[#1141] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro, część 3.
[#1142] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro, część 3.
[#1143] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #1129

Ok, ale chyba trzeba dać 7 dni na wpłatę. Jak to jest możliwe że wygrały dwie osoby? Ten który wygrał jako pierwszy w świetle prawa o ile prześle pieniądze w umówionym terminie jest właścicielem tej karty, w przypadku sprzedaży drugi raz tej samej karty, sprzedający naraża się na koszty, gdyż kupujący może zażądać wydania towaru i w tedy sprzedający musi kupić drugą taką kartę, lub zwrócić pieniądze wysłane, oraz za ew. straty kupującego.
Jak dla mnie to wygląda na podbijanie ceny i to w słabym wykonaniu.
[#1144] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1143

musi kupić drugą taką kartę,


Możesz podać przepis&paragraf, który tak mówi?

Benedykt Dziubałtowski
[#1145] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1143

Wygrałem A500 za 52zł ale okazało się, że allegro przedłużyło aukcję o kolejne 24h. Sprzedający olał sprawę tłumacząc się, że nie jego wina tylko allegro. Allegro spuściło mnie na drzewo bo w/g nich mają takie prawo. /awaria portalu/
[#1146] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1125

Tak się składa, że ja wygrałem tę kartę i w dniu dzisiejszym nawiązałem kontakt ze sprzedającym, który napisał, że osoba, która wygrała wcześniej, też chce tą kartę kupić (choć jej oferta została wycofana). Zatem sprawa wygląda dziwnie.
[#1147] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1143

W przypadku gdy dwie osoby złoża taką samą ofertę, wygrywa ta która ją złożyła jako pierwsza, miałem już do czynienia z podobną sytuacją i ja jako pierwszy otrzymałem licytowany towar.
[#1148] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Hellena, post #1147

Ta sytuacja jest jasna, wygrywa ten kto złożył ofertę pierwszy.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 16:12:54 przez BaXik
[#1149] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Hellena, post #1147

Też to przerabiałem. Podałem identyczną kwotę jak inny licytujący, a że on zrobił to 2 dni wcześniej, to wygrał aukcję.
[#1150] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1144

Kodeks Cywilny, a na szukanie paragrafu nie mam czasu chwilowo, może później. Regulamin Allegro faktycznie się zmienił, przez co awaria troszkę komplikuje sprawę, pkt. 7.1. Nie wiem jak to wyglądało tam w szczegółach, czy przedłużenie nastąpiło automatycznie i wygrało osoba przed ITU, czy później i zwycięzcą jest ITU, co nie zmienia jednak faktu, że ponowne wystawienie nie powinno mieć miejsca. Sprawę powinno wyjaśnić Allegro.
Jak ITU wygrał, to gratuluję! Świetna karta i to jeszcze z pudłem i całą resztą.
[#1151] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1150

Nie znajdziesz takiego paragrafu. To co zacytowałem dopowiedziałeś sobie sam.
To dosyć powszechne nie tylko w amiświatku.


Benedykt Dziubałtowski
[#1152] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro, część 3.
[#1153] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #1152

Z tym dużo to uważaj, poprzednio cena doszła do 1025 lub 1050, teraz cena stoi już na 1000zł a jeszcze 4 dni do końca. Może niepotrzebnie napisałem o karcie i nagoniłem sprzedającemu klientów ?


Pozdrawiam
[#1154] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1151

Art. 535. kodeksu cywilnego.
I teraz, w chwili zakończenie aukcji (z tej kategorii, bo nie dotyczy to wszystkich) dochodzi do zawarcia umowy kupno sprzedaż. Po dokonaniu swoich zobowiązań, kupujący ma prawo wymagać dokonania zobowiązania wynikającego z umowy od sprzedającego. W przypadku braku, może dochodzić się swoich praw w sądzie.
Ja nie jestem prawnikiem, ale dobry prawnik znajdzie też inne paragrafy.
To co zacytowałem dopowiedziałeś sobie sam.
Nie rozumiem, co dokładnie?
A i jeszcze sprawdź proszę Rękojmię, tam jest też kilka rzeczy które pod to podejdą.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 17:42:56 przez flops
[#1155] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1154

http://www.ppa.pl/forum/pregierz/25389/ceny-na-allegro-czesc-3./39#m371776


Czyli tak jak myślałem. Nie ma zapisu, ze musi kupić drugą rzecz aby się wywiązać z umowy.

Benedykt Dziubałtowski
[#1156] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1155

Możliwe że jest . Miałem kiedyś zajęcia z prawa cywilnego (10 lat temu ,więc może coś się zmieniło) na których to była ta kwestia omawiana, że sprzedający MUSI dostarczyć przedmiot umowy zgodny z ową umową (nie ważne czy ten sam, przedmiot musi odpowiadać temu co w umowie jest) . Na pewno taka sytuacja ma odpowiedni paragraf .

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 17:48:45 przez PrzemasIII
[#1157] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@PrzemasIII, post #1156

Zapewne są tez uregulowania co należy zrobić gdy sprzedający nie może z przyczyn losowych tego zrobić. Na pewno tam nie znajdziesz zapisu, że musi iść i kupić nowe.

Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 17:54:55 przez Benedykt Dziubałtowski
[#1158] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1157

W teorii powinno być tak, że te przyczyny losowe powinny być odpowiednio udokumentowane - w innym wypadku spokojnie sprzedającego można nazwać oszustem.
[#1159] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@gorzyga, post #1158

Nie zawsze jest możliwe to o czym piszesz. Poza tym jak Ty sobie to wyobrażasz? ktoś nie ma dowodu na to, że mu pamięć w kompie padła przed wysyłką i chce oddać kasę a kupujący go nazywa oszustem, bo ten nie moze tego odpowiednio udokumentować?. No chyba coś tu nie gra w tej Twojej teorii.

Benedykt Dziubałtowski
[#1160] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1159

Doskonale rozumiem, że Tobie może coś nie grać w mojej teorii.
[#1161] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1157

O ile w umowie nie było takich zastrzeżeń na bank jest zobowiązany do dostarczenia przedmiotu umowy .
[#1162] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@PrzemasIII, post #1161

Pamiętaj o tym, ze jeśli coś nie jest sprecyzowane w umowie to obowiązują przepisy stosownego kodeksu.


Benedykt Dziubałtowski
[#1163] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1162

Art. 535. Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Art. 545
§ 1. Sposób wydania i odebrania rzeczy sprzedanej powinien zapewnić jej całość i nienaruszalność; w szczególności sposób opakowania i przewozu powinien odpowiadać właściwościom rzeczy.
§ 2. W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.

Art. 548
§ 1.[b] Z chwilą wydania[/b] rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.
§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.
[#1164] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1125

Wchodzę na Allegro i znowu widzę tę kartę - od złotówki, zakończona, bez ofert. Dziwne rzeczy się tam dziejo panie...
[#1165] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro, część 3.
[#1166] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1159

Nie zawsze jest możliwe to o czym piszesz. Poza tym jak Ty sobie to wyobrażasz? ktoś nie ma dowodu na to, że mu pamięć w kompie padła przed wysyłką i chce oddać kasę a kupujący go nazywa oszustem, bo ten nie moze tego odpowiednio udokumentować?. No chyba coś tu nie gra w tej Twojej teorii.


W tej teorii wszystko gra. Wszak "padnięta pamięć" się nie dematerializuje, jest po prostu padnięta, bezużyteczna. W takim przypadku zatem, aby oczyścić się z zarzutów wypadałoby zwrócić pieniądze i wysłać na potwierdzenie swojego tłumaczenie "padniętą pamięć", która i tak nie stanowi już wartości materialnej poza wartością moralną.
[#1167] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #1166

Miałem dokładnie taką sytuacje z turbo do a1200. Ale tutaj akurat kupujący nie miał oporów przed przyjęciem zwrotu pieniędzy. Teksty typu "nie zgadzam się na zwrot kasy" nie miały miejsca.


Benedykt Dziubałtowski
[#1168] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@_arti, post #1164

Widział to ktoś ? Licytujący chyba z Marsa spadli, że dają tyle kasy za sprzęt w niewiadomym stanie !!!
[#1169] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #1168

Tam jest CSPPC który chodzi po 4000pln sam, jak ktoś przejedzie i sprawdzi sobie sprzęt to kupi prawdziwy rarytas, a nie taki jak A500 z śmietnika.
[#1170] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #1169

Ja sobie zdaję sprawę co tam jest. Chodzi o to, że sprzedający nie gwarantuje sprawności sprzętu. Poza tym, mnie odstrasza wyobrażenie sobie co się z tym mogło dziać przez ostatnie 13 lat w tej szafie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem