[#61] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Oxyron, post #59

C128
1571
Niestety obawiam się, że cena będzie poza moim zasięgiem.
[#62] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #61

tak tak, juz to licytuje, napisalem do sprzedajacego , ze interesuje mnie komplet i zaproponowalem aby moze zrobil aukcje w komplecie no ale gosc mi odpisal abym podal cene (realna) nie wiem jaka to realna, gdy porownam moja amige ktora kupilem za niecale 500zl .... to ten komplet moze by mogl kosztowac mniejwiecej tyle samo - no chyba ze sie myle :)
[#63] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Oxyron, post #62

Tak może być. 500-600zł za komplet. Są pudełka, niezły stan, wszystko działa. Ja się w tym miesiącu wypstrykałem z kasy i spasuję ;) - czekam na następną okazję.
[#64] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@miro_78, post #60

Przepłacił, w czasach WDHLoad dyskietki są praktycznie bezwartościowe.


Pozdrawiam
[#65] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #64

Dla Ciebie może tak ale wiele osób nadal lubi popykać z dyskietek. Ceny dyskietek na aukcjach allegro i to używanych wcale nie wskazują aby były bezwartościowe;)
[#66] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@miro_78, post #65

Ceny dziesięciu dyskietek owszem, stu już nie. I od razu napisze dlaczego, sporo ludzi po latach wraca do Amigi, im w większości przypadków potrzebne są dyskietki z systemem, z oprogramowaniem do obsługi kabelka NULmodem i grami, to oni robią popyt.
W omawianym przypadku człowiek kupił sprzęt z kontrolerem HD, podpina pod niego CF a system przygotował sobie na pececie pod emulatorem, jemu dyskietki są zbędne.


Pozdrawiam
[#67] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #66

Moim zdaniem dyskietki beda jeszcze w naszym srodowisku popularne z jednego malego powodu uslyszec dzwiek wczytujacej sie dyskietki jest jak dla mnie przezyciem ekscytujacym ;) przypomina mi sie mlodosc i to jak kazdego miesiaca latalem do kiosku sprawdzac czy jest juz magazyn amiga ;).
[#68] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@SzaryWilk, post #67

No. Pachnacy "poligrafia" kiosk ruchu, otwieraja o 6 nad ranem, tuz przed polozeniem sie spac po łódzkiej imprezce, marlboro prosze, oooo i magazyn amiga wlasnie przywiezli, biore , to wezme tez jednak najtansze fajki "walety" :D
[#69] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@SzaryWilk, post #67

w pełni zgoda...
mamy MOS AOS, WB3.9 itp, itd, ale cześć z nas trzyma Amigi dla prawdziwiego "retro feelingu" i tylko dyskietki 3'5'' oddadzą ten klinat. sam bym chętnie nabył nówki dyskietki DD 3'5 cala.
IMO dobra cena za tę A1200.
[#70] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@carrion, post #69

Moja A1200 zeszła za 520
Chociaż chuchałem i dmuchałem na sprzęt. No i trochę dodatków do niej też było.
Amiga 1200 2 MB sprawna komplet BCM

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 09:07:20 przez Nightmare777
[#71] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Nightmare777, post #70

TO unikat jak Amiga 500 ball design
A to jest Amiga 1200 żółtko design , 2 Mb ram to jest coś. W standardowej amidze 1200 jest 64k Ram jak w commodore
A tak serio koleś się napalił, ma kasę przebił wszystkie i kupił , każdy robi z forsą co chce.
Amiga drożeje szybciej niż złoto , jakby wiedział o tym ten koleś z amber gold, to by nie zbankrutował.
Inwestycja w amigę to jak inwestowanie w dzieła sztuki .pomysł
[#72] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Nightmare777, post #70

I przepłacil :)
[#73] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Nightmare777, post #70

Kupującemu pewnie zależało na tej karcie SANDISK SD 2GB.
[#74] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@rafgc, post #73

Czy to test, czy wartości sprzętu się tak gwałtownie zmieniają?
[#75] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #74

Inna jest cena użytkowa a inna kolekcjonerska. To masz sprzęt nieużywany z nienaruszonymi plombami o sporej wartości kolekcjonerskiej, przypomni ktoś po ile takie zestawy sprzedawali jakiś rok temu ?


Pozdrawiam
[#76] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #75

Pół roku temu za ok 1600 zł poszła A1200 z ACA1230. Całość NOS... Sam licytowałem, ale przegrałem płacz
[#77] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #75

Jakiś czas temu czytałem na amiga.org pogłoski o zbliżającej się "dostawie" a1200 NOS prawdopodobnie z Chin... Nie pamiętam szczegółów, ale jeżeli ktoś miałby dostęp do kupy takich amig, to musiałby być idiotą by wystawić je wszystkie od razu, lepiej dozować szczęście na rynek tak by każda sztuka dawała 1000% dochodu. I ta aukcja dokładnie wpisuje się w tą plotkę...
[#78] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mikser, post #72

Ale przypominam, ze w zestawie bylo 100 dyskietek.
Jesli teraz kupujacy odsprzeda te dyskietki jako "biale wroble" czy tam "biale kruki" 5zl/szt no to interes mu sie zwroci.
A wszyscy dobrze wiemy, ze taka dyskietka do amigi jest dzis warta, tyle co nowy hdd do PC'eta :D
[#79] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #77

Masz zapewne na myśli 500 sztuk leżaków magazynowych z Indii do których ponoć dostęp ma Petro.
[#80] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@pampers, post #79

Może i tak, powiem szczerze że zaopiekowałbym się takim jednym pudełeczkiem z zawartością ... a wiesz coś jeszcze w temacie ?
[#81] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #80

Na gumtree zakupiłem A1200 z Apollo 040 w infinitiv z klawiaturą infinitiv (z myszka) za 50zł.
[#82] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Hubez, post #81

Sprzęt już masz czy dopiero wplacasz i czekasz? Bo jak zapewne wiesz w środowisku amigowym grasuje oszust. Jeżeli jednak wszystko ok to gratuluję. Ja ostatnio kupilem np kartę blizzard ppc za 1tys :) Chociaż czasu coraz mniej na hobby (a retro to nie jedyne moje hobby) nie mogłem się oprzeć za taką cenę. Pozdrawiam
[#83] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@atarens, post #82

Mam, odebrałem już.
[#84] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #80

Z tego co czasami obserwuję wątek to cisza w temacie. Jeżeli jesteś zainteresowany to w przypadku posiadania konta na FB poszukaj Petra i go zalajkuj, ztcp to tam są "najświeższe" informacje na ten temat. Ktoś jednak pisał o cenie 150e+vat więc to drogi interes..
[#85] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@pampers, post #84

Dzięki, nie mam jednak konta na szajsbuku, ale coś wykombinujemy. A co do ceny 150 euro + vat to ok.210 euro czyli ok 880 zł. 880 zł za nie używaną, A1200 to dużo ? Jakby była to biorę choćby dzisiaj.
[#86] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #75

Patrząc ciągle na tą aukcję widać, że złożono 18 ofert, cena jest wyższa i co najciekawsze to są to aukcje "kup teraz". Zatem rozumiem, że sprzedano już 18 sztuk, z czego kolejne są droższe ... Jak nic wpisuje się to w plotkę o składzie 1000 sztuk i jeżeli to prawda, to najpierw powoli nasycą rynek i będzie cisza, a później znowu. Bo po co sprzedawać po podanej cenie 150 euro 100 sztuk, lepiej sprzedać 10 sztuk po 1200 euro .... Gdyby tak schodziła Amiga za czasów C= to teraz zamiast snobistycznej marki apple byłoby commodore... ehh z przyjemnością zostałbym wtedy lanserem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 14:49:58 przez posylus
[#87] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #86

Jakiś czas temu była taka a1200 na allegro tak zwany leżak magazynowy poszła za ok.1500zł
[#88] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #86

może i nie używana ale ten zasilacz jakiś dziwny w C64G takie były a nie w Ami
[#89] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@sebbb, post #88

Ja taki zasilacz dostałem razem z a1200 którą niedawno kupiłem.
[#90] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #89

Jak ktoś mówi, że tylko Polacy to cwaniaki to niech zrewiduje swoje zdanie. Tutaj pewien mieszkaniec Włoch próbuje sprzedać C64 jako NOS (czyli leżak magazynowy) ale baran czyszcząc sprzęt nie wpadł na pomysł aby sfabrykować plombę i tak mamy "leżak magazynowy" dziwnym trafem rozkręcany - z zerwaną plombą. I to jeszcze szczeka za to 2 kafle... Chamstwo nie ma końca...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem