[#31] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #26

Do wszystkich Panów którzy pisali o tym kablu: moja wina, w rozpędzie pomyliłem co niceco. Kabel to jest dokładnie to (Zresztą tam kupiony):

tekst pod linkiem

Zaraz poprawię / dodam notkę na aukcji.

Dzieki, pzdr.
[#32] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Ender, post #20

Czyli moja A4000D miałaby kosztować 200pln... A CDTV tyle co A500 lub A600...
CDTV jest o wiele rzadsza, ma szyk i modę (czarna bajerancka obudowa, jak fajny segment hi-fi, po prostu morowa szeroki uśmiech).
O cenie starych komputerów decyduje kilka czynników:
- ilość szt. wyprodukowanych/zachowanych
- stan,
- wielkość chęci posiadania,
- chwilowy nastrój na rynku,
- i wiele innych niezdroworozsądkowych...
- a tak naprawdę rynek szeroki uśmiech
Rynek zawsze określi cenę, jak ktoś zażąda za wysokiej ceny to nie sprzeda, a za darmo lub po taniości to chyba nikt normalny nie sprzedaje...

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 22:44:54 przez flops
[#33] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Biały kruk, chyba jedyny taki do Amigi.
[#34] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ITU, post #33

Łooooo to Ami jest to w stanie zaadresować? :P jednak cienki bol ze mnie, że tego nie wiedziałem ;)
[#35] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Advesarius, post #34

ale cena w sumie rozsądna. :) OK
[#36] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Ciekaw jestem czy ta sprzedana Amiga nie jest czasem tą samą Amigą, tylko wystawioną z innego konta.
[#37] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@rafgc, post #36

Brak spacji to za mało żeby porównać. Zauważ że w tej nowej aukcji jest klawa z umlautami.
[#38] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@c3h6, post #31

Może to nieładnie pytać o takie rzeczy na forum ale na maile kolega nie odpowiada.
Czy sprzęt który sprzedawał kolega c3h6 w zeszłym tygodniu na allegro był sprawny?
Pytam ze względu na bardzo ubogie opisy, jestem jednym z kupujących.
[#39] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mikser, post #37

No fakt, nie wiem czemu, ale mam złudzenie, że od pewnego czasu panuje pewne błędne koło, mianowicie sprzedający sprzedaje sprzęt którego nie może sprawdzić, ale działał 10 lat temu i nie życzy sobie negatywa , kupujący po stwierdzeniu, ze sprzęt nie działa sprzedaje go dalej pod tym samym szyldem. Może się mylę, ale ilość aukcji, w których coś jest sprzedawane jako niesprawne i do tego dochodzi nieżyczenie sobie negatywa jest zastanawiająca. Sądzę, że powinien powstać dział uszkodzone na Allegro.
[#40] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@rafgc, post #39

Życzyć to oni sobie mogą, chyba gwiazdkę z nieba :D Jeżeli ktoś pisze że nie przyjmuje negatywów to jest to dziwne, bo można je wystawiać i jeżeli coś nie jest zgodne z opisem to nawet trzeba. A tak swoją drogą jako przykład ''nietestowanych'' sprzętów, ktoś teraz sprzedaje właśnie taką płytę od a1200 gdzie na innych aukcjach ma testowane i działające od c128...
[#41] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mikser, post #40

Żeby nie posucha na rynku to nikt by nie kupował takich rzeczy, a tak każdy ma nadzieje, że może akurat zadziała.
[#42] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

[#43] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Wypatrzone przez użytkownika Sky z forum C64power:

450 zł za CD32
http://allegro.pl/amiga-cd32-kompletny-zestaw-gry-i2529011161.html

którą kupił kilka dni wcześniej za 200 zł...
http://allegro.pl/konsola-amiga-cd32-dodatki-laser-czyta-wszystko-i2518385840.html?source=oo

Nie dziwi brak zdjęć w nowej aukcji...
[#44] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@konrad_0x42, post #43

Ogólnie ma do tego prawo, bo według mnie jak za 200pln to świetny zakup. A może sprzedaje inną swoją, a tamtą wziął na zamianę Nic tylko mieć tyle szczęścia.
[#45] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #44

Troche moze z innej beczki, jaki jest stosunek Administracji do stworzenia na PPA listy sprzedajacych/kupujacych na Allegro - czy chocby miejsca, gdzie bedzie mozna zamiescic nick i wrzucic referencje ze wspolpracy zarowno z osobami rzetelnymi jak i naciagaczami i oszustami?

Mysle, ze wiele osob mogloby na tym skorzystac.

Tak sobie mysle, bo akurat mam w toku temat jednego toksycznego kolesia, zero punktow za komentarze. 2 komenty - z czego jeden negatyw, chcial Amige za 30PLN (na chodzie) ale za pobraniem, odmowilem (zero jakiejs agresji z mojej strony) - no i dostalem chyba ze 4 maile pelne bluzgow w moja strone (jestem w/g niego kanciarzem, frajerem i pajacem ) na poziomie troglodyty. W dodatku napisal to poprzez "Zadaj pytanie". No w szoku jestem, nie spodziewalbym sie, ze Amigami interesuja sie takie prymitywy....

W ogole - pytanie do doswiadczonych Allegrowiczow: jak najskuteczniej zwalczyc takiego osobnika, doprowadzic do blokady jego konta? Napisalem do Allegro w tej sprawie i czekam na odp., ale wszelkie wskazowki z Waszej strony bylyby mile widziane.
[#46] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #45

Mail do Allegro wraz z kopiami maili powinien wystarczyć, ja już tak pozbawiłem dwóch ludzi kont na Allegro.
[#47] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #45

Najwazniejsze ze Amiga do niego nie trafila :] taki zdesperowany jeszcze zepsulby.
[#48] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #32

No ta Twoja A4000 trochę więcej, chociaż z podstawową kartą procesorową 999,99.
Co do pytań ile coś jest warte, to wklepuje na Allegro to co mam na sprzedaż porównuje ceny i wiem. Chyba, że to jakaś "skamielina elektroniczna" i nie da się określić co to jest i ile jest warte.

A tak serio komputer jest tyle wart ile za niego zapłacą, ale wystawianie niesprawnego, niesprawdzonego sprzętu za 400-500 zł to moim zdaniem przegięcie na maksa. Tym bardziej, że sprzęt posłuży pewnie maksymalnie do grania w starocie.
[#49] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@pampers, post #46

Dzięki pampers.

No ten koleś definitywnie nie nadaje się do dalszego korzystania z Allegro. A w kwestii technicznej - jak wysyłałeś im takie e-maile? Ja napisałem "ticket" do nich za pomocą formularza, czekam na jakiś odzew (do 48h ma być odpowiedź) i spytam o adres, na który mógłbym "przeforwardować" jego korespondencję jako dowód w "sprawie".

No i ogólnie, to mówię Wam drodzy koledzy, w głowie się nie mieści jacy troglodyci zamieszkują ten piękny kraj ... ech ...
[#50] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ede, post #47

... nie no, wywaliłem go z licytacji, bo prawie na pewno nasmrodziłby jakimś negatywem po tym jakby się okazało, że nie umie tego nawet włączyć ... no i masz rację, taki burak nie zasługuje na Amigę, w żadnym wypadku ...
[#51] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

[#52] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #51

Ma takich więcej, plus gęsty flop w czarnej obudowie jak do CDTV, patrząc na cenę same rarytasy.



Pozdrawiam
[#53] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #52

A żeby to był gęsty flopp, to można by się skusić, a to zwykła stacja DD. Gęste mają oznaczenie FZ-357A. Kiedyś na ebay'u była gęsta chyba za $80, do A3000 /T
[#54] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Do szału doprowadzają mnie aukcje sprzedaży amigi bez podstawowych akcesoriów, czyli zasilacza i myszki.
#1
#2
#3
#4
itp, itd.
Że też ***** ludziom chce sie wystawiać zasilacze i myszki za 20, 30 zł

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 21:10:29 przez glichtanski

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 21:10:52 przez glichtanski
[#55] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #54

moja Ami1200 kpl + HD 3GB poszła na Allegro za 238zł to chyba rozsądna cena :D
[#56] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #54

Nie kupuj od zbieraczy złomu.


Pozdrawiam
[#57] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #54

Hehhee, za taką cenę (+ wysyłka) to swoją A500 z mychą, zasilaczem i rozszerzeniem do 1MB mogę oddać :P
[#58] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@sebbb, post #55

Za taką cenę sam bym wziął. OK
[#59] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #58

a ja kupilem taki zestaw i czy przeplacilem to nie wiem, wazne jest natomiast to ze cieszy mnie fakt, ze posiadam Amige 1200 :)

aukcja na ktorej kupilem swoja Amige 1200

dodam, ze szukam jeszcze commodore 128 i stacje dyskow C1571 no i rarytas stacje 1581 :)
[#60] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Oxyron, post #59

Napewno nie przepłaciłeś to bardzo dobra cena same dyskietki troszkę kosztują i widać że Amiga zadbana jest no i posiada rom 3.1 który kosztuje "parę" groszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem