[#421] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@posylus, post #420

Wiesz, obserwując rzeczywistość, szczególnie w przeciągu ostatnich kilku lat to już mało co mnie jest w stanie zdziwić, dlatego pytam nawet o rzeczy teoretycznie oczywiste :)
[#422] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Duracel, post #416

Ja zauważyłem, że nie wszystkie Amigi znajdzie na polskim ebay, albo na niemieckim lub na angielskim/USA. Dlatego szukam po kolei, ale USA pomijam ze względu na DUŻE koszty.

PS. Jedno konto działa na wszystkich eBay.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 17:22:18 przez glichtanski
[#423] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@twardy, post #407

Falcon juz za 1400

To brać, bo jak ludzie znajdą aukcję to ceny poszybują w górę OK

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 23:33:24 przez glichtanski
[#424] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #423

1400pln za Falcona to już nie taka zła cena, choć to nadal dwia A1200 w pudłach + Elbox 1230LC z 8 MB i koprocem + jeszcze kilka innych pierdół do Ami. Pamiętam jak na początku 2010 roku, można było je kupić za 600pln, później ceny poszybowały w zastraszającym tempie i sprzedawały się nawet po 1800pln.
A co do tego ultra rare to 5000 razy uber bardzier rare jest G-REX 4000D, 10000x G-REX 4000T do Ami, Amiga 3000T też jest uber rare.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 08:31:58 przez flops
[#425] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #424

PowerPC 603e do Amigi 1200

Brać, kupować nie żałować :D
[#426] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@waldiamiga, post #425

A tutaj A1000. Jeżeli ktoś mieszka w pobliżu, sprawdzi sobie i będzie działać, to gratka dla kolekcjonera: http://allegro.pl/amiga-1000-i2863951570.html
[#427] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #426

szkoda że akcesoriów brak
[#428] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #427

A jednak coś jest do tej Ami, w słabym stanie, do renowacji, ale oryginalna mycha do A1000. Na zachodzie bardzo poszukiwana.
[#429] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #428

http://allegro.pl/show_item.php?item=2831126860

Cena całkiem wysoka, nie wiem czy przez ten monitor w zacnym stanie, czy przez to, że jest tam Red Ledowa Amiga. Klawiatura jest jednak tylko red ledowa, nie HI-TEK, lub tylko ze zmienioną diodą, bo wygląda cała Amiga jak składak. Obudowa nie pasuje do tej klawiatury.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 15:37:40 przez flops
[#430] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #429

A jaka to różnica ze zwykłą ? Tylko że dioda czerwona a nie zielona a to można samemu zmienić.
A cena z kosmosu daje głowę że sztucznie podbijana.
A w 1000 czym myszką różni się od tej trumny z 500 ? Wtyczką?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 15:37:00 przez Dark_luke
[#431] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #430

Co do A1000, to tak wtyczką i troszkę spodem.
Co do A500 i klawiatury to ogromna różnica. HI-TEK robił klawiaturę na stykach mechanicznych, a cała reszta na foliach i gumach. 2. taka Amiga z klawiaturą HI-TEK schodziła z linii w co najwyżej pierwszych tygodniach produkcji. Działających A500 z klawiaturą NMB, na polskim rynku pewnie można naliczyć na palcach.
Ich klawisze mają inne mocowania, znaczek Commodore zamiast Amiga i w porównaniu ze zwykłymi nie żółkną + pisze się na nich lepiej i są prawie nie do zdarcia. Czas dla nich się zatrzymuje ;-p

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 15:44:30 przez flops
[#432] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #431

Tak ale widziałem tą klawiaturę ze znaczkiem C a nigdy A. I dlatego że jest czerwona dioda nic specjalnego. A myszki widziałem takie same tylko z inną wtyczką tak więc różnią się tylko wtyczką.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 15:46:13 przez Dark_luke
[#433] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #432

Cena za przeproszeniem z d..y.



Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:06:44 przez Dorian3d
[#434] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #432

Czerwona dioda, to też normalnie posiada wartość kolekcjonerską. Bo Amigi z czerwonymi diodami w klawiaturze, też pochodzą z początku produkcji, ale już po NMB i fajnie wygląda taka czerwona dioda szeroki uśmiech
[#435] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #434

Ale co to za problem zawsze można zieloną wymienić na czerwoną niebieską lub białą.
[#436] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #435

Żadnego, jak ktoś chce mieć czerwoną diodę. Ale jak ktoś chce mieć oryginalny komputer z początku produkcji, to zmiana diody nic nie pomoże.
[#437] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #436

Tylko znaleźć ? Jak większość sprzętu jest tak przemieszana w obudowach że kupujesz czerwone diody a dostajesz rev. 8
[#438] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #437

Może nie Allegro, ale tu gość skupuje płytki z komputera Amiga po 12zł:

http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-komputery-akcesoria-software-akcesoria-czesci-KUPI-PLYTY-GLoWNE-KOMPUTEROWE-PROCESORY-ELEKTRO-ZLOM-W0QQAdIdZ439457444


Taka ciekawostka.
[#439] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #436

dobra, a teraz serio: na cenę nie miała wpływu czerwona dioda tylko ilość dyskietek. Wiele osób nie umie przenosić gier.
[#440] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #439

Co z tego że tyle dyskietek jak wszystko bez sprawdzenia "jako uszkodzone".
Równie dobrze można tony dyskietek kupić na allegro.
[#441] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #440

Czy ktoś wie, czy to jest samoróbka:

<http://allegro.pl/85-obudowa-commodorejedyna-na-allegro-i2868239233.html>

czy też oryginalnie jakiś sprzęt Commodore do tego pakowano?

Jeśli tak, to jaki?
[#442] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@XeNeS, post #441

Wystawia po raz kolejny nie osiągając min.
[#443] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #442

To to to wiem dobrze ;) A co z moim pytaniem?
[#444] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@XeNeS, post #443

Było pakowane. To obudowa z Commodore Gaming PC serii Cg, GX i XX. Najprostsza wersja (droższe były pokrywane grafiką C-Kin - kilkaset wzorów). Wartość takiej budy (nowej) wynosiła od 130 do 364 USD, w zależności od pokrycia.
Firma Commodore Gaming, jeden z współwłaścicieli marki, kilka lat temu wprowadziła na rynek serię mocnych i cholernie drogich (zbyt drogich jak na swoje możliwości) pecetów opartych na architekturze Intela. Ich prezentacja odbyła się na targach CeBIT 2007. Przykładowa konfiguracja (podstawowy model) - Intel Core 2 Quad Q6600 CPU, 2GB RAM, 500GB hard drive, nVidia GeForce 8800 GTS 320MB - kosztowała ponad 5 ys. złotych. Dwa lata temu firma miała prawną potyczkę z Commodore USA zarzucając im, iż nie mają prawa do używania tej nazwy. Ostatecznie Commodore Gaming zniknęła równie szybko, jak zaistniała. Nie mam pojęcia, czy wciąż działają, czy ogłosili bankructwo. Ostatni news pochodzi z 2008 roku i tyczył się modelu GX, którego wyposażono w pamięci DDR3 i procesor Core i7. Obecnie pałeczkę przejmuje C=USA ze swoim C64x Supreme i Commodore Amigą.

Tu masz recenzję jednej z takich maszyn: http://www.trustedreviews.com/Commodore-XX-Gaming-PC_Desktop-PC_review









To nie jedyne pecety Commodore - w podobnym czasie firma Commodore International wypuściła na rynek serię netbooków na Windowsie XP (nic wielkiego - obudowa z case dostępnym w kilku kolorach, znaczek C= i średniej klasy plastik), ale z tego co widzę, to chyba nie weszły na rynek, bo w 2009 wciąż pojawiają się w sieci wpisy z serii "wiemy więcej o pecetach C=" i "Commodore znalazło nowego właściciela". Ponadto serię odtwarzaczy multimedialnych eVIC (z dyskiem twardym), Gravel in Pocket oraz Gravel in Home. Szczególnie interesująca była ta druga, sam posiadałem takowego, świetny sprzęt, który przez brak środków i marketingu nie miał szans ;) Wypuszczono ich niewiele, cały wypust pchnięto jedynie w Holandii. Niestety, do dziś została mi po nim tylko płytka z software...

Ugh... Zapomniałbym o Commodore 64 WebIt! - http://homecomputer.pl/tommark/sprzet/127 ;)
Pomysłów na zarobienie na marce było multum, żaden nie wypalił. Jednak przyznam, że obudowę z 2 bądź 3 screena sam bym przywitał na swoim biurku.

Z Commodore związana była także usługa Commodore World. Miał to być serwis internetowy, w którym właściciele serii Gravel mogli kupować multimedia zupełnie jak w iTunes - z czasem miał być rozbudowany o nowe funkcjonalności, a także streamować TV w holenderskich pociągach za pośrednictwem Wi-Fi ;) Padł szybciej, niż sam sprzęt - niestety dla właścicieli, ten do działania wymagał rejestracji w C= World. Do serwisu przechodziło się tym podświetlanym na niebiesko przyciskiem pod ekranem na przedniej stronie obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 14:38:12 przez Geekboy68k

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 14:40:01 przez Geekboy68k
[#445] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Geekboy68k, post #444

Nr 2 jest do przytulenia, tylko pewnie nie ma szans go dostać.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 14:36:56 przez flops
[#446] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Geekboy68k, post #444

Dziękuję, o to właśnie mi chodziło.
[#447] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #445

Tutaj jeszcze w ramach aktualizacji ostatni snapshot działającej strony C= Gaming.
Firma produkowała także koszulki, portowała gry z C64 na Wii Virtual Console i jakieś pierdoły, a jej najmocniejszy (i chyba ostatni) wypust to to - Commodore Gaming XXX, w zatrważającej cenie 6000 funtów brytyjskich (to więcej niż AmigaONE X1000 :D).

Natomiast nawiązując do budy nr. 2 - http://www.lemonamiga.com/forum/viewtopic.php?t=8416&sid=3638c2cfd8b79f714b3bde15931da8d6
[#448] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #440

To, że jak ktoś kupi dyskietki pc to nie będzie umiał ich nagrać. Jak mam w aukcji amigowych 300 dyskietek, to wszystkie nie są chyba martwe.
[#449] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Geekboy68k, post #447

faza ja bym tam a 1200 załadował
[#450] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #448

Wszystkie pewnie nie. Ostatnio stawiałem system na A2000 i potrzebowałem kilku dyskietek, w szufladzie mam jeszcze starą kolekcję dyskietek, niektóre pamiętają moją pięćsetkę, raz nagrane i włożone do pudełka. Średnio sprawna i nadająca się do użycia była jedna dyskietka na siedem. Jak w tych kolekcjach dyskietek z allegro jest podobnie to współczuje kupującym.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem