[#271] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@kjb666, post #270

Dokładnie tak jak mówisz
dlatego to unikat.
Jest łatwy sposób zamontowania dysku bez niszczenia plomby, zasada jest ta sama, zobacz tutaj



Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:52:16 przez Dorian3d
[#272] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #271

Kupiłem kiedyś nowego peceta w którym HDD nie był podpięty, a tower był zaplombowany :)
[#273] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dorian3d, post #271

Faktycznie bardzo łatwy sposób.Bułka z masłem.
[#274] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@kjb666, post #270

Żeby ją zerwać
[#275] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #274

amiga 500

http://allegro.pl/amiga-500-i2800325136.html
[#276] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

NA amibay pojawiło się kilka A4000D w dobrych cenach.
[#277] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@tom256, post #276

Może tak jak ktoś puścił tutaj wcześniej plotkę, że nowe płyty do A1200 i A4000 wychodzą, uwierzyli, wyprzedają, bo chcą nowe kupić szeroki uśmiech
[#278] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@flops, post #277

Tutaj też gość wyprzedaje perełkę /klik/, gratis pewnie skarpetki.
[#279] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #278

http://tablica.pl/oferta/opel-commodore-2002-CID5-ID1Q7fj.html#e7970456;r:;s:

[#280] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@atarens, post #279

Roz...braja mnie jak ktoś nie wie co sprzedaje

Opel Combo a nie commodore. Kiedyś była aukcja samochodu Ford Pontiac Oldsmomile i coś tam jeszcze jako jeden samochód. Sprzedający też nie wiedział czym jeździ, a to był po prostu Ford LTD z lat 80'

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 19:01:05 przez glichtanski
[#281] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@atarens, post #279

Prawie jak Commodore.
[#282] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Dark_luke, post #281

UNIKAT
Można pęc ze śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 19:43:31 przez glichtanski
[#283] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@glichtanski, post #282

Najważnejsze że nie ma bad pixeli :)
[#284] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #213

Radek, tak kończąc kwestie cen kart Apollo.

Na E-bayu w tej chwili trwa licytacja 040/33MHz, cena wynosi 185 funtów czyli jakieś 950PLN przy obecnym kursie. Na Amibayu jest wystawiona karta 50MHz za 205 funtów, więc ponad 1000PLN. Argument o "innych możliwościach" chłopaków z Zachodu raczej na dzisiaj jest nieaktualny, przy cenie Blizzarda IV w Polsce na Allegro rzędu 900 złotych vs. wystawiane na Amibayu karty za ceny rzędu 200-250USD (w ciągu ostatnich kilku tygodni były za tyle). To tak, żeby podeprzeć tę swoją cenę karty Apollo, która wcale taka oderwana od rzeczywistości się nie wydaje wobec powyższego.

Sądzę, że jak na Allegro pojawi się Apollo 1240 to cena spokojnie dobije do 1000zł. Oczywiście mogę się mylić, to są aukcje, nigdy nie wiadomo jak się skończą. Tak samo następny Blizzard IV może pójść za 500zł albo za 1500zł. Nikt tego nie wie na 100%.

Niestety faktem jest, że ceny u nas na Allegro poszły tak w górę, że właściwie lepiej od razu szukać sprzętu na Amibayu, tam przynajmniej jest zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o jakość.
[#285] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #284

Nie śledzę cen na Ebayu i AmiBayu, na allegro śledzę, Blizzard 040 poszedł ostatnio za 1200zł a Apollo 040/40MHz za siedemset dwadzieścia. I te ceny przytaczałem. To że ktoś wydał za Blizzarda IV z kooprocesorem 900zł nie oznacza że automatem Apollo z 040 będzie warty więcej lub tyle samo. To że na Ebayu czy AmiBayu ceny są wyższe nie gwarantuje że takie same będą i na allegro.
Nieoderwana od rzeczywistości cena Apolla na allegro jest taka za jaką ostatnio poszła karta a nie taka jaką chciałbyś zobaczyć lub dostać.


Pozdrawiam
[#286] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #285

OK. Poczekamy, aż ktoś wystawi taką kartę na Allegro i zobaczymy jaka będzie cena, bo choćby nie wiem co i tak Cię niczym nie przekonam.
[#287] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@kjb666, post #270

Mozesz zrobic z Amiga co chcesz , zerwac plombe i wiedziec ze nie byla grzebana przed tobą i wszystkie zatrzaski obudowy sa na miejscu, mozesz cieszyć sie z plomby i wlożyć do orginalnego pudelka i za 10 lat sprzedac za 5 krotnosc tej ceny (jesli nie 20 krotnosc). Pytanie skieruj do firmy commodore czemu dali taki rom a nie dali HDD??? ogolnie sam sie zdziwilem ze jest w takim stanie po tylu latach. Na filmie widac jak jest czysta bo ladnie odbija sie czarna powierzchnia pod klawiszami nie ma zadnego tam zanieczyszczenia. Ktos te wszystkie lata musial ja trzymac zawiniętą w czyms. do tego nie ma tu tez sytuacji ze niektore klawisze sa przebarwione na zolto (widomo ze to byby substancje antypalne dodawane do niektorych klawiszy , tu tego nie ma). to nie jest komp ze smietnika , ktory byl zalany pare razy napojem :) dla jednego to wazne dla drugiego nie o gustach sie nie dyskutuje. ja jednak w tym przypadku wole tych dla ktorych jest to ważne.



Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 23:24:02 przez pilat23
[#288] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #286

Apollo 060 za 800zł - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2622508602
Ale oczywiście Apollo 040 będzie warte tysiąc zł bo ty tak uważasz i po tyle widziałeś na ebayu i amibayu.


Pozdrawiam
[#289] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #288

Co z tego, że było za 800zł? Z archiwum zapewne wygrzebiesz Apollaka i za 200zł. Ja nic nie uważam, tylko ci wklejam to co jest dzisiaj do kupienia. Zobaczymy za ile pójdzie następny Apollo 1240/1260 na Allegro. Sprawny oczywiście, bez wad opisanych na tej aukcji sprzed dwóch miesięcy, którą tu podałeś. Jeśli nie przegapię aukcji - stawiam w licytacji 801zł na 1260 i 721zł na 1240. Jeśli nikt mnie nie przebije i taką aukcję wygram, to publicznie deklaruję: przyznam ci rację tu na forum i w ramach zadośćuczynienia za wypisywanie głupot poślę na wskazany przez ciebie adres sześciopak browara albo flachę albo cokolwiek innego jeśli np. nie pijesz alkoholu. Póki co, pożyjemy - zobaczymy.


Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 00:08:52 przez mccnex
[#290] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #289

Rozmawiamy o cenach z allegro a ty podajesz ceny z innych platform. Ja podałem przykładowe ceny z allegro, a że aktualnie nie było tam Apolla 040 to nie moja wina. Nie widzę też przeszkód w odczekaniu na kolejną aukcję.

ps. szkoda że ty nie wygrzebałeś takiej karty za tysiąc, przecież jeśli faktycznie tyle jest warta to pewnie ktoś sprzedał w takiej cenie.


Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 00:33:42 przez RadoslawF
[#291] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #290

Heh to nieźle przyofftopowałem podając wartość Apollo na poziomie "tysiaka", bo miałem na myśli jego wartość ogólnie, w całym Wszechświecie, a nie wyłącznie na Planecie Allegro. Tak, aktualnie nie ma w sprzedaży, jak będzie, zobaczymy za ile się sprzeda. Podtrzymuję deklarację z postu wyżej.
[#292] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #291

Moja Apollo 1260 poszła o ile pamiętam za 800 z 32MB (wystawiona od 1zł), ale miała dwie wady - nie uruchamiała się za pierwszysm razem (stabilizator do wymiany/naprawy), i odpadła bateria RTC. Pełnosprawna spokojnie osiągnie ponad 1000.
[#293] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Jak to jest że A500 sprzedaje się za 80 złotych a Atarek ST za 400 złotych ?!?!?
[#294] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #293

Amig w dobrym lub znośnym stanie jest w Polsce pełno, a STeków w takim samym stanie z angielskim TOSem, znacznie mniej.
[#295] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Diaboł, post #294

Poza tym Amiga była "goła" a ST z oryginalnym oprogramowaniem, grami i literaturą.
[#296] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Jenot, post #292

Wow, A590 w cenie A1200 i słabej dopałki /klik/.
[#297] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #296

Heh... ładnie, ceny szaleją!
[#298] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Skiba, post #297

Mało tego cuda na rynku, a do tego nowe (stare) pokolenie amigowców wracających do komputera z młodości dysponuje większymi niż kiedyś zasobami finansowymi na swoje hobby. Gdyby nie to, iż moja A500 ma być golasem z HxC to sam wziąłbym udział w linkowanej bijatyce ;)
[#299] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@conrdd, post #298

Kiedy wartość użytkowa tego urządzenia jest sporo niższa. Cenę wywindowała wartość kolekcjonerska i/lub senstymentalna, bo dla wielu posiadaczy pięćsetki taki kontroler był niespełnionym marzeniem. Miałem taki kontroler w domu kiedy czekałem na dostawę Protara, użytkownikom go (A590)nie polecam.
W takiej cenie to wolał bym A2000 z kontrolerem GVP, obsadzonym 8MB Fastu i jeszcze starczyło by ma HD i CD.


Pozdrawiam
[#300] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@conrdd, post #298

Cena byla ok, do poziomu 250zl.
Pozniej jakis szaleniec przebil odrazu na 600zl a kolejny psychopata podbil do 800zl.

Sorry ale kto normalny licytuje z 250zl na 600zl?
Chyba jakis milioner albo zwykly debil... ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem