[#1] Ceny na Allegro, część 3.
Reaktywuje stary wątek w celu zareklamowania biznesmenów którzy chyba nie do końca znają wartość wystawianego sprzętu:
Na początek rozszerzenie 0,5MB do A500 za jedyne sto złotych, miały takie chyba wszystkie pięćsetki więc proponowanej cena jest cokolwiek za duża, na innych aukcjach są takie po 20zł i chętnych brak.
I pluskwa w obudowie pięćsetki w cenie większej niż chodzą A600, zestaw kolekcjonerski to zdecydowanie nie jest, więc skąd taka cena ?


Pozdrawiam
[#2] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

więc skąd taka cena ?

Może byłoby rozsądniej sprzedającego zapytać... ;)
[#3] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@stachu100, post #2

W dziale giełda Amiga 4000D w dobrej cenie.
[#4] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@stachu100, post #2

Jesteś pewny że rozsądnie było by spytać sprzedającego ? to może tak zrobisz i napiszesz jaki to dało efekt.


Pozdrawiam
[#5] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #4

Dostałem odpowiedź: " Chciałem sprawdzić czy RadoslawF założy o tym wątek na PPA."
[#6] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@stachu100, post #5

HA! HA! HA!!! OK
[#7] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@stachu100, post #5

No widzisz, czyli nie warto było do niego pisać a tutaj jak najbardziej.


Pozdrawiam
[#8] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Przecież to jest bardzo fajne rozszerzenie do pięćsetki, wcale nie 0.5. Podstawkę pod Gary można dokupić albo zrobić samemu. 88,00 PLN to bardzo fajna cena. Sam miałem takie ale kompletne i sprzedałem chyba za coś ok. 140,00.
[#9] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Co do jednego z tych biznesmenów - nie omieszkam napisać co się przytrafiło mojemu bratu. Handlarz chciał kupić od niego ROM do A600 (był to pełnowartościowy 37.xxx który umożliwiał podłączenie HDD i użytkowanie go bez przeszkód, chyba 37.300, w każdym bądź razie brata 6GB dysk śmigał bez problemu) handlarz ten zaproponował mu 15zł

"Mój kolega elektronik uważa, że są bardzo drogie układy. Moja oferta 15 zł."

Na co brat odparł, że ma kupca za 40zł (jak się później okazało sprzedał ROM za wiele więcej) natomiast ten odparł

"Mój kolega by śmiał się, za tako cenę to można kupić 37.350"

Natomiast śledząc jego aukcje amigowe można boki zrywać jeśli chodzi o wycenę jego własnego sprzętu, który jest droższy kilkakroć od tego co można nabyć na allegro.

I później dziwicie się za co tak "(nie) lubimy" handlarzy! OK
[#10] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@_arti, post #8

Skoro takie fajne to dlaczego nie widać podbijających tę cenę aby dołożyć podstawkę i sprzedać z zyskiem ?
Może doliczyli koszt wysyłki który Ty pomijasz i wyszło im że jednak nie takie fajne.


Pozdrawiam
[#11] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #10

Witam jestem tu może nowy ale czytam sobie od czasu do czasu wątki o cenach z allegro.W większości się zgadzam że ceny są czasami z kosmosu zwłaszcza za tzw "nie mam jak sprawdzić". Z drugie strony rynek to sam i tak weryfikuje.

Pytanie do was. Ile powinny kosztować "gołe"klasyczne Amigi tj.
Amiga 500 = ? zł
Amiga 500+ = ? zł
Amiga 600= ? zł
Amiga 1200 = ? zł
Amiga 2000= ? zł
Amiga 3000= ? zł
Amiga 4000= ? zł
Amiga CDTV= ? zł
Amiga CD32= ? zł
Amiga 1000= ? zł
[#12] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@viaroos, post #11

Dobre OK

Przydał by się "etyczny cennik" Amig i osprzętu do nich.
[#13] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@viaroos, post #11

Ile powinny kosztować "gołe"klasyczne Amigi tj.

1,50 za kilogram.
[#14] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@viaroos, post #11

Allegr - BCM
[#15] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@gorzyga, post #12

Ano, ja bym jeszcze pod wyznacznik dodał stan sprzętu...

a tak, to możemy sobie wróżyć... :P

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2012 23:00:56 przez Tom Rain
[#16] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@krashan_, post #13

Jestem za!
[#17] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@krashan_, post #13

Brzmi to owszem - zabawnie ale nie do końca tak jest. Ktoś kiedyś powiedział, że wartość informacji wzrasta nie wtedy, gdy jest ona użyteczna a wtedy, jeśli jej odbiorcy dbają o to, żeby w miarę upływu czasu przenosić je na coraz bardziej współczesne nośniki. Myśle, że tę teorie można śmiało przełożyć na rzeczy materialne.
[#18] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Bardzo mi się podobają te wczesne obudowy Commodore 128D tak samo jak Amiga 3000 Bardzo eleganckie :)
[#19] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Tom Rain, post #15

Weź pod uwagę że ocena stanu jest subiektywna. I sprzęt który dla jednego jest ideałem dla drugiego jest "mocno spracowany".
Patrz niedawna akcja "idealna A3000".
I co tutaj oceniać...
[#20] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@viaroos, post #11

Wersję amigi podziel przez 10 i masz cenę za 20-letni sprzęt. CD32 licz jak 1200, a CDTV A500/600.
[#21] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Advesarius, post #9

Po stylu pisania obstawiam bym dwóch handlarzy/biznesmenów z naszego podwórka. Niech to pozostanie tajemnicą.
[#22] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Ender, post #21

Unikat
Za takie pieniądze to chociaż przesyłka powinna być gratis.
[#23] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #22

CD32 miała blokady regionalne (pal/ntsc)? Warto przyjrzeć się płycie że pisze tam właśnie ntsc :D
[#24] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #22

Może wstawił o jedną dziewiątkę za dużo ? i miało być 39 a nie 399.


Pozdrawiam
[#25] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@viaroos, post #11

"Pytanie do was. Ile powinny kosztować "gołe"klasyczne Amigi tj."

Źle zadane pytanie, każdy może mieć swoją opinię ile powinna kosztować jakaś Amiga, dla kupującego góra 100zł, dla sprzedającego minimum 200zł a dla coponiektórych nazywanych tutaj handlarzynami 50zł przy zakupie i minimum 250zł przy sprzedaży. Ale chyba nie to cię interesuje.

Chcesz poznać cenę wybranego modelu, obserwuj aukcje i nie sugeruj się cenami kup teraz a obserwuj za ile faktycznie zostały sprzedane poszczególne modele. Niektóre modele są na tyle rzadkie że nie zorientujesz się w ten sposób w cenie, wtedy pytaj.
Jako ciekawostkę podam że wystawiano ostatnio A1000 (sprawna bez klawiatury) z ceną 1000zł w kup teraz w trakcie licytacji doszła tylko do 355zł.


Pozdrawiam
[#26] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #25

Kolejny który próbuje udowodnić że wszystko związane z Amigą to złota żyła: Schematy

Przy okazji mam pytanie, ktoś się orientuje do czego naprawdę może służyć taka taśma ?


Pozdrawiam
[#27] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #26

Hm, z jednej strony Centronics, z drugiej IDE. Może to gdzieś działa...
[#28] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #26

Mi te taśmy wyglądają na takie, które były montowane w kieszeniach na dyski - dokładnie we wsadach gdzie montowało się dysk.

Widziałem też zewnętrzne kieszenie na dyski SCSI z takimi złączami.
[#29] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@_arti, post #27

To nie IDE tylko zwykłe 50pinowe złącze SCSI oraz na końcach zewnętrzne 50pinowe SCSI.
[#30] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #26

Kiedyś na zewnętrznych obudowach SCSI (50 pin) były takie gniazda, które wyglądały jak centronics. Wygląda, że to taśma scsi 50 pin.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem