[#331] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #312

Witam.Aukcja z Top Starami jest w 100% prawdziwaOK Po prostu mam pięć sztuk i dwa musiałem sprzedać.Te Joye zawsze osiągały wysokie ceny na Allegro.Podsumowując kolekcjonuję stare joysticki od Amigi.Ostatnio nabyłem trzy nówki-Quickshot II Turbo, Top Star,QuickJoy Jet Fighter w stanie celującym(aż sam byłem zaskoczony ich stanu) za 65zł sztuka.
Duracel jaki Twoim zdaniem jest najlepszy Joystick do Amigi?
Pozdrawiam Amigowców!:D
[#332] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@klank, post #331

Ogólnie do wszystkich gier za najlepszy uważam:
- QuickShot Python 1 (mikroprzełączniki)

Bardzo dobre są również:
- QuickShot QS-131 (gumki)
- QuickShot II plus SV-124 (mikroprzełączniki)
- Joystick 125 VG-125 (blaszki)

Dobre:
- QuickJoy SV-122,
- QUICKJOY TURBO SV-124,
- QUICKJOY II TURBO SV-124 (mikroprzełączniki)
- QuickShot II Turbo QS-111

Z wadami konstrukcyjnymi:
- QuickShot Topstar SV-127 (wspomniany pękający kołek i duże opory wychyłów)
- QuickJoy III SV-123, QJ SUPERCHARGER SV-123, SUPERCHARGER III
SJ-123 (jak ktoś lubi trzymać drugą rękę z przodu podstawy joysticka to przy wychyle do przodu przycinają skórę między palcem wskazującym a kciukiem).

Co do reszty nie wypowiadam się ponieważ miałem zbyt mało do czynienia z innymi. Mam swoje zdanie, ale może być mało obiektywne.

Jak widać w polecanych wymieniłem joysticki na mikro przełącznikach, gumkach i blaszkach.

Do SWOSa bezapelacyjnie, od lat używam Joystick 125 VG-125 na blaszkach (występuje również jako Cheetah 125 lub Competition Pro 300X). Blaszki po jakimś czasie pękają, ale w latach kiedy używałem go intensywnie i oryginalne blaszki zaczęły pękać, zacząłem stosować miedziane blaszki od ówczesnych słuchawek telefonicznych (z puszki mikrofonu), które można było przylutować do oryginalnej podstawy w joysticku za pomocą roztworu kwasu solnego. Trzyma do tej pory, a jak lut pęknie po jakimś czasie, wystarczy go przygrzać w miejscu łączenia i jest jak nowy :)

Python 1 jest najbardziej uniwersalnym i wygodnym joystickiem. Bardzo szybki autofire, wygodna rączka i podstawa, solidne przyssawki, dobry plastik, dobre mikroprzełączniki, kilka trybów m.in. do Amstrada. Dlatego uważam go za jeden z, o ile nie najlepszy joystick do retrogrania.

Jeżeli chodzi o skromniejszego brata Pythona, czyli QuickShot QS-131 na gumkach, to jest to bardzo dobra konstrukcja dla dzieci i ludzi o mniejszych dłoniach. Jest mniejszy, ale i z wygodną pałką. Gumki o ile są w dobrym stanie nie wymagają dużej siły wychyłu.

To tyle.
Nie miej mi za złe, że skrytykowałem Topstara w chwili gdy akurat sprzedajesz te joye. Ja aktualnie wystawiłem 2 modele na Allegro (za 3 godziny kończą się licytacje) z czego jeden to ceniony przeze mnie QuickShot II plus, a drugi zaliczany do tych z wadą Quick Joy III Supercharger.

Być może są tacy którzy lubią Topstara a Supercharger III nie przycina im dłoni :)
Dla mnie jednak Topstar od początku gdy się pojawił był przereklamowany i za drogi (bajer przezroczystej obudowy i podobno platynowanych styków robił swoje), a do Supercharger III zraziłem się właśnie przez notoryczne przycinanie łapy leżącej na nim z przodu :)
[#333] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #332

Jak dla mnie Cheetach Mach One to najlepszy sprawdzony joystick. Mam jeden od ponad 20stu lat i działa rewelacyjnie. Solidny drążek i mikrostyki nie do zdarcia.
[#334] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #312

Bardzo fajna karta. Mam taką w A500+ i działa bezproblemowo z Octagonem 508. Cena jak na razie również bardzo dobra.
[#335] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #332

Dzięki kolego za odpowiedź.Bardzo cenne uwagi.A co myślicie o tej aukcji link Czy rzeczywiście są to Joye orginalne? Bo dziwi mnie że są nowe a w dodatku zafoliowane
[#336] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@klank, post #335

To wspomniany i polecany przeze mnie QuickShot QS-131.
Młodszy i drobniejszy brat Phytona na gumkach.
Mam takie dwa w domu.

Jakiś czas temu wątek był poświęcony partii tych nówek na Allegro.
Rozeszły się wtedy jak świeże bułeczki. Najwyraźniej jeszcze są na stanie.

Cena może i wysoka, ale w końcu to nowy Joystick.
[#337] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@klank, post #335

[#338] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #337

12 superchargerów. Skąd on to bierze ??? New old stock czy co ?
[#339] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #337

Dla mnie nie ma nowych blisko 20 letnich joyów. Mogą być nigdy nie używane, nie rozpakowane.
Ale nie nowe. No chyba że ktoś wznowił produkcję.
[#340] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #338

Skąd on to bierze ??? New old stock czy co ?


Może ma w garażu coś takiego:


;)
[#341] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #340

Fuj, tak zeszpecić takiego fajnego deloreana.


Pozdrawiam
[#342] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #340

[#343] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@klank, post #335

Zakupilem jeden od tego sprzedawcy. Radosc z kupna nieuzywanego sprzetu do Amigi jest bezcenna
[#344] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #338

Jak juz to bylo na forum przedyskutowane, te joysticki to prawdopodobnie podrobki. Na pudelku jest napisane QJ, a nie QuickJoy, w praniu te joye tez cos nie bardzo przypominaja tamte sprzed lat. Sa fabrycznie nowe, przynajmniej na takie wygladaja. Prawdopodobnie ta firma ze Skorzewa wyczaila w Chinach jakiegos producenta tego typu rzeczy i teraz korzysta. Moze cala akcja produkcyjna miala miejsce lata temu i trafili gdzies cala partie lezakow? Niewiadomo, moze komus sie bedzie chcialo rozejrzec w necie i namierzy temat z jakiegos innego zrodla i okaze sie ze te joye mozna kupic za dolara u hurtownika w Chinach ...

W kazdym razie Python na mikrostykach to IMHO tez chyba najlepszy model jaki mialem okazje katowac przed laty na Amidze. Obecnie mam kilka tych Superchargerow i ... daja rade, ale z pewnymi zastrzezeniami.

I jeszcze taka uwaga. Wyczaili, ze joye szybko schodza, to i cena wyzsza niz ostatnio ... :(


Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 22:31:21 przez mccnex
[#345] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #344

Jeżeli to chińska podróbka, to przyznam szczerze, że opakowanie podrobione bardzo dobrze. Może odkupili formy z oryginalnej tłoczni?

Najlepiej jakby ktoś miał starego, z przed lat QuickShota i kupił tego nowego, rozkręcił i porównał. Wtedy wątpliwości byłyby rozwiane.
[#346] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #344

Była na forum dyskusja ale nie zostało rozstrzygnięte czy to leżaki, nówki oryginalne czy podróbki. Różnice w "leżeniu w dłoni" pomiędzy joyami obecnymi i z przeszłości nie są dowodem: raz że pamięć płata figle, dwa, ze także 20 lat temu nowe egzemplarze tego samego modelu różniły się w zachowaniu między sobą - sprawdzone.
[#347] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Może nie dotyczy to cen allegro, ale :

Na tej aukcji
http://allegro.pl/cf-do-amigi-600-1200-i2806350212.html
jest zdjęcie które pokazuje że sprzedający amigi na oczy nie widział, tylko chamsko wkleił zdjęcie kontrolera w zdjęcie płyty głównej Amigi
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/06/35/02/2806350212_2

Masakra :)
[#348] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@conrdd, post #346

Różnice w "leżeniu w dłoni" pomiędzy joyami obecnymi i z przeszłości nie są dowodem: raz że pamięć płata figle, dwa, ze także 20 lat temu nowe egzemplarze tego samego modelu różniły się w zachowaniu między sobą...


Nie, no zrozumiała sprawa. Dlatego przydała by się osoba, która ma stary z przed lat i ten nowy kupiony. Trzeba by rozebrać i sprawdzić jakość w środku. Jeżeli jest prawie jota w jotę to samo, to nie ma się co przejmować nawet jeżeli jest to podróbka, choć na moje oko to pudełko jest za dobre na podróbkę.

Na tej aukcji
http://allegro.pl/cf-do-amigi-600-1200-i2806350212.html
jest zdjęcie które pokazuje że sprzedający amigi na oczy nie widział, tylko chamsko wkleił zdjęcie kontrolera w zdjęcie płyty głównej Amigi


No tak, przecież to 3.5" przejściówka, nie da rady podłączyć bezpośrednio, bo wymagana jest przelotka z 2.5 na 3.5 z taśmą :)
[#349] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Olo, post #347

Reklama dźwignią handlu, szybciej sprzeda ktoś kto stwarza wrażenie że sprzedaje sprzęt dopasowani i testowany z Amigą. Ale z jakimś Amigowcem to konsultował lub miał kiedyś sześćsetkę bo zasilanie dał z właściwej strony.
Gratuluje spostrzegawczości, oglądałem tą aukcję wczoraj, bo szukam takiej przelotki dla znajomego i sam tego nie zauważyłem.


Pozdrawiam
[#350] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #349

Heh, też szukałem przedwczoraj dla kumpla.
link
[#351] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #350

...ale przecież masz tam przelotkę z 2,5" na 3,5" i kawałek taśmy 3,5" na 3,5".

Fakt, że nie jest to fizycznie podłączone do A600 tylko zmontowane zdjęcie nie oznacza, że nie da się tego zamontować.
[#352] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@jarob, post #351

hmmm... no faktycznie jest przelotka, krótka taśma i nawet zasilanie dolutowane z pinów 2,5".
Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się faktycznie to widać.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak kupno takiej do której podałem linka. Od razu 2.5"
Ta z 3.5" to za dużo kombinacji. Z resztą właśnie dlatego szukałem tej 2.5, bo znajomy któremu robię miał taką 3.5" i połączenie tego wszystkiego nie wyglądało zbyt ergonomicznie. Trzeba było jeszcze zasilanie ciągnąć od stacji np. Tym bardziej, że ten zestaw to 25zł, a to prostsze 19zł :)
[#353] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #352

Dyskutował bym. Użycie przelotki którą proponujesz w A600 blokuje założenie na procesor pamięci Fast czy jakiegoś turbo, przelotka z taśmą (można zamówić z taśmą dłuższą niż te kilka milimetrów) nie blokuje.


Pozdrawiam
[#354] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #353

W A600 pewnie tak, ja szukałem do A1200 więc karty na procesor mnie nie interesują. Interesuje mnie sztywne, jak najkrótsze, stabilne łączenie, które będzie jak najbardziej ergonomiczne.
[#355] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #340

Siedziałem w takim.

W Krakowie w Bonarce był pokaz pojazdów z filmów i największą furorę robił właśnie Delorean DMC.
[#356] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@conrdd, post #346

Moja obserwacja po rozpakowaniu tych joyków to okrutne luzy na drążku. Ale idzie się przyzwyczaić, chociaż w Sensiblu czasem wirtuozeria cierpi przez to. Ale nic to! Nie pierwsza przeszkoda na amigowym szlaku.

QJ z Allegro:



Wygooglany z netu Quickjoy:



I chiba o to sie rozbija...ok, racja

Chyba mam gdzieś starego SV, jak znajdę to porównam i się z Wami podzielę...

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 10:05:28 przez mccnex
[#357] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #356

hmm... gradienty kolorow podobne, wszystko w zasadzie to samo. Nawet tekst nachodzi w tym samym miejscu na fotkę Joya, tylko sama Quick Joy została skrócona.

Teoretycznie może to być unikanie nazwy właśnie z powodów prawnych, ale z drugiej strony tam jest tyle rzeczy wizualnie takich samych, że była by to pokraczna ucieczka przed prawem.

Może jakaś licencja odsprzedana? W sumie podobna historia była z magnetofonami PM4401A, XC12 i XCA12 w małym Atari. Może o to tu chodzi.

Charger, którego wczoraj sprzedałem na Allegro mimo iż był w bardzo dobrym stanie, to też sprawiał wrażenie "zluzowanego". Nie pamiętam już dokładnie jak było przed laty kiedy go używałem w tamtej epoce, ponieważ główne skojarzenie z tym joyem to właśnie przycinanie skóry w dłoni spoczywającej na przodzie tego joysticka.
[#358] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #357

Chargery byly luzne jak cholera, mialem dwa w Tamtych czasach, oba sie rozsypaly. W tym jeden dosc widowiskowo, przy mortalu palka mi w dloni zostala:).
[#359] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@fazior, post #358

Nie da się jednoznacznie rozwiać wątpliwości w którąkolwiek stronę ale skoro piszesz, że ten model tak miał już kiedyś, to może QJ jest tym samym co kiedyś Quickjoy. W każdym razie na pewno lepszy taki joy nowy i niż jakiś weteran, z którym przygoda zwykle kończy się szybko.
[#360] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #359

W każdym razie na pewno lepszy taki joy nowy i niż jakiś weteran, z którym przygoda zwykle kończy się szybko.

Polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Zwłaszcza jak rzecz idzie o konstrukcjach mechanicznych. Są rzeczy i RZECZY.
Zanabyłem ostatnio przypadkowo stary solidny joystick (mikrostyki, porządne sprężyny, gruby plastik).
Śmiem twierdzić iż zniesie więcej niż ten pokazany kilka postów wyżej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem