[#211] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #210

Ale zdecydowanie nie masz prawa do publicznego obrażania innych na forum jak popadnie bez żadnego uzasadnienia

Wszystkie osoby o ilorazie inteligencji wyższym od IQ przeciętnej rośliny doniczkowej to rozumieją.
A ci którzy tego nie rozumieją swoich poglądów nie zmienią z powodu faktu podanego powyżej.
I koło się zamyka...
[#212] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #205

Nie dalej jak 6 miesięcy temu sprzedałem FastATAę Gold za 80 złotych... Nabywca był przeszczęśliwy ;) Oczywiście cena zależy jeszcze od wersji.
[#213] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #210

"Ale zdecydowanie nie masz prawa do publicznego obrażania innych na forum jak popadnie bez żadnego uzasadnienia (bo to co napisałeś do tej pory nie ma konsystencji nawet zbliżonej do uzasadnienia)"

Uzasadnienie napisałem, ale najwygodniej jest napisać że tego nie zrobiłem, prawda ?
Czy nazwanie kogoś handlarzem złomem kto oferuje stare radioodbiorniki jest na pewno obrażaniem ?
Zdenerwowałeś się i wpuściłeś w dyskusję w której nie masz racji, możesz oczywiście uważać że karta apollo warta jest tysiąc złotych ale nie zmieni to faktu że niedawno na allegro taka karta została sprzedana za siedemset i fakt że Blizzard IV został sprzedany za prawie dziewięćset nie zmieni wartości tego Apolla.


Pozdrawiam
[#214] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Tom Rain, post #206

Ja nie bronie sprzedającego - jeszcze raz napiszę - po prostu jak zobaczyłem to pudełko to mi się przypomniało, że kilkanaście lat temu kupowałem taką myszkę i też na pudełku było napisane, że jest do peceta, ale sprzedawca na giełdzie komputerowej zapewniał mnie, że jest do Amigi - i była :) Ot i tyle.

EDIT: Sprzedawca uaktualnił aukcję, tak, to ta myszka (używałem ją parę lat z Amigą). Pamiętam też ten przełącznik z dołu - chyba wybierało się pomiędzy Amigą a Atari ST.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 11:10:18 przez gorzyga
[#215] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@gorzyga, post #214

;) no to skoro uaktualnił, a Ty potwierdzasz... zwracam honor :)
[#216] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Tom Rain, post #197

Ja mam identyczną mychę, na dole jest przełącznik i można przełączyć pomiędzy Ami/IBM. Nigdy nie widziałem pudełka, ale na 90% jestem pewien że to, to samo i działa z Ami. Mysz jest zarąbista, klawisze cykające tak jak w czarnych i białych mychach z logo Amiga.
[#217] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #216

Też mam taką myszkę numer serii 980007672, przy przełączniku brak informacji co przełącza, dotychczas podejrzewałem że to przełącznik ST - Amiga.


Pozdrawiam
[#218] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #217

To jest przełącznik dla Amigi/Atari ST. Takie same myszki dla IBM PC nie działają na Amidze.
Na pudełku była informacja, na jaki typ komputera jest ta myszka, podobnie jak PS/2-USB obecnie dla PCeta. Jeśli przełączy się na tryb Atari ST, wtedy kursor będzie jedynie drgał ( spowodowane to jest zamianą sygnałów X i Y ). Producent po prostu zmieniał jedynie elektronikę w myszce dla serii Amiga/Atari ST lub IBM PC, a opakowanie było takie samo.
Wiem, bo kupowałem w sklepie, gdzie były jedne i drugie. Jedynie nie pamiętam, czy wersja dla PC miała przełącznik.
Pozdrawiam
Bogumił
[#219] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@stachu100, post #211

Indeed. Szkoda tylko, że wiele osób od środowiska amigowego odpycha, a niekiedy wręcz odrzuca niezdrowa atmosfera podsycana przez takie osoby i ich wypowiedzi.
[#220] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #219

Wracając do tematu, czy ta link Amiga nie jest warta takiej ceny?
[#221] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #213

Czy nazwanie kogoś handlarzem złomem kto oferuje stare radioodbiorniki jest na pewno obrażaniem ?


Jeśli ktoś oferuje działające stare radioodbiorniki to nie jest to złom. Nawet w potocznym znaczeniu. Raczej mówi się, że handluje "antykami", albo starymi radioodbiornikami. (słowo antyk - potoczne znaczenie w tym przyadku a nie dosłowne, żeby nie było...). W ten sposób ktoś kto sprzedaje stare ZADBANE samochody, mówi się że sprzedaje klasyczne samochody (klasyki - potocznie...) a nie stare graty. Można kupić starego malucha z lat 70tych w stanie bardzo dobrym i to będzie "klasyk". Można kupić Malucha ruinę z lat 90tych i to będzie grat/złom itp.

Dlatego jesli ktoś sprzedaje sprawny sprzęt, w miarę zadbany, nazwanie go handlarzem złomem jest nie fair... Tak myślę.
[#222] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #220

Nie jest.
Dlaczego nie jest już pisałem.
Ci którzy pisali że jest też pisali dlaczego ale ceny podawali takie z Ebaya i Amibaya a omawiana aukcja jak i cena pochodzi z allegro.


Pozdrawiam
[#223] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Deftronic/..., post #221

"Dlatego jesli ktoś sprzedaje sprawny sprzęt, w miarę zadbany, nazwanie go handlarzem złomem jest nie fair... Tak myślę. "

Dziękuje za pouczające pouczenie.
Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego nazwa złom jest obraźliwa i znajduje obrońców w kontekście sprzedaży Amig lub osprzętu a w trakcie dyskusji o wyższości neoAmig nad klasykami nie jest i nikomu takie określenia nie przeszkadzały ?

ps jest jakiś rynek kolekcjonerski takich radioodbiorników jaku tego sprzedającego? bo to faktycznie mogło by oznaczać że masz trochę racji ?


Pozdrawiam
[#224] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #220

1700 to chyba górka.
[#225] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #223

Dziękuje za pouczające pouczenie.
Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego nazwa złom jest obraźliwa i znajduje obrońców w kontekście sprzedaży Amig lub osprzętu a w trakcie dyskusji o wyższości neoAmig nad klasykami nie jest i nikomu takie określenia nie przeszkadzały ?


Nie wiem. To nie do mnie pytanie. Ja w tych bezsensownych dyskusjach nie biorę udziału. Mam klasyczne Ami, "nową" A1XE plus Pegaza2 (z MOSem i AOS4.1). Z każdej korzystam co jakiś czas.
Mam swoje zdanie na ten temat - "prawdziwe" Amigi to te z którymi to słowo wszyscy kojarzą a przynajmniej większość - czyli klasyczne z Motorolą 680xx na pokładzie (wyprodukowane przez C, Escom czy AI). Dla mnie taka Amiga, nawet jeśli będzie zaniedbana ale działająca - nigdy nie będzie złomem. Złomem jest coś co nie działa: przepalona karta, uszkodzona płyta głowna itp. Tak JA to widzę.

ps jest jakiś rynek kolekcjonerski takich radioodbiorników jaku tego sprzedającego? bo to faktycznie mogło by oznaczać że masz trochę racji ?


Zapewne są. Wystrczy pośledzić fora dla audiofilów.

A tutaj masz przykład starego sprzętu (ale nie złomu!) w świetnym stanie za sporą kasę:

Radmor 5102

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:01:49 przez Deftronic/...

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:07:24 przez Deftronic/...
[#226] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Deftronic/..., post #225

Nie twierdze że brałeś udział, ale zauważam że przy tamtych dyskusjach określenie "złom" nie przeszkadza ci w takim stopniu by włączyć się do dyskusji i ich pouczyć tak jak zrobiłeś to w tym przypadku. Wyjaśnisz dlaczego ?

Rynek kolekcjonerów na sprzęt do którego podałeś linka istnieje i obaj o tym wiemy, rynek na radioodbiorniki sprzedane przez człowieka którego podobno obraziłem nie istnieje a przynajmniej obaj o takim nie mamy pojęcia. Czyli to jednak jest stary złom a sprzedawca jest sprzedawcą starego złomu. Moim zdaniem.


Pozdrawiam
[#227] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #226

Nie twierdze że brałeś udział, ale zauważam że przy tamtych dyskusjach określenie "złom" nie przeszkadza ci w takim stopniu by włączyć się do dyskusji i ich pouczyć tak jak zrobiłeś to w tym przypadku. Wyjaśnisz dlaczego ?


Wyjaśnienie jest bardzo proste - akurat zajrzałem w ten wątek a konkretnie ostatnie dwie strony komentarzy, a że miałem czas i ochotę to skomentowałem. Tak po prostu. To nic osobistego w sensie, że się Ciebie uczepiłem czy coś w tym stylu.

Każdy ma prawo do swojego zdania, ja po przeczytaniu tych dwóch stron komentarzu i obejrzeniu sprzętu nie uznaję go za złom. Ty uznajesz. No i luz.

Udziela się tutaj czasami taki typ - lekarz, który uważa (przynajmniej uważał jeszcze z 2 lata temu) że auto które ma powyżej jednego roku to "szrot" czy jakoś tak. Zapytałem go czy w takim razie co roku zmienia samochód na nowy (akurat wtedy miał Hondę która miała niecały rok), skoro tak obśmiewa wszystkie te auta strasze niż rok. Nie odpowiedział... ;) Podejżewam że 99% procent ludzi będzie miało inne zdanie na ten temat ale... On też ma prawo do swojego zdania - chodź to skrajny przypadek, można powiedzieć margines - a to czy traktuje się to zdanie i człowieka poważnie, to już inna sprawa. ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:20:26 przez Deftronic/...
[#228] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #220

W SKŁAD ZETAWU WCHODZI:

-AMIGA 1200 /100 zł bo to sama płyta
-KARTA TURBO APOLLO 1240/50 32MB /450 - 550 zł max

-FAST ATA /200 zł

-PRZEŁĄCZNIK ROMÓW 1,3/3,1 /140 zl

-ORYGINALNA OBUDOWA GIFT TOWER SYSTEM Z ZASILACZEM /250-300 max

-DWIE KIESZENIE NA TWARDY DYSK /30 zł

-CD-ROM/DVD /20 zł

-DWIE STACJE DYSKIETEK /50 zł

OSPRZĘT:

-MONITOR PHILIPS CM11342/00G 200 - max 250 zł

-JOYSTICK-1SZT./20 zł

-ORYGINALNA MYSZ-1SZT. /25 zł

-ORYGINALNA KLAWIATURA /70 zł

-KABLE ZASILAJĄCE-2SZT. 10 zł

-PRZEWÓD MONITOR AMIGA WIZYJNY-1SZT./29 zł

-ORYGINALNA PODKŁADKA POD MYSZ /15 zł

-PRZEWÓD CHINCHE-1SZT. /4 zł

DYSKI TWARDE:

-SEAGATE ST 34312A /30 zł

-CAVIAR 21200 24 zł

-CAVIAR 26400 25 zł

LITERATURA:

-KSIĄŻKA COMMODORE AMIGA WPROWADZENIE PO POLSKU 15 zł

-KSIĄŻKA WORKBENCH 3.0 PO POLSKU 20 zł

-INSTRUKCJA FAST-ATA PO POLSKU bezcenne

-INSTRUKCJA APOLLO 1240 PO POLSKU bezcenne

CZASOPISMA:

-AMIGOWIEC-18SZT. /2 zł od sztuki

-AMIGA-14SZT. /2 zł od sztuki

-C&A-23SZT. /2 zł od sztuki
-BAJTEK-8SZT. / 2 zł od sztuki

w zestawie dostaniesz zawsze mniej dlatego, że nie każdy potrzebuje np. obudowy a jest mu potrzebne turbo.



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 17:17:14 przez Dorian3d
[#229] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #228

W Tym zestawieniu powinieneś dodać:
Sentyment do sprzętu - bezcenne.
Zresztą to rynek dyktuje ceny.
Znajdzie się na to klient zapewne. Może nie od razu.
Jeszcze nie tak dawno niektórzy c64 oddawali za darmo a teraz wolają po 100zł
Mogę się założyć, że za 20 kolejnych lat ten zestaw będzie wart około 4000-5000
[#230] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@chast, post #229

Nie wiadomo jak to będzie, bo powstają nowe rzeczy do amigi, nowe karty turbo.
Ze 4 lata temu Scandoubler zewnętrzny Elbox Flicker-Fixer chodził na allegro po 700 zł, a
dziś ledwo 250 - 300 max, bo powstały nowe lepsze . Tak się dzieje z kartami turbo na allegro, chodzą po 800 zł stare, a za tą cenę kupisz nową turbo z szybszym ram i masz 2 lata gwarancji.
Skąd się biorą u nas takie ceny? Z dwóch powodów: ludzie nie wiedzą o takich sklepach, a jak wiedzą to nie potrafią tam kupić. Jeszcze jedno, od kilku lat słychać głosy o nowej turbo 60 i o nowych płytach do A 1200 i do A4000.
Co do oddawania rzeczy do c 64 , często ludzie piszą na ppa, że znajdują amigi na śmietniku.
Po pierwsze ludzie nie znają wartości sprzętu, po drugie jest większy dostęp do internetu i każdy może zobaczyć po ile co chodzi . Więc brało się to z niewiedzy.
[#231] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #230

o nowych płytach do A 1200 i do A4000.

Czy możesz jakieś linki zapodać na ten temat, z chęcią się doinformuję.
[#232] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #230

Święta prawda.Dorian nie dawaj żadnych linków szczęście tkwi w niewiedzy.hehe
[#233] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@teo, post #232

OJ?! Wściekły
Dawać linki!!! :D
[#234] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Deftronic/..., post #227

Udziela się tutaj czasami taki typ - lekarz, który uważa (przynajmniej uważał jeszcze z 2 lata temu) że auto które ma powyżej jednego roku to "szrot" czy jakoś tak

Ale czekaj... to może być prawda. Zależy co kupuje. :) Nie chcę tu wymieniać marki ale widziałem już 8-letnie auto, które się złamało i amortyzatory weszły do środka, bo tak podwozie przerdzewiało. Jednocześnie jeździłem trochę 25-letnim idealnie VW Transporterem T2 (ten taki ogórek), który podwozie ma idealne. Nie mówię już o 15-letnim Audi A8, które niedawno dotykałem. Ja pierniczę... jakby wczoraj wyjechało z salonu. Miał "standardowe" 250 tys. kilometrów ale nawet siedzenia nie dają po sobie tego poznać. Po prostu to zupełnie inne materiały. Jak się kupuje te popierdółki to faktycznie trzeba je wymieniać co roku. :)
[#235] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@MDW, post #234

lekarz to trollejbus pokroju kałodemona (albo to on sam), kupil wlasnie taka pop******ke na zakupy i teraz wylewa swoja frustracje gdzie sie da
[#236] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Diabeł, post #235

Hehe... Oj kupił bo go stać. :D W końcu 20 tyś zł zarabia miesięcznie, nie? ;) Jak to gdzieś tutaj na forum podawał... Inni kupują bo muszą - ich nie stać. Dlatego on rulez a reszta jest suxx (ewentualnie jeździ szrotami). Ot taki ciężki przypadek... ;)
[#237] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Deftronic/..., post #236

Co jest w tej pięćsetce, że się o nią tak biją?

Amiga500
[#238] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@conrdd, post #237

Żadna inna 500-setka nie ma czarno-białego obrazu
[#239] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #238

co jest ? nic nie jest pajac ma paru kumpli na osiedlu i sobie podbija wartosc złomu za 2 dni ta amiga wyląduje spowrotem na aukcji tym razem na "kup teraz" za 300 zl jako unikat rodzynek i kij wie co jeszcze

zrobi jescze pare innych takich akcji i wypromuje 500 tke do podobnego stanu jak 1200
1200 jescze 2 lata temu schodzila po 150-250 zl dzisiaj idioci placa za to po 500 zl

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 18:37:46 przez Blendor
[#240] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Blendor, post #239

dzisiaj idioci placa za to

I dalej obrażasz publicznie nieznanych sobie ludzi.
Ciekawe co na to moderacja - publiczne obrażanie osób postronnych jest chyba sprzeczne z punktem 14 regulaminu ppa.
Widzę że półroczny ban i pobyt w Illinois niczego cię nie nauczyły. Nie dziwi mnke to zresztą specjalnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem