojusznikami dopuścili się tylu zbrodni... Co mówią sami "opozycjoniści" z filmiku o sobie, że są 100x gorsi od daesh (państwa islamskiego, kolejnego poronionego dziecka Waszyngtonu pod kierunkiem noblisty pokojowego Obamy) OK . ATOwcy na wschodzie Ukrainy byliby 100x gorsi od protoplastów z OUN-UPA, gdyby się tam nie wpierniczyli w 7 kotłów Donbasu jakie urządzili im Opłoczeńcy - Chwała prawdziwym bohaterom!, że aż musieli ze strachu junciarze z Kijowa błagać cały zachód o Mińsk w chwili salutowania się paniczną ucieczką..., a Poroszenko chciał zęby wybijać, sam w swoim zwidzie pijackim stracił siekacze . Przynajmniej teraz junciarze z Kijowa wiedzą co ich czeka jak zerwią Mińsk-2...

PS. notabene, na filmiku to też tacy "syryjscy wyklęci" wg. zachodniej propagandy, tylko więcej niż połowa to turyści niosący "amerykańską demokracje" z obozów szkoleniowych (amerykańskich, brytyjskich etc.) rozlokowanych w krajach arabskich i Turcji.

Na marginesie. Turcja chyba po puczu jaki urządzili tam Amerykanie z partnerami europejskimi może się wymiksować z NATO i umów z UE, oraz wspierania waszyngtońskich opozycjonistów w Syrii itd. Za kilka dni Erdogan spotka się z Putinem w Petersburgu, wisi błagająco na klamce Kremla już od dawna widząc jaki los mu szykowali natowscy sojusznicy, ....los Kadafiego . Krótko mówiąc. Ustalenia szczytu NATO w Warszawie zwanego sabatem czarownic, można już z powodzeniem cisnąc do kosza
[#1432] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1430

Plujesz się jak syfon, piękny widok bezmyślny nieuku
[#1433] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1429

Infantylne


Infantylny to był twój wpis - ale co ja będę pisał i tak nie zrozumiesz .
Wszyscy wiemy dlaczego tak się zachowujesz. Wychowałeś się jako jedynak bez ojca i mama nie dała cię rady wychować, nadęty, próżny i rozwydrzony bufonie.OK
[#1434] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1432

Syfonisz się plując, bezmyślny nieuku w makijażu.OK
[#1435] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1433

Bezmyślny nieuk z widłami zalał się jadem jak tanim piwskiem z biedry, widać żyłka mu już pękła i jad zalał pustą przestrzeń między uszami. Uważaj żebyś się nie strawił tym jadem razem z kapciochami
[#1436] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1435

Teraz sobie tupnij drugą nóżką, tylko uważaj na widły, rozwydrzony przedszkolaczku.OK
[#1437] Re: Głupota w Polsce

@Andrzej Drozd, post #1436

Z cyklu, typowy ukraiński patriota z Majdanu, czyli kumple Droździny . Zdjęcia z festiwalu badersztat, na którym wystąpi wielka wygrana Eurowizji niejaka Jamala, na którą jurory z Polski dały 100% głosów, dostając w zamian 0 .




Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 12:14:15 przez sigma2pi
[#1438] Re: Głupota w Polsce

@sigma2pi, post #1437

A propos polskiej bomby atomowej. To jest dobre "Polska zwróciła Rosji wzbogacony uran na 7-8 ładunków jądrowych"

http://www.psz.pl/92-polska/polska-zwrocila-rosji-wzbogacony-uran-na-7-8-ladunkow-jadrowych
[#1439] Naziole w Rosji

@sigma2pi, post #1437

Wiedzieliście, że w FR "faszystu nie ma nawet trzystu"?




[#1440] Re: Naziole w Rosji

@recedent, post #1439

"W 2014 roku w Rosji działały 53 organizacje nacjonalistyczne. Ich listę opublikował dwa lata temu portal kolonker.com. Znalazły się na niej 23 organizacje określone jako „umiarkowane”"

"1. Российский общенародный союз — РОС
2. Национально-Демократическа я Партия — НДП
3. Новая Сила
4. ЭО Русские
5. Великая Россия — ВР
6. Национал-демократический альянс — НДА
7. Народный собор — НС
8. Русское Имперское Движение — РИД
9. НСР(Национальный Союз России)
10. Собор русского народа — СРН
11. Русское общественное движение — РОД
12. Национальное русское освободительное движение — НРОД
13. Партия защиты российской Конституции «Русь» — ПЗРК «Русь»
14. Национал-патриоты России — НПР
15. Национал-демократическое движение «Русский Гражданский Союз» — НДД РГС
16. Нация Свободы — НС
17. Русское Национал-патриотическое движение
18. Сопротивление
19. Национальная Социалистическая Инициатива — НСИ
20. Конгресс русских общин
21. Реструкт
22. ОД „РАССВЕТ”(Общественное Движение „РАССВЕТ”)
23. Национальная организация русских мусульман

22 z etykietą „radykalne”:

1. Народное ополчение имени Минина и Пожарского — НОМП
2. Другая Россия
3. Русский Фронт Освобождения «Память» — РФО «Память»
4. ООПД «Русское национальное единство» — „Гвардия Баркашова“
5. ВОПД «Русское национальное единство» — ВОПД РНЕ
6. Движение «Александр Баркашов»
7. Национально-державная партия России — НДПР
8. Народная национальная партия — ННП
9. Истинное русское национальное единство — ИРНЕ
10. Балтийский Авангард Русского Сопротивления — БАРС
11. Русский объединённый национальный альянс (РОНА)
12. Гвардия Христа
13. Национальный союз — НС
14. Союз православных хоругвеносцев— СПХ
15. Союз русского народа — СРН
16. Северное братство — СБ
17. Чёрная Сотня
18. Движение Парабеллум
19. Национал-социалистическая партия Руси — НСПР
20. Партия Свободы — ПС
21. Русский Образ
22. Национал-синдикалистское наступление — НСН

oraz 8 organizacji „zakazanych”:

1. Движение против нелегальной иммиграции — ДПНИ
2. Национал-социалистическое общество — НСО
3. Национал-большевистская партия — НБП
4. Славянский союз — СС
5. Фронт национал-революционного действия (ФНРД)
6. Русский общенациональный союз — РОНС
7. Лига обороны Москвы
8. Формат 18"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem